Jump to content
Dogomania

rozetki, kotyliony, floo...


moon_light

Recommended Posts

wiem, pamiętam właśnie wstążki, że były dawane - doskonała (niebieski), bardzo dobra (czerwona) itd. - jak 10 lat temu wystawialiśmy naszą sucz to jeszcze funkcjonowało..obecnie ZK od tego odeszło... przynajmniej jak teraz bywam to nie widziałam ów wspomnianych wstążeczek ;) (my nie dostaliśmy jeszcze ani razu ;) to chyba ich nie ma już...)

chodziło mi o sam fakt rozet - bo mi się właśnie wydawało, że to dowolność osoby sponsorującej w jakich kolorach rozety wymyśla na dane lokaty ;)

zresztą jakby było narzucone kolorystycznie, że na 1 lokate musi być taki kolor, a na 2 lokatę taki...to te rozety nudne by były ;)

dzięki Viris za odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Do rozet nie ma narzuconych kolorów.
Tylko do medali i wstążek.


Ja widziałam wstążki wręczane na wystawie w Inowrocławiu dwa lata temu czy trzy, już nie pamiętam.[/quote]

My raz jedyny dostalismy wstazke w klasie szczeniat, wyglada toto jakby ktos przeżuł i wypluł :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Za to jak byłam na Słowacji to tam chyba ze 3 rodzaje dostałam i to takie jakieś wyplatane z różnych nici , jakies pozłacane, posrebrzane etc :crazyeye:[/quote]
Węgrzy też lubują się w ,,sznureczkach".Gdybym po 2-dniowej + klubówka powiesiła to wszystko na moim psie to wyglądałby jak choinka. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']To nie lokaty tylko oceny mają barwę. I dotyczy to wstążek ( jeśli przy sędziowaniu są wręczane - ale widziałam taką akcję tylko raz czy dwa w życiu ).
.[/quote]

niekoniecznie. Np wystawy w Anglii - lokata ma określoną rozetę (zamiast medali), na Łotwie też są rozety okreslonego koloru do JCAC i CAC, BOS i BOB. Te angielskie to takie "standardowe" kolory. Z tego co pamietam to 1 lokata czerwona, druga niebieska (?), trzecia zielona a czwarta biała.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Viris']Na szczęście jesteśmy w Polsce. I pytanie dotyczyło Polski - przynajmniej tak mi się wydaje - nie padła nazwa kraju więc domyślnie raczej chodzi o 'nasz'.[/quote]


tak, tak - moje pytanie dotyczyło Polski ;)
wiem, że za granicą mają ustalone barwy poszczególnych rozet ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Malamute Sanctuary']Ale ta nie jest w szkło oprawiona, to jest zdjęcie rozety którąm przygotowywałam na BIS w Opolu.
Kwestia taśmy - dlatego tak błyszczy :)[/quote]
a masz jakąś stronę swoich projektów? byłabym zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

dawno mnie tu nie było ;) też coś pokażę ;)

[IMG]http://www.staffies.republika.pl/foty/rozety1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.staffies.republika.pl/foty/rozety5.jpg[/IMG]

[IMG]http://staffies.jalbum.net/ROZETY%20-%20Galeria%202/slides/6.jpg[/IMG]

[IMG]http://staffies.jalbum.net/ROZETY%20-%20Galeria%202/slides/7.jpg[/IMG]

[IMG]http://staffies.jalbum.net/ROZETY%20-%20galeria%201/slides/5.jpg[/IMG]


takie tam, eksperymenty ;) :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Niezła rada. To tak jakby właścicielowi malucha doradzić przesiadkę na porsche. Oprawienie rozety w szkło nie jest takie proste;)[/quote]

zupełnie się nie zrozumiałyśmy :) nie przyszło by mi do głowy samej oprawiać, ale są przecież pracownie oprawy obrazów :razz: ładna duża rozetka to ciekawe "trofeum" puchar z kurzu wytrzesz, rozety niestety nie... więc waro ją zabezpieczyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']zupełnie się nie zrozumiałyśmy :) nie przyszło by mi do głowy samej oprawiać, ale są przecież pracownie oprawy obrazów :razz: ładna duża rozetka to ciekawe "trofeum" puchar z kurzu wytrzesz, rozety niestety nie... więc waro ją zabezpieczyć[/quote]Ależ ja dokładnie zrozumiałam. Nie wyobrażam sobie żeby każdą rozetę którą zrobiłam/zrobię oprawiać w szkło. Owszem jest to dobre zabezpieczenie (chociaż nie idealne) ale tylko dla jakiś mega waznych nagród - koszty są dość spore.

Tak z ciekawości - gdzie dostaliście rozety oprawione w szkło, bo ja jeszcze nie spotkałam (poza tymi które sama oprawiałam)?

No i zawsze gdy ktoś dostanie rozetę i będzie dla to dla niego bardzo ważna nagroda - może sam dać do oprawienia, ramkę wybierze jaką chce itp.

Link to comment
Share on other sites

ja pierwszy raz oprawione rozety widziałam na BOG na Węgrzech ( za to nie było pucharów, tak samo było na Junior Handling ), a że mój kolega ma oprawę obrazów podłapaliśmy to ;)

nie, no nie, że każdą ale np jakieś duże czy bardzo misternie wykonane ( często można dołączyć zdjęcie w dużym rozmiarze np z BOG czy BISa i razem oprawić ) a jak się ma kilka małych jeśli pasują kolorystycznie wsadzić je na jedno tło, gdy passe-partout jest lekko aksamitne, fajnie to wygląda, taka wersja "na bogato" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW'][B]Viris[/B] ja specjalnie dla Ciebie do Radomia jadę więc poproszę o jakąś piękną specjalną :loveu: rozetę dla mojego grzywka niezależnie od lokaty :evil_lol:[/quote]Oj jeśli się zjawię w Radomiu to tak czy siak bez rozet, nie planowałam nawet :shake: Całkowicie brakuje mi czasu na to, a i finansowo ostatnio jest beznadziejnie więc dlatego mój wyjazd stanął pod znakiem zapytania:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...