Jump to content
Dogomania

szampon dla setra irlandzkiego


megann

Recommended Posts

Dzień dobry (w właściwie dobry wieczór),

czy ktoś mógłby mi poradzić, jaki szampon i odżywka (KW?) nadawałyby się dla setera irlandzkiego? Czy np. szampon z olejkiem norkowym byłby dobry? Ruda ma ładną sierść, żadnych kłopotów, ale od czasu do czasu trzeba ja wykąpać, a z szamponu Bayera nie byłam specjalnie zadowolona. Sporo przeczytałam o kosmetykach dr. Lucy, ale nic nie znalazłam o seterach irlandzkich. Mógłby ktos pomóc?
Pozdrawiam
M

Link to comment
Share on other sites

Ja mam setery irlandzkie i jestem bardzo zadowolona z kosmetyków Dr.Lucy
Używam szamponu Red - pogłębiającego kolor sierści. Zamiast niego mógłby być szampon Easy Brush z serii dla sierści lejącej, jedwabistej.
Po kąpieli koniecznie odżywka. Ja stosuję Vital.
Najważniejsze to pielęgnacja podczas czesania - nigdy na sucho!!
Ja za radą jednej z dogomaniaczek przygotowuję "tajną miksturę" składającą się z wody, odżywki Vital i olejku Easy Brush. Lekko spryskuję i wyczesuję wszystkie śmieci i ewentualne kołtuny.

Mam doświadczenie z kosmetykami Iv San Bernard, Hery, Ring 5, i jak dla mnie Dr.Lucy jest najlepsza i niezastąpiona. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moth, dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałam sie na Dr Lucy. Ponieważ pytania, które w związku z tym mam, dotyczą konkretnie tych kosmetyków, to zadam je w dziale ich dotyczącym, żeby mod. mnie znów nie przeniósł:). M.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witajcie, od niecałego tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką seterki mahoniowej (Lara, 2,5mies.). I oczywiście jest boska! :multi:
Zwracam się do Was z prośbą o argumenty dla mojego męża w sprawie kąpania pieska. On uważa że nie trzeba, wystarczy kąpać w jeziorze lub w deszczu i codziennie wyczesywać.
Potrzebuję więc informacji, czy trzeba kapać psa, jak często i czym...
Z góry dziękuję
Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

też polecam Dr. Lucy. Mój wujek kąpie w tym swoje setera i ma śliczną, błyszczącą i dobrze odżywioną sierść. Dla szczeniaka, jeśli jest potrzeba kąpania to coś łagodnego dla sierści:
Dr. Lucy Puppy seria różowa, myślę, że będzie dobry;)

Link to comment
Share on other sites

noto mamy z twoim meżem podobne zdania :evil_lol:.Amber kąpana jest tylko wtedy gdy sie w czyms wytarza ,a ze nie zdaza sie czesto to w wanie siedziała ze trzy razy + jedna wizyta w salonie :lol:.Prawie codziennie pływa w jeziorze, wiele osób pyta po czym ona ma tak piekna siersc a ja sie smieje ze to maseczki błotne tak dobrze jej robią na włos:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jestem nieco odmiennego zdania:)
Jeśli pies mieszka po za domem to w zupełności wystarcza mu kąpiel od czasu do czasu, skóra wydziela odpowiednie substancje które chronią psa przed warunkami atmosferycznymi, ale jeśli pies mieszka w domu i śpi z nami w łóżku to cięzko sobie wyobrazić aby kąpany był tylko po zaznaniu aromatycznej kąpieli na spacerze.
Rzecz jasna w takim przypadku gdy kąpiele są częste należy stosować odpowiednie kosmetyki aby pies czuł się komfortowo po kąpieli a nie marzył tylko o tym aby się w czyms wytarzać :)
Ja polecam dwie firmy Ring5 szampon dla rudych psów (to tańsza wersja) albo już coś naprawde super - Plush Puppy. Ten drugi szampon ma jedna wade jest poprostu drogi:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Tecia']... albo już coś naprawde super - Plush Puppy. Ten drugi szampon ma jedna wade jest poprostu drogi:([/quote]

Jeśli wziąć pod uwagę że to jest bardzo stężony koncentrat cena nie wychodzi bardzo wysoka.
Dla Setera Irlandzkiego polecam:
Szampon nawilżający Natural Conditioning Shampoo który wyraźnie odżywi włos już po pierwszej kąpieli,
oraz szczególnie na kąpiel przed wystawą All Purpose Shampoo With Henna który podkreśli kontrasty i wyciągnie głębie koloru a także nada mocnego połysku szacie.

[url=http://www.plushpuppy.pl]Witamy na stronie Plush Puppy Polska![/url]

Pozdrawiam
Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

ponawiam temat :)
czytałam kilka opinii na temat różnych kosmetyków dla seterów i ogólnie o niektórych markach, ostatecznie zdecydowałam się na kosmetyki bio-groom. Chciałabym zapytać czy wybrany przeze mnie zestaw jest odpowiedni dla seterki - szampon [B]protein lanolin[/B] (ewentualnie szampon [B]bronze lustre[/B] - czy jest do stosowania codziennego czy lepiej tylko od czasu do czasu), odżywka [B]silk [/B]po myciu, a do rozczesywania włosów [B]anytime leave moisturizer[/B]. Proszę o rady i opinie użytkowników tych specyfików :)

Link to comment
Share on other sites

Szampon [B]bronze lustre[/B] polecam. Jest to szampon stworzony jakby dla seterów. Specjalna formuła zawierająca perłowy nabłyszczacz intensyfikuje szeroką gamę kolorów sierści od jasnobrązowego, poprzez brąz do czerwonego, nadając jej blask. Pozostawia szatę czystą, gładką, łatwą do ułożenia. Natomiast odradzam [B]anytime leave moisturizer.[/B] To preparat przeznaczony do suchej i pozbawionej blasku sierści, więc nie dla setera. Natomiast [B]silk [/B]jest jak najbardziej OK. Użyte w Silk właściwości kwiatów rumianku, powodują, że szata wygląda wspaniale - odżywione i elastyczne włosy nabierają objętości, poprawia się ich struktura, mają wyjątkowy połysk i jedwabistość. Nawilżając zniszczone włosy ułatwia ich rozplątywanie, dzięki czemu nie są niszczone i wyrywane podczas rozczesywania i szczotkowania. Co do częstotliwości kąpieli to raczej życie wymusza konieczność dokonania takiego zabiegu. Rozmawiałem z moim weterynarzem, który stwierdził, że dla psa nie ma to większego znaczenia jak często jest kąpany. Mojej setrzycy, która ma bardzo delikatną skórę i muszę ją od czasu do czasu kąpać w szamponie dla dzieci podaję cały rok 1 tabletkę dziennie preparatu DOLFOS beta karoten & biotyna forte. Włos wygląda ładniej i mniej wypada, szczególnie w okresach wiosenno- jesiennym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...