Jump to content
Dogomania

Witam


Italiana

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczką CC. Od jakiegoś czasu interesuje się Junior Handlingiem i mam kilka pytań odnośnie tego.
1.Czy taki duży pies jak Cane Corso się nadaje do Handlingu?
2.Jakie są kategorie grupowe i jakie są wymagania?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jest takie coś jak regulamin:
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_konkursu_Mlody_Prezenter.pdf[/URL]
Tam wszystko pisze o wymaganiach, grupach wiekowych itp.

[quote]Czy taki duży pies jak Cane Corso się nadaje do Handlingu?[/quote]Handling to inaczej wystawianie psa, więc nadaje się bo każdą rasę się wystawia. Jeśli natomiast chodziło Ci o JH, to rozmiar nie ma znaczenia, ja stratuję z bernardynami i jakoś nigdy mnie nikt z ringu nie wyprosił. Na JH sędzia powinien oceniać kontakt prezentera z psem oraz jego umiejętności, więc rasa nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marymek']rasa nie ma znaczenia.[/quote]
Muszę, CI powiedzieć, że ma;) Jedne psy są bardziej inne mniej efektowne... Ja np. bym chciała startować z moją rough collie, ale nie startuje z nią bo wolno się rusza i to psuje cały efekt...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już to nie efektywność ma znaczenie a rasa jaką preferuje sędzia ;-) Może być sędzia który hoduje powiedzmy boksery i jego niekoniecznie zachwyci piękny seter, może być też sytuacja odwrotna.

Ale przecież tego nie powinni oceniać, mają się liczyć umiejętności prezentera.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Sandi']Cane Corso Italiano to raczej agresywna rasa więc osobiście nie polecam na mp :shake:[/quote]
Osobiście nie polecam agresywnych osobników na JH. Zrównoważony CC będzie świetny .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandi']Cane Corso Italiano to raczej agresywna rasa więc osobiście nie polecam na mp :shake:[/quote]
Czy to przypadkiem nie zależy od charakteru psa i wychowania? Można mieć świetnie ułożonego bulla czy CC, miłego i przytulaśnego, można też z goldena zrobić psa agresywnego.
Jeśli pies Italiany jest zrównoważony, toleruje inne psy i innych ludzi to dlaczego miałby nie iść na MP?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...