Jump to content
Dogomania

Ranking 2008


Cyraneczka

Recommended Posts

Po pierwsze, Piotrze, wielkie dzięki i szacunek ża to, ze Ci się chciało przekopać takie zasoby i pozbierać wszystko do kupy :cool2:
Szczerze powiedziawszy- mi by się po prostu nie chciało (i za to minus dla mnie ;))

Po drugie, [SIZE=4][COLOR=DarkGreen][B]serdeczne gratulacje[/B][/COLOR][/SIZE] dla naszych "Konkurentów"- dla zwycięzców i pokonanych, dla dzielnie walczących i dla tych, którzy na półmetku musieli z różnych przyczyn odpuścić :lol:

Po trzecie....
Jestem kompletnie zaskoczona wynikami obydwu moich psów, ale wydaje mi się, że to dowód na niedoskonałość punktacji.
Bo skoro pies w ciągu zaledwie trzech miesięcy może wygrać ranking w swojej kategorii (Żuczek) to "coś" tu jest nie tak :p
Podobnie Jagódka.
Pomijam jej zły stan trwający niemal pół roku- dziewczyna wygrała chyba więcej niż w jakimkolwiek roku (m.in. 3 x CACIB, 4 x res. CACIB, BoG), a zajęła najgorsze miejsce, jak dotąd :lol:

Po czwarte....
Punktacja, jak pamiętamy była już dawno przedmiotem sporów, i dyskusji, bo jest po prostu niedoskonała.
Tak, jak napisała Asia o problemach z NJwR w Czechach, tak podobnie jest np. na Łotwie- często nie ma wogóle BiS'a Juniorów, nie ma NJwR, ale za to z Valmiery, Żuk wrócił z tytułem Najlepszy Pies w Rasie.
Jagna z kolei wróciła stamtąd z tytułem II Najlepszej Suki w Rasie- bez CAC, bo CAC przyznaje się 1 na płeć, a sędzia ustawia wszystkie psy z oceną doskonałą według kolejności, więc istnieje również tytuł np. V Najlepszej Suki i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to ta piata otrzymała CAC. Gdyby suczka, z którą przegrała w Valmierze nie mogła przyjąć CAC (bo byłaby Championką Łotwy), wtedy CAC przeszedłby na Jagnę (która też nie może go już przyjąć), więc ostatecznie, CAC otrzymałaby III Najlepsza Suka w Rasie i zgodnie z naszą punktacją, otrzymałaby więcej punktów niż I i II Suka w Rasie.
Jak to policzyć, skoro nie ma tego w naszej punktacji?
Oczywiście, dodawanie punktów za wyjazd zagraniczny- bez sensu.
Brak punktów za ukończony championat- szkoda.
A teraz malinka.....
Sytuacja, która ma miejsce nierzadko- wystawa międzynarodowa:
- I najlepszy pies: I, CAC, CACIB, NDPwR- dostaje 100 pkt.
- II najlepszy pies: II, res. CACIB- dostaje 41 pkt.
- III i IV najlepszy pies: I, CAC- dostają po 40 pkt.
I teraz niech mi ktoś wyjaśni skąd ta przepaść pomiędzy I a II i skąd tak niewielka różnica pomiędzy II i III czy IV :-o
Dla mnie absurdalne :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue][B]WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH KTÓŻY DOBRZE SIĘ BAWILI NA WYSTAWACH 2008 ROKU [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue][B]I WYWALCZYLI POZYCJĘ [U]W PIERWSZEJ 10 POLSKI!!![/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]OGROMNE GRATULACJE DLA BEATIK, DARKA [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]I[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]PIĘKNEJ CZARNEJ QUEENI – [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]2009 BĘDZIE NALEŻAŁ DO WAS!!!:loveu:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No cóż, historia lubi się powtarzać :)
Jak co roku jest tak samo: o organizacji rankingu nieśmiało przebąkuje osoba, która go prawdopodobnie wygrała, a osoby, które zajęły dalsze miejsca zaczynają elaborat na temat punktacji i ogólnej niesprawiedliwości, jaką jest wyliczenie zastosowane w danym roku.

Ja tymczasem gratuluję ZKWP za to, że zaskarbiło sobie grono tak wiernych sponsorów. Keep fighting, w przyszłym sezonie też będzie ranging! W ostateczności można przyjąć taką punktację, żeby wygrali wszyscy zainteresowani, np. poprzez przyznanie tytułów ex equo :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ja tam uwazam że każdy jest zwyciezcą;) wiadomo pewnie by kazdy chcial zmiany najlepiej pod siebie, chociaż nie sądze żeby główna kwalifikacje jakoś bardzo to zmieniło;)

A nasza panna swój puchar za całokształt osiągnięć w sezonie `08 juz otrzymala z ZK, więc czego tu więcej pragnąć:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']No cóż, historia lubi się powtarzać :)
Jak co roku jest tak samo: o organizacji rankingu nieśmiało przebąkuje osoba, która go prawdopodobnie wygrała, a osoby, które zajęły dalsze miejsca zaczynają elaborat na temat punktacji i ogólnej niesprawiedliwości, jaką jest wyliczenie zastosowane w danym roku.[/quote]

[quote name='NigdyNigdy']Jestem kompletnie zaskoczona wynikami obydwu moich psów, ale wydaje mi się, że to dowód na niedoskonałość punktacji.
Bo skoro pies w ciągu zaledwie trzech miesięcy może wygrać ranking w swojej kategorii (Żuczek) to "coś" tu jest nie tak :p[/quote]

Jacku, keep sniffing!
Tylko towar zmień, bo jakiś zanieczyszczony chyba.... :icon_roc:

Niech sobie przypomnę....
Czy to ja od kilku lat apeluję o zlikwidowanie punktacji za wyjazdy zagraniczne....?
Nie....
Może mi się przyśniło.... :hmmmm:

P.S. Warto być w swojej złośliwości, choć trochę błyskotliwym, bo inaczej złośliwość robi się komiczna... dla publiczności.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem złośliwy, tylko nie rozumiem, dlaczego co roku podnoszony jest ten sam temat "niesprawiedliwej punktacji". Zbiegiem okoliczności zawsze z punktacji niezadowolone są osoby, które w danym sezonie nic nie wywalczyły "rankingowo".

Pomyśl, że nie każdego wystawcę stać na jeżdżenie z jednym psem na 40 wystaw w Polsce i za granicę. Więc siłą rzeczy chyba logicznym jest, że premiowana jest określona liczba wystaw i możliwe jest wygranie rankingu w 3 miesiące, tak samo, jak możliwe jest wywalczenie tytułu Mistrza Świata w Formule 1... pod warunkiem wygrania kolejno pierwszych 5 czy 6 wyścigów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Zbiegiem okoliczności zawsze z punktacji niezadowolone są osoby, które w danym sezonie nic nie wywalczyły "rankingowo".[/quote]

Jacku, a ja się cały czas zastanawiam, czy Ty myślisz, kiedy piszesz to, co piszesz....
Co roku zwracam uwagę na potrzebę zmian w punktacji sugerując dokładnie te same zmiany i co roku co najmniej jeden z moich psów (na całe dwa posiadane) wygrywa swój ranking, podczas gdy drugi jest regularnie w pierwszej "czwórce" (do roku 2008, nawet w pierwszej "trójce").
Jaką logikę ma w takiej sytuacji Twój post?
Owszem, jestem ambitna, ale zwycięstwo w jednej kategorii całkowicie zaspakaja moją próżność.


[quote name='HUSKYTEAM']Pomyśl, że nie każdego wystawcę stać na jeżdżenie z jednym psem na 40 wystaw w Polsce i za granicę.[/quote]

I do tego właśnie cały czas zmierzam- żeby punktacja zależała od ilości i jakości zwycięstw, a nie od tego ile razy przekroczyło się Polską granicę.
Ale w sumie nie wiem po co o to walczę- mnie na jeżdżenie za granicę póki co stać i co więcej planuję takich wyjazdów sporo w tym roku.
Z prostej przyczyny- za granicą mamy o co walczyć, bo jeśli kończy się championat w trzy wystawy, to po czwartej zabawa przestaje być już tak przyjemna, a ja lubię kiedy wystawy mają jakąś puentę.

P.S. Tekst o sponsoringu ZKwP również bezsensowny (patrz powyżej) :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, masz rację. Zgadzam się z tym, co piszesz o punktacji, może poza dodatkowym punktowaniem ukończenia Ch. - bo jednak robienie championatu może być rozłożone (a nawet musi) w czasie (więc dany pies uzyskiwałby dodatkowe punkty za cykl, który rozpoczął w poprzednim sezonie).

Chodzi mi o to, że co roku zamiast podliczyć punkty i cieszyć się z wygranych, rozpoczyna się ta sama dyskusja. Przecież żadna punktacja nie będzie doskonała. Więc albo się przyjmuje na początku sezonu nową i wg niej potem działa, przymykając oko na jej niedoskonałości, albo się liczy punkty wg obowiązującej. A tak, krótko pisząc, umniejszany jest wynik zwycięzców.

Ps. Co do sponsoringu ZKwP - nie wiem, czy jest bezsensowny. Z punktu widzenia ekonomicznego "machina wystawowa" jest doskonałym interesem, bazującym na praktykach monopolistycznych. A stały wzrost cen wystaw jest przecież namacalnym dowodem na to, że chętnych na nie jest coraz więcej. W przeciwnym wypadku by taniały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Chodzi mi o to, że co roku zamiast podliczyć punkty i cieszyć się z wygranych, rozpoczyna się ta sama dyskusja. Przecież żadna punktacja nie będzie doskonała. Więc albo się przyjmuje na początku sezonu nową i wg niej potem działa, przymykając oko na jej niedoskonałości, albo się liczy punkty wg obowiązującej. A tak, krótko pisząc, umniejszany jest wynik zwycięzców.[/quote]

Jacku, nie wiem na ile mnie znasz, ale ci którzy i owszem, zapewne wiedzą, że nie jest moim zamiarem umniejszanie czyichkolwiek zwycięstw- najlepszym dowodem niech będzie drwina ze zwycięstwa mojego własnego psa.
Wręcz przeciwnie- staram się mieć trzeźwy stosunek do wystaw, bo jak każdy rozsądny człowiek wie, ani zwycięstwo mojego psa nie doda mu urody, ani przegrana mu jej nie odbierze.
Co więcej, ze zwycięzcami rankingu (Gosia, Jola, Loczki, Sylwia, Piotr itp itd.) jestem w dobrej komitywie i myślę (mam nadzieję), że nie odebrali mojej polemiki, jako umniejszania sukcesów ich psów. Sukcesów, bądź co bądź nierzadko zasłużonych i niejednokrotnie osiąganych przy moim głośnym dopingu.

A dlaczego ta dyskusja toczy się zawsze po zamknięciu rankingu?
Przecież odpowiedź jest prosta- dlatego, że już zakończył się jeden sezon, a jeszcze nie zaczął kolejny. Nie zmienia się zasad gry w jej trakcie i dlatego zawsze na początku roku podnosi się ta dyskusja.
Za chwilę pierwsza wystawa- zmiana zasad po niej może być przez niektórych odebrana, jako "szycie" punktacji pod własne potrzeby.

Ja zasad nie zmienię, bo nie mam takich uprawnień- ranking to nie moja zabawka, więc jedyne, co mogę zrobić to poradzić, co i jak zmienić.
Zatem radzę- co roku to samo. A że moje rady nie są brane pod uwagę? Trudno- więcej radzić nie będę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Za chwilę pierwsza wystawa- zmiana zasad po niej może być przez niektórych odebrana, jako "szycie" punktacji pod własne potrzeby.

Ja zasad nie zmienię, bo nie mam takich uprawnień- ranking to nie moja zabawka, więc jedyne, co mogę zrobić to poradzić, co i jak zmienić.
Zatem radzę- co roku to samo. A że moje rady nie są brane pod uwagę? Trudno- więcej radzić nie będę.[/quote]

A więc zmieńmy te zasady teraz. Nie można powiedzieć, że "to nie moja sprawa, bo ja się rankingiem nie zajmuję". Jest to sprawa każdego, kto jeździ na wystawy i chcąc nie chcąc jego pies jest brany w punktacji pod uwagę.

Myślę, że ogólna punktacja jest dobra, ale należałoby dodać 10 punktów za Zwycięstwo Polski (czyli CACIBY dla psa i suki na wystawie w Poznaniu), oraz inne podobne temu tytuły, czyli np. zwycięstwo Litwy (nie Wilna), czy Zwycięstwo Niemiec (ale nie Berlina, itp.), chodzi o duże prestiżowe wystawy, które dają tytuły zwycięzcy jakiegoś kraju.
Ponadto wydaje mi się słuszne zniesienie dodatkowych punktów za wyjazdy zagraniczne. Nie mają one żadnego uzasadnienia.
Tyle moich propozycji, jeśli ktoś ma więcej lub inne, to napiszmy je tu i teraz, żeby jeszcze przez sezonem ujednolicić ranking.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]kto jeździ na wystawy i chcąc nie chcąc jego pies jest brany w punktacji pod uwagę[/QUOTE]

Ja tam uważam że każdy powienin decydować czy jego pies ma się znaleźć w rankingu, bo ktoś może na to akurat nie wyrażać zgody, a tym bardziej na publikacje punktow z osiągnięć.

Ja proponuje ze względu że coraz więcej "naszych" psów zdobywa najwyższe laury na wystawach śwatowych i europejskich aby za ten Cacib na tej wystawie było tyle samo co za Zw.mŁ.

A i ta punktacja co do wystaw championów tez jest troche przestarzała, bo dawno tam nie ma już ( mowie o Lesznie) lokat na BOG- jedynie kwalifikacja do finału.

No i jak wczesniej pisałam jestem za zniesieniem dodatkowej punktacji za wystawy zagraniczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ja tam uważam że każdy powienin decydować czy jego pies ma się znaleźć w rankingu, bo ktoś może na to akurat nie wyrażać zgody, a tym bardziej na publikacje punktow z osiągnięć.
[/quote]
No to może od razu zrobimy listę chętnych :diabloti:.
Tyle, że wydaje mi się to niesprawiedliwe, bo po pierwsze nie wszyscy właściciele są na dogomanii, a po drugie, pojawiają się nowi właściciele, którzy nie mają pojęcia o wystawach, rankingach i forum, a po jakimś czasie wciągną się w wir wystaw i co wtedy? Mają być brani pod uwagę, czy nie?

Ja jako hodowca chciałabym, żeby wszystkie wystawiane psy z moim przydomkiem brały udział w rankingu. Umieszczam na stronie wszystkie wyniki wystaw w których biorą udział i łatwo wszystkie obliczyć ;-).

Link to comment
Share on other sites

Ja się może nie powinnam wypowiadać, ale kto wie może moje przemyślenia się na coś przydadzą.

Myślę, że wszystkie psy ( zarejestrowane w zkwp) powinny byc brane pod uwagę w rankingu, bo ten ranking ma byc podsumowaniem sezonu psów z danego kraju, więc myślę byłoby bezsensu robienie rankingu gdyby właściciele musieli wyrażać zgodę czy chcą w nim być czy nie, bo obawiam się iż decyzja zależałaby od tego czy dany pies byłby juz na dobrej pozycji czy też nie ;)

Punkty z wystaw to kwestia dobrego przemyslenia, napewno system opart na konkurencji nie sprawdzi się z przyczyn organizacyjnych, z wielu polskich wystaw nie mamy nawet pełnych wyników, o zagranicznych nawet nie wspomnę.
Pozostaje zaproponowac coś w rodzaju tego co było z odpowiednimi zmianami w punktacji. Uważam że nadal powinny byc zróżnicowane punkty między wystawami kolejno krajowymi, międzynarodowymi, następnie klubowe europejskie i światowe.
Co do wystaw championow jesli ma byc na nie rozgraniczenie to powinny byc jednynie ponad krajowymi a i to nie jestem przekonana, wystarczy popatrzec na ilość zgłaszanych psów na ta wystawę.
W starej tabeli nie ma rozgraniczenia wystawy światowej i europejskiej uważam że być powinna.

Punkty za wystawy zagraniczne są faktycznie bezsensowne, i należałoby się ich pozbyć, byc może promowałabym jednynie zagraniczne wyjazdy na najważniejsze wystawy tkj europa światówka czy klubówki, nie uważam żeby to było konieczne ale napewno jeśli cokolwiek promować to własnie tego typu wyjazdy, bo jest to jednak promowanie naszych psów na wielkich wystawach.

Dodatkowe punkty za Zw. PL, czy innych krajów tak jak najbardziej, ale nie powinna to byc jakaś wielka ilość punktów.

Jesli chodzi o dodatkowe punktowanie zdobytych championatów, to wybaczcie ale uważam za równie bezsensowne jak punkty za zagraniczne wyjazdy, bo jaka jest różnica między zrobieniem championa niemiec, słowacji czy czech a ukrainy czy rosji ( zwłaszcza jeśli pies jest już championem) chyba nikomu nie musze mówić. A jeśli teraz widać że "wielu" szuka darmowych punktów na słynnych "wichurach" to dodatkowe punkty za championaty da nam "wielu" ich szukających.

A teraz żeby nie było że mój post umniejsza wygrane innych bądż moje psy zajeły kiepskie miejsce i teraz chciałabym zmian punktacji uprzedzam że NIE ;) ponieważ w tym roku żadnego z mojego psa nie ma w rankingu, bo nie spełniają jednego z podstawowych warunków rankingu tzn nie są zarejestrowane w ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[SIZE=3]Zabawa zwana rankingiem wystawowym została zakończona . [/SIZE]

[SIZE=3]W roku 2008 w poszczególnych kategoriach zwyciężyli :[/SIZE]

[SIZE=3]pies senior : [COLOR=blue]Ebonyshadow's N SHAPALI DRAGON[/COLOR] :multi:[/SIZE]

[SIZE=3]suka senior : [COLOR=blue]Arktogea QUEEN OF SNOW[/COLOR] :multi:[/SIZE]

[SIZE=3]pies junior : [COLOR=blue]Snowmist's ONTARIO TREASURE[/COLOR] :multi:[/SIZE]

[SIZE=3]suka junior : [COLOR=blue]Winterfrost's EXCLUSIVE[/COLOR] :oops:[/SIZE]

[SIZE=3]puppy pies : [COLOR=blue]NON STOP STRONGMAN Eskimoski Domek[/COLOR] :multi:[/SIZE]

[SIZE=3]puppy suka : [COLOR=blue]ONE IN A MILLION Dwie Korony[/COLOR] :multi:[/SIZE]

[SIZE=3]-----------------------------------[/SIZE]

[SIZE=3]Og[/SIZE][SIZE=3]romne gratki zwycięzcom ! Pokonani niech pamiętają , że to tylko zabawa . [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Black][COLOR=PaleGreen][SIZE=4][COLOR=Black]Pomimo wszystko
Gratulacje dla Zwycięzców rankingu.[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/FONT]
Wracając troszkę do zasad punktacji, a może by tak poprostu ustalić, że za wszystkie międzynarodowe wystawy, bez różnicy czy polskie czy też zagraniczne, ustalić jedną punktację przy czym ilośc zdobytych punktów przez psa była by weryfikowana współczynnikiem zależnym od ilości pokonanych psów w swojej klasie.
Np. pies zajął miejsce I w klasie gdzie było 10 psów. czyli zdobywa dajmy na to 100okt (za I miejsce) * 9/10 = 90pkt; pies z II miejsca zdobywa 70pkt (za II miejsce) * 9/10 = 63pkt. itd.
Analogicznie możan by liczyć punktacje za CACIB, BOB, czy co tam jeszcze.

Podobnie liczona mogła być punktacja za wystawy krajowe (też bez różnicy czy polskie czy też zagraniczne). W ten sposób mocno punktowane były by wystawy najliczniej obsadzane. A wydaje mi się, że taka jak w Poznaniu ze względu na swój prestiż takową jest.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=Blue][I][B]Gratulacje dla zwycięzców rankingu!!![/B][/I][/COLOR][/SIZE]

[COLOR=Black]Szkoda tylko, że zaledwie polowa psiaków to efekt polskiej pracy hodowlanej :cool3:
Choć z drugiej strony, może to AŻ 50% :multi:

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r'][FONT=Arial Black][COLOR=PaleGreen][SIZE=4][COLOR=Black][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT]Np. pies zajął miejsce I w klasie gdzie było 10 psów. czyli zdobywa dajmy na to 100okt (za I miejsce) * 9/10 = 90pkt; pies z II miejsca zdobywa 70pkt (za II miejsce) * 9/10 = 63pkt. itd.
Analogicznie możan by liczyć punktacje za CACIB, BOB, czy co tam jeszcze.[/quote]

jedno ale - system współczynników zależnych od ilości konkurencji mógłby być stosowany tylko w przypadku posiadania absolutnie kompletnych i pewnych wyników z wystaw krajowych i zagranicznych. A to jest niestety nierealne - nie mając za sobą poważnej instytucji tj. Klubu Rasy nie da się wyrwać od wszystkich oddziałów katalogów powystawowych, o zagranicznych wynikach nie wspomnę. Sprawdzone empirycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']jedno ale - system współczynników zależnych od ilości konkurencji mógłby być stosowany tylko w przypadku posiadania absolutnie kompletnych i pewnych wyników z wystaw krajowych i zagranicznych. A to jest niestety nierealne - nie mając za sobą poważnej instytucji tj. Klubu Rasy nie da się wyrwać od wszystkich oddziałów katalogów powystawowych, o zagranicznych wynikach nie wspomnę. Sprawdzone empirycznie.[/quote]

OK, ale stawka ilościowa bazująca na zgłoszonych na wystawę psach jest znana. Można by właśnie na owej stawce oprzeć ów współczynnik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r']OK, ale stawka ilościowa bazująca na zgłoszonych na wystawę psach jest znana. Można by właśnie na owej stawce oprzeć ów współczynnik.[/quote]

wydaje mi się to lekkim absurdem aby liczyć ilość zgłoszeń w katalogu, a nie faktyczną liczbę konkurentów na ringu. Frekwencja w klasach czasami potrafi być bardzo niska, mimo wielu zgłoszeń.

To, że w kartach ocen podaje się liczbę konkurentów także nic nie daje - wyszukiwanie takich danych z kart ocen, dopraszanie się o przesyłanie kopii itd. jest nierealne, byłoby robieniem czegoś "na siłę".

Jakkolwiek wyrażam tylko swoją opinię, pod dyskusję.
Ranking to już nie moja "zabawka".

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jak na nasze możliwości, a przede wszystkim chęci, należy pozostawić w miarę najłatwiejszy sposób zliczania punktów.
Oczywiście wyliczanie średnich, czy zliczanie punktów w zależności od ilości konkurencji byłoby najbardziej sprawiedliwe, ale jest to w naszych warunkach niemożliwe. I tak jak pisała Miśka często zdarza się, że zgłoszonych jest 6 psów, a na ringu pojawiają się tylko 2 czy 3.

Tak jak pisałam wcześniej pozostawiłabym starą punktację, ale z pewnymi korektami.
Proponuję do końca stycznia ustalić szczegóły, bo potem będzie już za późno na zmiany reguł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']Ranking to już nie moja "zabawka".[/quote]
Uważam Mirka , że ranking był , jest i będzie zawsze związany z Tobą i stroną Siberian Husky World .
Stroną , która dała mi wiedze o naszej rasie , wpaniałą stroną , prawie encyklopedią wiedzy o haszczakach w Polsce .
Ja policzenie rankingu w tym roku traktuję jako dopuszczenie do piaskownicy z zabawkami . Zabawa była przednia .
Dlatego uważam , że wszelkie zmiany w zasadach liczenia powinny być zatwierdzone przez Mirkę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...