Jump to content
Dogomania

[*] PIOTR SLIWKA


Yoshko

Recommended Posts

21 czerwca 2003 roku w Szczecienie pierwszy raz poczulam te radosc z wygranej BOB itd. Dzieki ocenie tego wspanialego sedziego zlapalam bakcyla... To byl nieliczny sedzia dla ktorego wystawcy chcieli wystawiac swoje kudlate pyszczki.
[***]
Spoczywaj w spokoju.

Link to comment
Share on other sites

To ja może wkleję zdjęcie...z wystawy, na której byłam z mamą.....na klubówcw ras polskich w Świerklańcu w 2006 roku.

[CENTER][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img115.imageshack.us/img115/1759/piotrap6.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]




p.s
Pan Śliwka w styczniu leżał z moim Tatą na oddziale radioterapii w centrum onkologii w Gliwicach- mieli wspólny temat - PSY!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Miałem okazję również poznać osobiście pana Śliwkę... Egzaminował mnie na kursie asystenckim i nigdy nie zapomnę jego pytania o kształt łapy rottweillera i jego "klap, klap, klap"... po mojej odpowiedzi na jego pytanie. To było zabawne nie tylko dla mnie ale i całej komisji egzaminacyjnej, której przewodniczył poprzednik p. Śliwki na stanowisku wiceprzewodniczącego ZG ZKwP sławny Eryk Nowak. Piotra Śliwkę znam jeszcze z innej strony a mianowicie zawodowej jako biznesmena prowadzącego sprzedaż mojej ulubionej marki samochodów Skoda. Ceniłem go za to, że dawał ludziom pracę w swojej dużej firmie i potrafił się znaleźć w naszej polskiej gospodarce i rzeczywistości biznesowej. Nie zapomnę też, iż kiedyś sponsorował wystawę (wystawy) w Katowicach czym wspomagał swój oddział. Za to mu się należy szacunek i poważanie.

Link to comment
Share on other sites

Pisząc wspomnienia o panu Śliwce chciałbym jeszcze coś nowego dodać po tym co napisałem w poprzednim poście bo było by to nie do końca pełne... Nasze relacje z panem Piotrem nie były zbyt udane i ciepłe (no cóż jak to między ludźmi bywa jedni się bardziej lubią inni mniej albo wcale, jedni mają takie a inni inne poglądy co niestety dzieli zamiast łączyć) ale mimo to, widziałem i jakieś blaski w tej trudnej znajomości (potrafiliśmy działać na siebie jak płachty na byka...). Jednym z takich blasków było spotkanie opłatkowe w oddziale katowickim kiedy to składaliśmy sobie wszyscy życzenia świąteczne. Kiedy przyszła pora składania życzeń panu Śliwce powiedziałem mu, że raczej całować się nie będziemy ale się uściśniemy i się serdecznie uścisnęliśmy... To było bardzo miłe... Innym sympatycznym akcentem były przygotowania do którejś z pierwszych wystaw międzynarodowych w Katowicach kiedy sam się śmiał ze swojej tuszy i postury czym wykazał dystans do samego siebie i oczywiście opowieść o oscypku... Mówił jak to podczas zwiedzania Krupówek w Zakopanem jego siostra uparła się na oscypka a ten spadł na ziemię a handlująca podniosła go, splunęła na niego i potarła o rękaw co spowodowało, ze siostra pana Piotra szybciutko straciła smaka na ten nasz przysmak narodowy... Wtedy też wybuchł śmiech na sali i tą opowieścią rozbawił wszystkich... Innym miłym akcentem było zakończenie 1 Będzińskiej Wystawy Psów Rasowych kiedy to nasz oddział obdarował wszystkich pracujących sędziów podczas naszej wystawy portretami psów malowanych akwarelami przeze mnie. Pan Śliwka otrzymał portret gończego polskiego, który przedstawiał piękną sukę BREWKA Olfaktus (zamieszczam skan tej akwareli).

[URL="http://img119.imageshack.us/my.php?image=brewkaolfactusva1.jpg"][IMG]http://img119.imageshack.us/img119/2570/brewkaolfactusva1.th.jpg[/IMG][/URL]

Rasę tą wybrałem specjalnie dla niego bowiem wiedziałem, iż ocenia również psy myśliwskie. Jak dobrze pamiętam, pokazywał potem ten portret znajomym sędziom, którzy siedzieli za nim. Jako autorowi tej pracy było mi miło, że pochwalił się nią przed resztą bowiem wydawał się nią miło zaskoczony ale czy tak było na prawdę nie wiem bowiem nie mieliśmy okazji porozmawiać na ten temat...
Ostatni raz pana Piotra widziałem na wystawie w Katowicach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...