Jump to content
Dogomania

Jak usunąć smołe z sierści?


gosiaczek20

Recommended Posts

Witam,niedawno wróciłam ze spaceru z parku z psem,wychodząc już w kierunku miasta zauwazyłam,że na pysku Psoty są jakieś czarne kreseczki.Najpierw pomyslałam,ze to jakis brud,ale jak dotknęłam to zobaczyłam,że to smoła.Próbowaliśmy to jakoś doczyscić,ale zostało jeszcze troche i nie chce zejść.Ma ktos pomysł jak wyczyścić smołe z psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie wycinaj!
Zapaćkaj wazeliną, ito zdrowo, potem jakimś wacikiem, czy szmatką to zetrzyj.
Fado wrócił kiedyś ze spaceru z całą stópka w smole(nie wnikam gdzie on wlazł:roll: ) i ten sposób okazał sie niezawodny:)
Najprostsze, chemicznie przemyślane sposoby są najlepsiejsze a przy tym nieszkodliwe:)
Wazelina to czysty tłuszcz-w trymiga zejdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Mój pies niedawno wpakował się w smołę przednimi łapami :( Próbowałam usunąć paskudztwo wacikiem, potem gazą, nasączonymi wazeliną. Trochę schodziło, ale trudno było się dostać między opuszki- tam miał futerko całe pozalepiane :(

Nalałam do niewielkiej miseczki olej i najpierw jedną, później drugą łapę dokładnie w nim wymoczyłam, co się dało zebrałam gazikiem, resztę wymyłam porządnie szarym mydłem i wypłukałam. Efekt: łapki czyściutkie jak nigdy :)

Na szczęście przed rozpoczęciem wsadziłam psa do wanny, bo syfu było co niemiara :D

 

Zanim zaczniecie wycinać cokolwiek, spróbujcie użyć jakiegoś tłuszczu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...