Jump to content
Dogomania

Dr John Silver i Gold


bartek_yo

Recommended Posts

szukalem i nie znalazlem, wiec zakladam topic. na stronie Gilpy znalalzem te karmy : Dr John Silver i Dr John Gold, czy ktos je podaje swoim psom?? ta karma wychodzi naprawde tanio,a ze firma znana (Gilpa) to sie zainteresowalem. ta karma jest tylko dla pso doroslych chyba...napiszcie co o tym myslicie daje link do strony Gilpy, tam jest opisana ta karma,

link usunięty przez moderatora

Link to comment
Share on other sites

A patrzyłeś ile trzeba tego sypac w michę? Straaaaaasznie dużo. Gdybym chciala ta karma karmic moja ruda musialaby dostawac srednio 600 gram. A np Nutry 400g, Bento Kronen 285g itp. Juz nie raz o tym pisalam zeby sie nie podniecac niska cena worka, bo czesto to wcale nie swiadczy o tym, ze karma jest tania - czasem dawki sa dwa razy wieksze niz w znanych dobrych karmach wiec potem generalnie wychodzi na to samo.

Link to comment
Share on other sites

dawkowo to moze i wyjdzie na to samo ale skaldnikowo watpie, zeby w anglii sypali cos dobrego do karmy dla psow, moze czasem sie im trafii tym co produkuja akrmy jakies przedatowane mieso co w skelpie dla ludzi nie sprzedali ale tak po za tym to i w mcdonaldach znajdowano skory zwierzat z zoo jak bylo zoo w poblizu :D

Link to comment
Share on other sites

Dawkowaniem podanym przez producenta bym się w zyciu nie kierował.

Firmy wiedza, że kupujący przy wyborze karmy zwracaja bardzo duza uwage na dawkowanie ( im nizsze tym lepiej) wiec je celowo zaniżają. Jak tak dalej pójdzie dawki dzienne dla np 30 kg psa w/g zalecen producentow zejda do 100 g /dzien!. Proponuje zajrzec do linkowni - test karm. Co sie okazalo w przypadku np. eukanuby:

Zalecana dawka na worku dla 20 kg psa to 180 g.

Porcja przetestowana( faktyczne zapotrzebowanie psa) 342g!!!.

Uważam , że tak niskie dawkowanie w eukanubie jak również bento to dobry zabieg marketingowy.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to powiedz mi Konrad czym sie sugerujesz sypiac pieskowi do miski suche zarcie? Na oko sypiesz? Czy dajesz pieskowi szanse wyboru ile chce zjesc? I tym sposobem mamy potem np. labradory wielkosci tucznej swinii, bo ile bys im nie wsypal tyle zezra. Wg mnie dawkowanie na opakowaniu jest orientacyjne czyli mniej wiecej w zaleznosci od aktywnosci psa moze sie zwiekszyc lub zmienjszyc ale cudow nie ma - z 300g na opakowaniu nie zrobi ci sie nagle 2 razy wiecej . No chyba ze ktos chce karmic psa bez umiaru. Po to sa jakies widelki dawkowania na opakowaniu zeby sie nimi mniej wiecej sugerowac. I ja jednak wole zeby moj pies nie dostawal karmy gdzie podstawowa dawka to powyzej 600g. Juz kiedys jadla i Bewi Doga i Fitmina. Po pierwsze zjedzenie takiej ilosci zarcia bylo dla niej ciezkie a poza tym nie chcecie wiedziec jak wielkie miala kupy.

A co do testow karm - to tez jest troche pic na wode bo pies testowany moze miec zupelnie inne zapotrzebowanie niz twoj - i zezrec nawet i 3 razy wiecej a twoj bedzie lazil przy misce i zrobi laske jesli w ogole cokolwiek zje.

Link to comment
Share on other sites

to kurde ja juz nie wiem... :evil: mam juz metlik w glowie. ktos tu pisal ze kupuje Nutre za 120 zl . gdzie ?? i czy sa jakies dobre karmy w przyzwoitej cenie, tak do 140 zl za 15 kg ?? aha jeszcze jedno mam pytanie, jakie karmy maja mieso wolowe w swoim skladzie ? ehh... :-?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie sugeruje sie tak jak Ty etykieta. Po prostu obserwuje psa i widze, czy zwiekszyc mu dawke , zmniejszyć czy utrzymac.

Co sie zaś tyczy samych kup ........specjalnie dla Ciebie:

” Drogie premium karmy sa robione z lepszego towaru, dlatego to pies lepiej trawi i przyswaja te karmy. To daje wiecej witam, zdrowia i vitalnosci waszego psa” - w taki wlasnie sposob zachecaja nas producenci drogich karm bysmy kupowali ich drogie produkty. ALE nowe norweskie badanie wykazalo ze cena i przyswajanie tych drogich karm przez psy NIE zawsze chodzi w parze. Te drogie karmy w wyciagnietej sredniej dawaly wiecej odchodow, a te tansze generalnie dawaly mniej odchodow. To badanie zostanie udostepnione w tym miesiacu(luty) w NORSK VETERNARTIDSKRIFT - biuletyn weterynaryjny w Norwegii."

Więc nie dziwi mnie, że po zjedzeniu 600 g bewi doga kupy sa wieksze niz po 300 g bento.

Link to comment
Share on other sites

A skad wiesz jaka jest dawka wyjsciowa? Bo do czegos musisz zaczac zeby obserwowac psa i w razie czego zwiekszyc lub zmniejszyc dawke? Wyobraz sobie, ze ze ja rowniez nie sypie psu w miske co do grama wg wskazan na opakowaniu i tez obserwuje psa ale dla mnie jak i tysiecy ludzi na swiecie dawka podana na opakowaniu jest dawka wyjsciowa do obserwacji psa, bo jak wiadomo kazdy pies jest inny i ma niec inne potrzeby.

Hmmmm, skoro piszesz ze drogie karmy daja wiecej odchodow niz tanie to raczej powinienes sie dziwic, ze po Bewi kupy sa wieksze niz po Bento. Wiesz, dla mnie skoro u mojego psa wszystkie dziennie zebrane kupy po Bento sa mniejsze niz jedna Kupa bo Bewi (czyli de facto pies robi 3 razy wiecej kupy po Bewi niz po Bento a zjada Bewi tylko 2 razy wiecej niz Bento) to ja sie za bardzo nie zastanawiam jaka mam karme kupic.

I zebys sobie nie myslal, ze jestem zwolenniczka wylacznie drtogich karm. Nieprawda, Jestem zwolenniczka zdrowego rozsadku i wybierania tego co jest najlepsze dla psa. Karmilam juz naprawde wieloma karmami. W tej chwili Tessa je Nutre Nuggets - karme w przyzwoitej cenie za worek, sensownym dawkowaniu, kupy ma male i ladne i wszyscy jestesmy zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Bartek a moze dawaj gotowane+witaminy nakrec matule zeby gotowala ryz i marcheweczke a kuczaka czy cielecine pokrojisz tylko i dosypiesz:D to chyba wychodzi taniej a spotkalem sie z opinja ze na suchej psy za bardzo rosna w gore :-? wiec moze gotowane? :D

Link to comment
Share on other sites

Echh....

A ja - co prawda na razie nie mam psa - ale jak już pies będzie - to tylko gotowanie...

Jakoś mnie nie przekonują te wszystkie pasze dla psa :evilbat:

W szczególności suche...

Nikt i nic na ziemi mnie nie przekona że jakieś suche "nie wiadomo co" jest lepsze niż gotowany ryż, albo makaron ze świeżym kurczaczkiem i warzywami :D Albo podroby, jajka, serek biały... Czasem trochę kosteczek surowych i wszystko gra... Można podsypać suplementami i witaminami - to rozumiem... Ale jakieś tam "suche" ? :evilbat:

Mimo wszystko jakoś jestem niewiernym Tomaszem, i nie do końca ufam tym wszystkim producentom... :evilbat:

Domowe górą !

Człowiek też będzie moim zdaniem zdrowszy na domowym żarełku, niż na

żarciu z MaCa albo na konserwach :wink:

A co do przygotowywania i wygody - wiadomo że pies mięsko może jeśc surowe i mu nie szkodzi. A ryż albo makaron, warzywka - gotuje się góra 10-15 minut, takie najzdrowsze ... Żadna filozofia i wysiłek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...