Jump to content
Dogomania

Polecane hodowle Yorków ! Cała Polska !


Psiurka99

Recommended Posts

[quote name='agawa9']moja dziewuszka to Venecja Truskaweczka, a jak pisałam gdzieś już wcześniej dla nas po prostu Nelka.
data urodzenia : 01.07.2008r.
OJCIEC : HIGH DOLLAR KID Yorex
MATKA : DAVINIA Truskaweczka

a to fotka zrobiona przed chwilką :
[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/5242/dsc00583be6.jpg[/IMG][
Ale slodka ta Twoja Nelka, ma bardzo ladny wyraz pyszczka, wybarwi sie na pyszczku na zloto, na tym ujeciu, to w sumie wlasnie tylko glowke widac:) niestety mamy Neli nie kojarze, ale tate jak najbardziej tak, medalista, przystojniak z niego, pamietam, ze mial super rodowod, same slawy;)
Trzymam kciuki, zeby Nelka sie super chowala, i jesli masz takie plany to pieknie pokazala sie na wystawach. Jesli bys sie na to zdecydowala, to w dziale pielegnacji znajdziesz info o odpowiednich kosmetykach, szamponach, oliwkach do oliwienia wlosa, ktora go zabezpiecza przed lamaniem i wycieraniem, o papilotowaniu itp., itd.
Pzdr.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Zatkało mnie!:crazyeye: Co za pięknośc, o mamoo :loveu::loveu::loveu:
Myślałam, że hodowla Truskaweczka jest przeciętna, a tu takie cuda widze:crazyeye: przecudowna!

[URL]http://img142.imageshack.us/img142/1671/olimpia7kj5.jpg[/URL]
ta też cudowna :loveu:, choc kolorki mniej soczyste.[/quote]

No niestety tak to jest, sa hodowle z duzo mniejszymi osiagnieciami od Truskaweczki, z gorszymi psami, a robia wokol siebie duzo szumu, ze sa super, reklamuja np. jakiegos psa jako super reproduktora, a on nie ma zadnego tytulu Ch., uzbieral tylko pare medali, ale zachwalany jest jako mega wybitny reproduktor, niczym prawdziwy Interchampion, podoba mi sie to w Truskaweczce, ze nie uprawia takiego typu marketingu, a jej psy najlepiej swiadcza o niej. To tez przemawia za tym, ze dla hodowcy jest to prawdziwa pasja, a nie tylko chec zarobku

Link to comment
Share on other sites

Śliczne te "truskaweczki":loveu: Naprawdę prześliczne są!
Ja już mówiłam, że na wystawach często obiła mi się o uszy truskaweczka, ale niestety ni zwróciłam na nie uwagi ..... a tu widzę ślicznotki.

[quote name='Agata_B']Zatkało mnie!:crazyeye: Co za pięknośc, o mamoo :loveu::loveu::loveu:
Myślałam, że hodowla Truskaweczka jest przeciętna, a tu takie cuda widze:crazyeye: przecudowna!quote]

W Polsce jest wiele hodowli, o których się dużo nie słyszy..... ale mają piękne potomstwo- ale najczęściej są to małe hodowle i nie rozreklamowane a do tego nowi właściciele piesków nie wystawiają ich.... i w tym momencie kółko się zamyka - hodowla nie znana, bez osiągnięć na wystawach...... więc bleeee i szukamy psa gdzie jest dużo tytułów.

Tylko czasami tak to wygląda, że początkujący hodowca nie "bawi się" w wystawy - robi hodowlankę i na tym koniec... choć w tym momencie doświadczony hodowca z tak rokującym psem jeździł by na wystawy do skutku - żeby zrobić championa.

Dlatego ja uważam, że nie tylko przydomek świadczy o piesku - bo brzydula zawsze się może przytrafić(zarówno w znanej hodowli jak i w nieznanej) , a często psiaki z mało znanych hodowli są śliczne i odpowiednio skojarzone dają śliczne potomstwo.

Tylko niestety na wystawach to już różnie bywa - czasami wygrywa przydomek a nie pies......ale to już inny temat.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za mile slowa - ciesze sie, ze nasze owocowe dziewczyny sie podobaja.Dwie z nich to corki Amira Dimetrodon (LİMONKA İ CYNTİA )-jak widac to bylo dobre i przemyslane krycie..
Ja mysle,ze wazne sa tez kryteria przy wyborze psa-niektorzy patrza tylko na buzie a wiele hodowli i slusznie dba o to aby psy byly tez pieknie zbudowane.Mamy w Turcji tez psy z Hod.Medium,Clarus i od pani Ani z hod.Angielski Lord.Wszystkie sa piekne choc w roznym typie .Mamy szczescie bo udalo nam sie kupic ladne psy od pasjonatow,ktorzy sie nami opiekuja i nie skapia rad.Bardzo wazne jest tez to aby hodowca byl przyjaznie nastawiony i zawsze chetnie sluzyl pomoca.

FİBİ-twoja malutka jest slodka,prawdziwa truskaweczka...

Link to comment
Share on other sites

[...] Trzymam kciuki, zeby Nelka sie super chowala, i jesli masz takie plany to pieknie pokazala sie na wystawach. [...]


hmm-Nela miała być 'pieskiem na kolanka' bo my się na wystawach nie znamy wcale-taki był zamysł początkowy. Ale coraz częściej myślę o tym, aby kiedyś spróbować swoich sił-w końcu każdy kiedyś wystawiał swojego pupila ten PIERWSZY RAZ :loveu:
Jak to miło i przyjemnie zobaczyć inne Truskaweczki (i takie przepiękne oczywiście) i przeczytać tyle miłych słów. Może ktoś jeszcze zechce pokazać swoją owocową panienkę lub owocowego kawalera?? :Cool!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie :) Czy możecie mi polecić jakieś bardzo dobre hodowle? Mogą być na terenie Śląska lub w okolicy, ale nie muszą. Ważne aby hodowla była dobra. Chciałabym wystawiać pieska więc ważne aby był dobrze zbudowany, ładny i dobrze zsocjalizowany.
Jestem bardzo początkująca w temacie wystaw więc proszę o porady. :oops:
Za wszystkie informację będę bardzo wdzięczna ;)
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roska']Witam serdecznie :) Czy możecie mi polecić jakieś bardzo dobre hodowle? Mogą być na terenie Śląska lub w okolicy, ale nie muszą. Ważne aby hodowla była dobra. Chciałabym wystawiać pieska więc ważne aby był dobrze zbudowany, ładny i dobrze zsocjalizowany.
Jestem bardzo początkująca w temacie wystaw więc proszę o porady. :oops:
Za wszystkie informację będę bardzo wdzięczna ;)
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)[/quote]

Ja polecam hodowle Bakarat. Mam od nich suczkę która dopiero zacznie pokazywać się na wystawach ale pieski od nich zdobywają tytuły na wystawach psów.
Pani Ania na pewno wybierze ci ładnego pieska. Hodowla jest w Warszawie link do ich strony : [url=http://www.bakarat.pl/]BAKARAT - HODOWLA[/url]
Co prawda pieski nie należą do najtańszych, ale ja uważam że warto ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety takich informacji nie udzielam na forum. Ale są drogie w porównaniu do innych hodowli w Polsce. Radzę zadzwonić i zapytać się P.Ani czy będą jakieś szczeniaczki w najbliższym czacie i czy można zamówić wystawową suczkę (po prostu porozmawiać). Ja trochę czekałam zanim kupiłam Zahire.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roska']I tak dziękuje ;) Skontaktuje się i zobaczymy jak to będzie ;) Może jeszcze jakieś inne hodolwle które ktoś mógłby polecić?[/quote]
Hodowla yorex ma piękne szczeniaki ale hodowczyni raczej nie sprzedaja piesków nie doświadczonym osobą [url=http://yorex.pl/]... YOREX ... Yorkshire terrier[/url]
Z tego co czytałam to ładna odchowana suczka wystawowa jest dostępna w Steller Garden na śląsku [url=http://www.yorkshire-terrier.pl/index.php?id=main]:: Stellar Garden - Yorkshire terrier :: www.yorkshire-terrier.pl ::[/url]
Jest jeszcze parę hodowli godnych polecenia ale nie słyszałam żeby miały szczeniaki

Link to comment
Share on other sites

ja radziłabym na początku pojeździc na wystawy.Tam zobaczysz ktory typ Yorka Ci się podoba.Fakt Bakarat z racji nazwy duzo zdobywa;),ale musisz zobaczyc czy ten typ urody Yorka Ci sie podoba,np. dla mnie to nie ta buzia ktorą uwielabiam u Yorkow. Tak w ogole patrzac na reproduktorow znanych Hodowli to moze z 3 mi sie podoba.No coz jestem wybredna.Dla mnie oprocz odpowiedniej budowy psiaczek musi miec slodki pycholek do wycalowania,taki ze jak patrze to az buzia sama się cieszy na sam jego widok.
Mysle ze nie sluchaj nas tylko sama zobacz w ktorym typie urody się zakochasz:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam hodowlę OFFERTA z Łodzi, która prowadzi od ponad 20 lat Basia Topolska, ma wspaniałe psy i suczki w dodatku jest to hodowla domowa więc wraz z doskonałym wygladem pieski są idealnie socjalizowane.
Druga hodowla którą polecam to Hodowla Basi Chrzanowskiej "ZE ZGIERZA" spod Łodzi która wszystkie sunie ma właśnie z Bakaratu i tam tez kryje.:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kup Yorka z hodowli w której uświadczysz chociaż jednego Yorczego seniora, w większości hodowli pieski sa kochane i potrzebne max. do 5 roku życia a póżniej sprzedawane bo po co karmić, czesac i mieć problem jak nie ma szczeniaków i kasy.Ostatnio lekarz wet. zaproponował mi że może mi załatwić abym dostała suczkę z takiej hodowli gratis bo hodowca nie wie co ma z nią zrobić a u mnie miałaby dobrze. I dlaczego na wystawach w klasie senior tak rzadko wystawie się psiaki. Te najlepsze hodowle to potężny biznes a nie miłość do psiaków.Towarem w tym wypadku są psy. Ile razy widziałam na wystawie psycholi którzy jak piesek poruszył się przy czesaniu (bo miał dość kilkugodzinnych męczarni) został uderzony w pyszczek albo tak jak często robią to fryzjerzy od dołu w łapki, bo to bardzo bolesne dla psiaka miejsce. Przy wyborze psiaka ze znanej hodowli faktycznie przydałoby się żebyś przejechała się na kilka wystaw, zobaczysz jak traktowane sa pieski . Coś oburzającego.:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aagaataa']Kup Yorka z hodowli w której uświadczysz chociaż jednego Yorczego seniora, w większości hodowli pieski sa kochane i potrzebne max. do 5 roku życia a póżniej sprzedawane bo po co karmić, czesac i mieć problem jak nie ma szczeniaków i kasy.Ostatnio lekarz wet. zaproponował mi że może mi załatwić abym dostała suczkę z takiej hodowli gratis bo hodowca nie wie co ma z nią zrobić a u mnie miałaby dobrze. I dlaczego na wystawach w klasie senior tak rzadko wystawie się psiaki. Te najlepsze hodowle to potężny biznes a nie miłość do psiaków.Towarem w tym wypadku są psy. Ile razy widziałam na wystawie psycholi którzy jak piesek poruszył się przy czesaniu (bo miał dość kilkugodzinnych męczarni) został uderzony w pyszczek albo tak jak często robią to fryzjerzy od dołu w łapki, bo to bardzo bolesne dla psiaka miejsce. Przy wyborze psiaka ze znanej hodowli faktycznie przydałoby się żebyś przejechała się na kilka wystaw, zobaczysz jak traktowane sa pieski . Coś oburzającego.[/quote]


Jeśli chcesz kupić yorka w hodowli gdzie sa seniorzy to zapraszam do siebie.
21 lutego spodziewany jest nowy miot szczeniąt
I SENIOR-Emma Jantarowa Fuga ,lat 10
IISENIOR -Blanca de la Vega Euro-Emi ,lat 8
ZAPRASZAM
Moje yorczki emerytki sa na specjalnych prawach:loveu:
Maja swoj pokoj , oddzielone od szalejącej mlodziezy,zadbane ,zdrowe :loveu:

[url=http://www.euro-emi.pl]euro-emi.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ważne jest dla mnie również to aby hodowca nie trzymał swoich piesków tylko i wyłącznie dla pieniędzy.... .
Hodowla to ma być pasja, ,,hobby'' na którym się nie zarabia a dodatkowo jeszcze czasem nawet się ,,dopłaca''.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...