Jump to content
Dogomania

Karma Husse


Alaa

Recommended Posts

Ja też karmię i polecam Husse. do tej pory karmiłam psy RC. Jednak cena husse mnie zachęciła. Psy robią mniejsze kupki i mają więcej energii. Po kocie różnicy nie widzę. Zamawiam raz na miesiąc i przywożą mi do domu gratis.

Jestem bardzo zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesteśmy od 1,5 m-ca na Optimal mini. Koopy ładne, sierść również. Uszaty wcina ją jak małpa kit :evil_lol:
Jak skończy ten marnie mały worek :evil_lol: to dostanie Optimala.
Podoba mi się że ta karma tak ładnie i intensywnie pachnie. Mmmmmm. Ciekawe czy Optimale też tak pachną :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sunia od miesiąca jest karmiona Husse Prima ja jest zadowolona i ona. Zero bąków , małe kupki raz dziennie . Ogólnie jest spoko. Cena też przystępna. Następnym razem wypróbujemy coś z półki SuperPremium :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To teraz ja się wypowiem na temat Husse. Moje pieski (bo oba sa jeszcze młode) sa karmione Super premium Varp. Starszy jest bardzo chudy, mimo ze dostaje pelna miche 4 razy dziennie i wyglada jakby byl odwodniony (ma zawsze wody). Mlodszy jest z nami od kilku dni a z rozkosznego grubaska zmienil sie w wychudzonego psiaka. Oba jedza, jak wspomnialam 4 razy dziennie. Do tego podjadaja ziemie, trawe, drzewa, drapia sie, jednemu ciagle oczy lzawia a kupki robia smierdzace i duze. Maja czesto czkawke albo puszcaja gazy, ktorymi mozna zabic. Pija bardzo duze ilosci wody. Wyprobuje Eukanube przez tydzien i zobacze jak zareaguja. Jezeli ktos ma podobne doswiadczenia po tej karmie, niech napisze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='moni_ku'] Do tego podjadaja ziemie, trawe, drzewa, drapia sie, jednemu ciagle oczy lzawia a kupki robia smierdzace i duze. Maja czesto czkawke albo puszcaja gazy, ktorymi mozna zabic. Pija bardzo duze ilosci wody. [/QUOTE]

Jeśli to alergia to wypróbowałbym Valp Lamm & Ris ale z opisu wygląda mi to bardziej na objawy nie związane z jedzeniem. Szczególnie jeśli pies pije bardzo dużo wody - to moze wskazywać na wiele przyczyn od problemów z nerkami do zakażeń bakteryjnych czy wirusowych. Koniecznie zgłoś się z tym do weterynarza

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.Jestem nowa na forum, więc najpierw parę słów.Mam 7 miesięczną bokserkę alergiczkę od ponad miesiąca na karmie husse.Jeśli szukacie dobrej hypoalergicznej karmy dla szczeniąt to z całą odpowiedzialnościę polecam husse Valp lamm & ris.Karma rewelacyjna, koniec z bąkami, częstymi rozlanymi kupkami, wysypkami i wiecznym drapaniem.Jedyny jej minus to brak glukozaminy, chondroityny, bo w przypadku większych ras to powinno być w karmie, ale dla przeleczenia i doprowadzenie psa do zdrowia karma doskonała.Pies ładnie przybiera na wadze i rozwija mięśnie,sierść gęsta, błyszcząca o wyraźnym odcieniu.Cena dość wysoka 199zł/15 kg ale można potargować więc skusiłam się i jestem zadowolona a moja sunia szczęśliwa.












jedyny

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Kupiłam na probe worek 15 kg wersja z jagnięcina i więcej już tej karmy nie kupie. Jeden z psiaków schudł na niej jeść tez nie chciał za bardzo. Drugi który raczej nie ma problemu z jedzeniem ciągle chodził głodny nawet gdy zwiększyłam racje żywieniowe to efekt był taki ze psiak obrósł tłuszczem, i kradł jedzenie ze stołu- i to całe bochenki chleba!! [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A u mnie karma się sprawdziła, zamówiłem na początku razem z bratem dla dwóch psiaków Prima Plus. Rodzinki labek na niej wygląda bardzo ładnie, kupy małe, brak bąków i smrodu z pyska które były po Boschu Light. U mojej niestety przy Prima Plus wyszło uczulenie na kurczaka. Kiedyś już miała z tym problemy, także liczyłem się że może cos takiego sie pojawić, ale stwierdziłem, że wypróbuję, najwyżej potwierdzi się, że rzeczywiście to uczulenie na kurczaka, a reszta karmy pójdzie dla labka, który nie ma z nią problemów. Także po miesiącu stosowania Prima Plus przeszedłem na Lamm&Ris. Obecnie po dwóch miesiącach na jagnięcinie widze sporą różnicę w sierści - jest miękka i błyszcząca, ładnie wybarwiona, no i już nie trzeba odkurzać mieszkania codziennie ;) Dodatkowo ładnie oczyściły się siekacze, nawet wet się pytał czy miała czyszczone :D Mam tylko nadzieję, że jak to dzieje się przy niektórych karmach jakość nie spadnie z czasem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja baaardzo zapraszam przedstawiciela karm Husse do zajrzenia do tego topiku
[url]http://www.dogomania.pl/threads/197292-%21%21%21Anio%C5%82ki-na-Miko%C5%82ajki%21-Dla-Dustiego-na-karm%C4%99%21-Do-6.12.-g.10.%21%21%21[/url]
tu zbieramy na karme dla małego pieska bezdomniaka. Jeśli reklamy karmy się pojawiają właśnie na jego topiku to byśmy byli szczęśliwi gdyby on mógł spróbować choć trochę luksusu w jego biednym życiu.
Propozycja jest poważna. Zapraszam bardzo do współpracy z bezdomniakami!!!

Link to comment
Share on other sites

Karma Husse pozostawia wiele do życzenia(szczególnie niższa linia jest fatalna)a ilosć pszenicy powala nawet kury w kurniku.Czy tak ma wyglądać skład Mega idealnej karmy Husse?Piękne reklamy,cudowne opisy ale mięsa w składzie zabrakło-smutne ale prawdziwe.Owszem wyższa linia jest lepiej zbilansowana i to trzeba przyznać.
Niższej lini nie polecam(za takie pieniądze)

Link to comment
Share on other sites

Ja kilka dni temu zaczęłam karmić Husse i jest tragedia. Próbek dostałam tyle, że nawet na jednym psie nie szło karmy przetestować, a co dopiero na kilku, więc kupiłam worek 20 kg. Miało być dobrej jakości za przystępne pieniędze. I faktycznie, cena ok. Ale poza tym totalna porażka.

W pierwszej dobie kupy czarne, jakieś takie... no, nie będę wchodzić w szczegóły, ale wolałoby się oglądać inne. Do tego niespotykany smród i na dodatek psy zaczęły puszczać bąki, co im się w ogóle do tej pory nie zdażało. Ok, okres przejściowy, może układ pokarmowy jeszcze się nie przystosował - ale jak zmieniałam z RC na Boscha i na odwrót, nawet dość gwałtownie, z karmienia na karmienie - takich sensacji nigdy nie było.

Kolejne dni i psy biją jakiś szokujący rekord, robią od 3 do 4 kup dziennie!! Na dodatek wielkich kup. I śmierdzących, że człowiek ma ochotę stanąć z wiatrem, bo aż mdli. Nadal puszczają bąki. Dodam, że do tej pory, na RC, Boschu, czy Purinie, robiły 1-2 kupy dziennie i to nieduże. Teraz odchody są wielkie, jak u słonia i czarne.

Dzisiaj, po bodajże czterech dobach na Husse, jedna z suk dostała ododatkowo rozwolnienia.

Mam dość, w poniedziałek zamawiam z powrotem RC, albo Boscha, jeszcze się zastanowię. Miałam nadzieję, że Husse będzie choć po części takie, jak je reklamują - że będzie się dobrze przyswajać, co najważniejsze. A mam wrażenie, że kupiłam jakieś szwedzkie Chappi i zaszkodziłam swoim psom :(

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ja mam inne doświadczenia no ale tak samo jak ludzie psy różnie reagują. Tylko nie rozumiem dlaczego porównuejsz karmy z dwóch różnych półek, jedne oparte na miesie suszonym, drugie na mączce mięsnej. I co oznacza dla Ciebie okres przejściowy? Mieszałaś karmę stara z nową w okresie przejściowym czy podałas nowa i czekałaś?

Link to comment
Share on other sites

Podobnie to chyba nie ;) Raczej Purina Pro Plan - Purina Dog Chow, to już bliżej

Husse Prima Składniki:
pszenica, mączka pszeniczna, mączka mięsna, skwarki, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, kukurydza, hydrolizowane białko kurczaka, siemię lniane, sól, warzywa

Pedigree wołowina + drób Składniki
Zboża (min. 4% ryżu w granulkach z ryżem), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% drobiu w granulkach drobiowych), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, warzywa (min. 4% marchewki w granulkach z marchewka min. 4% groszku w granulkach z groszkiem).

Chappi
Zboża, (min. 4% w chrupiących granulkach), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (drób min. 4% w granulkach drobiowych, wołowina min. 4% w granulkach wołowych), oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...