Jump to content
Dogomania

Charty we Wrocławiu


qualata

Recommended Posts

Witam również :)

Też mam whippetkę Maltę (i sznaucerkę Gafę) i mieszkam we Wrocławiu :D :D :D

Strasznie się cieszę, że następny whippet we Wrocławiu :angel:

Już czekam na wspólny spacerek!! :fadein: :fadein:

I nasza najlepsza koleżanka - whippetka Liwia też się cieszy i pozdrawia ;):):D

Link to comment
Share on other sites

Prosze prosze

Wroclaw staje sie powoli potega whippecia jak kiedys Slask i Sosnowiec...

Do dzis w Sosnowcu w co 2 bloku i na co 3 pietrze mieszka sobie whippecik albo nawet po 2:))

We Wroclawiu tez juz calkiem spoora grupka jest.. Wyobrazam sobie wspolny spacer.. ten tabun wprawi glob w male drgania:))

Prosze napisz cos o swojej posiesze ( mozesz na priva [email protected] ) wiesz ja jestem maniaczka whippecia ktora zbiera dane wszystkich whippetow w Polsce :)) moze miot z ktorego pochodzi mam w swoim kajeciku a moze go nie mam i chetnie uzupelnie:))

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Cieszę się, że wzbudziłem takie zainteresowanie. Moja whippetka pochodzi, ze strzelińskiej hodowli de Facto. całe jej imię to: BLUE CASCADE de Facto. W chwili obecnej właśnie bawi czwórkę wspaniałych dzieciaczków. Jesteśmy "świeża" hodowlą QUALATA.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie a także proszę o kolejne charty z Wrocławia.

Piotr

Link to comment
Share on other sites

ojciec szczeniaków to: AGAT Noc Majowa;

szczeniaki urodziły się 15.04.2004

Jeżeli chodzi o rejstrację to możecie się do mnie dalej odzywać lub nie, obrazić lub nie, jak tam chcecie. Hodowla jest zarejstrowana we wrocławskim oddziale Polskiego Klubu Psa Rasowego.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Qualata

Szkoda, bo już chciałam polecić koleżance szukającej whippeta Twoją hodowlę, ale mimo, że się nie obrażam na Ciebie, to nie chcę polecać tych szczeniaków :(

Lazarus

A kto w tej chwili ma drugi miot we Wrocku?

Link to comment
Share on other sites

Niestety AGAT Kryjac suke zrzeszona w Polskim Klubie Psa Rasowego juz nie jest reproduktorem ZKwP . to tak jakby mial lewe krycia a regulamin ZKwP wyraznie mowi jakie suki moze kryc.

Psy z rodowodami PKPR nie maja prawa brac udzialu w imprezach organizowanych przez ZKwP , nie moga brac udzialu w coursingach, wyscigach czy wystawach. Takie pieski moga byc sprzedawane tylko w rece ludzi ktorzy chca pieska i musza zostac uswiadomieni ze rodowod Waszej organizacji pociaga za soba konsekwencje udzielania sie tylko w Tamtej organizacji. Dla wielu ludzi to pieski jak bez papierow.

Szkoda ze Pan majac suke z pochodzeniem Zwiazku Kynologicznego wybral forme Klubu Psa Rasowego.

no coz juz po przyslowoiowych "ptokach"

Ten 2 miot wroclawski to miot po Championce ( ZKwP) CARMEN Mutazi i psie importowanym z Kanady a mieszkajacym we Wroclawiu z niemiecka pania konsul - Ch Avalonia JESTA ROGUE

maluchy ( chyba juz tylko chlopcy zostali ) sa do ogladania na stronie hodowli Nine Lives...

poszukam adresu

Link to comment
Share on other sites

Qualata

Nie polecę Twojej hodowli mojej znajomej dlatego, że ona chciała swojego whippeta wystawiać. I tak jak napisała Lazarus, teraz jest to w ZKwP niemożliwe.

A szkoda...

Swoją drogą moja znajoma dzwoniła do Ciebie i nie uzyskała żadnej konkretnej odpowiedzi, ani jak nazywa się hodowla, ani jak nazywa się suka, nic nie chieliście powiedzieć. Dlaczego, uukrywacie coś?

Link to comment
Share on other sites

Qualata

chyba nie powinienes ukrywac ze Twoje szczeniaki beda mialy rodowod Kluby Psa Rasowego... przeciez to zaden wstyd - jezeli wybrałes ICH znaczy podoba ci sie to co maja do zaoferowania. No - przeciez nie dlatego, ze Twoja suka nie mogla na polskich 3 wystawach dostac oceny bdb zeby zostac hodowlana GO wybrales, bo nie dostac bdb to chyba trzeba miec whippeta bez 4 lapy, krzywymi zebami i wygladem ONa przypominajacego.

niech przyszli wlasciciele beda swiadomymi "czlonkami" tej organizacji i wiedza w co wdeptuja.

Z tego co wiem to u nas na Slasku kilka pseudowhippetow bez papierow chcialo zapisac sie do nich zeby sie zrobic rodowodowymi <hihihi>

Link to comment
Share on other sites

wirka

Jeżeli chodzi o Twoją znajomą to nic mi nie wiadomo na temat jej telefonu. Miałem jakiś telefo na miesiąc przed narodzeniem szczeniaków ale Pani zapytała tylko czy jest suczka kiedy jeszcze nie było szczeniaków. Kolejne i ostatnie zarazem dwa telefony jakie miałem to potwierdzenia zkupów szczeniaków. Zadnych innych nie było. Także nie wiem do kogo dzwoniła, skąd i jaki nr telefonu wzięła i kto nie chciał jej udzielic informacji.

Lazarus

Przed nikim nie ukrywam, że należę do PKPR. Wprost przeciwnie jestem dumny z tego, że mogę we Wrocławiu współpracować z ludźmi, którzy wiele wysiłku wkładają w utrwalenie i doskonalenie rasy, którą hodują (wyjazdy do głębokiej Rosji, posukiwania na Węgrzech, w Czechach). Nie wiem jak wygląda sytuacja z tymi pseudowhippetami ale z tego co czytam to próbowali a nie się dostali. A propos wystaw. To chore zasady monopolisty. Dodac należy też uprzedzenia. Pamiętam jak w agility mogły wziąć udział psy z ZKwP, niezrzeszone ale broń Boże z PKPR. Na wystawach PKPR mogą brać udział psy z rodowodami różnych związków. Tak jest w Niemczech, Czechach. I nie mogłoby tak być równierz w ZKwP. Skończyłyby się wtedy te głupie teksty, że w PKPR rodowodowe psy są wielorasowe, odrzucone, kaleki itp. a są uznane za hodowlane. Kiedy pies dostałby od sędziego z ZKwP ocenę doskonałą czy b. dobrą to niebyłoby żadnych wątpliwości. Możnaby współpracować nad ulepszniem psów a nie skupiać się na tym jaka drukarnia drukuje rodowody. Warto w tym miejscu sparafrazować słowa z przed prawie dwóch tysięcy lat: 'jeżeli mają (PKPR) słabe fundamenty to sami się rozpadną ale jeżeli mają solidne to mogłoby się okazać, że walczymy z czymś dobrym". Czsami dobrze się zastanowić kto kreuje moje poglądy. Wracając do krycia to mam nadzieję, że nikt nie doniesie na człowieka, który innego potraktował normalnie bo oceniałpsa a nie papier (notabene psa którego zan bo pochodzi z jego hodowli). Piszę tyle do Pani p. Kasiu ponieważ wiem jak znaczącą rolę odgrywa Pani hodowla i jężeli będzie Pani chciała to może uda się Pani zreformować to zaściankowe podejście.

malta

Mieszkasz na Karłowicach. Ja mieszkam w okolicach pl. Pereca. Obok w bramie mieszka drugi Whippet, w okolicach Rynku trzeci a niedługo będzie czwarty. Moim celem jest zorganizować zlot chartów w parku na Grabiszynku. Zapraszam jeżeli oczywiście nie wstydzisz się "odmieńców" (dwa z PKPR, a dwa niezrzeszone).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za tak dlugi wywod, nie za bardzo zrozumialam dlaczego skierowany jest do mnie.

Mimo wysilku tych kilku sloganow nie przekonlo mnie do tej organizacji i nie przekona.

Zbyt dlugo siedze w kynologii i zbyt duzo 'smiesznych' sytuacji zwiazanych z PKPR przelecialo kolo nas.:)) zeby traktowac ich (Wasze) hodowanie za cos powaznego.

Pisze Pan o ulepszaniu rasy...no coz, jezeli kraje w w ktorych chce Pan ulepszac nasze whipepty to sa te wymienione to zycze sukcesow - nasze doswiadczenie w tym wzgledzie jest smutne i czasem wrecz wygladaja one jak inna rasa ale widac nasza zasciankowa wiedza i nasz zasciankowy zwiazek jeszcze nie dorosl do takiej awangardy.( oczywiscie mowie o whippetach bo o innych sie nie wypowiadzam)

Zaczynajac od specjalistow sedziow ktorzy sedziuja charty na Waszych wystawach ( skad sa ci ludzie? skad maja wiedze? jakie doswiadczenie z chartami? co o nich wiedza?...) przez ustalanie ktory przyjmowany pies spelnia wymogi rasy a ktory nie...

Wsrod NAS jest (znaczy grona dogomaniakow zrzeszonych w ZKwP)

osoba ktora w to wdepnela i szybko wyskoczyla bo sie oparzyla mimo ze na poczatku wchodzienia w swiat psi byla....

Co zaoferowal KlubPsa rasowego?

rodowod dla jej psa ktory nie mial papierow, komplet informacji "jak zostac sedzoiem" i mozliwosc robienia egzamininu sedziowskiego po 2 miesiaczach bycia czlonkiem klubu...

czyz to nie kompromitacja?

Czy mozna to traktowac powaznie?

Czy rodowody psow z Klubu Psa Rasowego maja jakakolwiek wartosc?

Pan wybaczy ale nie bede swoich ZASCIANKOWYCH OPINI reformowac.

Pan pisze o ulepszaniu rasy...?

A kto Panu bronil robic to w ZKwP? tam gdzie jest miejsce wartosciowych psow z doskonalym pochodzenie ktore sa warte dalszego hodowania ?

Zdrowych, pieknych, dobrych z charakteru?

Przeciez wystawy ZKwP wlasnie dokonuja selekcji takich psow. badania tych ktore musza miec badania na dysplazje czy w kazdym innym kierunku.. eliminuja psy niewartosciowe.

zreszta tu nie miejsce i czas na przekonywanie Pana do moich pogladow:))

W kazdym razie nie jest wina tych psatek ze beda mialy taki a nie inny rodowod i wazne jest zeby zdrowo sie rozwijaly wiec jezeli moge byc pomocna i udzielic kilku rad jak uczyc psiaki czystosci czy jak je karmic i co podawac to sluze swoim wielotetnim doswiadczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...