Jump to content
Dogomania

CHRCYNNO-schronisko w lesie k/Serocka. Kto pojedzie? Zwrot kosztów.


Recommended Posts

nie do końca jestem przekonana czy duża grupa miałaby sens się tam wybierać...to ostrożny człowiek i może odmówić wpuszczenia tylu osób...fakt, osobiście tam nigdy nie byłam, jeździła tam Ewusek i wcześniej parę osób i min od nich a także od pewnej osoby która odławiała psy dla tego schroniska, wiem że jest tam mało ciekawe miejsce...
swojego czasu wertowałam wszystko co o tym schronie można było się dowiedzieć bo mój teren podlega pod te schronisko...i powiem Wam jeszcze jedno, że jak mąż tam się wybrał to nikogo nie było, musiał dzwonić do właściciela(osoba prywatna prowadzi ten grajdoł) i czekać aż przyjedzie i go wpuści...to kto się zajmował tymi psami???

Link to comment
Share on other sites

byłam tam 2 razy z Ewuskiem właśnie i zawsze było kilku pracowników. ale fakt że umawiała się telefonicznie z właścicielem. Ewusek wyadoptowała stamtąd sunie CC i nikt nie robil jej żadnych problemów. zreszta kilka stron wcześniej Ewa wyrażała swoja opinie co do tego schronu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Taaaak, pamiétam, jakbym byla blizej, przeszlabym sié po okolicznych wsiach poszukac tych adopcji. Na grzyby w lesie nawet bym poszla! ;>>>>

hehe, teraz jad do Sandomierza budy rozwozic, jakbys sie pisala na kolejná akcjé Weronia :>[/QUOTE]

Też bym chciała pojechać :(
Ale spotkamy się na akcję jeszcze nie raz, co?:D


Dzięwczyny, pamiętajcie, żeby zapytać o tego psiaka, coo? (pieska o nr 11K-08 Zgryf)

Link to comment
Share on other sites

czytam, czytam i caly czas to samo...
kiedys juz pisalam, ale napisze jeszcze raz:

Schronisko ma wieczne kontrole za sprawa bylych Krzyczek. W samym schronie nie jest żle. Jest czysto, psy sa najedzone, maja czysta wode, boksy sa czyste, siedza mniej wiecej po 4 w boksie - fakt mogloby byc ich mniej, ale co zrobic.
Moja wetka, ktora zajmuje sie tym schroniskiem prawie nie usypia psow. Psy umieraja - wet nie stwierdzi przyczyny zgonu, dopoki nie zrobi sekcji. Za sekcje nie dostanie pieniedzy, bo nikt za to nie zaplaci... Tylko jedna gmina, ktora ma podpisana umowe z Chrcynnem placi za sterylki...
Śmiertelnosc jest taka lub nizsza jak w przecietnym schronie.

Wolontariatu nie ma.
Dlaczego ?

Dlatego, ze wlasciciele doszli do wniosku, ze lepiej dla psow, zeby go nie bylo, bo z jednej strony psy siedza caly czas w boksach ale z drugiej jak przychodzi wolontariusz i zabiera psa na spacer, zajmuje sie nim, to potem jak go przyprowadza, to inne psy sie denerwuja i go traktuja jak obcego, czyli wtedy dochodzi do agresji.

Kazdy pies, ktory pojawia sie w schronisku jest sfotografowany, ma nadany numer identyfikacyjny i jest wprowadzony do bazy.
Nie ma takiej sytuacji, ze jest wpisane "duzy, czarny, samiec" - i mozna podstawiac pod takiego psa kilka roznych - tu sa zdjecia z datownikiem !!!

Psy sa regularnie odrobaczane, szczepione.

Potrzeba napewno kocy, slomy, palet, jakis towarow murarskich, zeby poprawic podloge w niektorych kojcach...

Co do wlasciciela - pierwszy raz jak tam sie pojawilam, nie wiedzial kim jestem, po co tam jestem i dlaczego...
Jestesmy w kontakcie, ja mam namiary do dziewczyn zajmujacych sie adopcjami rasowcow i jak taki np. trafi to daje im znac i one moga potwierdzic, ze psy, ktore wyszly ze schronu nie byly w zlej kondycji.
Wlasciciel o kazdym psie jest w stanie cos powiedziec. Psy nie sa anonimowe.

Schronisko ma min. 2 kontrole w miesiacu.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]czy to jest aktualna strona schroniska::shake:
[URL="http://www.schronisko99.republika.pl/p.html"][COLOR=#4444ff]http://www.schronisko99.republika.pl/p.html[/COLOR][/URL]

jesli tak to nie jest aktualizowana od min. 2 lat - przyklad pies Dafi - ktorego chcialam adoptowac ale niestety znikl:-( i nikt nie umial powiedziec co sie z nim stalo poza klamliwym - poszedl do adopcji - oczywiscie dokumentacji adopcyjnej nie bylo - :angryy: najpierw byl, pozniej znow nie - pozniej znow tak - az w koncu w ciagu dnia znalazl dom i poszedl do adopcji - taka byla oficjalna odpowiedz - normalnie cud sie stal - pies gnil w schronie przez tyle czasu a jak powstal szum wokol schroniska - i po potwierdzeniu ze pies tam jest rownie cudownie znikl w ciagu jednego dnia:angryy:
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 6 months later...

W świetle całego szeregu informacji , ba dokumnetów jestem w szoku, ze wątek dziwnie zamarł a procedura zabija psów trwa nadal- z tego co przeczytałam ,glównie mlotkiem. A właściciel otrzymuej pieniądze z gmin a więc publiczne W Chrcynno najwyższy wskaźnik adopcji( ale i umieralności )w całej Polsce , takimi, mimo stron internetowych, licznych i to wznawianych ogloszeń, zdjęć, rożnych akcji , nie może się pochwalić ŻADNE SCHRONISKO w Polsce. XXI wiek, znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt , jesteśmy w Europie, w Unii HAŃBA , WSTYD . Ewa

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie TAM adopcje występują samoistnie, w innych schroniskach wolontariusze dwoją sie i troją , ogłaszają gdzie się da , wykupują płatne ogłoszenia , uaktualaniają stonę internetową i wyadoptowanie jednego psa zajmuje im długie tygodnie a nawet miesiące. Chrcynno bije rekordy 'cudów adopcyjnych" .Właściciel powinien szkolenia organizować - MA DAR !!!! Nawet nie próbując wyadoptowywać, psy - zwykłe kundelki zamorzone, brudne , zapchlone i chore idą jak świeże bułeczki .Rok 2004 - 274 adopcje , w okresie od 18.10.2004-31.12.2004 aż 166 ! CUDA ludzie cuda , do Lichenia nie trzeba jeździć!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zefirek2']Dokładnie TAM adopcje występują samoistnie, w innych schroniskach wolontariusze dwoją sie i troją , ogłaszają gdzie się da , wykupują płatne ogłoszenia , uaktual;niają stonę internetową i wyadopyowanie psa zajmuje im długie tygodnie a nawet miesiące. Chrcynno bije rekordy 'cudów adopcyjnych" .Właściciel powinien szkolienia organizować - MA DAR !!!! Nawet nie próbując wyadoptowywać psy same znajdują domy. Rok 2004 - 274 adopcje , w okresie od 18.10.2004-31.12.2004 aż 166 ! CUDA ludzie cuda , do Lichenia nie trzeba jeździć!!![/QUOTE]

Chyle czola - na nauki normalnie do wlasciciela pojade... toz te psy chyba chodza po miescie i same ludzi zaczepiaja o adopcje.... gdyby to nie bylo tak przerazajaco tragiczne, to by bylo smieszne ... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko!
Polecam ten drugi wątek Chrcynna!:razz: Swoją drogą nie wiem dlaczego są aż dwa wątki?
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/108984-!!!!!-Chrcynno-!!!!!!-schronisko-niedaleko-Krzyczek[/URL]...

Sprawy się toczą, kciuki potrzebne!

Link to comment
Share on other sites

a mógłby ktoś mnie uświadomic skąd takie och i ach ze strony Ewusek ?! Mam caaaaaałą stertę dokumentów w tym oświadczenia świadków , ba rozmawiałam z osobami ,które jeżdziły tam , od lat walćza z bezdusznościa urzędnicza oraz okrucieństwem do jakiego dochodzi w Chrcynne , jakże zupelnie inny obraz tego miejsca od tego jak go przedstawia ewusek .... Skąd taka rozbieżność ? Ewa

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=blue][FONT=Times New Roman]PROTOKÓŁ WIW.ZOZ.I9020.24.2011 Z KONTROLI W DNIU 21.06.2011R.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue][FONT=Times New Roman] [/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Fragmenty :[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W schronisku dla zwierząt powinny znajdować się:[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- wyodrębnione pomieszczenia lub boksy przeznaczone na kwarantannę – [COLOR=red]N (nieprawidłowe[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- ściany, podłogi i drzwi w pomieszczeniach lub boksach wykonane są z materiałów: łatwych do mycia i odkażania, niepowodujących urazów lub kontuzji u zwierząt – [COLOR=red]N (nieprawidłowe)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- w pomieszczeniach lub boksach zapewnia się zwierzętom swobodne poruszanie się ,legowisko oraz stały dostęp do wody- [COLOR=red]N (nieprawidłowe)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- w schronisku zapewnione są wybiegi dla zwierząt pozwalające na realizację zachowań właściwych dla przebywających na nich gatunków – [COLOR=red]N ( nieprawidłowe)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-przedmiot prowadzący schronisko prowadzi wykaz zwierząt przebywających w schronisku[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Wykaz o którym mowa powyżej zawiera:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]f.[/SIZE] [SIZE=3]datę śmierci z podaniem przyczyny – [COLOR=red]N (nieprawidłowe)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- Podmiot prowadzący schronisko zapewnia zwierzętom przebywającym w schronisku opiekę weterynaryjną, a w szczególności w zakresie: [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] c. zwalczania pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych – [COLOR=red]N ( nieprawidłowe)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]- zwierzęta przebywające w schronisku są traktowane w sposób humanitarny – [COLOR=red]N (nieprawidłowe)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=red][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Opis nieprawidłowości :[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- pomieszczenie przeznaczone do przetrzymywania zwierząt wprowadzanych do schroniska znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie gdzie przetrzymywane są inne zwierzęta…..taka sytuacja stwarza zagrożenie epizootyczne…[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- W dziewięciu boksach powierzchnia podłóg jest nierówna, występują ubytki betonu, tworzące ostre krawędzie. Podłoga w takim stanie powoduje urazy lub kontuzje u zwierząt oraz jest bardzo trudna do mycia i odkażania. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- W boksach za legowisko dla psów służy jedna buda o dł. Ok.2 m.z liczbą otworów równą liczbie zwierząt. W ocenie kontrolujących budy nie zapewniają wystarczającej liczby legowisk….Ponadto wspólne legowisko dla wszystkich psów w jednym boksie nie daje możliwości swobodnego leżenia. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- Nie wystarczająca liczba wybiegów , jeden wybieg na 154 psy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z okazanej dokumentacji….[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ilość padłych zwierząt do dnia kontroli 30 szt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ilość eutanazji – 7 szt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z kontroli kart padnięcia ( 4 karty)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- psa 15PA-przyjętego do schroniska 29.10.2005, który padł 24.02.2011 – brak w dokumentacji podania przyczyny padnięcia zwierzęcia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- psa 12Si-10 przyjętego do schroniska 18.08.2010, który padł 09.04.2011r z powodu „nagłej śmierci sercowej”- brak w dokumentacji adnotacji o przeprowadzonej sekcji zwłok bez której lekarz weterynarii nie mógł stwierdzić niniejszej przyczyny,,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- psa 16Lp-10 przyjętego do schroniska 28.07.2010r., który padł 10.05.2011 w nocy- brak w dokumentacji podania przyczyny padnięcia psa ( w protokole padnięcia odnotowano ”śmierć w nocy, brak śladów pogryzienia”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-suki 6Mi-11przyjętej do schroniska 12.05.2011, która padła 20.06.2011 z powodu babeszjozy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z wyjaśnień p. Łukaszewicz w 2011r. stosowana profilaktyka zwalczania pasożytów zewnętrznych środkiem Agrisan-8090. Preparat ten może być stosowany w obecności zwierząt ale nie jest przeznaczony do zwalczania pasożytów zewnętrznych u psów ( służy do odkażania obór)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[COLOR=blue][FONT=Times New Roman]Podsumowanie[/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Times New Roman]Zgodnie z definicją humanitarnego traktowania zwierząt przez które rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę a także mając na uwadze jeden wybieg dla 154 psów, dużą liczęa padłych oraz poddanych eutanazji, co nie ma przełożenia w ilości zwierząt, poddanych leczeniu i zabiegom weterynaryjnym, brak profilaktyki zwalczania zewnętrznych pasożytów jak również zachowanie zwierząt jakie zostało zaobserwowane tj. osowiałość ,apatia, brak reakcji na kontrolujących, psy „smutne” ukrywające się przy budach można wnioskować, iż [B][U]zwierzęta w przedmiotowym schronisku nie są traktowane w sposób właściwy.[/U][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zefirek , w moim odczuciu powinien być jeden wątek . i na nim wszystkie dane . W tym drugim troszke zmienic tytuł - udramatyzować i dać odnośnik do działan podejmowanych przez BOZ- to robi wrażenie. Nie ma co się rozprzestrzeniać na dwa watki. Jeden - mocny.
Epe, wszyscy powinniśmy się w tą sprawe wlączyć. Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Zefirek , w moim odczuciu powinien być jeden wątek . i na nim wszystkie dane . W tym drugim troszke zmienic tytuł - udramatyzować i dać odnośnik do działan podejmowanych przez BOZ- to robi wrażenie. Nie ma co się rozprzestrzeniać na dwa watki. Jeden - mocny.
Epe, wszyscy powinniśmy się w tą sprawe wlączyć. Ewa[/QUOTE]

Masz rację, ja już z Adą-jeje włączona;)
Twój pomysł, aby zrobić szum,wszędzie gdzie się da jest super!
Potter ma dobre pomysły organizacyjne,ale czy ma teraz trochę czasu?
Wiem, że zajęta ważnymi sprawami - myślę, że jakoś się skrzykniemy, teraz po Wojtyszkach wreszcie czas na Chrcynno:angryy: Marzę o tym od dawna!

Link to comment
Share on other sites

Zefirek napisz do emilii coś tam i tej drugiej , która zalozyła drugi watek ,żeby przepisały na Ciebie zrobić jeden jak sugeruje epe i malagos , bannerek i ruszamy. Oczywiście, że samo dogo nie wystarczy. Epe trzeba zaangażować kilka organizacji , sama pewnie wiesz, że jak się wystepuje w tej materii prywatnie to często wali się głowa w mur. Wspólnie razem jednym frontem. Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

kopiuję z FB  :"9 października o godzinie 10:00 w Sądzie Rejonowym w Pułtusku ul Rynek 37 rozprawa przeciwko K. Łukaszewiczowi i Z. Wasilewskiemu! Akt oskarżenia opiera się na raporcie GIW gdzie po raz pierwszy wytknięto rażące nieprawidłowości na jakie przez lata przymykał oczy PLW (to ten sam PLW co kontrolował Krzyczki gdzie w 2006r wykopano setki martwych ciał!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...