Jump to content
Dogomania

Chodsky Pes


viktoria07

Recommended Posts

[quote name='nadira']A jak to jest z tymi księgami w klubie? Wydaje mi się, że hodowca powinien zgłosić miot. To jest czwarty miot w tej hodowli, matką trzech pierwszych jest babcia Drago- GYRRA Daraskar (Balbinka). Na stronach KPCHP widzę tylko dwa jej mioty-A i B (z miotu B jest mama Drago- Bryza), miotów C i D nie ma (albo nie potrafię znaleźć). A może ja powinnam zapisać się do klubu? Tylko, że nie planuję dla Drago przyszłości hodowlanej, więc nie wiem, w jakim celu miałabym przystąpić do klubu. [/QUOTE]
Hmm, nie wiem, czy jest sens zapisywania się do czeskiego klubu! Chyba faktycznie hodowca powinien zgłosić, ale być może oni już nie są sami w klubie, dlatego nie zgłosili?

[quote name='nadira']A jeżeli jesteśmy już w takim temacie, to czy ktoś wybiera się ze swoim chodziaczkiem w marcu na międzynarodówkę do Katowic? My będziemy, ale na razie w celach towarzysko- socjalizacyjnych :lol:[/QUOTE]
Oj nie, towarzysko to mi się nie chce jechać ze szczeniakiem, a jeśli w ogóle jakieś wystawy, to zaczniemy od Krakowa i jeszcze nie teraz, niech się mała najpierw poprzedszkoli trochę ;) Poza tym, że jestem tak bardzo zielona w tym temacie (nie wiem na jaką wystawę mogłabym ją zapisać, do czego, jakie muszę mieć papiery - no nic nie wiem kompletnie, nawet do związku kynologicznego jeszcze się nie zapisałam), że nie wiem, czy kiedykolwiek to nastąpi - ale Ty przecieraj szlaki, chętnie się od Ciebie dowiem czegoś :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:lol: miałam nadzieję, że nie ja szlaki będę przecierać :lol: bo ja też zielona jestem :p
jakoś tak zawsze mi coś na drodze stanie, żeby do zkwp się wybrać wreszcie rodowód wyrobić, ale niedługo trzeba będzie ten pierwszy krok zrobić. Zacznę od jakiejś małej wystawy, mniejsza publiczność- mniejszy stres, mniej wstydu Drago narobię :evil_lol: pewnie się potknę, robiąc pokaz akrobatyczny, albo spodnie mi pękną na tyłku, albo coś innego się wydarzy i pies będzie się musiał za mnie wstydzić :lol: tak czy siak wesoło będzie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jaki słodki pysio :loveu: wygląda, jakby coś przeskrobała, a teraz patrzy z miną "ale ja nie wiem, o co chodzi"
A Drago cóż-wszyscy w koło twierdzą, że rośnie, dla mnie cały czas jest taki sam, tylko coraz cięższy (niedługo skończy się chyba noszenie po schodach), już bez problemu wskakuje na łóżko ku uciesze dzieciaków (oczywiście jak nie widzę i nie ma kto zabronić)
Chyba też zmienia swój puszek na dorosłe futerko, trochę się wystraszyłam, jak zaczął gubić kłaczki, ale wet. mnie uspokoiła. Śmiesznie to wygląda na ogonku, bo w miejscu gruczołu fiołkowego ma całkiem dorosłą sierść, a reszta ogona dalej taka nieopierzona :lol:. No i to uszko jedno ciągle takie klapnięte. Może po południu znajdę chwilę, żeby jakąś fotkę wrzucić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rozważałam sterylizację zarówno przed jak i po cieczce, bo wiem, że i jedno i drugie ma swoje plusy i minusy - jednak po lekturze różnych amerykańskich publikacji oraz - przede wszystkim - po zasięgnięciu opinii bardzo poważanego przeze mnie weterynarza, który od wielu wielu lat przyjeżdża do zwierzaków mojej mamy, zdecydowałam się na metodę 'amerykańską', czyli przed pierwszą cieczką. 6 miesiąc to wedle tej metody jak najbardziej odpowiednia pora na przeprowadzenie tego zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My mieszkamy w bloku, Szardinka pod naszą nieobecność siedzi cichutko (przez większość czasu po prostu spi). Mialam okazję ją kilka razy poobserwować kiedy pracowalam z domu - rytm dnia powszedniego u piesia jest taki, ze przed południem glownie spi, a po obiedzie szuka sobie zajęcia i tez trochę spi. Kiedy slyszy odglosy na klatce schodowej to nasłuchuje, ale nic poza tym. Na szczęście mamy tylko jednego sąsiada wiec nie ma tych odgłosów za dużo, ale i tak nie sadze, żeby piesio mial reagować inaczej na kazdy szmer. Raz tylko zaczela w nocy szczekac, ale to ze względu na odglosy na dziedzincu i otwarte okno. To bylo cos nowego, mam nadzieje, ze wraz z nadejściem lata przywyknie do tego, ze na zewnątrz czasem cos sie w nocy dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hyacinth Bucket']Oj dogadałby się Drago z moją Szardi :diabloti:

Dzisiaj wzięliśmy małą za miasto, pierwszy raz - zobaczcie, jaki dzielny skaucik:

[IMG]http://i228.photobucket.com/albums/ee175/keyti_de/WP_20130216_014_zpsad26de21.jpg[/IMG][/QUOTE]



jaka ona cudna
wstaw jeszcze jakieś fotki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki za pamięć!!! Już po na szczęście, łatwo nie było, bo pierwsze 2 dni opiekun piesiuta miał wyjęte z życiorysu ;) ale wszystko dobrze na szczęście. Więcej tradycyjnie na blogu!
[b]Malgoska[/b] dziękujemy - po więcej zdjęć zapraszam na bloga :)

[URL="http://chardonnayvitacanina.blogspot.com/2013/04/rekonwalescentka.html"]http://chardonnayvitacanina.blogspot.com[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hyacinth Bucket']Dzięki za pamięć!!! Już po na szczęście, łatwo nie było, bo pierwsze 2 dni opiekun piesiuta miał wyjęte z życiorysu ;) ale wszystko dobrze na szczęście. Więcej tradycyjnie na blogu!
[B]Malgoska[/B] dziękujemy - po więcej zdjęć zapraszam na bloga :)

[URL="http://chardonnayvitacanina.blogspot.com/2013/04/rekonwalescentka.html"]http://chardonnayvitacanina.blogspot.com[/URL][/QUOTE]

dzięki
fajny blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...