Jump to content
Dogomania

CIACHA


metka

Recommended Posts

no więc biorąc pod uwagę fakt, że już za 13 dni stanę się szczęśliwą właścicielką cudnej goldenki chcialabym sie dowiedziec czym to cudo mozna przekupic :diabloti: , żeby grzecznie się mnie słuchała ( w co i tak nie wierze :wink: ). Myslalam o parowach, ale niektorzy mi je odradzaja :o :o :o ,

W sumie moze i glupie pytanie, ale przeciez goldki to straszne zarloki :evilbat: a ja nie chce jej od razy na wstepie utuczyc. :lol: :lol:

pozdroooo :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

no więc biorąc pod uwagę fakt, że już za 13 dni stanę się szczęśliwą właścicielką cudnej goldenki chcialabym sie dowiedziec czym to cudo mozna przekupic :diabloti: , żeby grzecznie się mnie słuchała ( w co i tak nie wierze :wink: ). Myslalam o parowach, ale niektorzy mi je odradzaja :o :o :o ,

W sumie moze i glupie pytanie, ale przeciez goldki to straszne zarloki :evilbat: a ja nie chce jej od razy na wstepie utuczyc. :lol: :lol:

pozdroooo :diabloti:

Wprawdzie nie mam goldena ani laba, ale wiem ze podstawowym grzechem popelnianym przez wlascicieli "grubasnych" psow jest ich ewidentne lenistwo. diablotin.gif

Zastanawiam sie czy ty przypadkiem do takich nie nalezysz :roll: ?

Ludzie maja ci pod pychol podsunac gotowe rozwiazania ?

Polataj troche po forum i sobie poczytaj. Zaprawiac sie trzeba. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ale przeciez goldki to straszne zarloki :evilbat:

To jeden ze stereotypów. :-?

Opinia ta dotyczy też labów.

Muszę powiedzieć, że Argo potrafi zostawić żarło w misce. :)

BTW.

Parówek ani metki nie dawaj. :wink: ... jako przysmaku.

:hand:

Link to comment
Share on other sites

no więc biorąc pod uwagę fakt, że już za 13 dni stanę się szczęśliwą właścicielką cudnej goldenki chcialabym sie dowiedziec czym to cudo mozna przekupic :diabloti: , żeby grzecznie się mnie słuchała ( w co i tak nie wierze :wink: ). Myslalam o parowach, ale niektorzy mi je odradzaja :o :o :o ,

W sumie moze i glupie pytanie, ale przeciez goldki to straszne zarloki :evilbat: a ja nie chce jej od razy na wstepie utuczyc. :lol: :lol:

pozdroooo :diabloti:

Wprawdzie nie mam goldena ani laba, ale wiem ze podstawowym grzechem popelnianym przez wlascicieli "grubasnych" psow jest ich ewidentne lenistwo. diablotin.gif

Zastanawiam sie czy ty przypadkiem do takich nie nalezysz :roll: ?

Ludzie maja ci pod pychol podsunac gotowe rozwiazania ?

Polataj troche po forum i sobie poczytaj. Zaprawiac sie trzeba. :lol:

Co do tego lenistwa to ja bym sie sprzeczała :diabloti: pogrzebałam na forum tyle ile mogłam :lookarou: Jakbym miała więcej czasu to może bym i coś znalazła, ale niestety go nie mam :evilbat: więc pytam :D

pozdr... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Gratulacje. Istnieją tylko głupie odpowiedzi, to tak na marginesie. Czym przekupić psiaka. To proste. Tym za czym szaleje. Jest w sklepach mnogo smakołyków. Wystarczy wybadać tylko, który to TEN... Sprawdza sie też sucha karma noszona w kieszeni. Nie polecam ludzkiego jedzonka, słodyczy, itp. Słodycze są mało zdrowe, ludzkie jedzonko może być mało zdrowe. No i łatwiej nauczyć psa by nie szamał wszystkiego co znajdzie, lub dostanie od kogoś. W przeciwnym razie znaleziona parowka bedzie traktowana jak nagroda, taka od losu :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Istnieją tylko głupie odpowiedzi, to tak na marginesie.

TYLKO :confused:

Cuś sie Tobie 'pomerdało' 8)

BTW = 'na marginesie' :wink:

Czym przekupić psiaka. To proste. Tym za czym szaleje. Jest w sklepach mnogo smakołyków. Wystarczy wybadać tylko, który to TEN...

Zasadą jest by pies szalał NIE TYLKO za żarciem. I NIE przede wszystkim 8)

Najlepszą nagrodą powinna być radośc i zadowolenie wyrażane przez alfę, dalsza wspólna zabawa, np. aport ulubionej zabawki etc.

Sprawdza sie też sucha karma noszona w kieszeni. Nie polecam ludzkiego jedzonka, słodyczy, itp. Słodycze są mało zdrowe, ludzkie jedzonko może być mało zdrowe.

Z suchą karmą noszoną w kieszeni należy bardzo uważać, zwłaszcza podczas dłuższych spacerów.

Dokarmiany psiur musi mieć, po zjedzeniu 'bobów', dostęp do wody. 8)

Słodycze. :) :hmmmm:

O jakich słodyczach piszesz?

Czekolady nie dajemy psu ze wzgledu na to, że zawiera teobrominę, której nadmiar szkodzi psu. Ale, np. kruche ciasteczko, biszkopt, już nie jest 'trujący'. :fadein:

Jedzonko ludzkie czyli 'gotowane' - to miałeś na myśli? :hmmmm:

No i łatwiej nauczyć psa by nie szamał wszystkiego co znajdzie, lub dostanie od kogoś.

Czy jest to takie łatwe to sprawa wątpliwa. Zwłaszcza ze szczeniakiem. Poczytaj tochę postów dotyczących tego problemu. Przekonasz sie ile TO sprawia kłopotu.

Ale jest jest to jedna z podstawowych umiejetności, którą MUSI pies opanować. 8)

W przeciwnym razie znaleziona parowka bedzie traktowana jak nagroda, taka od losu :)

I właśnie o TO chodzi aby TAK nie było. :lol:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh.

Tak se czytam i widzę, że nic mi sie nie pomerdało.

Metka napisała: W sumie moze i glupie pytanie,

Głupich pytań nie ma... Mogą być tylko głupie odpowiedzi, zgodzisz sie Argo? :)

Metka pytała jakim żarciem przekupic psiaka, nie pytała o zabawę, nie pytała tez o relacje przewodnik-pies. A jeśli ma to być smakołyk, czyli jak sama nazwa wskazuje cos do szamania, za czym piesek szaleje, prawda Argo?

Sucha karma noszona w kieszeni (boby? :). Nie chodzi tu o całą michę suchej karmy, jeno kilka ziaren, do czego wiadro wody jest zbedne. Zwłaszcza jesli za wykonane polecenie psiak otrzyma 1, słownie JEDNO ziarno. Sucha karma jest o tyle dobra, że ogranicza nam wydatki, i można ją stosowac z powodzeniem na przemian z psimi ciachami, lub jako zamiennik. Prawda? :)

Słodycze. Brawo, lekcja odrobiona, czekolady nie dajemy. Z innymi łakociami typu biszkopty tez trzeba uwazac. Sprawa jest idywidualna. Jesli pies ma duzo ruchu, no problem. Jesli zaś wiekszosc dnia spedza na kanapie, wkrótce zmieni sie w owłosiona kulę, a tego nie chcemy. Prawda?

Ludzkie jedzonko, jest be-be. Tak Argo masz racje. Nie posiada tego wszystkiego co nasz pies potrzebuje do zycia. I nie jest łatwo odzwyczaić psa od szamania znaleźnego. I na pewno nie ułatwimy sobie sprawy, nagradzając go kiełbachami. Nie muszę czytać wszystkich postów które opisują ten problem. Wiem jaki to problem zwłaszcza przy szkoleniu niektórych psów pracujących. Szczenię jako stworzonko ciekawe swiata, i tak zawsze znajdzie na trawniku cos co jego zdaniem pachnie "obiecujaco". I co wazne, a potwierdzone przez Argo, pies nie moze sam znajdowac sobie nagrody. Co za tym idzie, kiełbachy, bułeczki, chlebunie, i wszystko to co mozna spotkac na trawniku (zwłaszcza na osiedlach) odpada. Zgodzisz się Argo?

Nie przeczytałeś mojego postu zbyt uwaznie, czy ot tak chciałes sobie pogadać? :) W sumie temat poruszony przez Metke to smakołyk. Nic o zabawie, zabawkach, o zadowolonym głosie Alfy. Choć jest to wazne, ale nie w tym temacie. Prawda Argo?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh.

Tak se czytam i widzę, że nic mi sie nie pomerdało.

Cieszę się.

:)

Cuś sie Tobie 'pomerdało' 8)

Nie widzisz róznicy w zapisie? :roll:

Metka napisała: W sumie moze i glupie pytanie,

Głupich pytań nie ma... Mogą być tylko głupie odpowiedzi, zgodzisz sie Argo? :)

Nie zgodzę się. 8)

Pytania i odpowiedzi moga być też nieprecyzyjne.

Inne klasyfikacje pomijam poniewaz na Dogo NIE MA guupich pytań i odpowiedzi. :lol:

Metka pytała jakim żarciem przekupic psiaka, nie pytała o zabawę, nie pytała tez o relacje przewodnik-pies. A jeśli ma to być smakołyk, czyli jak sama nazwa wskazuje cos do szamania, za czym piesek szaleje, prawda Argo?

:confused:

no więc biorąc pod uwagę fakt, że już za 13 dni stanę się szczęśliwą właścicielką cudnej goldenki chcialabym sie dowiedziec czym to cudo mozna przekupic :diabloti: , żeby grzecznie się mnie słuchała ( w co i tak nie wierze ). Myslalam o parowach, ale niektorzy mi je odradzaja ...

I kto 'nadinterpretuje' pytanie Metki? :)

:wink:

Sucha karma noszona w kieszeni (boby? . Nie chodzi tu o całą michę suchej karmy, jeno kilka ziaren, do czego wiadro wody jest zbedne.

Zwłaszcza jesli za wykonane polecenie psiak otrzyma 1, słownie JEDNO ziarno.

Sucha karma jest o tyle dobra, że ogranicza nam wydatki, i można ją stosowac z powodzeniem na przemian z psimi ciachami, lub jako zamiennik. Prawda? :)

Arni. :)

Sucha karmę nazywam 'bobami' - fakt. :wink:

Masz rację, że do 1 'boba' nie trza wiadra wody. :kciuki:

Sucha karma jako zamiennik psich ciasteczek? :hmmmm:

Sorry, ale chyba znowu sie Tobie cuś 'pomerdało' :wink: :lol:

BTW. 'Psie ciasteczka' - czyszczące dodatkowo zębiska naszych psiurów / jak podają ich producenci / to nic innego jak, kolejny chwyt reklamowy obliczony na drenaż kieszeni włascicieli psów.

Jeśli karmi się psa TYLKO sucha karmą to wprowadzanie, dodatkowo, ciasteczek powoduje zachwianie bilansu energetycznego.

Jeśli psiur jest na 'gotowanym' to po kiego diabła dawać mu jakieś 'sztuczne' ciasteczka, ersatze? :roll:

Ludzkie jedzonko, jest be-be. Tak Argo masz racje. Nie posiada tego wszystkiego co nasz pies potrzebuje do zycia.

:( Rety!

Chyba nieprecyzyjnie cuś napisałem :hmmmm:

Jestem zwolennikiem dawania psu jedzenia gotowanego.

Od ludzkiego rózni się zasadniczo tym, że NIE zawiera przypraw i pewnych produktów - ale to już było wielokrotnie wyjasniane i poruszane na Dogo. 8) 8)

Nie przeczytałeś mojego postu zbyt uwaznie, czy ot tak chciałes sobie pogadać? :) W sumie temat poruszony przez Metke to smakołyk. Nic o zabawie, zabawkach, o zadowolonym głosie Alfy. Choć jest to wazne, ale nie w tym temacie. Prawda Argo?

Staram sie czytać baardzo uważnie.

Gadać i pisać posty lubię :roll:

Dlatego jestem na Dogomanii 8)

Odpowiadam na posty tak aby maksymalnie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapewne robię to, czasami, niezbyt precyzyjnie i przekonywujaco :oops:

Arni

Na zakończenie pozwolę sobie, jeszcze raz, przytoczyc fragment postu Metki

chcialabym sie dowiedziec czym to cudo mozna przekupic , żeby grzecznie się mnie słuchała ...

:lol: :hand:

Link to comment
Share on other sites

W sumie moze i glupie pytanie, ale przeciez goldki to straszne zarloki a ja nie chce jej od razy na wstepie utuczyc.

Jesli to nie o zarciu, to ja juz mam pomerdane :) W sumie mozna utuczuc Laba piłeczkami, odpowiedni, celny rzut w otwarta paszcze, powinien rozwiazac sprawe. Ludzkie żarełko to takie z naszej michy, z przyprawami. Tak to rozumiem. To że gotujesz swojemu psiakowi, jest ok. Zamiast rozwodzić sie nad bilansami energetycznymi, po podaniu 3 ciach na treningu, mozesz podać swój przepis na te ciacha wątróbkowe. Gdzies na forum widziałem twój przepis, i nie moge znaleźć. Teraz powiesz że to nie był przepis na ciacha, tylko na paszteciki, na przykład...

Link to comment
Share on other sites

No i nareszcie dzięki uprzejmosci Argo. Mamy przepis na smakołyka :)

Kup kilo wołowiny i 30 deko wątróbek drobiowych.

Zmiel TO w maszynce do miesa.

Dokładnie wymieszaj.

Zrób mięsne kuleczki.

Podziel tak aby mieć 20 gramowe porcje.

Sposób serwowania

1. Całą porcję zmieszaj z gotowanym ryżem i warzywami - główny posiłek masz gotowy.

2.Torebkę z miesnymi kulkami weź ze sobą na spacer i używaj 'kulek', jako nagrody dla psa.

Połowe chyba sam zjem.... 8)

Link to comment
Share on other sites

:angel:

Ciesze siem niezmiernie, ze trafiłem w Twoje GUSTA 'kulinarne' :)

SMACZNEGO :blink:

BTW. Jeszce lepsze 'efekty' przynosi zjadanie watróbek rybnych. :)

Mają, po prostu, WIĘCEJ fosforu. :roll:

Jeszcze raz - SSSMACZNEGO :fadein: :wink:

:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Metka, z jakiej hodowli bedzie twoja sunia? W galeri napisalas o niej Tami - czy przypadkiem nie bedzie z hodowli Zlotolandia?

lol, sorry że dopiero teraz, ale dopiero teraz wróciłam z wycieczki :-?

dokładnie!!! Jest ze Złotolandii!!! Skąd wiedziałeś??? :diabloti:

pozdr.

metka

Link to comment
Share on other sites

Pogmeralam troche w sieci i znalazlam tlumaczenia innych czesto uzywanych skrotow:

ROTFL - Rubaszne Odkurzanie Tyłem Filcowego Linoleum

IMHO - I Moim Humorystycznym Osądem

IMO - intensywnie myśląc oświadczam

EOT - Epilog.Odpuśc Temat

ROTFL - Radość Obcesowa Targająca Falbankami Lajkonika

ROTFL - Radosny Okrzyk Totalnego Fantastycznego Luzu

ROTFL - Radość Ociekająca Trwałym Fantastycznym Libido

CU - Czekam Utęskniona

IMO - Inteligentna Moja Odpowiedź

IMO - I Mówiąc Otwarcie...

IMO - Ignorując Media Opiniotwórcze

ROTFL - Rechocząc Obłędnie, Tyłkiem Froterując Leże

BTW - Będąc Tutaj Wraz

AFAIR - (as far as I remember) - Amnezję Fortunnie Aktualnie Ignorując Rozsądnie

ROTFL - Rechocząc, Okręcając Tułów, Falując Lędźwiami

ASAP - (As Soon As Possible) - Awykonalne, Starania, Aby Prędko

EOT - eleganckie olanie tematu

RTFM - (Read The F***in' Manual) - Regulamin, Trollu - Fascynujący Manuskrypt

SS - so sleepy - spać, spać...

SOS - someone special - super osobistość specjalna

SOHF - Sense Of Humor Failure - spadek ogólny humoru fąfastycznego

SPAM - Śmieci Periodycznie Atakujące Mailem

BRB - Będę Rychło, Buziaczki

OMG - (Oh My God!) - Odynie Mój Gromowładny!

FAQ - Fakty Anonsowane Qmatym

ROTFL - Rechot, Orgazm, Turlanie, Fala, Leżenie (to własnie tak wygląda, nespa?)

WTF - (What The F***...?) - Wyjaśnij To Fajnie

Link to comment
Share on other sites

Metka, z jakiej hodowli bedzie twoja sunia? W galeri napisalas o niej Tami - czy przypadkiem nie bedzie z hodowli Zlotolandia?

dokładnie!!! Jest ze Złotolandii!!! Skąd wiedziałeś??? :diabloti:

Kobieca intuicja 8) Tami to Tasmanka, tak? Miot T z hodowli Zlotolandia wlasnie odchodzil do nowych domow a imie tez jest charakterystyczne. Poza tym wiem mniej wiecej do jakich miast poszly szkraby - jeden nawet do mnie do Lublina. Z Pania Renata znamy sie z listy dyskusyjnej "goldeny" - pewnie mialas informacje na jej temat od hodowczyni. Co tydzien mielismy sprawozdanie z tego jak maluszki sie rozwijaja opatrzone zdjeciami. Mam nadzieje ze Ty tutaj na dogomanii rowniez bedziesz zamieszczac zdjecia zlotej psiurki.

Pozdrawiam serdecznei Ciebie i malucha.

Link to comment
Share on other sites

Kobieca intuicja 8) Tami to Tasmanka, tak? Miot T z hodowli Zlotolandia wlasnie odchodzil do nowych domow a imie tez jest charakterystyczne. Poza tym wiem mniej wiecej do jakich miast poszly szkraby - jeden nawet do mnie do Lublina. Z Pania Renata znamy sie z listy dyskusyjnej "goldeny" - pewnie mialas informacje na jej temat od hodowczyni. Co tydzien mielismy sprawozdanie z tego jak maluszki sie rozwijaja opatrzone zdjeciami. Mam nadzieje ze Ty tutaj na dogomanii rowniez bedziesz zamieszczac zdjecia zlotej psiurki.

Pozdrawiam serdecznei Ciebie i malucha.

Lol, nie do końca :diabloti: Tami ( a teraz jednak Temi) to skrót od Temida :). WIedziałam, że Pani Renata jest na tej liście dyskusyjnej, ale bardzo inteligentnie :oops: nie zapytałam się o jej adres i tym samym nie zapisałam się :cry: , ale straty już nadrabiam :) :diabloti:

hehe :)

No jasne, że będę umieszczać jej zdjątka :B-fly: już nie długo powstanie jej stronka internetowa (jak opanuje html :-? ) hehe :) no, a małą odbieram już w sobotę ... trochę późno, ale wcześniej niestety nie dało rady :cry:

pozdr.

metka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...