Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

Przepraszam., że Wam przerywam rozmowę.
Widzę, że na gwałt potrzebujecie szczeniaków, którym można pomóc -są na dogo i to jeszcze nie "zaklepane" :cool1:.

Może kogoś zainteresują dwa szczeniaki ze schroniska "Ostatnia Szansa" koło Rawy Mazowieckiej?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/jeszcze-dzieci-brzdac-bumel-potrzebne-ogloszenia-130496/#post11699716[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zbyszek Gruda'][B]Szanowni Państwo,[/B]
[B]na wstępie chcę podziękowac Wszystkim Dogomaniakom za słowa wsparcia i poparcie, za madre wskazówki i rady, dzieki którym wielu rzeczy mogłem sie nauczyć.[/B]

[B]Szanowni Państwo, Straz dla Zwierząt nie boi sie konstruktywnej krytyki, nie boi sie polemiki i nie jest obojetna na rady innych[/B]. Jestesmy dla dobra zwierząt i naprawde nie mamy czasu na utarczki. Wiem, że pojawią sie liczne komentarze, że pisze głupoty, że kłamię - cóż w wolnym państwie mozna pisac wiele. Ale nie zgodze sie z opinia - nie macie warunków - nie podejmujcie interwencji - bo to oznacza wyrażenie zgody na działanie Pana S na Dogomanii.
Prosze o odrobine rozsadku - w jednosci sila a SdZ ratuje zwierzeta. Prosze takze o wybaczenie - po pracy i po odpowiedziach na liczne maile zwyczajnie jestem zbyt zmeczony aby zwiedzac fora internetowe, [B]co nie oznacza ze nie szanuje Dogomanii. [/B]
Napewno nie wyjasnilem wszystkiego - ale jak podkreslila w rozmowie telefonicznej jedna z Dogomaniakow - nie wiem czy warto tam pisac bo i tak Was opluja- odpowiadam warto nas takze bronic!
[B]Zapewniam, ze kazda opnia jest dla mnie i dla Strazy cenna. PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIE NIE BOI - a taka jest milosc do zwierzat[/B].
[FONT=Arial][SIZE=2]pozdrawiam[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Arial]Zbigniew Gruda[/FONT][/SIZE]
[/quote]

Zacznę od końca. Szanuje Pan dogomanię? Chce Pan rozmawiać?:razz:
Z Pana wypowiedzi wyniaka zupełnie coś innego:
[B]...DOGOMANIA - to jawna kpina okreslania sie miłosnikami zwierzat - od 3 lat deliberuja za pomoca komputera a nic nie robią[/B]....
2009.01.26 21:40 | ~Zbyszek Gruda

[URL="http://www.tvnwarszawa.pl/forum.html?hashr=0forum:MSwzMTMsOCw1MjQ2NDM2MSwxNDIwMDYwNjMsNjAyNTIzNywwLGZvcnVtMDAxLmpz"]Forum - TVN Warszawa[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wasza zawiść jest poprostu straszna! Jedyne wszystko wiedzące. Facet napisał, że szuka dialogu (zreszta jak ja) ale Wszechmocna Karmi i Najwspanialsza Ewa - wszystko odkręca i znegują. Karmi skąd Ty Masz az tyle czasu na wnikliwe grzebanie w necie - to jakaś obsesja. Żal mi Was.
Panie Zbyszku - ja nadal uwazam, że zrobiliście i robicie cudowną robotę, uratowaliście już tyle istnień, dziękuję w imieniu tych zwierząt a także wlasnym. Miał Pan wielka klase pisac tak wspanialą wypowiedź dla Dogomanii - wielu z nas to bardzo doceniło.
Rozumiem Pana stanowisko przedstawione w mailu - Pan juz zakończył wyjaśnianie a skoro Pana apel o zjednoczenie sił został "opluty" - to nie ma co sie wypowiadać. Zapewniam jednak że wielu ludzi zapewne jeszcze nie raz do Pana napisze maila - bo tu tylko niektórzy pogrzewaja atmosferę do szykanowania i oczerniania.
No cóż jest jedno słuszne Radio i jedno słuszne stanowisko naszych nieocenionych obronczyń.
[B]Prawdziwi sie nie poddadzą![/B] (to taki nowy front jedności)

Diana - niedlugo zbrukana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Przepraszam., że Wam przerywam rozmowę.
Widzę, że na gwałt potrzebujecie szczeniaków, którym można pomóc -są na dogo i to jeszcze nie "zaklepane" :cool1:.

Może kogoś zainteresują dwa szczeniaki ze schroniska "Ostatnia Szansa" koło Rawy Mazowieckiej?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/jeszcze-dzieci-brzdac-bumel-potrzebne-ogloszenia-130496/#post11699716[/URL][/quote]
Oni szukaja rasowych...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Szanowni i nie Szanowni Panstwo,
Wasza opinia co piszecie na dogomani najmniej zalezy nam na waszym stanowisku, ludzie jak to ludzie co im przyjdzie na mysli pisza śp. Czesław Niemen slusznie zaspiewał ,,dziwny jest ten świat,, dziwni sa rowniez ludzie na dogomani Karmi nie jest w Strazy dla Zwierzat bo nie jest godna reprezentowania i nasladowania SdZ, dziwna i nawiedzona dzis siedzi na kompie i wali w klawiature trudno taka jest, jej wola i nikt jej tego nie zabroni natomiast nie znalazla miejsca we wladzach SdZ bo my nie bedziemy reprezentować ludzi nawiedzonych Powiem szczerze ze zakazalem rzecznikowi prasowemu wypowiadania sie na forum dogomani bo nie nawidze ludzi nawiedzonych i oszołomow co chcecie to sobie piscie my i tak bedziemy robic swoje sorki jesli urazilem ludzi normalnych, ale z mojej opinii to moze jest tu zaledwie 10% reszta to nawiedzona swołeć taka prawda, Jednocześnie oświadczam że nigdy nie bede szukal pomocy ani rady na forum dogomani, zycze wam milego klikania K.G Mateusz Janda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strazdlazwierzat']Karmi nie jest w Strazy dla Zwierzat bo nie jest godna reprezentowania i nasladowania SdZ, dziwna i nawiedzona dzis siedzi na kompie i wali w klawiature trudno taka jest, jej wola i nikt jej tego nie zabroni natomiast nie znalazla miejsca we wladzach SdZ bo my nie bedziemy reprezentować ludzi nawiedzonych [/quote]
Karmi nie jest w Straży bo sama zrezygnowała.
To była moja suwerenna decyzja. Idea ogranizacji jest dobra ale wykonanie...:shake: Proszę więc nie sugerować, że odeszłam z innego powodu.
No chyba, ze dysponuje Pan dowodami na poparcie swoich stwierdzeń.
Nawiasem mówiąc takich ,,niegodnych" jest sporo: Poznań, Kraków, Trójmiasto, Rzeszów, Katowice... To tylko przykłady miast w których były okręgi Straży. Co zostało z ogólnopolskiego stowarzyszenia? :roll:
W każdym z tych miejsc było conajmniej 30 osób, osób, które miały chęci zrobienia w szeregach Straży czegoś dla zwierzaków...
Czy wszyscy oni to nawiedzeni dziwacy?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strazdlazwierzat']Szanowni i nie Szanowni Panstwo,
Wasza opinia co piszecie na dogomani najmniej zalezy nam na waszym stanowisku, ludzie jak to ludzie co im przyjdzie na mysli pisza śp. Czesław Niemen slusznie zaspiewał ,,dziwny jest ten świat,, dziwni sa rowniez ludzie na dogomani Karmi nie jest w Strazy dla Zwierzat bo nie jest godna reprezentowania i nasladowania SdZ, dziwna i nawiedzona dzis siedzi na kompie i wali w klawiature trudno taka jest, jej wola i nikt jej tego nie zabroni natomiast nie znalazla miejsca we wladzach SdZ bo my nie bedziemy reprezentować ludzi nawiedzonych Powiem szczerze ze zakazalem rzecznikowi prasowemu wypowiadania sie na forum dogomani bo nie nawidze ludzi nawiedzonych i oszołomow co chcecie to sobie piscie my i tak bedziemy robic swoje sorki jesli urazilem ludzi normalnych, ale z mojej opinii to moze jest tu zaledwie 10% reszta to nawiedzona swołeć taka prawda, Jednocześnie oświadczam że nigdy nie bede szukal pomocy ani rady na forum dogomani, zycze wam milego klikania K.G Mateusz Janda[/quote]
Jestem ciekawa, czemu zamiast rzeczowej i konkretnej odpowiedzi jest kolejny atak w stylu tych, o których Pan pisze... Następny post nie wnoszący nic do tej dyskusji.
Czy zamiast tego nie łatwiej napisać "tak, prześwietliliśmy dokładnie chętne domy, będziemy je kontrolować i pilnować kastracji" lub "nie, bo było zbyt dużo psów, za mało miejsca, ale jesteśmy w kontakcie z właścicielami".

Może kiedyś jakaś odpowiedź padnie.. Odrywam się od klikania i wracam do swojej konkretnej pomocy zwierzętom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Karmi nie jest w Straży bo sama zrezygnowała.
To była moja suwerenna decyzja. Idea ogranizacji jest dobra ale wykonanie...:shake: Proszę więc nie sugerować, że odeszłam z innego powodu.
No chyba, ze dysponuje Pan dowodami na poparcie swoich stwierdzeń.
Nawiasem mówiąc takich ,,niegodnych" jest sporo: Poznań, Kraków, Trójmiasto, Rzeszów, Katowice... To tylko przykłady miast w których były okręgi Straży. Co zostało z ogólnopolskiego stowarzyszenia? :roll:
W każdym z tych miejsc było conajmniej 30 osób, osób, które miały chęci zrobienia w szeregach Straży czegoś dla zwierzaków...
Czy wszyscy oni to nawiedzeni dziwacy?;)[/quote]
Pani Karmi - Pani wypowiedzi sa poprostu żałosne! Odeszła Pani z całej tej Strazy (złej niedobrej) to w gdzie Taka Wspaniała Działaczka teraz interweniuje i gdzie dziala? Nie dziwie sie wypowiedziom Pana Jandy - oczernia Pani wszystko co robia - a nie siedzieli z założonymi rekami - ale najpierw powinni zadzwonić do Wszechwiedzacej Karmi , która wspolnie ze swoimi Towrzyszkami w przeciągu kilku miesięcy doradza jak to zrobić.
[B]Taka miłośniczka zwierząt - to czemu nie pomagasz w znalezieniu domu do dwóch kundelków - link troszke wyżej![/B] [I]Bo może nie sa tak cenne jak te niby rasowce z Halinowa.[/I]
Ale śledx nadal internet - zapewne jeszcze nie raz bedziesz mogła krytykować.
Panie Mateuszu nie warto sie denerwować- ja Pana przepraszam i całą Straz dla Zwierząt bo także jestem na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123'] ja Pana przepraszam i całą Straz dla Zwierząt bo także jestem na tym forum.[/quote]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Człowieczku uspokój się, pojawiłaś się na tym forum po całej sprawie, wszystkie Twoje wypowiedzi dotyczą tylko obrony Straży dla Zwierząt w sprawie Halinowa (przypadek, wybacz ale w cuda nie wierzę). Ja na początku przyjęłam, że ludzie ze Straży nie spodziewali się, co zastana na miejscu, nie byli organizacyjnie przygotowani do tego. Ale im bardziej obserwuję dyskusję, tym bardziej przychylam się do racji ludzi z Dogo. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Bo w zachowaniu Twoim i ludzi reprezentujących Straż brak mi spojrzenia na własne błędy, brak chęci lepszej organizacji sprawy adopcji na przyszłość, a już wydanie zarażonych zwierząt ludziom z ulicy, niemających podstawowej wiedzy ( bo ta w Polsce leży na łopatkach) w dziedzinie psich chorób i postępowania z psami zabranymi z takich warunków woła o pomstę do nieba. Przecież większość z nich będzie rozmnażanych. Skraina głupota. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Diana... nie obrażaj, jeśli nie masz nic konstruktywnego do napisania.[/quote]
Moja Droga - mnie mozna obrazać bez końca. Napisałam posta o pojednaniu i wspolnej dyskusji jak pewne rzeczy poprawić.
Bardzo zalezy mi na dobru zwierząt - czemu nie skomentowałaś słów Berek , że jak się nie ma warunków to sie nie zabiera....

A co az tak bardzo konstruktywnego Ty piszesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl'][FONT=Calibri][SIZE=3]Człowieczku uspokój się, pojawiłaś się na tym forum po całej sprawie, wszystkie Twoje wypowiedzi dotyczą tylko obrony Straży dla Zwierząt w sprawie Halinowa (przypadek, wybacz ale w cuda nie wierzę). Ja na początku przyjęłam, że ludzie ze Straży nie spodziewali się, co zastana na miejscu, nie byli organizacyjnie przygotowani do tego. Ale im bardziej obserwuję dyskusję, tym bardziej przychylam się do racji ludzi z Dogo. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Bo w zachowaniu Twoim i ludzi reprezentujących Straż brak mi spojrzenia na własne błędy, brak chęci lepszej organizacji sprawy adopcji na przyszłość, a już wydanie zarażonych zwierząt ludziom z ulicy, niemających podstawowej wiedzy ( bo ta w Polsce leży na łopatkach) w dziedzinie psich chorób i postępowania z psami zabranymi z takich warunków woła o pomstę do nieba. Przecież większość z nich będzie rozmnażanych. Skraina głupota. [/SIZE][/FONT][/quote]
Nie jestem "człowieczkiem" a człowiekiem i oczekuje szacunku.
Nie wiem czy sie spodziewali czy nie - pewnie nie. Co do sterylizacji - nie mozna zmusić osoby adoptujacej do przymusowej sterylizacji. Moim zdaniem powinno sie do tego zachecać. Oddawanie psow ludziom z ulicy - Paluch tez tak robi a i wiele ogłoszeń na Dogo także mówi o adopcjach - kazdy dom jest sprawdzany?
Jest w Was tyle niechęci i kazdego kto stanie w obronie tej organizacji - bezlitosnie krytykujecie. A może warto popatrzec na TOZ - zgarnia taka kase a w Celestynowie bida az piszczy. Ostanio nawet w Familiadzie na schronisko w Celestynowie poszła cała wygrana. Nie powiem, że nie popełnili błedów ale tych nie popełnia tylko ten co nic nie robi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Jak widzisz nie było odpowiedzi na żadne pytanie i za jakąkolwiek krytykę jest atak.
Wierz mi, chciałabym wierzyć we wrodzone dobro i uczciwość ludzi, ale tego nie ma ani teraz, ani w Polsce.
Wiem jacy ludzie dzwonią i pytają o szczeniaki, bo sama jestem domem tymczasowym i szukam dla nich domów.

Gdybyś czytała całość wypowiedzi, widziałabyś, że napisałam na ten temat.

j.w.

Nie wiem, czy ogarniesz całą wypowiedź, ale spróbuję - nawet tu na forum krytykuje się tzw. "zbieraczy" psów (o czym już pisała chyba Berek). Fajnie, że mają serce, chęci, ale brak warunków i zapanowania nad wszystkim.[/quote]
Wiesz przesledziłam i nic a nic nie odpisalaś Berek! Tylko ze zglaszane było do innych organizacji i co one zrobiły?
Prowadzisz dom tymczasowy - wspaniale zapewne dzieki Tobie wiele znajdzie dom.
Przeczytaj takze co napisałaś pod moim postem o wspólnym działaniu.
Wiesz ja jestem zdania że niektórzy ludzie wogole nie powinni miec prawa na trzymanie zwierzat.
Zreszta może Swoje pomysły zgłoś gdzies dalej - Jestes taka obeznana w temacie

Link to comment
Share on other sites

organizacja prozwierzeca ktora rzekomo wzoruje sie na RSPCA MUSI wymagac od adopctujacych sterylizacji/kastracji jesli sama nie zdarzyla tego wykonac!!!tylko tu nasuwa sie jeszcze inna opcja...dlaczego wydawali psy chore skoro wiadomo a przynajmniej taka "wspaniala" organizacja powinna wiedziec ze kazda zmiana miejsca kazdy najmniejszy stres sprzyja tylko i wylacznie pogorszeniu stanu zdrowia!!!

co to byl za problem porozmawiac z innymi organizacjami ze chca zrobic akcje ale nie maja ani zaplecza weterynaryjnego ani pieniedzy!!!do jasnej cholery wszyscy wiedza ze tu poszlo tylko i wylacznie o "slawe i poklask" a nie dobro zwierzat!!!i zadna diana czy inny rzecznik nie wmowia mi ze bylo inaczej

tylko psow szkoda!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']organizacja prozwierzeca ktora rzekomo wzoruje sie na RSPCA MUSI wymagac od adopctujacych sterylizacji/kastracji jesli sama nie zdarzyla tego wykonac!!!tylko tu nasuwa sie jeszcze inna opcja...dlaczego wydawali psy chore skoro wiadomo a przynajmniej taka "wspaniala" organizacja powinna wiedziec ze kazda zmiana miejsca kazdy najmniejszy stres sprzyja tylko i wylacznie pogorszeniu stanu zdrowia!!!

co to byl za problem porozmawiac z innymi organizacjami ze chca zrobic akcje ale nie maja ani zaplecza weterynaryjnego ani pieniedzy!!!do jasnej cholery wszyscy wiedza ze tu poszlo tylko i wylacznie o "slawe i poklask" a nie dobro zwierzat!!!i zadna diana czy inny rzecznik nie wmowia mi ze bylo inaczej

tylko psow szkoda!!![/quote]
No tak ta fundacja napewno by bardzo pomogła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']TOZ też coś robi, np: interwencje oddziału szczecińskiego [URL="http://www.gareon.netarteria.pl/?id=interwencje_mysql"]Lecznica & TOZ Szczecin[/URL]
codzienna zwykła praca, bez telewizyjnych fajerwerków i pretensji do całego świata.
Powoli SdZ zaczyna mi przypominać PKPR, który miał świetne zamierzenia, a skończył jak widać. Smutne. Całe szczęście, ze istnieją świetne fundacje i wolontariusze z dogo, bo jak widać na przemyślenie własnych błędów ludzi z SdZ nie stać. :shake:[/quote]
no tak ta telewizja boli najbardziej:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']Moja Droga - mnie mozna obrazać bez końca. Napisałam posta o pojednaniu i wspolnej dyskusji jak pewne rzeczy poprawić.[/quote]
Jak widzisz nie było odpowiedzi na żadne pytanie i za jakąkolwiek krytykę jest atak.
Wierz mi, chciałabym wierzyć we wrodzone dobro i uczciwość ludzi, ale tego nie ma ani teraz, ani w Polsce.
Wiem jacy ludzie dzwonią i pytają o szczeniaki, bo sama jestem domem tymczasowym i szukam dla nich domów.
[quote name='diana123']
Bardzo zalezy mi na dobru zwierząt - czemu nie skomentowałaś słów Berek , że jak się nie ma warunków to sie nie zabiera....
[/quote]
Gdybyś czytała całość wypowiedzi, widziałabyś, że napisałam na ten temat.
[quote name='diana123']
A co az tak bardzo konstruktywnego Ty piszesz?[/quote]
j.w.

Nie wiem, czy ogarniesz całą wypowiedź, ale spróbuję - nawet tu na forum krytykuje się tzw. "zbieraczy" psów (o czym już pisała chyba Berek). Fajnie, że mają serce, chęci, ale brak warunków i zapanowania nad wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']No tak ta fundacja napewno by bardzo pomogła...[/quote]

kazda pomoglaby po trochu tak jak dzialo sie to przy kacji krzyczek czy krezela!no ale miej te klapeczki na oczach!dziw mnie bierze ze nie masz wyrzutow sumienia no ale takie uczucia maja tylko istoty wyzsze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']może warto popatrzec na TOZ - zgarnia taka kase a w Celestynowie bida az piszczy. [/quote]

TOZ też coś robi, np: interwencje oddziału szczecińskiego [url=http://www.gareon.netarteria.pl/?id=interwencje_mysql]Lecznica & TOZ Szczecin[/url]
codzienna zwykła praca, bez telewizyjnych fajerwerków i pretensji do całego świata.
Powoli SdZ zaczyna mi przypominać PKPR, który miał świetne zamierzenia, a skończył jak widać. Smutne. Całe szczęście, ze istnieją świetne fundacje i wolontariusze z dogo, bo jak widać na przemyślenie własnych błędów ludzi z SdZ nie stać. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja caly czas zastanawiam sie dlaczego SDZ nie podala szczeniakom z podejrzeniem parwowirozy surowicy i nie przekazala wlascicielom zeby zrobili to sami.Pewnie szczeniak ktorego wzial moj kolega teraz by zyl.Poza tym nie powinno wydawac sie psow w tym samym dniu,w ktorym je zabrano ,bez obserwacji,z podejrzeniem ze moga byc chore.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']dla mnie wystarczy ze zle zrobila zwierzakom bo trafily z deszczu pod rynne,jesli tego nie widzisz to nie wiem jak ci to wytlumaczyc:shake:[/quote]
ale dlaczego zakladamy że wszystkie trafiły do złych domów- tak nie mozna. Bądxmy sprawiedliwi. Ja mam 2 psy ze schroniska (i nie powiem jakiego ale je znasz) i także z adopcja nie było problemu. Sadzę że powinnismy dyskutować nie sdz - tylko jak w ustawie powinno byc to regulowane. Zgadzam się, że nie powinno się pozwalać na dalsze rozmanżanie tak ogromnej ilosci psów ale też nie wolno cicho siedzieć jak się wie o takim Halinowie. Nawet jesli organizacja nie ma pieniędzy to przeciez Telewizja nie musi tylko pokazywac Pali.. czy innych stworów a mówić o takich organizacjach ja Azyl SdZ czy Otoz i inne bo robia cos waznego. Ludzie krytykuja Owsiaka - a tyle zrobił ja całym sercem popieram Anię Dymną i jej fundację. Kocham także zwierzęta - bezgranicznie i zwyczajnie. Same sobie nie poradzą i jestem im to winna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikawaw']Ja caly czas zastanawiam sie dlaczego SDZ nie podala szczeniakom z podejrzeniem parwowirozy surowicy i nie przekazala wlascicielom zeby zrobili to sami.Pewnie szczeniak ktorego wzial moj kolega teraz by zyl.Poza tym nie powinno wydawac sie psow w tym samym dniu,w ktorym je zabrano ,bez obserwacji,z podejrzeniem ze moga byc chore.[/quote]
Moniko tak z ciekawosci - ile kosztowała adopcja? Chce miec pełen obraz bo może się myle co do interwencji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Wiesz, to należałby skonsultować z wetem, ale przy osłabieniu psa i już istniejącym zakażeniu podanie szczepionki chyba nic by nie pomogło. Ale objawy parwo występiują z reguły kilka dni po zakażeniu, starczyłoby więc 7-8 dni kwarantatnny, byłby czas na prawidłowe przeprowadzenie akcji adopcyjnej, sprawdzenie domów. A tak rozprzestrzeniono chorobę po całej Warszawce, bo to świństwo świetnie roznosi się nawet na butach. Być może w ten sposób zarażono nawet kilka psiaków nie związanych z Halinowem.[/quote]
Dla psów szczepionych nie jest to zagrożenie, mam nadzieję, że nikomu nie przyszło do głowy wychodzenie z nieszczepionym szczeniakiem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...