Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niestety dopoki cos nie zmieni sie w prawie to niewiele mozna zrobic.ja tez mam namiary na pseudohodowle i to taką fatalną z zabiedzonymi szczeniorami, klatkami i tym co najgorsze. no i moge sobie ten namiar co najwyzej na scianie przyczepic bo nic nie da sie zrobic:/

Link to comment
Share on other sites

Mam pseudohodowlę pudli,ratlerków,westów,cavalierów,dobermanów,labradorów i owczarkó niemieckich na allegro:/ Nie wiem czy to ta sama sprawa bo nie widziałam linka, ale te wszystkie rasy oferuje jedna osoba...


Oto komentarz jednego z uzytkowników"
"
Piesek jest u nas od tygodnia, pogodny żywy chętny do zabawy. Trochę zaskoczona że nie pozwolono mi obejrzeć warunków w jakich piesek przebywał. Tłumaczenia sprzedawcy nie były przekonujące.
[I][[B]Odpowiedź z[/B]:pon 07 maj 2007 10:15:41 CEST] Na część terenu gdzie są suki z małymi szczeniakami i szczenięta na kwarantannie po szczepieniu nie wpuszczamy nikogo . Wiele osób jedngo dnia odwiedza wiele hodowli co stwarza możliwość przeniesienia choroby , zwykle ludzie to rozumią ."[/I]

Ktoś ma mozliwość podziałać? Mnóstwo komentarzy. Pierwsze wpisy kwiecień 2006 i co miesiąc nowe.
" [I]Piesek okazal sie niestety bardzo zarobaczony i po dwoch dniach pobytu u nas rozwinal mu sie grozny wirus, z ktorym nie wygral. Pieniazki za psa zostaly mi zwrocone, takze sprawa zostala jakos zalatwiona. Wiecej nie mam co dodawac. Smutna transakc"[/I]

Tylko jednego nie rozumiem, działają oficjalnie w necie jako hodowla.Sprzedają szczenięta na allegro po 400 zł bez rodowodów. Na swojej stronie nie mają żadnych szczeniaków, a na allegro mnóstwo. Stronka internetowa oferuje 15 różnych ras...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Mam pseudohodowlę pudli,ratlerków,westów,cavalierów,dobermanów,labradorów i owczarkó niemieckich na allegro:/ Nie wiem czy to ta sama sprawa bo nie widziałam linka, ale te wszystkie rasy oferuje jedna osoba...


Oto komentarz jednego z uzytkowników"
"
Piesek jest u nas od tygodnia, pogodny żywy chętny do zabawy. Trochę zaskoczona że nie pozwolono mi obejrzeć warunków w jakich piesek przebywał. Tłumaczenia sprzedawcy nie były przekonujące.
[I][[B]Odpowiedź z[/B]:pon 07 maj 2007 10:15:41 CEST] Na część terenu gdzie są suki z małymi szczeniakami i szczenięta na kwarantannie po szczepieniu nie wpuszczamy nikogo . Wiele osób jedngo dnia odwiedza wiele hodowli co stwarza możliwość przeniesienia choroby , zwykle ludzie to rozumią ."[/I]

Ktoś ma mozliwość podziałać? Mnóstwo komentarzy. Pierwsze wpisy kwiecień 2006 i co miesiąc nowe.
" [I]Piesek okazal sie niestety bardzo zarobaczony i po dwoch dniach pobytu u nas rozwinal mu sie grozny wirus, z ktorym nie wygral. Pieniazki za psa zostaly mi zwrocone, takze sprawa zostala jakos zalatwiona. Wiecej nie mam co dodawac. Smutna transakc"[/I]

Tylko jednego nie rozumiem, działają oficjalnie w necie jako hodowla.Sprzedają szczenięta na allegro po 400 zł bez rodowodów. Na swojej stronie nie mają żadnych szczeniaków, a na allegro mnóstwo. Stronka internetowa oferuje 15 różnych ras...[/quote]



Z ciekawości weszłam na allegro i psy na sprzedaż, wybierając jakiegoś szczeniaka za około 400 oczywiście bez rodowodu, otwiera sie kilka stron z handlarzami, którzy oferują po kilka ras psów, wystarczy kliknąć "pokaż inne przedmioty sprzedającego" wyświetla się nieraz i po pięć ras psów do sprzedaży u jednego allergowicza, zaznaczam że przejżałam tylko dwie strony z Allego w dziale psy, a wszystkich jest dużo więcej, czyli to nie taki odsobniny przypadek.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście że nie odosobniony. ale wczoraj spędziłam cały dzień na grzebaniu w allegro i ten jest...jednym z najbardziej bujnych przypadków. no ale nie tylko ja zauwazyłam te hodowle. faktycznie już jest watek na dogo o tym i jest wspomniane o tym na bokserach. szukałam dosyć dokładnie co i jak.

ponadto jest to blisko Warszawy. daje to pewne szanse na reakcję.

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam, skąd biorą się pseudohodowle... Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy
- czy nieświadomi ludzie, omamieni przez handlarzy, którzy zapewniają, że rodowód to jedynie zbędny kawałek papieru...,
- czy może hodowcy, którzy chcą sprzedać naprawdę rewelacyjne szczeniaki z metrykami za niebotyczne ceny, obrażają się, gdy jednym z pierwszych pytań zadanych przez potencjalnego kupca jest pytanie o cenę i o to, czy nie ma w miocie piesków tańszych - i w ten sposób nieświadomie kierują w ręce pseudohodowców,
- a może odpowiadają za to hodowcy sprzedający psy owszem z metrykami, ale rodzice szczeniąt dość często nie mają badań, są ze sobą spokrewnieni, powtarzane są krycia... i takie szczeniaki też się sprzedają po 1500 PLN, a potem się okazuje, że piesek ma ciężką dysplazję albo inną chorobę dziedziczną - i następnym razem, taki pechowy nabywca, albo będzie dokładnie analizował rodowody rodziców albo uda się do pseudohodowli, gdzie nabędzie "podobnej jakości towar" ale zdecydowanie tańszy...
- a może jest to wina samych nabywców, którzy kupują pieska dzieciom i są głusi na akcje typu [B]Rasowy=Rodowodowy[/B] i chcą nabyć psa rasowego (bo przecież posiadanie psa rasowego nobilituje w naszej kulturze) a kundelka nie chcą, ponieważ nie wiadomo co z niego wyrośnie... jakby była pewność co wyrośnie z takiego po rasowych rodzicach...

Pewnie wina leży po środku :placz:

W jakiś sposób należałoby przekonać potencjalnych nabywców, że szczeniak bez metryki praktycznie niczym nie różni się od szczeniaka przygarniętego ze schroniska... no może tylko ceną :cool3: .

Niedawno rozmawiałam z koleżanką, która planuje kupno pieska, a dokładniej Westa dla córki. I wiecie co... pojechała na wystawę psów (na początku lipca w Warszawie) i zdziwiła się, dlaczego na wystawie nikt nie sprzedawał szczeniąt :mad: :mad: :mad: . Po mojej sugestii aby wybrała sobie jakąś hodowlę i kupiła pieska z papierami (nawet wyszukałam jej kilka w rejonach Warszawy), powiedziała tylko cyt "Po co mam tyle płacić za psa, skoro moge mieć szczeniaka za 500 PLN" I nie dała sobie wytłumaczyć, że z malutkiego białego szczeniaka West może nie wyrosnąć albo będzie miał niezrównoważony charakter :angryy: - w tym przypadku winnym okazała się nabywczyni psa, a dokąd tacy ludzie będą kupować dzieciom pieski zamiast pluszowych maskotek - dotąd interes pseudohodowcom będzie się świetnie kręcił. :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...