Jump to content
Dogomania

Dobry sposób na klapnięte uszka...


Gravity_Girl

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

:placz:pomóżcie! mojemu pieskowi końcówki uszek wywinęły się do tyłu i trwa to ok.miesięca Zawijam plastrem i stoją 1-2 dni a potem znowu wywijają się.Podaje mu witaminy,wapń,preparat na chrząstkę,wywar z łapek i nic:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich Yorkomaniaków :)

na wstępie zaznaczam, że przeczytałam już wszystko na temat rodowodoych i nie psiaków, więc nie interesują mnie offtopy na ten temat ;))

mam psiaka, jak Wy to określacie kundelka po rodowodowych rodzicach, który bardzo przypomina Yorka i jedyną jego wadą są klapnięte uszka no i może jego waga, choć z tego akurat jestem zadowolona, bo mam więcej ciałka do kochania ;p Johnny ma niecałe 5 miesięcy i waży coś ponad 3 kilo.
Czy pieskowi w tym wieku warto jeszcze sklejać uszka ? przez jakiś czas mu kleiłam, stały ładnie 2-3 godziny po zdjęciu plasterków, raz nawet cały dzień, no ale zawsze wracały do stanu wyjściowego. I tu pytanie czy Johnny nie jest za "stary" na klejenie ? a może z powodu jego dużych rozmiarów uszy są zbyt ciężkie i nie ma sensu męczyć psiaka?

oczekuję jedynie odpowiedzi na pytanie, nie rozległych wypowiedzi na temat mojego psa.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja bym spróbowała...
Moja Jess miała prawie 4 m-ce jak ją odebrałam z hodowli. Oczywiście jedno uszko klapnięte.. długo się męczyłam, kleiłam, podawałam różne specyfiki w końcu machnęłam golarką całe ucho no i stanęło przy równoczesnym podawaniu wędzonych kurzych łapek :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam niestety złe doświadczenia z klejem :-(. Robiłam to po raz pierwszy (i ostatni) i użyłam za dużej ilości kleju chociaż wydawało mi sie, że to tylko kropelka. Skleiły się nie tylko uszy, ale i włos na głowie. Zrobiła się spora skorupka :crazyeye:. Oczywiście jak na złość klej wcale nie chciał się wykruszać, o wyczesaniu nie wspomnę i po kilku dniach poddałam się i zawiozłam Viky do fryzjera, gdzie nasza kochana Pani Kasia część wyczesała a część niestety musiała wyciąć bo na skórze już pojawił się odczyn alergiczny. Vikusia wyglądała jak mnich z łysym kólkiem na czubku głowy ;). Więcej już z klejem nie eksperymentowałam. A z uszkami poradziłyśmy sobie, choć nie było łatwo bo Viky jest duża i uszka też nie są malutkie, goląć, podklejając plastrami i masując. Do tego oczywiście galaretka z kurzych łapek na przemian z ogonami cielęcymi i codziennie 1/5 tabletki nutradylu. I od ponad 2 miesięcy uszka pięknie stoją a po łysince nie ma śladu :multi:.

Link to comment
Share on other sites

"Walkę" z klapniętymi uszkami zaczęłam już w kilka dni po przywiezieniu Viky do domu czyli ok 9-10 ty tydzień. Uszka stawały by znowu po kilku dniach oklapnąć i tak w kółko. Jak miała 3 miesiące to prawe jeszcze najczęściej smętnie wisiało :shake:. Byłam przerażona, że tak jej już zostanie. Wtedy przeprowadziłam nieudany eksperyment z klejem :angryy:. Zaczęłam taż podawać Viky te galaretki i tabletki, no i dalej kleiłam plastrem prawe ucho (lewe już pięknie stało). W końcu na początku 4 miesiąca prawe też staneło i już nie opadło :multi:. Bałam się też okresu wymiany zębów więc w tym czasie jeszcze profilaktycznie, raz dziennie dodawałam do karmy galaretkę z cielęcych ogonów. Na szczęście zęby są już nowe a uszy dalej stoją :grins:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doroslemu to znaczy ile ? York jest dorosly jak ma 8 miesiecy(tak mowi doktor).
Mojej Tiny tez opadlo jedno ucho ; ale ona miala 4 miesiace . Pan doktor jej ogolil uchy tak do polowy i codziennie jej masowalam ucho z alkoholem 90 z apteki .
Ucho stanelo. Jak dwa opadna to nie szkodzi ;ale jak jedno to tak dziwnie.
Ah zapomnialam, kazal jej dawac tabletki PETFOS.

Link to comment
Share on other sites

mam na myśli dokładniej wiek ok. roku-2 lat

mojemu uszyska stały pięknie przez całe szczenięctwo włącznie z
okresem wymiany mleczaków. Później złapał wirusówkę, poważne zapalenie skóry i zapalenie uszu. Wtedy klapły. Próbowałam wielokrotnie je postawić na klej , ale na próżno...
Teraz mam kochanego kłapoucha ale mimo wszystko bardziej podobał mi się ze stojącymi.


[IMG]http://images44.fotosik.pl/210/cd49f037be6ffb1a.jpg[/IMG]

a stoją tylko w biegu :diabloti: ...do swojej pani:

[IMG]http://images48.fotosik.pl/210/f42c5db98518abdcmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']No to szybko Frankowi stanęły..


[SIZE=1][COLOR=DeepSkyBlue]ps. dwa miesiące to stanowczo za wcześnie na zabranie szczeniaka od matki...:shake:
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Wcale nie za wcześnie. To jest 9-10 tygodni życia, szczeniaka można oddać już wieku 8 tygodni, niektórzy oddają w wieku 6 tygodni to już jest lekka pszesada..;)

Co do ucholków to moja Viki nigdy nie miała z tym problemu od szczeniaka jej stoją, nawet jak zapomnę podciąć i troszkę zarosną to stoją.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...