Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

Wydaje mi się, że ciężko ustalić winnego. Przede wszystkim coś jest nie tak z prawem, skoro wolno takie rzeczy praktykować. A Twoja znajoma nie jest jakaś nienormalna. Tak myśli pewnie jakieś 90% społeczeństwa.

[I]"Skoro nie chcę psa na wystawy ani nic, a chodzi mi tylko o wygląd, to po co mam płacić 1500 zł jak mogę 300 zł? Dla mnie metryka nie jest wazna"-[/I]tak się myśli głównie dlatego, że ludzie nie wiedzą o pseudohodowlach. A nawet jak już wiedzą...cóż..moja rodzina i znajomi uważają, że to bzdura. Gdyby oni mieli kupić psa, kupiliby tego za 300 zł. Co ich obchodzi jakaś suczka, która ledwo dycha po rodzeniu na okrągło. Podejście 1: całego świata nie zbawię
Podejście 2: jak ja go nie kupię to go kupi ktoś inny albo go uśpią
Podejście 3: znajoma kupiła za 1500 zł z rodowodem i też był chory
Podejście 4: jemy krowy,świnie,konie itp. to jaka to krzywda się dzieje w pseudohodowlach niby? Te przynajmniej nie są zjadane...
Podejście 5: rodowód to burżujstwo, ja jestem normalny
Podejście 6: jak zdechnie ten za 300 zł to będzie mniejsza strata niż jak ten za 1500 zł

Ja niestety rozumiem ludzi, którzy kupują te pieski.

P.S. Roda nie zgadzam się z tym, że szczeniak bez metryki nie rózni się niczym od schroniskowego. No gdyby się nie różnił, to nie byłoby problemu. Ale ten bez metryki z reguły wygląda tak jak rasa, która nam się wizualnie podoba. Ten ze schroniska-niestety z reguły niebardzo.

Co nie zmienia faktu, że schroniskowe kundelki i tak są najlepsze na świecie!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Betbet']postanowiłam narazie nie podrzucać linków na pw zbyt namiętnie, bo właściwie.poczekam aż ktoś zgłosi jakiś pomysł co jeszcze można zrobić, a nie chce tylko zaspokoić ciekawość[/QUOTE]

No nic nie zrobisz. Nie wejdziesz i nie powiesz przecież: "ej, wy źle robicie. Likwiduję hodowlę".

Możesz przycupnąć gdzieś, skojarzyć kilka osób, gdy będą wychodzić z "hodowli" i popytać się o warunki jakie tam panują. Zrób coś co teraz jest uważane w polityce za wymóg. Mała kamerka, mikrofon - nielegalne ale skuteczne. Podeślij kogoś na przeszpiegi ;) Najlepsze by były zdięcia i jakieś nagranie video. Potem się potoczy. Rozmowy z innymi osobami które nabyły u nich psy. Jak to wyglądało i jakie miały z nimi problemy. To chyba wszystko co mogę zaproponować.

Link to comment
Share on other sites

obowiązkowo kastrowane na koszt właściciela? dobrze że mamy tyle wolnych miejsc schroniskach, bo nikt z "kohajoncych" właścicieli nie wywali psa na bruk gdy dowie się, że nagle ma wydać 3 stówy na sterylizację swojej "rasowej" suki...
obowiązkowo kastrowane na koszt państwa? nikt się tym nigdy nie zajmie; niestety takich mamy polityków... i społeczeństwo - bo dla 90% Polaków pies jest śmieciem, który może się bez przerwy rozmnażać, może być głodzony, więziony na łańcuchu...

póki co, można tylko zgłaszać te "hodowle" do urzędu skarbowego. a jak się zajmiemy edukacją społeczeństwa - to wtedy obowiązkowa kastracja byłaby naprawdę dobrym rozwiązaniem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']moim zdaniem pieski z metrykami/rodowodami a nie hodowlane powinny być obowiazkowo kastrowane/strylizowane, wtedy nie byłoby pseudohodowli[/quote]

Moje 2 suki są rodowodowe, z osiągnięciami na wystawach i nie są sterylizowane. Nigdy nie miały szczeniąt i nie zamierzam ich sterylizować. Nie ma wskazań medycznych.
Uważam, że rozmnażanie to kwestia świadomości, a nie przymusu.
Nie romnażaliby, jakby nikt nie kupował. Wieśniaki kupują, więc inne wieśniaki rozmnażają.

A prawda jest taka, że nawet nie każda rodowodowa suka hodowlana powinna mieć szczeniaki. Co za problem te 3 bdb zdobyć. W Polsce nawet żyrafa zrobi hodowlankę, a potem pokraki po ringach chodzą do rasy niepodobne :roll:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że koleżanka troche przesadziła z hasłem "wieśniaki kupują". Po prostu ludzie kupują, bo nie wiedzą, że jest w tym coś złego i jeszcze rok temu byłabym takim samym wieśniakiem i nie wiedząc, że jakaś sunia może przez to cierpieć kupiłabym takiego śliczniasa za 300 zł. I zapewniam Cię, że większość by kupiła.

Potrzebna jest edukacja w tym zakresie, ale obawiam się, że to też nie pomoże, bo jesteśmy za biednym Państwem, żeby przeciętnego człowieka było stać na pieska za 1500 zł. Ponadto Polacy czy nie Polacy mamy podstawową wadę-jesteśmy ludźmi i traktujemy zwierzęta służalczo...



A zdjęć się w tej pseudohodowli nie zrobi, bo nawet na gorące prośby odpowiadają, że nie można zobaczyć warunków przebywania małych, bo można przynieść choroby:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Moje 2 suki są rodowodowe, z osiągnięciami na wystawach i nie są sterylizowane. Nigdy nie miały szczeniąt i nie zamierzam ich sterylizować. Nie ma wskazań medycznych.
Uważam, że rozmnażanie to kwestia świadomości, a nie przymusu.
Nie romnażaliby, jakby nikt nie kupował. Wieśniaki kupują, więc inne wieśniaki rozmnażają.

A prawda jest taka, że nawet nie każda rodowodowa suka hodowlana powinna mieć szczeniaki. Co za problem te 3 bdb zdobyć. W Polsce nawet żyrafa zrobi hodowlankę, a potem pokraki po ringach chodzą do rasy niepodobne :roll:[/quote]



święta prawda!!!!!!!!!!!!!!!
mnie ostatnio Pani na wystawie spytała czy zamierzam rozmnażać moja sukę (ona też ma sukę tej rasy co moja) jak powiedziałam że jeszcze nie wiem, co ona warta (ma dopiero 9 m-cy) to ona się pyta to po co na wystawy jeżdżę, a ja jej że dla przyjemności i żeby się czegoś o swoim psie dowiedzieć, między innymi czy warto ją rozmnażać.

Link to comment
Share on other sites

ale nie ma takiej świadomosci i dlatego piszę że to chyba jedyna metoda[oczywiscie jeżeli są p/wskazania medyczne to nie robimy zabiegów],poza tym to chyba wina sędziów że byle jakim sukom/psom robi się hodowlanke czy reproduktora
a pomysl teraz chcę kupic psa który nie będzie jeździł na wystawy, czemu mam płacic za niego 2000zł,jeżeli na allegro kupię za 300zł?
ja miałam to szczęście że kupiłam peta za 500zł z rodowodem,moja mama dostała za darmo tyle że musi sucz wysterylizować, gdyby wszyscy hodowcy tak postepowali myślę że niewiele osób kupowałoby u handlarzy
a co do wskazań zmieniłam zdanie kiedy sunia taty[kundelek]zeszła,mimo operacji na ropomacicze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']
a pomysl teraz chcę kupic psa który nie będzie jeździł na wystawy, czemu mam płacic za niego 2000zł,jeżeli na allegro kupię za 300zł?[/quote]
A jaką masz gwarancję że piesek będzie zdrowy, z dobrą psychiką i najważniejsze ... rasowy ? Wielu hodowców sprzedaje szczeniaki na raty albo z drobnymi wadami. Trzeba tylko podzwonić i się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

właśnie , ale nie każdy o tym wie, że są takie mozliwości, tym bardziej że pytajac o psa z wadami może dostać zjebke od hodowcy
niestety w hodowlach tez często nie ma gwarancji czy pies będzie agresywny czy nie,czy bedzie zdrowy czy nie[znajoma kupiła psa który miałbyc wystawowy a okazał sie psem chorym na lpc], wszystko zalezy od hodowcy
nie popieram pseudohodowli ale poczytałam o sms do hodowców i przestałam sie poprostu dziwić

Link to comment
Share on other sites

Kolega mojego męża z pracy chce kupić swojej żonie Yorka. Oczywiście "papierek "go nie interesuje :shake:. Mąż próbował mu to jakoś wszystko wytłumaczyć ale chyba bezskutecznie. Oglądali nawet ogłoszenia na allegro i on woli kupić niby Yorka za 1200 zł niż dołożyć 400 zł i mieć psiaka z prawdziwego zdarzenia. Ach ci ludzie. No i nie powiem żeby ich nie było stać na psa bo biedy w domu nie mają. To jest przede wszystkim nie wiedza.

A co do charakteru szczeniaka to należy sprawdzić dokładnie warunki w jakich przebywają psy, porozmawiać z hodowcą, poobserwować. Ja mam czasem dużo propozycji i pytań czy mogą do mnie przyjechać i zobaczyć moją sukę jak wygląda na żywo i jak się zachowuje. Na razie jednak na pytaniach się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

I coraz więcej pojawia się "pseudohodowców", którzy działają sobie pod płaszczykiem Związku Kynologicznego... 3 wystawy i hodowlanka gotowa :angryy: i sprzedając szczeniaki, pochodzące z zupełnie nieprzemyślanych kryć, po rodzicach bez badań - tylko psują wizerunek prawdziwym hodowlom... Już nie wspominam o takich, którzy mają miot co pół roku, raz z papierami, raz bez :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

To prawda, coraz więcej jest pseudo pod egidą ZK. Po prostu pewnie doszli do prostego wniosku - kaski więcej . I przykre że to wsród nas takie elementy się zdarzają. Przykre ,że suki są tak eksploatowane - dwa mioty w tym samym roku dla suki to jest koszmar i niestety coś takiego to typowa pseudohodowla.

Link to comment
Share on other sites

kur**!!!!!!!!!! ja się staram nie rpzeklinac ale teraz to wyjątek.

napisałam wiadomośc do Pani, która była w komentarzach tego pseudohodowcy i kupiła stamtąd psa. oto co mi odpisała:

"
[I][B]Witam, [/B][/I]
[I][B]bardzo chętnie udzielę informacji na temat miejsca odbioru psa i moich spostrzeżeniach na temat transakcji. jest to dom na wsi - w Halinowie, jednorodzinny dom i coś na kształt stodoły przystosowanej prawdopodobnie do rozmnażania psów. Na podwórku pod "stodołą" widziałam 3-4 boksy, w których były trzymane psy różnych ras. Nam szczeniaka wyniesiono ze "stodoły" i na moje pytanie na temat warunków życia otrzymałam wymijające odpowiedzi. Stan uszu beagla wskazywał na złą dietę psów, o czym dopiero dowiedziałam sie od weterynarza był też zarobaczony. Na szczęście obecnie pies jest zdrowy i howa się dobrze. Gdyby jeszce potrzebne były jakieś kolejne informacje proszę o kontakt"[/B][/I]
[B][/B]
Jestem załamana!!!! Stodoła!!!!!!!!!Kurde Straż Dla Zwierząt pomocyyyyy!!!

Link to comment
Share on other sites

O rany :crazyeye: stodoła.
Boże, tym to już się zupełnie przewróciło...:shake: Ale to swoją drogą dziwne dość, że "hodowca" normalnie wynosi szczeniaka ze stodoły, jednocześnie przyznając się, że trzyma tam psy... Z reguły pseudohodowcy raczej się wymigują od pokazania miejsca pobytu szczeniąt, zapewniając, ze mają dobre warunki, tylko, ze nie mozna ich obejrzeć bo "cośtam"...

Pseudohodowla to już plaga... Na kalendarz.ergiebe.pl (tam dodaje się zdjęcia swoich rasowych psów i potem powstaje drukowany kalendarz) swoją kategorię mają też kundelki.. I zastraszająca większość z nich - to pieski 'w typie rasy' , najczęściej retrievery, yorki, beagle, westy (:() i inne... To pokazuje ile osób daje się nabrać na pseudohodowle i szczenięta za 400 zł :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']ten człowiek wie, że jest bezkarny, ze moga mu naskoczyć...grrrrrrrr

w poniedziałek postaram się jeszcze coś zrobić w tej sprawie:/[/QUOTE]

Nie koniecznie. Chociażby - oszustwo. Ale, to znowu musieli by wnieść oskarżenie Ci co kupowali psy. W końcu nie był odrobaczony.

Nie znam się na tym, ale trzeba by było zobaczyć "kruczki prawne" :cool1:
Dobrze zaznajomiony z prawem coś by wynalazł :diabloti: Na jakiś czas może to by utrudniło im życie.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][COLOR=red]trzeba to zgłosic STRAŻY DLA ZWIERZĄT:[/COLOR][/B]
[URL]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=media[/URL][/CENTER]

P.S. poza tym to bzdury i rozumowanie głupków-tak to ujmę! kilka lat temu nei miałam psa zaś miałam różne propozycje: "Oktawia wiem gdzie są fajne pieski"-w Falenicy na targu" a ja na to "ty głupcze na targu kupuję kartofle nie psy!" lub na stadionie-dla mnie była alternatywa: schronisko lub hodowca-teraz mam i ze schroniska i od hodowcy-oczywiście z rodowodem-dla mnie to proste-nikt mnie nie musiał uświadamiac, namawiac-po prostu trochę wyobraźni :shake:
[CENTER]
[B][COLOR=red]ORAZ URZĄD SKARBOWY[/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...