Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy - smycz lub kaganiec obowiązkowo!


hohufka

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fajny temat i dyskusja.

Podoba mi się to ze smyczami lub kagańcami, ogradzaniem płotem posesji z psem ( małe kundle potrafią doskoczyć i dziabnąć - tak się stało ze mną parę lat temu) i przyjęcie pełnej odpowiedzialności za zwierzę przez właściciela.

Tak jak piszecie, trzeba wiele rzeczy doprecyzować, ale kierunek myślenia jest dobry.

Ja osobiście dorzuciłbym sprawę bezpańskich psów i kotów, aby sprawę unormować jak w innych krajach europejskich.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Mnie się nie podoba to albo-albo ze smyczami i kagańcami - pojęcia nie mam jak mam wyszkolić psa tak, aby być go pewnym w każdej sytuacji, skoro cała nauka opiera się na nagradzaniu szarpaniem aporcikiem albo - na pożeraniu łakotek.

Zwłaszcza wykorzystanie popędu łowieckiego jest uniemożliwione.

:(

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, i wybaczcie jeśli odpowiedź na nie pojawiła się wcześniej, ale nie mam czasu na przeczytanie wszystkiego :wink:

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa smyczy i kagańców we Wrocławiu? Po prostu dzisiaj dowiedzialam się ze przepis o trzymaniu psa na smyczy w parku wszedł dopiero w maju 2004, a mi wydawało sie ze znacznie wcześniej :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Prawdę mówiąc: dość daleko. Po zakończeniu prac podkomisja musi napisać sprawozdanie, które będzie następnie przedłożone połączonym komisjom spraw wewnętrznych i administracji oraz praw człowieka (chyba ;)). Potem projekt trafi pod obrady Sejmu, odbędzie się głodowanie, potem do Senatu, potem w razie wniesienia poprawek znów do Sejmu, a na koniec do Prezydenta. Tak więc jak widzisz dość daleka droga przed nim ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja miałem w czwartek ciekawe przejście 200 m od domu. Idę z moim łebkiem, smycz króciutko, z naprzeciwka lezie babka z rottweilerem, znany mi z dalekiego widzenia: smycz w kieszeni, na szczęście kaganiec na mordzie. Rottek zobaczył mojego łebka, momentalnie zaatakował, no w dużym skrócie jakoś sobie poradziliśmy z rozpędzoną 50-kg masą.
Babka jak sobie szła tak sobie idzie... spacerek... i z mordą do mnie "co pan kopie mojego psa? jak go pan uszkodził to pana obciążę!" Mówię kobiecie, że powinna psa na smyczy prowadzać, bo nie życzę sobie, żeby mój był atakowany; kobita "to co, mam za psem biegać? idę z psem na spacer, żeby się poruszał, to nie trzymam go na smyczy! JAKBY PANA PIES MIAŁ KAGANIEC TO BY NIC SIĘ NIE STAŁO!!!" Normalnie myślałem, że kobicie lutnę, bo to tak zwykle bywa, że głupi właściciel a pies tylko obrywa...
Zgroza. Zapowiedziałem wariatce, że jak jeszcze raz ją zobaczę to zawezwę psy przez 997.
Hint: Wrocław rejony ul. Długiej. Jeśli znacie kobietę - wyjaśnijcie w czym rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Hop do góry!
Prawnicy wiece cos o pprzyjęciu w piątek znowelizowanej ustawy przez Sejm?
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=828057#828057[/url]
Tutaj już o tym wspomniano. Czy to znaczy, ze miasta nie mogą sobie dowolnie ustalac czy pies ma byc na smyczy i w kagancu czy lub na smyczy lub w kagancu?
I co z tą nowa lista? Wiadomo cos?

Link to comment
Share on other sites

LAZY, projekt przyjęty przez Sejm stanowi, że "w miejscach publicznych na terenie miasta psa prowadzi się na smyczy lub w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną albo psa w typie tej rasy - na smyczy i w kagańcu."

Ponadto "Rada gminy o statusie miasta lub w której znajduje się miejscowość
o statusie miasta może określić, w drodze uchwały, miejsca publiczne
na terenie miasta, w których można psy prowadzić bez smyczy
lub bez kagańca."
Wynika z tego, że w [b]Szczecinie[/b] bylibyście trochę łagodniej traktowani :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hohufka']LAZY, projekt przyjęty przez Sejm stanowi, że "w miejscach publicznych na terenie miasta psa prowadzi się na smyczy lub w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną albo psa w typie tej rasy - na smyczy i w kagańcu."

Ponadto "Rada gminy o statusie miasta lub w której znajduje się miejscowość
o statusie miasta może określić, w drodze uchwały, miejsca publiczne
na terenie miasta, w których można psy prowadzić bez smyczy
lub bez kagańca."
Wynika z tego, że w [b]Szczecinie[/b] bylibyście trochę łagodniej traktowani :)[/quote]

Tak też myslalam...dla mnie ta ustawa byłaby zbawienna, ale je całokształt nie jest idealny... :-?

Na tym temacie
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=829420#829420[/url] gorzała napisal mi na to samo pytanie inna odpowiedz, a mainowicie ze beda obowiazywac przepisy mojego miasta :-?

To jak to w końcu jest?

Link to comment
Share on other sites

[b]gorzała[/b] się myli. Zacytowałem Ci dokładną treść ustawy przyjętej przez Sejm. Jeżeli projekt w tym kształcie wszedłby w życie, wówczas szczecińskie przepisy odeszłyby do lamusa.
Chociaż co z tym zrobi Senat, tego nie wie nikt ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam taką nadzieje powiem szczerze. Ale prawnikiem ani mądralą w tej kwesti nie jestem, wiec sie przestraszyłam.

A ile moze to potrwac jesli chodzi o Senat i prezydenta?

Chociaz obwaiałam sie, ze na liste wciagna ONki... :-?

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że mi pomożecie

Wczoraj u mnie na osiedlu podniósł się raban, i to jak się można domyślać z powodu "smyczy i kagańca".

W moim bloku mieszka pani która nie można nazwać normalną (nota bene matula mojej najlepszej koleżanki :oops: ). Pani ta, pokazała reszcie zgromadzenia uchwałe, bądź ustawę (sorki, ale nie wiem dokładnie co, bo był tam mój tata), że [b]WSZYSTKIE PSY MUSZĄ OBOWIĄZKOWO CHODZIĆ NA SMYCZY I DODATKOWO W KAGAŃCU[/b].

I zgadnijcie co zrobiła Rada Osiedla - padła wredocie do stóp.
Od wczoraj pojawiło się ogłoszenie, że od 1 maja policja będzie łapać wszystkich bez smyczy i kagańca.

Teraz czytam, że w piątek sejm uchwalił coś innego....Nie znam się totalnie na przepisach, więc proszę o porade (bo jak znam to czupiradło będzie stać w oknie i ciągle dzwonić na policję jak tylko się pojawi ktoś z psem - a nie ukrywam, że za mną to już całkiem nie przepada)

Mojego goldena to jeszcze wezmę na smycz i zapnę mu kaganiec (nie założę, tylko przypne) - ALE CO MAM ZROBIĆ Z MOJĄ CHIHUAHUKĄ?????
Co ja jej mam założyć na pyszczek - kapsel od szampana????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...