Jump to content
Dogomania

pies alergik


ajka

Recommended Posts

Mam psiczkę uczuloną na pyłki, co robić? może ktoś z Was ma podobny problem?

W zeszłym roku, gdy tylko zrobiło się zielono, brzuch Inez pokrył się swędzącymi czerwonymi plamami. Suczka wylizuje i obgryza również łapy. Wyeliminowałam możliwość uczulenia na składniki pokarmu, dowodem na to jest fakt,że gdy tylko nadeszła jesień dolegliwość minęła bez śladu. Wet. bezradnie rozkłada ręce mówiąc,że co roku takich psów w okresie kwitnienia przybywa. W zeszłym roku po bezkutecznych maściach i eliminacji podejrzenia o grzybicę,pies cały miesiąc przyjmował antybiotyk. Jutro znowu jadę do weta, ale podejrzewam,że usłyszę starą śpiewkę o wychodzeniu z psem tylko na beton, las, łaki odpadają! Zgroza!Może ktoś z Was zna inny sposób?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cortina napisał:moj kolega swego czasu podawal psu zwykly ludzki lek przeciwuczuleniowy zyrtec.

Moja suka przyjmowała zyrtec przez cały sezon uczuleniowy a ludzie (min. dzieci) przyjmują go latami. Leczenie to jest na pewno zdrowsze niż uporczywe leczenie powikłań (typu grzybica, gronkowiec), które to powikłania występują przy nie leczonej alrergii :( . Ponadto przy bardzo silnej reakcji może wystąpić konieczność podawania sterydów (to w ostateczności), ale spróbój Zyrtec (musisz wziąść od wet. receptę).

Powodzenia, i nie martw się alergicy też mogą dobrze się czuć.

Link to comment
Share on other sites

Swojej Dumie daję zyrtec, alertec, loratydynę (w zależności co mam, bo sama mam okropniastą alergię, więc Duma się zawsze na coś załapie :lol: ).

Dobrze też podawać psiakowi wapno (możesz kupić w aptece taki syropek bananowy, albo rozpuścić wapno w wodzie i poczekać, aż wszystkie "bulki" uciekną) - po podaniu wapna Dumie widzę, że krosteczki i czerwone plamki bledną i szybciej się goją.

Link to comment
Share on other sites

Inez jest karmiona suchym RC dla zwierząt ras dużych, chodzi o kości, w dodatku suczka ma stwierdzoną dysplazję, więc nie wiem, czy powinnam jej podawać wapno. Nie ukrywam, że taka myśl chodziła mi juz po głowie. Bardzo dziękuję za podpowiedź, o to również jutro zapytam weta.

Link to comment
Share on other sites

Lyroy napisał:Jeżeli w aptece powiesz,ze to dla psa to naogól farmaceuci sie litują idaja bez recepty.

Najczęśćciej bez recepty można kupić alertec 7 tabl. , ale jest on droższy niż 20 tabl. zyrtecu na receptę. przy konieczności długiego zażywania radziłabym ci jednak udanie się do wet. po receptę na zyrtec lub inny (o tym samym składzie)tylko na receptę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...