Jump to content
Dogomania

Petsitter


BooBC

Recommended Posts

Ja zamierzam zostać petsittlerem... takim, co wyprowadza psy na spacer. No i mam w związku z tym kilka pytań...
Jestem niepełnoletnia, czy mogę to robić?
Trzeba podpisywać jakiej papiery itd?
Czy 15- 20 zł na godzinny spacer to odpowidnia suma?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na ogół stawka jest w granicach 10zł za godzinę.

A coś mi się odbiło o uszy... jeśli właściciel psa zostawił komuś w opiece i coś się przykrego stanie, to i tak czy tak właściciel odpowiada za szkody. :roll:

Szkoda że na tej stronie nie są usuwane nieaktualne ogłoszenia...

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja też od sporego czasu zajmuję się petsitteringiem :)

Umów nie spisuję. Na razie nie były potrzebne, choć jest to dobry pomysł.

Psów nie biorę do siebie, ponieważ mam własnego psa, ale wychodzę na spacery i zajmuję się psami w domach właścicieli pod ich nieobecność. Ceny różne. Zazwyczaj biorę od spaceru 5zł mały pies, 7zł średni, 7-10zł duży. Obecnie zajmuję się dwoma suczkami pewnej Pani, która jest po wypadku i nie może z nimi spacerować. Jeden spacer dziennie. Biorę 5zł za całość i i tak dobrze na tym wychodzę :) Można powiedzieć, że bardziej robię to z przyjemności, niż chęci zysku.


I nie wiadomo, czy się cieszyć, czy nie, ale w Polsce ludzie raczej sami wolą wyprowadzać własne psy, rzadko kto szuka petsittera.

Link to comment
Share on other sites

No ale przecież takie ubezpieczenie musiałby też płacić właściciel psa, którego wyprowadzasz? Ja myślę, że będąc petsitterem świadomie decydujesz się na to, że mogą zaistnieć jakieś problemy. Tak samo jak w wielu schroniskach wolontariusze zgadzają sie na pomoc, bez ubezpieczenia, gotowi na ryzyko ze strony schroniskowych psów. Zresztą nie wyobrażam sobie kogoś, kto podejmuje się takiej pracy, a nie ma podejścia do zwierząt. Jeśli ktoś proponuje opiekę nad agresywnym psem to przecież zawsze można odmówić

Link to comment
Share on other sites

Ubezpieczenie jakie wykupuje wlasciciel psa to co innego niz ubezpieczenie ktore bede kupowac ja jako osoba sie opiekujaca..Jak juz je bede miala to napisze od czego jest i w jakich sytuacjach moze mi sie przydac.
I to nie chodzi o agresywne psy bo wypadki sie zdarzaja i z tym trzeba sie liczyc.

Link to comment
Share on other sites

Czy bieżesz pod uwage, że osoba oddająca tobie swojego psa pod opieke, może po niego już nie wrócić? :p
Chyba że z właściciela domu, to już nie ma takiego ryzyka. Aczkolwiek zawsze jest jakieś ryzyko. Może się zdażyć, że właściciel wróci wcześniej od ciebie i... "Weź zabieraj mi tego kundla, ja go nie chcę! dzwonie na policję za nachodzenie".

Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie w razie czego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1w0na']Czy bieżesz pod uwage, że osoba oddająca tobie swojego psa pod opieke, może po niego już nie wrócić? :p
[B]Chyba że z właściciela domu, to już nie ma takiego ryzyka. Aczkolwiek zawsze jest jakieś ryzyko. Może się zdażyć, że właściciel wróci wcześniej od ciebie i... "Weź zabieraj mi tego kundla, ja go nie chcę! dzwonie na policję za nachodzenie".[/B]

Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie w razie czego :)[/quote]

Czy to bylo do mnie bo nie bardzo rozumiem :cool1: Tzn wogole nie rozumiem o co chodzi tam gdzie pogrubilam :shake: Mozesz to wyjasnic?
A jesli chodzi o to ze wlasciciel moze nie wrocic no to jest to ryzyko z ktorym sie trzeba liczyc aczkolwiek mysle ze sa to rzadkie sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie, nie konkretnie o ciebie...

Chodzi o to że ty wychodzisz z psem. I w czasie w którym ty jesteś z psem na spacerze, właściciel wraca do domu. Odprowadzasz psa do domu. Właściciel otwiera drzwi i mówi "nie chce tego psa".
To są nikłe szanse, ale myślę że taka historia może się przytrafić.

a o pierwszy przykład jeśli ty bieżesz psa do ciebie, do domu.

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze na taka sytuacje szanse sa naprawde male :cool1: Wszyscy moi klienci sa zbzikowani na punkcie swoich psow i nie wyobrazam sobie by mogli cos takiego zrobic.A nawet jesli to kazdy z psow ma znaczek przy obrozy z imieniem i czesto nazwiskiem wlasciciela i numerem telefonu wiec jest to jakis dowod plus sasiedzi mysle tez by poswiadczyli :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rencze']Co myślicie o opiece nad psem z lękiem separacyjnym? , czyli codzienne i przez 8 godz. Jak ja wycenić?[/quote]

Ja mam takiego psa pod opieka czasami ale nie licze za to specjalnie bo to wciaz szczeniak.Licze troszke mniej niz za 24h.

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie może wyglądać tak? :


[CENTER][B]OPIEKA I SPACERY Z PSEM[/B]

[B]PETSITTER[/B][/CENTER]

Oferuję opiekę nad psem w domu właściciela oraz spacery z czworonogiem. Jestem osobą niepełnoletnią znającą psychikę i potrzeby zwierzaka. Usuługi dostępne na terenie Halinowa i okolic.

Spacery - w weekend od 8 do 18. W dni powszednie 6 - 7; 15 - 17.
Opieka - tylko w weekendy. Od 8 do 18.

[B]Cennik:[/B]

Spacery - godz. 12 zł; 1,5 godz. 15 zł.
Opieka - 1 godz. - 10 zł; 2 godz. 12 zł; 3 godz. 15 zł; 4 - 5 godz. - 20 zł.

[B]TEL: ...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Ogłoszenie może wyglądać tak? :


[CENTER][B]OPIEKA I SPACERY Z PSEM[/B][/CENTER]

[CENTER][B]PETSITTER[/B][/CENTER]

Oferuję opiekę nad psem w domu właściciela oraz spacery z czworonogiem. Jestem osobą niepełnoletnią znającą psychikę i potrzeby zwierzaka. Usuługi dostępne na terenie Halinowa i okolic.

Spacery - w weekend od 8 do 18. W dni powszednie 6 - 7; 15 - 17.
Opieka - tylko w weekendy. Od 8 do 18.

[B]Cennik:[/B]

Spacery - godz. 12 zł; 1,5 godz. 15 zł.
Opieka - 1 godz. - 10 zł; 2 godz. 12 zł; 3 godz. 15 zł; 4 - 5 godz. - 20 zł.

[B]TEL: ...[/B][/quote]

Nie kumam tego petsitter na gorze.Pet sitter to osoba ktora opiekuje sie psem,a dog walker to ta ktora wyprowadza na specery wiec dalabym obie nazwy badz rzadnej.
Napisalabym rowniez choc jedno zdanie na temat tego ze mam psa-jesli psa masz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Petsitter... Juz widze oczami wyobrazni drobna dziewczynke ~12lat i amstaffa/rottweilera/pitbulla... RATUNKU![/quote]
Yyyy co masz na myśli wymieniając te rasy? Będę [B]wyprowadzała tylko dobrze wychowane psy, [/B]zawsze przecież można odmówić spaceru.
Aha, nie mam 12 lat i nie jestem drobna :lol:.


[B]moon_light, kamila-dog[/B] - chyba będę tylko chodziła z psami na spacery. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Yyyy co masz na myśli wymieniając te rasy? Będę [B]wyprowadzała tylko dobrze wychowane psy, [/B]zawsze przecież można odmówić spaceru.
Aha, nie mam 12 lat i nie jestem drobna :lol:.[/quote]
Yyy, a gdzie ja napisalam, ze chodzi mi o Ciebie?

Zeby nie bylo, nie chodzi, nie znam Cie.

Napisalam ogolnie... Petsitter/dogwalker fajna sprawa, tylko boje sie nieodpowiedzialnosci Polakow...

Link to comment
Share on other sites

Tak szczerze to wlasnie sie zastanawialam Cekinko ile masz lat bo ja chyba nie powierzylabym swojego psa osobie niepelnoletniej no chyba ze mialaby te prawie 18 lat i wiedzialabym ze jest odpowiedzialna osoba ktora wie co robi.

Co do podatkow to ja jeszcze nie place ale moj 'biznes' jest mlody,na wszystko przyjdzie pora :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...