Jump to content
Dogomania

Figury obowiązujące na MP


Paula&Goofi

Recommended Posts

No nie wiem czy chcielibyście zobaczyć moje rysunki :grin: cztery patyczki łapy, jeden patyczek grzbiet :grin:


A teraz pytanko trochę z innej beczki: Jak zarejestrować się w ZKwP (mam ukończone 16 lat) ????
i jakie wynoszą tam stawki, ile miesięcznie, czy rocznie, nie mam pojęcia jak się tam płaci????;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Idziesz do Oddziału, który wybrałaś (z reguły to oddział który jest najbliżej) mówisz ze chciałbyś się zarerejstrować, i wpłacasz składke, powinnaś otrzymać legitymacje członkowską z wbitą pieczątką na 2009 r. opłta to ok. 60 zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

A ja mam takie głupie pytanie :cool3: Bo jak patrze na rozrysowane te figury to rzeczywiscie lepiej widać psa i wgl. Co sędziowie myślą na temat takiego wystawiania na normalnym ringu ? Chodzi mi głównie o robienie okrągu :cool3: Te zmiany stron i wgl. Ktoś robił 'takie' rzeczy na ringu normalnym ? :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Na normalnym ringu się raczej tego nie robi, bo nie ma po co :p Jeżeli na ringu jest okrąg to sędzia przeważnie w środku jest, więc zmian nie trzeba. Można by zrobić chodzenie po prostej ze zmianą ręki, bo to na prawdę lepiej wygląda, ale kiedyś widziałam, że na ringu jakaś sędzina (nie pamiętam jaka...) mówiła, że pies ma zawsze być przy lewej nodze...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tu się nie zgodzę bo widziałam niejednokrotnie na zagranicznych wystawach na własne oczy że wystawcy wystawiali zgodnie z "zasadami JH" (pies zawsze w środku pomiędzy wystawca a sędzią). Poza tym jak poprzegląda się filmiki z Crufta i innych prestiżowych wystaw to można zauwazyć, że na tych wystawach psy też są wystawiane zgodnie z tą zasadą i jest to oczywiste. W Polsce mało kto zwaraca na to uwagę, sa jednak tacy sędziowie (szczególnie posiadajacy uprawnienia na JH) którzy zwracają na to uwagę. Ja osobiście wystawiam swoje psy od paru lat i od kiedy poznałam dzieki Młodemu Prezenterowi różne tricki i zasady wystawiania staram się je przenieść na ring normalny. Myslę że dzieki temu wiele razy przesądziło to o wyniku a sędziowie to doceniają bo w opisach pojawiają się u nas coraz częściej adnotacje o profesjonalnym handlingu, co mnie buduje i zachęca do dalszych ćwiczeń :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Agu.']Dobrze słyszeć :) A powiedzcie mi, czy może być taka figura, że sędzia wchodzi i wychodzi z okręgu? Czy po prostu jest albo w środku albo na zewnątrz bez zmiany miejsca?[/QUOTE]

Zdarzyło mi się, że sędzia zmieniał miejsce podczas okręgu. Po prostu trzeba obserwować sędziego...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam
9-10.10.2010 mam wziąć pierwszy raz w życiu udział w MP i jestem przerażona :oops:
Co prawda jutro mam godzinne "szkolenie" z kilkukrotną Wice-mistrzynią Polski, ale i tak się stresuję... :shake:
Jedyne co wiem i potrafię to to, że nigdy w żadnym wypadku nie można zasłonić ciałem psa i potrafię wykonać kilka figur.
Może poradzicie mi coś jeszcze? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Witam
9-10.10.2010 mam wziąć pierwszy raz w życiu udział w MP i jestem przerażona :oops:
Co prawda jutro mam godzinne "szkolenie" z kilkukrotną Wice-mistrzynią Polski, ale i tak się stresuję... :shake:
Jedyne co wiem i potrafię to to, że nigdy w żadnym wypadku nie można zasłonić ciałem psa i potrafię wykonać kilka figur.
Może poradzicie mi coś jeszcze? :cool3:[/QUOTE]

Nie stresuj się tak :)

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie :)
Czy sędzia ocenia handlera tak samo jeżeli ma na ringówce szczeniaka i championa, czy bierze pod uwagę doświadczenie psa?
Przeczytałam tutaj, że nie polecacie zawieszania ringówki przez szyję podczas prezentacji psa...ja nie potrafię bez podtrzymywania psa prawą (a jeżeli mam w niej ringówkę to nie mogę) ręką pod głową, bo on mi zasypia, a gdy podtrzymuję łepek za ringówkę to dostaje tzw. zatyczek :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Witam ponownie :)
Czy sędzia ocenia handlera tak samo jeżeli ma na ringówce szczeniaka i championa, czy bierze pod uwagę doświadczenie psa?
[/QUOTE]

Moim zdaniem lepiej wziąść bardziej doświadczonego psa niż szczeniak. Na jednym z konkursów sędzia przyznał dziewczynie niższą lokatę ponieważ była ze szczeniakiem. Powiedział jej że wszystko było ok tylko pies za młody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...