Jump to content
Dogomania

Bułgaria


Rybka

Recommended Posts

Witam,

wybieram się w tym roku do Bułgarii i bardzo chce wziąć swojego pieska (4 m-c goldenke). Chce żeby zobaczyła pierwszy raz morze :lol: . Zastanawiam się co powinnam zrobić(wyrobić :wink: ) żeby się tam wybrać : jakie szczepienia, paszporty itp.

Może ktoś z Was był z pieskiem w Bułgarii?? Bardzo by mi to pomogło , czy z pieskiem na plaże można wyjść, czy dużo jest hoteli do których wpuszczają psy itd.

Z góry dzięki za odpowiedzi :D .

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że rozsądnie byłoby zadzwonić do konsulatu lub ambasady Bułgarii i szczegółowo dowiedzieć się co do tamtejszych przepisów.

Czym zamierzasz tam dojechać? Jeśli samochodem- musisz zasięgnąć też informacji o wszystkich krajach, przez które będziesz przejeżdżać, żebyś się nie dowiedziała na którejś granicy, że dalej z psem nie pojedziesz.

I pamiętaj, że w lecie my będziemy w UE a Bułgaria poza, co może powodować dodatkowe komplikacje graniczne.

Również informacje co do wwozu psa "z Bułgarii do Polski" są jak najbardziej na miejscu...

Link to comment
Share on other sites

I pamiętaj, że w lecie my będziemy w UE a Bułgaria poza, co może powodować dodatkowe komplikacje graniczne.

Również informacje co do wwozu psa "z Bułgarii do Polski" są jak najbardziej na miejscu...

Co za bzdura?!

Rybko, aby wjechać do Bułgarii będzie Ci potrzebne zwykłe 'urzędowe świadectwo zdrowia', jak je zrobić to już nie raz było na forum opisane, więc poszperaj trochę po starszych topikach.

Co ma UE do psów - niewiele, czy jak my nie jesteśmy w unii to nie możemy jechac z psem do Hiszpanii? A czy Hollender nie może przyjechać z psem do Polski?

Bułgaria to kraj rozwijający się i aspirujący w przyszłości do UE, więc na pewno nie robi takich utrudnień. Nie piszcie takich rzeczy, gdy nie jesteście ich pewni, bo to mi się kojarzy z zabobonami... Ja we wrześniu byłem z psem na Ukrainie, w Rumunii, na Węgrzech i Słowacji mając przy sobie tylko to 'świadectwo' oraz książeczkę szczepień...i nigdzie nie było problemów, co prawda Ukrainiec chciał łapówę, ale jej nie dostał...

Ja zapewniam, że jeśli idzie o Rumunię i Bułgarię to nie będzie problemów.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce Cie martwić ale pobyt z ładnym pieskiem w Bułgarii to nie jest dobry pomysł. Byłam w Bułgarii dokładnie w dzielnicykoło Złotych Piasków (Kranierwo). Nigdzie tam nie widziałam piesków, no jedynie w pobliżu restauracji. Mieliśmy pod hotelem knajpkę przy której przywiązane były psy. W nocy skamlały tak że było je słychać na końcu miasta. Przewodnik mówił nam że w tej restauracji pieski sa specjalnością szefa kuchni ale nie wiem czy żartował czy mówił poważnie. Mam nadzieje że wciskał nam kit.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi :D .

Tylko jednego nie rozumiem czemu z "ładnym pieskiem:" nie można pojechać do Bułgarii?? Tylko ładne jedzą :-? .

Ale teraz okazal się większy problem -> nie moge znaleść hotelu do którego można wziąć psa :cry: . A tak bardzo chciałam mojemu pieskowi pokazać morze i inne kraje :cry: . Będę szukać dalej jakiegoś schronienia dla Suzi w Bułgarii, jestem dobrej myśli :D .

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi - dużo mi dały :) ,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny dylemat co Rybka, gdyż mój mąż usilnie w tym roku chce się wybrać do Bułgarii. Niestety różne wieści o przekraczaniu granic rumuńskiej i bułgarskiej do mnie dochodza, choćby właśnie o tych łapówkach. I tak sobie myślę, że skoro Polska (kraj chyba bardziej rozwinięty) ma jeszcze tak mało ułatwień dla podróżujących, wypoczywających z psami to ja jest w Bułgarii?? Może odezwie się ktoś kto był już na urlopie w Bułgarii??

A co sądzicie o podróżowaniu do Chorwacji, to nasza druga wersja urlopu 2004, jak tam się wypoczywa z psiakiem (nie dużym bo sznaucerką mini)?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

alexandra jeśli chodzi o Chorwacje to nie bedziesz miała większych problemów z psem ponieważ zabrać go możesz prawie do każdego hotelu, restauracji, na plaże itd :lol: . Gdybym tylko mogła, to na 100% pojechała bym z moja goldenką do Chorwacji. Nie widziałam tak pozytywnie nastawionego kraju na pieski jak Chorwacja, więc jeśli masz taką możliwość to nie masz co sie zastanawiać tylko brać psa i wyjeżdżać :wink: .

Życze miłych wakacji z pieskiem :D .

Bo moje mogą się zakończyć bez pieska :cry: i z tego powodu jest mi naprawde przykro. Postaram sie jej to wynagrodzić to np. mazurami :wink: . Jeszcze szukam innnych ewentualności ale chyba nic z tego nie wyjdzie :(

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

Rybka dzięki za tak pozytywne informacje o Chorwacji, teraz to na pewno męża ostatecznie przekonam :lol:

Mam nadzieję i że Twój urlop mimo wszystko się ułoży i to z psem oczywiście!

Ja jedynie ostatnio trochę się zaniepokoiłam, gdyż słyszałam że po wejściu do Unii będą wymagane od 03.07. paszporty dla psów :o Czy któs z Was o tym słyszała, gdzie je można wyrobić itd.??

Link to comment
Share on other sites

Rybka - jak lubisz ekstremalne sporty - to jedż do Bułgarii, tylko psa zostaw w domu, szkoda zwierzaka.Droga samochodem to istna droga przez mękę.Nie chcę Cie straszyć, ale odległość z Polski wbrew pozorom jest spora, a niestety jedzie się bez autostrad, a na niektórych granicach w kolejeczce trzeba sobie postać.Rumunia jest bardziej cywilizowana niż Bułgaria.

W ubiegłym roku odbylismy taką sentymentalną podróż do Bułgarii.Ostatni raz przed ta wyprawą byłam tam 15 lat wstecz.Nawet znaki drogowe niemal sie nie zmienily - no, może są bardziej zardzewiałe.Odradzam Ci skutecznie hotele starego typu - to takie postkomunistyczne bunkry, tylko wyremontowane. A te nowe, których pełno w katalogach biur podróży są koszmarnie drogie, we Włoszech spędzisz wakacje za te same pieniądze.

Byłam w Kraniewie w kompleksie Willa Valentina - ten polecam- ma już europejski styl - nowoczesne apartamenty, morze czyste , ciepłe, ale ceny w okolicy wcale niemałe.Tania Bułgaria to mit. Zwłaszcza dotyczy to kurortów, gdzie pełno Niemców, pojawiają się nawet Anglicy i Francuzi.

Link to comment
Share on other sites

Chorwacja jest the best na wypoczynek z psami.

Dwa razy testowaliśmy-drugim razem byliśmy aż w Dalmacji-czyli dwa dni drogi samochodem(górskie serpentynki nas nie ominęły)

Było świetnie-nawet podczas dwudniowej podróży(z dwoma bokserami).

To wszystko kwestia pozytywnego nastawienia i ...wydajnej klimatyzacji w samochodzie :wink:

Polecam Chorwację-jest piękna i sympatico odpoczywa się tam z psami.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Witam,
w tym roku ja byłam w Chorwacji z Aresem - sheltie - rewelka, zadnych problemów na granicach, ani na miejscu, pozwalano mi wchodzic do sklepów i restauracji nawet mu wodę w miseczkach przynoszono!(oczywiście musiałam udawac że go b. pilnuję :) ) a nawet bylismy w Wenecji!! i w tramwaju wodnym konduktorka jak zobaczyła mojego malucha z kagańcem na pysku to kazała mi go zdjąć!! - ale myslę że nie wszyscy są tacy.

Niestety mojemu Aresowi chyba włoski język i gestykulacja nie pasowały bo on dla odmiany bardzo sie tam denerwował :(

Ale super i polecam z psem!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

z tym ze ja mam ochote wybrac sie rekraacyjnie do Bulgarii.. tylko ta droga mnie przeraza, dla mnie to meczarnia a dla mlodego psa to chyba nie do przejscia :roll: slyszalam tez jakies dziwne opinie o zlym traktowaniu psow w Bulgarii.. ktos orientuje sie moze jak wyglada tam sprawa z bullowatymi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

[quote name='Marta&Karmen']To ja odgrzebię stary wątek :) Chcemy w tym roku wybrać się na wakacje do Bługarii i zastanawiamy się czy brać psa. Był ktoś na takich wczasach? Ciezko jest znaleźć nocleg? Mysleliśmy, żeby jechać w ciemno bez rezerwacji, ale trochę się obawiam czy nas nie przegonią razem z psem ;)[/QUOTE]
ja byłam dwukrotnie - 2007 i 2009. jeśli nie planujecie "wczasowiska" typu złote piaski, albena czy słoneczny brzeg, to spokojnie można psiaka zabierać. jest sporo mniejszych miejscowości wzdłuż wybrzeża, gdzie bez problemu mozna zatrzymać się z psiakiem na nocleg. my jeździmy zwykle do szkorpiłowców, 30 km od warny, cisza, spokój, piękna plaża, bez tłumu turystów, ceny niższe niż w większych osrodkach. polecam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Byliśmy w Bługarii, ale bez Karmen. Nie zabraliśmy jej tylko ze względu na brak klimatyzacji w samochodzie - baliśmy się, że źle zniesie podróż. Potem, już na miejscu żałowaliśmy bardzo, że jej z nami nie ma, bo byłaby szczęśliwa mając tyle wody do dyspozycji.
Byliśmy w małej miejscowości Skorpilovci, taka bardziej na uboczu, może nie to co Złote Piaski itd. ale takie miejsce jak najbardziej nam odpowiadało, było zdecydowanie mniej ludzi i oczywiście niższe ceny. Widziałam tam na plaży sporo ludzi z psami, gdzieś tam chyba był jakiś ośrodek gdzie można mieć psa. Akurat w domkach w których my mieszkaliśmy był zakaz.

Nie wiem co by tu jeszcze dodać jeśli chodzi o psa... Jedynie znaleźć miejsce gdzie można przyjechać z psem, tak poza tym to nie widzę jakiś przeszkód. Może kiedyś zdarzy mi się tam jeszcze pojechać, psa na pewno wezmę.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, trafiliśmy samym środku lata na "pogodę raczej majową" jak sami Bułgarzy to określili, więc nie było takich strasznych upałów - według mnie pogoda była wręcz idealna:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...