Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy - smycz lub kaganiec obowiązkowo!


hohufka

Recommended Posts

[quote] Pani ta (była prawniczka) pokazała reszcie zgromadzenia uchwałe, bądź ustawę (sorki, ale nie wiem dokładnie co, bo był tam mój tata, a on się na tym zna jak świnia na pomodorkach), że WSZYSTKIE PSY MUSZĄ OBOWIĄZKOWO CHODZIĆ NA SMYCZY I DODATKOWO W KAGAŃCU[/quote]

[b]Ingrid[/b] Przede wszystkim musicie dotrzeć do dokumentu, który pokazała ta Pani na zebraniu

Jeśli chodzi o Ustawę, to takiej (na razie) nie ma, w tej która jest pies ma być na smyczy [u]LUB[/u] w kagańcu
Pewnie to czupiradło pokazało Uchwałę Rady Gminy, więc nie pozostaje Wam nic innego, jak iść do Urzędu Gminy i poprosić aby Wam to pokazali i dokładnie doczytać czy jest tam mowa o psie „na smyczy [u]I[/u] w kagańcu” czy o psie na smyczy [u]LUB[/u] w kagańcu

[u]Ważne jest to czy jest tam „I”, czy „LUB”[/u]
Bez znajomości tej uchwały raczej nikt Ci tu nie pomoże

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przejrzałam wszystkie uchwały Rady Miasta Rybnik na necie i nic tam takiego nie ma....
Wg mojego taty to była uchwała vel ustawa taka ogólna, przyjęta przez Sejm i Senat.....
Mam mętlik w głowie

A czy [b]Rada Osiedla[/b] (banda dziwnych ludzi - przepraszam jesli kogoś z Was uraziłam) może wydać takie uchwały ?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek']Jeśli w projekcjie nowej ustawy określono, że psy ras agresywnych mają być na smyczy[u] i[/u] w kagańcu, to czy radni mogą ten przepis rozszerzyć na wszystkie psy?[/quote]

Podobno nie....

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie co do sformułowan [b]"miejsce publiczne"[/b] i "[b] miejsce mało uczęszczane"[/b]

o ile zdaję sobie sprawę, ze miejscem publicznym będzie centrum miasta, dworce, przystanki tramwajowe(?) i pks (?), to czy bedzie nim także osiedle mieszkaniowe na obrzerzach miasta?

a czy "miejsce mało uczęszczane" to miejsce gdzie [b]w danej chwili[/b] jest mało ludzi (ilu? :o ) czy ogolnie zaklada się, ze jakies miejsca sa malo uczeszczane?bo wykazu takich miejsc nigdzie nie ma :lol:

u nas pies moze beigac bez smyczy i kaganca w miejscu mało uczeszcanym przez ludzi, ale uchwala nie precyzuje jakie to miejsca. wiec nie wiem czy moge puscic psa gdy nikogo nie ma w poblizu,czy moze gdy wokol jest malo (tzn ilu?) ludzi czy moze mam pojsc do wydzialu geodezji w urzedzie miejskim i poprosic o info jaka gestosc zaludnienia jest na danym obszarze? :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

A u mnie w bramie przez długi czas wisiała informacja, że psy duże i agresywne trzeba prowadzić na smyczy [b]i[/b] w kagańcu. Ale to niestety jest Wrocław. Ostatnio mój znajomy z labkiem zapłacił 250zł !!!!! :evil: Poprostu zgroza!

A mój goldek prawie smyczy nie widzi, nie mówiąc już o kagańcu, ale narazie mamy szczęście :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

słuchajcie a ja mam jedno pytanie. :) ...bo mam u siebie niezręczną sytuacje na osiedlu...moja Gaja (3lata,briard,wzieta ze schroniska 3 tyg.temu) chodzi cały czas na smyczy po osiedlu, puszczam ją w parku albo na polance, bo pierwsze jest strasznie niewybiegana, a po drugie nie trawi innych zwierząt (psów, kotów, ptaszków)...kiedy szłam z nią ostatnio przez podwórko na spacer na łąke ( na smyczy, trzymałam krótko) podleciały do nas 3 kundelki (1suka i 2 psy) suka tylko ją oszczekała za to drugi kundelek na nią z zębami :evil: (włascicielka siedziała tym swoim wielkim tyłkiem na ławce i patrzyła z dala :-? )...wkurzyłam się, bo przecież ja też mogłabym spuścic sobie psa i niech się dzieje co chce :evilbat: ...poluźniłam lekko smycz i gajka go lekko szczypneła zębami i wtedy sobie poszedł 8) ...a właścicielka jak sie nie obudzi... :evil: no niech ją szlak! :evil: wiecie co?tak mi kobieta ciśnienie podniosła, że mi się odechciało... :-?
drugi raz miałam podobną sytuacje (jakiś pijaczyna ma psa, oczywiście pies jest z deka walnięty-szczeka na wszystko co widzi w promili 200 metrów)wydarłam się do faceta że ma psa wziąść na smycz a on do mnie że to młody piesek że nic nikomu nie zrobi... :cry: a do mojej gajki leci z zębami :evil: co ja moge w takiej sytuacji zrobić...przecież jak pisałam wcześniej-też mogłabym spuścić sobie psa i niech się dzieje co chce...poradzice cosik...

Link to comment
Share on other sites

[b]madzia18sosnowiec [/b] na debili niestety złotego środka nie ma :(

na pewno nie jest wyjściem
[quote]spuścić sobie psa i niech się dzieje co chce...[/quote]
Pamiętaj, że jeżeli Twój pies poturbuje innego będąc luzem to możesz miec poważne problemy, włacznie ze zwrotami kosztów leczenia, jeżeli takie będzie potrzebne
Jeżeli Twój pies jest na smyczy, a podlatuje do niego inny i nawet jak Twoj coś zrobi., to wina jest definitywnie tamtego psa.
Takie jest prawo, że zawsze jest winny pies bez smyczy, nawet jak ten na smyczy zachowa się agresywniej

Ja na teksty właścicieli atakujących kurdupli w stylu "mój nic nie zrobi" odpowiadam grzecznie "na pewno, nawet nie zdąrzy" :wink: , ale moja cierpliwość się powoli kończy, szczegolnie po ostatniej walce mojej suki i następny "agresor" dostanie po prostu ode mnie " z buta", bo pozwalanie psu chętnemu do bójek, na walkę jest po prostu nie wychowacze, szczególnie jak ma szanse wygrac :wink:

Link to comment
Share on other sites

właśnie ludzie czynu pracują nad ustawą dotyczącą utrzywymania zwierząt domowych.
I tak
zabroni się utrzymywania zwierząt niebezpiecznych i agresywnych (i ich mieszanek genetycznych)
każde zwierze w miejscu publicznym do 5 kg musi być na smyczy a powyżej 5 na smych i w kagańcu.
Ras niebezpiecznych nie wolno będzie trzymać
Policji da się prawo odstrzału zwierzęcia agresywnego lub bezpańskiego
Szczegółowa ewidencja zwierząt na koszt właściciela (cipowanie)
Panować ma podobno weterynaria nad tym.

To tak pokródce ponieważ mam jeszcze nie ofcjalną wersję i bez opinii środowiskowej. A co będzie czas pokarze :-?

Link to comment
Share on other sites

Zemat a skąd Ty wziąłes takie informację? :o
Jaja se robisz? :o

Jest nowa ustawa, która teraz u Kwaska czeka na podpisanie,ale tam nie ma az takich uregulowań prawnych :o
Strzelanie do psa bezpańskiego? :o A sprawdzą chociaż, czy ten pies ma chipa, czy tak strzelą bo pies lata po osiedlu :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Zemat a skąd Ty wziąłes takie informację? :o
Jaja se robisz? :o

Jest nowa ustawa, która teraz u Kwaska czeka na podpisanie,ale tam nie ma az takich uregulowań prawnych :o
Strzelanie do psa bezpańskiego? :o A sprawdzą chociaż, czy ten pies ma chipa, czy tak strzelą bo pies lata po osiedlu :o[/quote]
Projekt leży w MSWiA

Link to comment
Share on other sites

Zemat Ty chyba zartujesz??? Przeciez to jest niemozliwe...co prawda nie powiem, ze rozwiazanie z trzymaneim ras agresywnych nie jest nowoscia bo na zachodzie tez funkcjonuje...ale zeby strzelac do psów...;/, albo ze kazdy pow. 5 kilo zawsze smycz i kaganiec...to rpzeciez trzymanie ps bedzie dla neigo udreka...a dla wlasciciela stresem, ze go nawet puscic nie moze! No ja mysle, ze to spóźnione prima aprilis :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ktoś się pytał o definicję "miejsca publicznego". Ja znam trochę inną. Miejsce publiczne, to każde miejsce, które nie jest własnością prywatną. I pamiętać należy, że istnieje jeszcze oprócz ustawy coś takiego jak kodeks wykroczeń, który mówi, że w lesie pies musi być na smyczy, chyba, że jest to pies biorący w danej chwili udział w polowaniu.
Przypominam, bo niektórzy o tym zapominają i jeżdżą z pieskami do lasu, żeby się wybiegały :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...