Jump to content
Dogomania

Co z kleszczem?!


Valeur248

Recommended Posts

Jakieś parę dni temu znalazłam na ciele Westy kleszcza. Próbowałam go wyjąć i udało mi sie, ale główka została. W jakiejś gazecie czytałam, że to (jak drzazga) samo wyjdzie. Ale pewna nie jestem.
Czy taka pozostałość po kleszczu jest niebezpieczna czy raczej :shake:??

Link to comment
Share on other sites

ja własnie jestem świeżo po wizycie u naszego weta z tym samym problem-byłam zanieopokojona bo zrobiło musie poteżne zgrubienie, coś jakby wrzód-ale wet powiedział że nic sie w takich przypadkach nie robi, tzreba poczekać az się ranka zasklepi, zrobi się strupek i powinien odpaść do 5-7 dni

Link to comment
Share on other sites

U nas tak samo. Jak cały nie wyjdzie, to robi się strupek, a potem odpada. Może zostać mały ślad (tzn. maciupkie zgrubienie) jak po każdym strupku ;)
Jeśli zacznie się to babrać, noo to wtedy wiadomo, kierunek wet. Ale nie powinno się nic dziać.
(a wiele kleszczy już za nami :roll:)

Link to comment
Share on other sites

Jak wyrywałam mojej kleszcza to niestety została główka, dłubałam jej w łepetynie igłą żeby to wyjąć, ale nie dało się, tera samo wyszło i gulka znika. Oczywiście moja wszystkowiedząca koleżanka powiedziała że jak się nie wyrwie całego kleszcza to reszta odrośnie:crazyeye:, a na moje "kto ci takich głupot nagadał" odparła, że mówił jej to lekarz i skąd ja mam niby wiedzieć, lekarz jest mądrzejszy... ;/
Zastanawiam się nad obrożą (tylko moja gubi), czy one odstraszają kleszcze całkowicie? Bo moja zazwyczaj ostaje właśnie takich gulek, które po kilku dniach znikają. Boję się trochę, że te kleszcze mi się po domu rozlezą. Czy ktoś próbował spot on (Fiprex konkretnie) + obroża ziołowa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...