Jump to content
Dogomania

Jerusalimski - "Eksterier sabaki..."


Sonia

Recommended Posts

Czy ktoś wie, jak można zdobyć, ukraść, skserować, pożyczyc książkę rosyjską:

(Uwaga, teraz będę kaleczyc rosyjski...po polsku)

Autor: Jerusalimski

Tytuł: Eksterier sabaki i jewo acenka. /Eksterier i ocena psa/

Wydana: Moskwa 2002

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, że jest. I nie chodzi o to, co jest napisane (sic!), bo mój rosyjski jest marny...., chociaż oczywiście spróbowałabym przebrnąć przez tekst, ale o to jakie są tam szkice i rysunki. Są psy różnych ras rozrysowane w statyce i ruchu, wykroki, kątowania, z boku i frontu, ustawienia wadliwe itd.

Mnóstwo, mnóstwo poglądowych rysunków, których nigdzie indziej w takiej ilości nie znalazłam.

Próbowałam zamówić tę książkę w Moskwie, ale po pierwsze nakład jest wyczerpany, a po drugie koszt przesyłki jaki sobie zażyczyli przekraczał wielokrotnie wartośc ksiązki. Nie mówiąc o terminie najtańszej dostawy - 10 tygodni!!! No zupełna Azja...

A może znacie jakąś inną polską, albo anglojęzyczną pozycję dostepną internetowo (zakup), gdzie eksterier psa jest tak szczegółowo opisany i rozrysowany. Coś dla hodowców i sędziów. Nie chodzi mi o żadną ogólną "popularną" książkę, ale o specjalistyczną pozycję.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Oglądałam tę książkę na wystawie w Wilnie, faktycznie jest rewelacyjna, niestety brakło mi na nią pieniędzy.

:evil:

bo troszkę wcześniej kupiłam przepiękne figurki pudli wykonane z drutu omotanego włóczką

mam nadzieję, że będzie jeszcze w przyszłym roku do dostania na wystawach w Wilnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie pamiętam ceny, ale po przeliczeniu wychodziło chyba coś ok. 80 zł. No ale za transport liczą tyle, jakby ta książka miała 10 razy oblecieć kulę ziemską! Próbowałam ją zamówic właśnie w księgarni internetowej, ale twierdzą, ze mają wyczerpany nakład.

Kiedys nasze księgarnie naukowe były pełne nikomu niepotrzebnych radzieckich książek, a teraz.....

Szkoda gadać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...