Jump to content
Dogomania

Odrobaczanie psa a całej rodziny


Kitka20

Recommended Posts

Aniprazol zawiera prazikwantel (jedyną substancję na rynku działającą skutecznie na wszystkie tasiemce w tym bąblowca) i fenbendazol (Panacur zawiera sam fenbendazol).
Z preparatów tego typu mamy jeszcze min. Drontal, który jest jakby miksem Pratelu i Aniprazolu - zawiera prazikwantel, pyrantel i fenbenat (fenbendazol jest jednym z jego metabolitów).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam.jestem tu nowa i mam pieska od 3 tygodni,był 2 razy odrobaczany a dzs znalazłąm w kale glisty.od razu poszłam do weta po inne tabletki,ale mam problem bo mam dziecko w domu i boje sie ze mogło sie zarazic pasozytami,bo jak wiemy szczeniaki czasami załatwiaja sie w domu,a wet powiedział ze nie ma sensu odrobaczac całej rodziny..myslicie ze miał racje a ja panikuje?

Link to comment
Share on other sites

ja odrobaczałam cała rodzinę dopiero wtedy kiedy syn zachorował i badania potwierdziły pasozyty - odrobaczaliśmy sie 2 razy bo na to wskazywały badania a psy hoduje od 11 lat .. Nie panikuj , myj dziecku rączki i nie pozwalaj zeby pies je calował .U nas wskazaniem do wykonania badań byly bóle brzucha , glowy , senność , brak przyrostu wagi , problemy z koncentracją .
Odrobaczaj psa regularnie - ja zalecam tym ktorzy kupują ode mnie szczenieta zeby odrobaczali je co miesiac jednorazowo az do ukonczenia 1 roku , potem co 3-4 miesiace stosujac przerwe 10 dni miedzy tabletkami - czyli podajesz dawke leku jednego dnia ( na czczo ) potem po 10 dniach to samo . Po 3-4 miesiacach powtorka i tak cały czas .

Link to comment
Share on other sites

Zaznaczam ,ze psy ktore opuszczaja mój dom sa już kilkakrotnie odrobaczane ( zawsze więcej niz 2 razy ) i bardzo czesto zdarza się ,ze nadal maja robale .Odrobaczam najpierw drontalem a potem paratexem . Suka przed kryciem na początku cieczki jest odrobaczana a potem razem z maluchami takze cale stadko jakie mam w domu a i tak sa robale . Teraz spróbuje tym Panacuor 10% i zobacze jakie sa efekty bo mam, szczenna sunię .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Dzis mi na spacerze pies zjadl troche kupy ludzkiej.

[B]Czy powinnam go odrobaczyc, jesli tak to jakim srodkiem? [/B]

Zdarza mu sie raz do roku, jak jakis @#$#@ zalatwi swoje potrzeby w parku i to nie w zadnych krzakach niestety. :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anii']Dzis mi na spacerze pies zjadl troche kupy ludzkiej.

[B]Czy powinnam go odrobaczyc, jesli tak to jakim srodkiem? [/B]

Zdarza mu sie raz do roku, jak jakis @#$#@ zalatwi swoje potrzeby w parku i to nie w zadnych krzakach niestety. :evil:[/quote]
Nie ma potrzeby po takim incydencie dodatkowo odrobaczać, odrobaczanie 2 x do roku w zupełności wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja odrobaczam co miesiąc, bo używam Advantage Multi Bayera (nie jestem pewna, czy w Polsce jest dostępny). To jest preparat typu kropelka i działa na psy, robaki sercowe i większość robali w układzie pokarmowym. Co miesiąc - bo tu gdzie mieszkam, profilaktyka przeciwko robakom sercowym to konieczność (strefa subtropikalna).
Tak jak ktoś napisał - robalami łatwiej się zarazić od od babrania się w ziemi niż od własnego psa czy kota.
Ludzie, którzy nie odrobaczają zwierząt, najczęściej też po nich nie sprzątają... a już zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy tolerują psie koopy w ogródku, w którym bawi się ich dziecko :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jakieś trzy tygodnie temu kupiłam tabletki i odrobaczyłam Brutusa i do przedwczoraj było ok. Przedwczoraj mój psiak wyczaił odchody gołębi :shake: i zanim zdążyłam zareagować wszamał ich trochę :shake: , tego samego dnia złapał dachowca i się trochę z nim poszamotał :shake: i miał kontakt z suczką bezdomną typu lizanie po pysku.
I zauważyłam znowu te same objawy , kaszel, dławienie, odruchy wymiotne i lizanie podłogi i wcinanie różnych dziwnych wynalazków :shake:
Sama już nie wiem co robić :-( Myślałam nad kolejnym odrobaczeniem bo pewnie w tych gołębich kupach były robale i znowu mamy problem.
Idąc tropem zgagi podałam mu dziś lekarstwo na zgagę ale raczej to nic nie dało bo widzę że co jakiś czas dziwnie odchrząkuje i gwałtownie przełykuje ślinę :shake:

Czy takie są objawy robali?

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko ?
Lekarz weterynarii stwierdził u mojego pieska robaki na podstawie badania kału, konkretnie włosogłówke, zalecił użycie przez 6 dni codziennie po 1 tabletce Drontal Plus lub Endopar PPO i zalecił powtórzenie tej kuracji za tydzień czyli ponowne 6 tabletek.
Piesek waży 6,5 kg.
Pytanko jest takie.
Czy jak mu to podam z taką częstotliwością to nie będzie skutków ubocznych ?
Czy te środki nie są za mocne ?
Proszę o poradę

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mam pytanie. Jedna z moich suczek wzięta ze schroniska ma robaki. Była odrobaczana 3 miesiące temu jeszcze w schronie, potem obserwowałam ją i wydawało mi się że wszystko jest ok. Niestety ostatnio znalazłam je w jej kale.... I teraz tak, byłam u weta, dostałam dla wszystkich zwierząt tabletki na odrobaczenie. W domu jest 2 letnie dziecko, które no, raczej miało wiele okazji, aby się zarazić bo niekoniecznie przestrzega zasad higieny, chociaż staramy się jak tylko sie da. Pani wet kazała jedynie zrobić po kompletnym odrobaczeniu psa, czyli za 4tyg. badanie kału dziecka. Czy to wystarczy? Czy nic wcześniej nie trzeba zrobić? Pani uważała, że nie. Nie pytała się nawet jak wyglądały te 'robaki', tylko dała tabletki i powiedziała, że będzie ok i żeby przyjść jeszcze za 3 miesiące po tabletkę.... Mi te robaki wyglądają albo na glistę psią albo na tasiemca, albo jak to możliwe to na to i to, bo raz jak sprzątałam po psicy to było pełno takich malutkich białych robaczków a dziś taka jakby długa glista...

Link to comment
Share on other sites

Kasia, ja bym zaczęła od zbadania psiej koopy - jak bedzie wiadomo, z jakimi robalami masz do czynienia, to łatwiej bedzie z nimi walczyc i podac odpowiednie środki. I ja bym odrobaczała psinke do skutku - aż wynik bedzie w porządku, a nie dopiero nastepona dawke podac po 3 miesiącach. I dobrze byłoby ja odrobaczać częsciej - a juz na pewno robic częściej badanie, czy wszystko jest ok. Potem możesz zrobić tez badanie koopy dziecka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Powtórzyłabym badanie koopki dziecka dwa, trzy razy dla pewności.[/QUOTE]
Tak też zrobimy... Czyli myślicie, że badanie dziecka dopiero tak jak mówiła mi wetka za jakieś 3-4tyg? Stwierdziła, że wcześniej nie ma sensu zrobić bo nawet gdyby tfu tfu coś, to i tak nie wyjdzie wtedy....

Sunia wczoraj dostała tabletkę, następną za 2tyg. Jak nadal będą robaki to wtedy zrobimy badanie kału i powtórzymy odrobaczanie, mam nadzieje, że jednak nie będzie takiej potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...