Jump to content
Dogomania

Polecane hodowle Yorków ! Cała Polska !


Psiurka99

Recommended Posts

Guest Agata_B

[quote name='g@l@xy']Nie wiem co z tym Końskim Rajem ale tu znalazłam to : [URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=29&func=view&id=4340&catid=18&lang=pl_PL[/URL]

:hmmmm: :???::niewiem:[/quote]bzdura:roll::roll: czytaj dokladnie, wywnioskujesz troche ze to nie wina hodowcy

Link to comment
Share on other sites

Moze dodam swoje zdanie .Osobiscie znam hodowczynie z w/w hodowli Milam przyjemnosc goscic u tej pani jak rownizez spotkac osoby ktore posiadaja psy z jej hodowli.Hodowczynie poznalam wlasnie dzieki penemu przypadkowi i z racji tej ze sama mam forum wlasnie o psach i yorkach i nie myslcie ze bede bronila badz kokolwiek oczerniala.
Hodowczyni z Konskiego raju jest osoba ciepl bardzo mila i bardzo a to bardzo kochajaca psy. Nie znam takiego hodowcy drugiego jakim jest Pani z Konskiego Raju!Podam Wam przyklad Moja znajoma kupila w w/w hodowli i po wpisie linku jaki przeczytalam na yorkladzie wynosze ze chodzi o miot ten sam z jakiego pochodzi Sunia mojej znajomej.Sunia ta tez okazla sie chorym pieskiem ALE ZYJE a dlaczego bo wlascicielka znalazla madrego lekarza ktory potrafil zdiagnozowac chorobe i potrafil ja wyleczyc.i nie byla t choroba zwiazana z jelitami ,choc mogla takowe wskazywac objawy!Nie jestem uprawiona do podawania nazwy choroby (musze zapytac wlascicielke suni czy sobie tego zyczy)
Pragne Was poinformowac ze wlasciocielka Konskiego Raju jako rekompensate na pokrycie kosztow leczenia dala nowa mala sunieczke by moja znajoma mogla ja sprzedac i w ten sposob pokryc koszty leczenia. Jednak jak zobaczyla 2sunieczke i jak twierdzila popatrzyla w jej oczy i juz wiedziala ze obojetnie co by sie dzialo Zostaje u niej w domu!
Po raz pierwszy spotkalam sie z tymj ze hodowca tak zareagowal ,po raz pierwszy widzialam by jakis hodowca tak postapil.
Chce Wam powiedziec ze rozumiem bol po stracie pieska tamtej pani bo sama stracilam yoreczka i sama sie chandraczylam z hodowca jak rowniez zglaszalam sprawe do ZK (Pies bardzo chory genetycznie) wiec rozumiem co czuje i jaki bol przeszla po stracie swohjego wymarzonego pieska.
mUsze dodac jednak gwoli uczciwisci ze sunia tamta ktora wyydala na swiat chore szczeniaki zostala wysterylizowana i usunieta z hodowli( mieszka i zyje sobie spokojnie jako piesek do kochania) co moge potwiedzic Wam fotkami w jakich warunkach zyja i sa trzymane i jak sa traktowane tam pieski.bo tam bylam i bylam po wielkim wrazeniem HOdowczyni !
Nastepnego pieska a bedzie to juz moj 4 york kupie wlasnie w Hodowli KONski Raj!
Zaznaczam ze nie posiadam hodowli kupuje psy bo je kocham,. Moje psy nigdy nie byly i nie beda rozmnazane!
Osoby zaiteresowane prosze pisac do mnie na pv badz na meila podam adres forum na ktorym byla od zeszlego roku prowadzona rozmowa na temat chorej suni z tamtej hodowli i jak zareagowla na nia hodowczyn!Mysle ze jak dala jednego pieska na pokrycie kosztow to dala by rowniez i drugiego. Jestem tego Pewna

Link to comment
Share on other sites

Nie znam hodowli ale tamten post mnie nieco zaniepokoił. Może dopiszecie w takim razie to na forum yorkowym bo jeśli rzeczywiście to nie wina hodowcy miło będzie jak ktoś kto zna temat naprostuje sprawę.

Agata - czytałam dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Agata po wnikliwym przeczytaniu całego wątku na forum York Landu stwierdzam iż jest to tylko i wyłącznie wina hodowcy!! To ona wypuściła chore psy z hodowli! Wiemy już, że 2 pieski były chore po tym co napisała bascha p. a moze było ich więcej. Fakt-mogła nie wiedzieć o ich chorobie ale nie potraktowała fair właścicielki tego pieska z York Landu. Tamta Pani straciła swojego psa (bascho.p twierdzisz,ze nie miała dobrego weta ale to jej wina ?? nie wydaje mi się! Ona wyraźnie napisała,ze to jej pierwszy pies, że nie ma doświadczenia i prosiła hodowczynię o pomoc!) i żadnej rekompensaty nie dostała! Zadnego psa,żadnych pieniędzy! Tzn. psa jej oczywiście hodowczyni zaoferowała ale dziewczyna musiała za niego zapłacić :crazyeye: Moim zdaniem takie postępowanie jest karygodne!! Jak mogła jednej właścicielce psa podarować a drugiej sprzedać! Ta pierwsza swojego pieska ma, udało jej się go wyleczyć a druga co ? Została z niczym.. tylko jedną wielką tęsknotą i żalem po stracie ukochanego pieska :-(

Link to comment
Share on other sites

tigruni zgadzam sie ztym co piszesz! Ja rowniez stracilam psa jako szczeniaczka i doskonale rozumiem tamta osobe co przezywa i nie mam zamiaru wcale bronic hodowcy!Kazdy jest odpowiedzialny za to co stworzyl wiec hodowca za psy my gdy je nabywamy i bierzemy odowiedzialnosc za zycie przez wiele lat.
Tez jak to przczytalam zrobilo mi sie zal i pieska i jej bo wiem jak to smakuje ja czuje gorycz juz od 6lat i nie wiem czy kiedykkolwiek zapomne!
Uwazam ze trzeba by odnalzesc tamta pania ktora kupila tego pieska i sie dowiedziec wiecej szczegolow np kim byl rodzice mama i tata i wtedy zaczac cokolwiek mowic W tej hodowli jest kilka sum i kilka reproduktorow.
Przypuszczam jednak ze skoro hodowczyni dala jednego szczeniaka dala by i drugiego Moja znajma nie byla jej znajoma poprostu tylko kupila psa i tak sie poznaly. Przekazlam jej sprawe i mam nadzieje ze sie sama wypowie w tym temacie .
ja znam hodowczynie z bardzo dobrej strony .ale podkreslam bardzo dobrze rozumiem i wspolczuje osobie ktorej umarl piesek bo znam ten bol Mnie bolijuz 6lat i wcale mi nie preszlo ani zlosc ani nie podarowlam hodowcy takiego potraktowania nie mnie ,ale psow swoich wlasnych psow,dopuszczajac do kryc czym popadnie bo blisko i by tylko byla kasa!

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']Agata po wnikliwym przeczytaniu całego wątku na forum York Landu stwierdzam iż jest to tylko i wyłącznie wina hodowcy!! To ona wypuściła chore psy z hodowli! Wiemy już, że 2 pieski były chore po tym co napisała bascha p. a moze było ich więcej. Fakt-mogła nie wiedzieć o ich chorobie ale nie potraktowała fair właścicielki tego pieska z York Landu. Tamta Pani straciła swojego psa (bascho.p twierdzisz,ze nie miała dobrego weta ale to jej wina ?? nie wydaje mi się! Ona wyraźnie napisała,ze to jej pierwszy pies, że nie ma doświadczenia i prosiła hodowczynię o pomoc!) i żadnej rekompensaty nie dostała! Zadnego psa,żadnych pieniędzy! Tzn. psa jej oczywiście hodowczyni zaoferowała ale dziewczyna musiała za niego zapłacić :crazyeye: Moim zdaniem takie postępowanie jest karygodne!! Jak mogła jednej właścicielce psa podarować a drugiej sprzedać! Ta pierwsza swojego pieska ma, udało jej się go wyleczyć a druga co ? Została z niczym.. tylko jedną wielką tęsknotą i żalem po stracie ukochanego pieska :-([/quote]Tigr, musze sie jednak z Tobą zgodzić... bo przeczytałam tylko pierwszą strone tego wątku :oops: Nie zauważyłam że są kolejne, bo sie na yorklandzie nie lapie...

Link to comment
Share on other sites

Czy aby tego pieska wyleczono w 100%???? Może za rok czy dwa będzie nawrót i nie zakończy się happy end'em.
Ludzie niestety nie mają świadomości co sprawdzać i jak kupują psa. Hodowla powinna być gwarancją rzetelności a często niestety jest przyczyną kłopotów.Nie generalizuję bo wiem że są hodowle gdzie całe serca wkłada się w zwierzęta ale o tym za mało się mówi. Tak samo za mało się mówi o hodowlach które istnieć nie powinny.

Link to comment
Share on other sites


[SIZE=3]Czy znacie hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli, a konkretniej chodzi mi o yorki. Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź....:eviltong:[/SIZE]
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maślana']A ktoś z forum zna hodowlę [B]YORKVILLE[/B]?[/quote]

Myślę,że Agnieszka się nie obrazi jeśli napiszę,że znam ją z maili i z wystaw,choć nigdy jeszcze nie rozmawiałysmy na żywo.
Bywała też kiedyś na tym forum.
To bardzo miła osoba, ogromnie kochająca swoje yoreczki ;)
Napewno szczeniaki z jej hodowli będą zadbane i wypieszczone.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja polecam hodowlę "Medium" pod Warszawą. Stamtąd pochodzi moja Zuza :). Sunia zdrowa, cudowny charakter. Kilka miesięcy temu poleciliśmy tę hodowlę naszej rodzinie - zakupili pieska z kolejnego miotu. Zdrowy i śliczny :).
Pani Beata to bardzo miła, doświadczona i pomocna osoba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hodowli nie zam, ale gdzieś na wystawie zauważyłam sunię z tej hodowli.
Sunia w klasie młodzieży - nie miała długiego (jak na ten wiek), gęstego włosa ale.... to może się zmienić za to miała ładnie wybarwiony włos i ładną budowę - napewno z oc doskonałą zeszła i chyba 4 lokatę zajęła.
To był ten jeden raz jak zauważyłam i zapamiętałam "Truskaweczkę"
Od razu zaznaczam, że "Truskaweczki" często się na wystawach pojawiają - ale jak wyglądają i jakie lokaty zajmują tego nie powiem.... bo nie wiem.
Więc.... jeżeli się dość często na wystawach pojawiają to:
- albo to jest hodowla, która sprzedaje dużo psów
- albo sprzedają nie dużo szczeniaków, ale potrafią namówić nowych właścicieli do wystawiania - co zresztą b.dobrze by świadczyło o hodowli

Link to comment
Share on other sites

truskaweczka ma bardzo, bardzo ladne psiaki, sukcesy na wystawach tez odnosi. Zeby znalezc ich wlasna strone internetowa, wystarczy wpisac w google truskaweczka, hodowla, z pewnoscia wyskoczy adres;)

A przy okazji gratulacje dla Clyde'a Truskaweczka za ukonczony niedawno Mlodziezowy Championat Polski:multi:. Moja ulubienica to Ariadnna Truskaweczka, pamietam ja zwystaw, ma na koncie rowniez bardzo duzo sukcesow wystawowych.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']truskaweczka ma bardzo, bardzo ladne psiaki, sukcesy na wystawach tez odnosi. Zeby znalezc ich wlasna strone internetowa, wystarczy wpisac w google truskaweczka, hodowla, z pewnoscia wyskoczy adres;)

Z tą stronką-no widziałam i psiaczki są na niej wspaniałe-nie ma jednak rodziców mojej suni - stąd pytanie o opinie na temat hodowli.

Wszystkim pięknie dziękuję za odpowiedzi :buzi: i gdybyście wiedzieli coś jeszcze to także bardzo proszę.

Link to comment
Share on other sites

Z tą stronką-no widziałam i psiaczki są na niej wspaniałe-nie ma jednak rodziców mojej suni - stąd pytanie o opinie na temat hodowli.

Wszystkim pięknie dziękuję za odpowiedzi :buzi: i gdybyście wiedzieli coś jeszcze to także bardzo proszę.[/quote]

Napisz prosze dokladnie po jakich rodzicach jest Twoja suczka (imiona i przydomki hodowlane), mozesz tez wstawic zdjecie malej suni, to wtedy byc moze cos wiecej bedzie mozna powiedziec
Pzdr.;)

Link to comment
Share on other sites

To corka Amira Dimetrodon
,Zreszta siostra miotowa CLYDE tez jest w Turcji u mojej kolezanki,zaraz wygrzebie jej zdjecie.OTO Cyntia Truskaweczka.

[IMG]http://img512.imageshack.us/img512/9780/mg0372lz4.jpg[/IMG]

İ jeszcze jedna "owocowa dziewczyna" Olimpia Truskaweczka

[IMG]http://img379.imageshack.us/img379/8229/olimpia1oo2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img142.imageshack.us/img142/1671/olimpia7kj5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

moja dziewuszka to Venecja Truskaweczka, a jak pisałam gdzieś już wcześniej dla nas po prostu Nelka.
data urodzenia : 01.07.2008r.
OJCIEC : HIGH DOLLAR KID Yorex
MATKA : DAVINIA Truskaweczka

a to fotka zrobiona przed chwilką :
[img]http://img221.imageshack.us/img221/5242/dsc00583be6.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='agnilale']Oto moja Limonka Truskaweczka ....wstawie zdjecia ,popatrzcie sami

[url]http://img522.imageshack.us/img522/14/lly1lg0.jpg[/url]
[url]http://img522.imageshack.us/img522/1891/lly4sw7.jpg[/url][/quote]
Zatkało mnie!:crazyeye: Co za pięknośc, o mamoo :loveu::loveu::loveu:
Myślałam, że hodowla Truskaweczka jest przeciętna, a tu takie cuda widze:crazyeye: przecudowna!

[url]http://img142.imageshack.us/img142/1671/olimpia7kj5.jpg[/url]
ta też cudowna :loveu:, choc kolorki mniej soczyste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...