Jump to content
Dogomania

BARCELONA'04 / KOLEJNA ŚCIEMA WIELKICH HISZPAŃSKICH HODOWCÓW


Chima

Recommended Posts

Tak sobie Was czytam i czytam, w przerwach przegryzajac popcorn...

Naprawde, Wasze tematy powinny otrzymac Zlota Palme! Takiej zajadlosci, krzykliwosci etc. nie widzialam od czasu slawnych labradorow! Zastanawiajace jest kto tutaj robi prawdziwa afere. Rzecz jasna - kolega jodzon lubi sobie nieco "pobrykac", obrazajac przy okazji kobiety, co moim zdaniem jest totalnym brakiem kultury i obycia. Ten Pan powinien dostac w morde za podobne ceregiele. Niemniej jednak Gorzala rowniez nie pozostaje bez winy. Ja rozumiem, mozna sobie od czasu do czasu, napisac o hiszpanskich psach, o tym jakie sa "be", "fe" i "ugh", ale nie przesadzajmy! Kazdy, osobny temat, przedstawiony tlustym drukiem, na pierwszej stronie, naprawde przyciaga, wrecz prowokuje. Jasne, ktos napisze - "przeciez taki jest cel, pokazac jakie obrzydliwe psy ma Hiszpania!", myslicie jednak ze ktos kompetentny oprocz Was hodowcow czyta to forum ? Sedziowie czy przedstawiciele FCI? Nie sadze. Jodzon czy inny clemantopatus (wybaczcie za przekrecenie nicka - chodzi mi o tego Pana, od pozwolenia z poprzedniego tematu) - analfabeta angielski, nie zaliczajac sie do grupy jakichs konkretnych znawcow. Kolega jodzon, upiera sie przy umaszczeniu psa, zdajac sobie sprawe, ze to ma prawo sie zmienic (tak jest rowniez w przypadku "mojej" rasy). Wiec? Po co to wszystko? Po co osobne tematy? Odpowiedz jest prosta - dla nas uzytkownikow, 12-latkow, studentow, hodowcow, zeby mieli radoche.

Chorem odpowiadamy - Dzie - ku - jemy! 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

Abs napisał

Naprawde, Wasze tematy powinny otrzymac Zlota Palme! Takiej zajadlosci, krzykliwosci etc. nie widzialam od czasu slawnych labradorow!

Myślę, że w tym wszystkim nie o to chodzi, my tu nie przychodzimy po złote palmy, ani po to by dostarczać komuś rozrywki( conajwyżej czasami sobie).

Sprawa jest poważna, bo doszła do takiegoi stopnia, że jeżeli się w tej chwili nic nie zrobi, to potem będzie za poźno.

I nie jest błachostką to , że poies nie ma a potem za sprawać cudu ma rodowód i to pełny...

W tej chwili Hiszpanów trzeba cały czas kontrolować i śledzić ich postępowanie.

Jak widać mamy nawet w Polsce zagorzałych fanatyków klubu cdb, którzy od czasu do czasu pojawiają się , niestety nie wnosząc nic nowego.

Takich spraw trzeba pilnować i mieć się stale na baczności, dlatego poruszane są takie tematy.

W momencie kiedy przestanie się o tym mówić, bedzie to swiadczyc o naszej akceptacji, a tak nigdy nie bedzie !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Gorzala,

Olcia P, napisala ze jezeli "w tej chwili sie nic nie zrobi, to potem bedzie za pozno", zatem robcie cos! Piszcie listy ostwarte do FCI, do innych hodowocow, do klubu. Ja osobiscie nie znam Waszej rasy, niemniej jednak za pomoca forum niewiele zdzialacie. Czytaja sedziowie, asystenci? Gdzie, tutaj? Myslisz, ze starsi Panowie K czy G. naprawde maja na to czas? Siedziec na dogomanii i przegladac wiadomosci o psach z majorki? To byloby nieco... smieszne 8)

Reasumujac - wydaje mi sie, ze zatrzymaliscie sie w miejscu zamiast "ruszyc i atakowac".

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

@ abs

Ja osobiscie reaguje na to co sie dzieje w rasie nie tylko tutaj. Wierz mi :-)

Wielu z nas ma inne podjecie do majorek - glownie hiszpanski klub i jego poplecznicy ale.... prawda jest taka, ze na ostatniej sobotniej wystawie w Neumünster ludzie byli zafascynowami naszymi majorkami! Przystawali, pytali sie, byli ciekawi. Dzis dzwonila do mnie babeczka, ktora chcialaby suke w typie Cze.... mysle, ze gdyby Cze wygladal jak jedna z hiszpanskich majorek "na topie" to nie zainteresowalby nikogo. Taka jest "brutalna" prawda.

Ludzie ogladaja majorki w necie i pytaja sie mnie, dlaczego sa takie duze roznice miedzy psami w Hiszpanii a np. w Polsce.... pytaja tez, dlaczego hiszpanskie majorki maja takie plytkie rodowody. Jestem o tym przekonana, ze polska "wersja" majorek jest zdecydowanie bardziej ciekawa i interesujaca.... dlatego tez ludzie melduja sie u mnie chcac kupic psa zblizonego wygladu jak Cze, Ikar lub inne psy Osanny.

Link to comment
Share on other sites

gorzala

cały czas "jedziesz" po Hiszpanach i ich psach, a może napisz co odpowiedzieli na twoją drugą prośbe o przyjęcie do hiszpańskiego kulbu ca de bou....

ktoś tu napisał, że jestem mało wiarygodny wiec sam to napisz albo wklej tą odpowiedż...

jeszcze jedno (ale wiem, żę i tak lepiej wiecie), Wojtek, to mój dobry znajomy, a nie ja.

Link to comment
Share on other sites

A co to Ciebie Jodzon obchodzi co Gorzała robi prywatnie? To chyba nie Twoja sprawa...

Poza tym już chyba nikt nie musi jechać po hiszpańskich majorkach po sławetnej hiszpańskiej wystawie...kpina !!!!!

Już na polskich krajówkach bywa wiecej majorek niz na miedzynarodówce w Hiszpanii OJCZYZNIE RASY... gdzie majorek tak wiele, i niby wszystkie mają wg hiszpanów udokumentowane pochodzenie...i że ich psy są najbardziej zgodne z wzorcem i takie tam inne sranie w banie...( przepraszam za kolokwializm ale inaczej sie nie da...) i na koniec pokazują garstke psów...to o czymś świadczy

.........

Link to comment
Share on other sites

i skad kolega Jodzon ma takie informacje kto ile razy? czy ja tez widnieje w rejestrze...

To już chyba dla wszystkich jasne kto wszelakie nowinki przekazuje sumiennie najbardziej zainteresowanym i skompromitowanym w tej chwili :evilbat: hiszpanom....

czy może to Twoj dobry kolega? a moze dobra koleżanka ? powiedz nam jak to jest ??????

Link to comment
Share on other sites

słuchaj farfoclu......

:evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Gorzała jesteś BOSKI

uśmiałam się do łeż, aż Krzysiek chciał psychiatre wołać 8)

Link to comment
Share on other sites

@ jodzon

Sloneczko ty moje..... no widzisz jaka sprzataczki maja wyborna intuicje? Jezeli nie jestes Wojtek to jego prawa reka - a to pachnie tyko jednym: zadyma! <hehe>.

Kto, gdzie i kiedy bedzie tzw. CZLONKIEM klubu to tylko i wylacznie jego broszka. Niestety zbyt czesto spotyka sie tu CZLONKOW.. tylko nie tych klubowych!

:D

Serce ty moje.... niech ty i twoja "paczka" wyhoduje najpierw tyle Inter. Ch., Zwyc. Swiata i Europy co np. Osanna - wtedy pogadamy, ok?

8)

Link to comment
Share on other sites

:D co nie szalej co co :evilbat:

od tego farfocla to juz mnie brzuch boli a tu jeszcze jakies członki hahaha i zaraz chyba pękneeeeeeee :evilbat:

przeciez do licha napisalam o wystawie...ale to stwierdzenie ach jakże piękne poruszyło mną bardzo ostro, nadal mam jakies takie dziwne drgawki hahahahahhahahaha

A z tym członkiem to bywa tak, albo ktoś go ma, albo.....KTOŚ NIM JEST taka kolej rzeczy :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Jodzon a ty jak zwykle nic o psach :evil:

Ty wogole masz badz interesujesz sie cdb?

Podobaja ci sie te psy?

Czy tylko partyjniak z ciebie?

BUM pudlo wez wyceluj najpierw potem strzelaj.Powinienes sie zorietowac ze tu sie rozmawia o psach a nie o tym kto co i jakiego maila wyslal.

Wiec prosze PISZ O PSACH!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

gorzala

------------------------------------------------------------------------------------

HISZPANIE KOMPROMITUJĄ SIĘ DALEJ - DAJĄ SIĘ PROWOKOWAC I PODPUSZCZAĆ JAK DZIECI. NIGDY NIE ZMIENIĘ ZDANIA O BYDLAKACH TRZYMAJACYCH ZANIEDBANE PSY NA ŁAŃCUCHACH. NIGDY NIE ZAAKCEPYUJĘ PUSZCZANIA TYCH PSÓW DO WALK W MYŚL ZMYŚLONEJ PSEUDOTRADYCJI.

------------------------------------------------------------------------------------

"Ładnie" to napisałeś i pokazałeś do kogo chcesz sie przyłączyć......

terzia

------------------------------------------------------------------------------------

Serce ty moje.... niech ty i twoja "paczka" wyhoduje najpierw tyle Inter. Ch., Zwyc. Swiata i Europy co np. Osanna - wtedy pogadamy, ok?

-----------------------------------------------------------------------------------

to się coś dziwnego stało, bo jakiś czas temu czytałem maile które wysyłałaś do Wojtka o tym jaka to hodowla Osanna jest zła i co w niej sie wyrabia (chyba nie masz tak krótkiej pamięci i nie zapomniałaś o tym), zmieniłaś zdanie???????????

Więc dalej włażcie sobie w tyłki dzieciaki, bo wtedy świat jest piękny.....

Link to comment
Share on other sites

Jodzon ty to chyba naprawde albo jestes ostatnim matołem, albo nie umiesz czytać , albo już Ci ktoś takie pranie mózgu zrobił , że sam juz nie wiesz jak sie zachować.

Przede wszystkim jeżeli ujawniasz pewne informacje to miej też odwage powiedziec kto Ci takie informacje przekazał! Jeżeli publicznie coś ogłaszasz chcielibyśmy mieć potwierdzenie tego co mówisz, dla mnie byłeś, jesteś i będziesz osobą mało wiarygodną. Publikujesz coś ok, super, ale mój drogi nie zapominaj, że takie dane należy sprawdzić... i mieć potwierdzenie tego co się mówi i pisze...

po drugie jeśli Gorzała pisał do klubu to nie po to by tak jak Ty i inni włazić hiszpanom w dupe bez wazeliny........poza tym NIE NAPISAŁ TEGO DO CIEBIE...

Gorzała napisał :

zgłosiłem taki wniosek jako gwarancję ewentualnego kupna psa w hiszpanii - jest to jedyny warunek kiedy kupię psa u tych

oprawców-handlarzy.

każdy kto potrafi czytać wie po co napisał do klubu, ale Ty widać nawet tego nie potrafisz.

Jeżeli korespondencja jest prywatna, a już wogóle nie zaadresowana do Ciebie, to siedź na swojej dupie cicho i nie kompromituj się więcej.

Tak samo z Teresą, do Ciebie to pisała? Czy do jakiegoś Wojtka, ten Wojtek to kto? Twoj kochanek, przydupas, że tak występujesz w jego imieniu?

Niech szanowny Wojtek sam wejdzie i napisze, jeżeli ma na to ochote, a nie powierza to ludziom, którzy mają gówno w głowie.

Więc dalej włażcie sobie w tyłki dzieciaki, bo wtedy świat jest piękny.....

Widzę ze wchodzenie w tyłek( na dodatek hiszpański) to już Twoja specjalność czego dałeś doskonały pokaz, a świat jest piękny, ale tylko w przypadku gdy nie mędzą takie typy jak Ty

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam - tu Andrzej z Helu. Nie o rasie w szczególe, ale ogólnie.

1) Hiszpania - z jednej strony krzyżyki i różaniec nawet na motorach "skinopodobnych", z drugiej - koszmarne i makabryczne gonitwy byków po ulicach. No, ale w każdym kraju można znaleźć kontrasty o "psy na łańcuchu"...

2) Klub rasy - pryzmat oczywiście trzeba zastosować, bo na zachód od Odry - a nawet u południowych sąsiadów - jego rola (i władza) jest zupełnie inna, niż u nas - nawet gdyby wziąć pod uwagę tylko "oficjalną" stronę.

3) Łączący się z pkt. 2 - patronat nad rasą - fakt, teoretycznie i według naszego pomyślunku to Królewski Hiszpański powinien dopiero - a nie klub - słać wnioski o poprawki itp. Rzeczywistóść jednak jest inna i w wielukrajach w praktyce to klub - i tylko klub - ma w tej kwestii coś do powiedzenia.

4) Klub to - nieraz niestety - tylko ludzie i co za tym idzie prywata i układziki. Nie piszę o CDB, bo tego nie znam, ale wiem, jak jest w innych rasach. W tym kontekście może i lepiej, że w CDB było w Barcelonie jak było. Ja byłem na światowej która była w ojczyźnie mojej rasy i... trafiłem na klubówkę, a raczej prywatne party, na którym z psem spoza tego kraju nie byłem mile widzianym gościem. Nie będę się rozpisywał - dość, że lokatę z doskonałą dostał pies ewidentnie wadliwie umaszczony, do dyskwalifikacji lub co najmniej NDO. I co - jak mam odbierać wzorzec?

5) Rozwój rasy - w niektórych krajach idzie "swoją drogą", gorzej, gdy taki kraj ma forsę lub jest właśnie patronem rasy. Patronem - o ironio tego słowa! Pół biedy, gdy tak jak Amerykanie robią sobie DJP, gorzej, gdy za kilka lat - wrzucając kamyczek do Waszego ogródka - obudzicie się z ręką w nocniku, gdyż Wasze psy będą be, a tamte z Iberii - cacy...

I to by było na tyle, na razie...

Aha - w Barcelonie byłem. Biur nie sprzątałem..

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Państwo,

Weszłam na wasze forum z prawdziwej sympatii dla rasy ( znam kilka CDB) i muszę przyznać, że jestem Państwem rozczarowana. Wszystkimi!

Jad leje się zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałam. Zachowujecie się bardziej bojowo niz wasze psy! Obrażnie innych osób na forum podejrzeniami czy stać ich na wyjazd na wystawę czy nie, czy ktoś pracuje jako kierowca czy sprzątaczka to nawet nie bezczelność, to raczej dziecinada. To dzieci w piaskownicy brutalnie zadają sobie ciosy poniżej pasa, bo nie potrafią inaczej walczyć. Od osób dorosłych, kynologów, znawców i miłośników rasy oczekiwałabym raczej konstruktywnej dyskusji, a nie chamstwa. Nie rozumiem, co ma wspólnego z hodowlą to na jakim stanowisku pracuje dana osoba. Sznowni Państwo, żadna praca nie hańbi, a wykształcenie nie zawsze idzie w parze z kulturą.

Gdybym była osobą zainteresowaną kupnem szczenięcia maorki, po przeczytaniu waszych wypowiedzi, głęboko bym się nad tym zastanowiła czy ma to sens. Kynologia , przynajmniej dla mnie, to rodzaj hobby, przyjemne spędzanie czasu z psami i przyjaciółmi, a nie walka na noże.

Z poważaniem

Bogumiła Komorowska

Link to comment
Share on other sites

[

Jeżeli kiedyś będziecie na wystawie i znajdziecie mnie w katalogu to zapraszam. Myślę, że na żywca jestem zdecydowanie mniej agresywny i antypatyczny niż można to zauważyć na forum. Poznamy się i jestem przekonany, że wiele spraw mogę wyjasnić w pięć minut.

Qurcze Gorzala tak nie pisz, bo ja Cie znalazlam w katalogu, podeszlam, chcialam pogadac, a ty byles tak zakrecony ze jakos sie nie dalo :evilbat: :wink:

Link to comment
Share on other sites

No to z ta sekcja dalam ciala, bo mialam 2 tyg urlopu i nic nie robilam poza szkoleniem Lunki i przygotowaniem nas pod katem wystaw.

Wiem ze bylam zakrecona nawet pewno bardziej niz Ty, no ale cóz niektórzy tak maja...

Do Chojnic jedziemy, juz zgloszona :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...