Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania W']Myślę, że Kostek ma rację. Oczywiście można spontanicznie uratować tego jednego psa (ja na swój sposób rozumiem taki poryw serca), ale co dalej? Oczywiście, psa uratuje się pod warunkiem, że pies będzie zdrowy, nie będzie wymagał leczenia, nie będzie miał wad wrodzonych, itp. Trzeba się też liczyć z tym, że nie od razu może znaleźć dom.
W takich miejscach giną i ginąć będą psy, bo oni zafundują sobie następny miot mając luz.

Likwidacja pseudohodowli nie jest prostą sprawą. Nikt nie zakazuje rozmnażania psów nierasowych. Żeby wzięły się za to organizacje, fundacje czy media trzeba mieć dobrze udokumentowane dowody. Poza tym osoby, które wiedzą co sie w takich miejscach dzieje, mają stamtąd chore psy muszą być zdecydowane na zeznawanie na policji i w sądzie. Nie wystarczy poszukanie nowego domu. Odebranie zwierząt też nie jest proste. Pół biedy , jeżeli właściciel sam się zrzeknie...jeżeli nie to nawet w przypadku odebrania przez policję zwierzęta stają się depozytem i siedzą w schronisku do rozstrzygnięcia sprawy. A w Polsce trwa to niekiedy latami. Psy są na utrzymaniu schroniska, po kilku miesiącach już mało kto się nimi interesuje(przykład psy z pseudohodowli w Żyrardowie u Emira, te jednak mogłyby być adoptowane). Przy likwidacji pseudohodowli w grę zazwyczaj nie wchodzi przejęcie jednego czy dwóch psów...Może ich być nawet 30 - które z przepełnionych schronisk od ręki w stanie jest przejąć taką liczbę? Podjąć się ich leczenia? Często socjalizacji?
Nie daję zgody na istnienie takich miejsc, ale przy ich likwidacji należy działać systematycznie i metodycznie a przede wszystkim tak 'uprzykrzyć" życie "hodowcy' aby to on sam wycofał się z tego precedru.[/QUOTE]
Jakiś czas temu zaproponowałem sposób, który chyba mógłby doprowadzić do znacznego ograniczenia pseudohodowli - napuszczenia na nie Urzędów Skarbowych. [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108355[/url]
Nadal myślę, że warto składać donosy do US, chociaż dogomaniacy znaleźli (do przeczytania na tym wątku) dziesiątki powodów, dla których US napewno też sobie nie poradzi. Nikt jednak chyba nie podjął się próby empirycznej. Zachęcam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='G.Lindenberg']Jakiś czas temu zaproponowałem sposób, który chyba mógłby doprowadzić do znacznego ograniczenia pseudohodowli - napuszczenia na nie Urzędów Skarbowych. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108355[/URL]
Nadal myślę, że warto składać donosy do US, chociaż dogomaniacy znaleźli (do przeczytania na tym wątku) dziesiątki powodów, dla których US napewno też sobie nie poradzi. Nikt jednak chyba nie podjął się próby empirycznej. Zachęcam.[/quote]
Hodofla jest zarejestrowana w US i odprowadza stosowne podatki. Pisemko możecie sobie pisać.

Link to comment
Share on other sites

A jakiś inspektor TOZu lub innej organizacji dla zwierząt nie może zrobic inspekcji bez konkretnych dowodów i zeznań? Po prostu na zasadzie doniesienia że coś złego tam się dzieje?

Dowody się zdobędzie dopiero jak się tam wejdzie, tak mi się wydaje...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam
Kupiłam yorka od tych państwa z Halinowa.Pies oczywiście był chudy, brudny śmierdzący dosłownie kręgosłup można było wyczuć głaskając.
Po dwóch dniach okazało się że pies jest chory i tylko dlatego przeżył bo dostał zastrzyki Pan z Halinowa gdy do niego zadzwoniłam powiedział że jak zwierzę było u niego to było wszystko w porządku. A ja jestem pewna że pies nie rozchorował się u mnie ponieważ dbałam o niego a do tego mam małe dziecko i zaniepokoiło mnie to bardzo. Kolejna sprawa ten pies miał być yorkiem a jak narazie jest podobny do mojego drugiego psa sznaucera!
Jestem zła że ktoś tak naciąga ludzi i oszukuje.Gdybym chciała mieć następnego sznaucera to bym nie gnała z mężm do Halinowa tylko bym kupiła u ludzi u których brałam już wcześniej sznaucera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MATI&MAX']Witam
Kupiłam yorka od tych państwa z Halinowa.Pies oczywiście był chudy, brudny śmierdzący dosłownie kręgosłup można było wyczuć głaskając.
Po dwóch dniach okazało się że pies jest chory i tylko dlatego przeżył bo dostał zastrzyki Pan z Halinowa gdy do niego zadzwoniłam powiedział że jak zwierzę było u niego to było wszystko w porządku. A ja jestem pewna że pies nie rozchorował się u mnie ponieważ dbałam o niego a do tego mam małe dziecko i zaniepokoiło mnie to bardzo. Kolejna sprawa ten pies miał być yorkiem a jak narazie jest podobny do mojego drugiego psa sznaucera!
Jestem zła że ktoś tak naciąga ludzi i oszukuje.Gdybym chciała mieć następnego sznaucera to bym nie gnała z mężm do Halinowa tylko bym kupiła u ludzi u których brałam już wcześniej sznaucera.[/quote]
Tak to już jest jak się kupuje u pseudohodowców... :shake:
Żeby pozbyć się szczeniaka powiedzą, że seter to spaniel, owczarek podhalański to golden, a sznaucer to york. :angryy:

Trzeba dobrać się tej pseudo do d...!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Niestety też jesteśmy ofiarami tejże hodowli, a w szczególnosci nasza sunia labradorka.
Od soboty walczymy z psim tyfusem.Pieska kupiliśmy we wtorek ,niby zdrowego i zaszczepionego , teraz ledwie zipie.Dwa razy dziennie jeździmy do naszego weta na zastrzyki i kroplówki.Mam nadzieje ,że uda nam się uratować maleńką.
Okazuje sie ,że prawdopodobnie psinka nie byla w ogóle zaszczepiona. Pani weterynarz , która widnieje na pieczątce, ponoć od dwoch lat nie ma nic wspolnego ani z hodowlą ani z technikiem weterynaryjnym , ktory wystawia wszystkie ksiażeczki i ponoć szczepi psy.To jakies chore . Zaalarmowalismy Towarzystwo Opieki nad zwierzetami, Radę Wetwrynarzy, Animals i mam wrażenie ,że wszystko to kulą w płot.Chcemy złożyc doniesienie na policję , choc wstepna rozmowa z policją jakos nie nastawila mnie optymistycznie.
Dodam tylko ,że właściciele hodowli wiedzieli,że psiaka kupujemy dla naszej niepelnosprawnej córki i że zależy nam na zdrowym , odrobaczonym piesku.Cóz samo zycie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaga']
Dodam tylko ,że właściciele hodowli wiedzieli,że psiaka kupujemy dla naszej niepelnosprawnej córki i że [B]zależy nam na zdrowym , odrobaczonym piesku.Cóz samo zycie.[/B]
[/quote]
wcale nie jest mi was żal! dzięki tobie i innymi są takie pseudo!:angryy:
jeśli żekomo "zależało na zdrowym odrobaczonym pisku" to szuka się w ZK dobrej hodowli w danym mieście i tam kupuje psa z rodowodem
lub adoptuje psa ze schroniska, fundacji czy też azylu.

ja również kiedyś byłam początkująca na propozycje gościa, który mi proponował bym do Falenicy jechała bo tam są fajne pieski powiedziałam krótko: ja na targowisko jedżę ale tylko po kartofle raz na tydzień (a nikt mnie nie uświadamiał, absolutnie nikt) więc szukałam w ZK danej hodowli.

dzięki takim jak ty zwierzęta cierpią-bo napędzacie kabzę rozmnażaczom:angryy:nic dobrego dla zwierząt nie robicie, przynosząc szkody i cierpienie dla maszynek które stale rodzą-dla was!

Link to comment
Share on other sites

Oktawio 6
Jesteś prosta i ograniczona chociaż nie powinnam tak pisać ja i inne oszukane osoby nie szukałyśmy psów na targu tylko przez przypadek tak się wszystko potoczyło i nie chodzi nam o twój podły żal tylko o to żeby inni nie znaleźli się w takiej sytuacji jak my.Dzięki nam te zwierzęta zostały w jakis sposób uratowane ponieważ w tej hodowli nikt by się nimi nie przejmował i napewno juz by nieżyły.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MATI&MAX']Oktawio 6
Jesteś prosta i ograniczona chociaż nie powinnam tak pisać ja i inne oszukane osoby nie szukałyśmy psów na targu tylko przez przypadek tak się wszystko potoczyło i nie chodzi nam o twój podły żal tylko o to żeby inni nie znaleźli się w takiej sytuacji jak my.Dzięki nam te zwierzęta zostały w jakis sposób uratowane ponieważ w tej hodowli nikt by się nimi nie przejmował i napewno juz by nieżyły.:angryy:[/quote]
Ograniczeni mogą być jedynie ludzie, którzy kupują psy z niewiadomego źródła, bo tanie i modne.
Wybieracie stworzenie na kolejne kilkanaście lat. Kupując "głupi" telewizor żąda się gwarancji, w tym potwierdzenia, że urządzenie jest sprawne i firmowe.
Kupując psa ludzie gdzieś gubią chyba rozum - gdzie rodowód szczeniaków? Gdzie hodowca dbający o swoje psy? Nie obchodzi was to?
Gratuluję.

Dobrych Samarytanów z siebie nie róbcie, wcisnęliście człowiekowi niezłą kasę za chorego szczeniaka. Ma popyt - będzie handlował dalej. Was obchodzi tylko ten 1 szczeniak, a co z pozostałymi? Co z następnymi?

Gdyby nie miał rynku zbytu nie musiałby tych psów mnożyć.
Ale ludzie są egoistami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MATI&MAX']Witam
Kupiłam yorka od tych państwa z Halinowa.Pies oczywiście był chudy, brudny śmierdzący dosłownie kręgosłup można było wyczuć głaskając.
Po dwóch dniach okazało się że pies jest chory i tylko dlatego przeżył bo dostał zastrzyki Pan z Halinowa gdy do niego zadzwoniłam powiedział że jak zwierzę było u niego to było wszystko w porządku. A ja jestem pewna że pies nie rozchorował się u mnie ponieważ dbałam o niego a do tego mam małe dziecko i zaniepokoiło mnie to bardzo. Kolejna sprawa ten pies miał być yorkiem a jak narazie jest podobny do mojego drugiego psa sznaucera!
Jestem zła że ktoś tak naciąga ludzi i oszukuje.Gdybym chciała mieć następnego sznaucera to bym nie gnała z mężm do Halinowa tylko bym kupiła u ludzi u których brałam już wcześniej sznaucera.[/quote]

Ale jak kupowałaś to nic nie zwróciło Twojej uwagi? Kręgosłup "nie pojawił" się w dwa dni. Fizjonomia też się przez tak krótki czas nie zmieniła. Możesz mieć pretensję tylko do siebie.:razz::cool1:

A facetowi, no cóż...pogratulować zdolności marketingowych.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Pisząc o miom przypadku nie chodziło mi o to żebyśmy teraz sobie nawzajem dogryzali. Temat był rozpoczęty już w 2007 r. Czy co kolwiek zostalo zrobione aby zamknąć tą pseudohodowlę??? Nie chcę żeby kolejna osoba kupiła od tego "hodowcy" szczenię. Naprwdę nic nie da się zrobic z tym Halinowem ?????????

Link to comment
Share on other sites

MATI&MAX, czy przed kupnem psa nie zadałeś/zadałaś sobie na tyle trudu by sprawdzić opinie o hodowcy w internecie? Skoro wiesz, że istnieje dogomania to warto było tu zajrzeć wcześniej, a otrzymał/ała byś fachowe porady co do kupna psa z dobrego źródła i nie było by problemu. Jest tu także lista pseudohodwoców, wystarczyło zapytać, zajrzeć. A tak to zakupiłeś/aś psa w typie rasy i z całym bagażem chorób i teraz po fakcie zwracasz się do dogomaniaków (jako ten bohater co uratował psa) o pomoc? Pochwał tu nie dostaniesz.

Jeszcze raz proszę, zajrzyj na link jaki wstawiłam na górę strony i powiedz mi czy to ten facet? Bo ja chętnie mu się dobiorę do doopy bo nie mogę patrzeć na ten proceder. Jeśli szczenior został kupiony tam, można by było coś zrobuć wspólnie, choćby jakąś małą prowokację.

Link to comment
Share on other sites

On jest na allegro jako AND_SOLAR. Znalazłam go równiez pod inną nazwą [url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11305075]Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro[/url]. W tej chwili ma mało wystawionych szczeniaków, nie raz aukcji ze szczeniętami było nawet ponad 20... :-( :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]JAK[/B] to się dzieję że ludzie szukający psa trafiaja do pseudohodowli i jakoś nie wysilają sie żeby poszperać w internecie, poszukac rad , opinii...... ale jak tylko okazuje się ze zostali "wrobieni" to bezbłędnie trafiają na to forum :shake:
ludzie !! dopóki będziecie kupować takie szczeniaki, tańsze o pare złoty od rodowodowych, udając że właśnie z litości ratujecie im życie - to NIC ani NIKT nie zlikwiduje takich rozmnażaczy !! sami napędzacie tych wszystkich handlarzy !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MATI&MAX']Oktawio 6
Jesteś prosta i ograniczona chociaż nie powinnam tak pisać ja i inne oszukane osoby nie szukałyśmy psów na targu tylko przez przypadek tak się wszystko potoczyło i nie chodzi nam o twój podły żal tylko o to żeby inni nie znaleźli się w takiej sytuacji jak my.Dzięki nam te zwierzęta zostały w jakis sposób uratowane ponieważ w tej hodowli nikt by się nimi nie przejmował i napewno juz by nieżyły.:angryy:[/quote]

MATI&MAX - podpisuje się obiema rąkoma pod tym co napisała Oktawia6 - też jestem prosta? bo szkoda mi PSA a nie Was !!
[B]dzięki Wam ten handlarz najpierw zarobił a później wyprodukował kolejne szczeniaki[/B] :angryy: szkoda że przez przypadek nie trafiliscie do hodowli - nie bylo by teraz problemu..............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MATI&MAX']Oktawio 6
Jesteś prosta i ograniczona chociaż nie powinnam tak pisać ja i inne oszukane osoby nie szukałyśmy psów na targu tylko przez przypadek tak się wszystko potoczyło i nie chodzi nam o twój podły żal tylko o to żeby inni nie znaleźli się w takiej sytuacji jak my.Dzięki nam te zwierzęta zostały w jakis sposób uratowane ponieważ w tej hodowli nikt by się nimi nie przejmował i napewno juz by nieżyły.:angryy:[/quote]

Wybacz, ale nie pisz tak o osobie która więcej robi dla psów w miesiąc, niż ty przez całe swoje życie.
Rzeczywiście trzeba być bardzo ograniczonym, aby kupować psa w pseudohodowli. I nie udawaj że z litości, najwiekszy problem chyba w tym, że na weta wydałaś już tyle kasy, że miałabyś psa z papierami. A brutalna prawda jest taka, że gdyby nie Tobie podobni "litościwi" to pseudohodowle już dawno poszłyby z torbami.
A o innych tak bardzo się nie przejmuj, osoby które "siedzą" na dogomanii są wystarczająco zorientowane w sytuacji i nie zachowają się chcąc nabyć psa jak "słodkie idiotki".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...