Jump to content
Dogomania

Miroslav Zidar (SLO)


Irviers

Recommended Posts

ja niestety nie mam milych wrażeń - moj 3 letni super doświadczony pies pod względem wystaw i oglądania zębów po raz 1 i ostatni!! był o 2 sekundy aby temu panu po oględzinach zębów odgryżć rękę !!

niestety zrobił to w dość brutalny sposób :(((

uzywa pełnej gamy ocen

mojej rasy nie czuje i ocenia na chybił trafił więc nie umiem nic więcej powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

heh,nigdy wiecej do tego pana...:shake:
Ocenia na chybil trafil,spanieli totalnie nie czuje-i wymysla nowy sposob ich wystawiania ktory wyglada tak ze psa sie wiesza na ringowce i najlepiej zeby sam stal...:roll:
Nie pozwala zdejmowac ringowki,dosc szorstki w obyciu.Spanieli nie czuje-nie wiadomo co wybierze bo wybiera w caly swiat.Raz mocne raz slabsze...

Link to comment
Share on other sites

Mogę tylko potwierdzić, to co już dziewczyny napisały - cockerów nie czuje zupełnie! Bardzo niemiły i szorstki w podejściu do psów. Szarpie psy za głowę, podwiesza na ringówce, na zwróconą uwagę - bardzo niemiły! Cockery każe wystawiać, jak teriery - dobrze, że jeszcze nie kazał ogonów do góry zadzierać.
Generalnie - szkoda czasu i pieniędzy!

Link to comment
Share on other sites

Może na BIS zachowywał się normalnie...
Ale popychanie nogą malucha z klasy baby,bo zapierał się na ringówce chyba nie jest profesjonalnym zachowaniem.
Ja mam gdzieś podawanie ręki - skoro facet bufon bez elemantarnej wiedzy na temat sędziowanej rasy.
Spanielom zdecydowanie odradzam.

Link to comment
Share on other sites

cóż, to ciesz się, że m.in dla twojego psa był miły,
widocznie nie znosi tylko spanieli - było bardzo widać.
Był na ringu bardzo nieuprzejmy
"co to ma być, co to ma być ?!" gdy zobaczył zdjętą ringówkę. No weszłam na ring, dałam psa na stolik i najnormalniej w świecie zdjęłam ringówkę i położyłam obok. A ten że tak się nie wystawia, kazał mi założyć ringówkę, ciasno zacisnąć na głowie i tak prezentować na stoliku. Spanieli tak się nie prezentuje nigdzie! Mówię mu, że ok, jak chce, chociaż pierwszy raz się z tym spotykam. Mam nie dyskutować, bo on chyba więcej wie i więcej jeździł na wystawy!
i powtórka z rozwrywki przy porównaniu z konkurentem.

Sorry trochę wystawiam w kraju i za granicą i nie spotkałam się z takim zachowaniem sędziego i takim wymuszaniem prezentacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Moje kelpie było sędzioane przez tegoż pana dokładnie wczoraj w Tulln. Na pewno zwraca uwagę na zachowanie i charakter psa. Psy lękliwe, nie dające się pomacać lub zajrzeć paszczę miały obniżoną ocenę. Też bardzo ważny jest dla niego ruch. Z tego co widziałam we wcześniej ocenianych rasach i mojej woli free hendling raczej, ale też prezentację ze smakiem.Nie jakies byle jakie.Psy muszą być przygotowane do wystawy nie tylko szatą, ale też zachowaniem. Nie znosi duble hendlingu.
Wg mnie konkretny i sympatyczny. Nie mam mu nic do zarzucenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...