Jump to content
Dogomania

Wybieramy nazwe hodowli


ladyyork

Recommended Posts

Chciałam się dowiedzieć gdzie można sprawdzić przydomki hodowlane które już występuja. Wiadomo mi iż do zaakceptownia przydomka potrzebny jest czas 6 miesięcy i to jak się nie powturzy lub nie będzie podobny do żadnego innego bo w przeciwnym razie zostanie odrzucony i jeszcze raz trza wymyślac i dawać do związku i następne pół roku czekania. Powiedzieli mi w związku że na jakiejś stronie internetowej można sprawdzić przydomki i porównać czy się jakiś nie powtarza- zmniejsza to możliwość odrzucenia proponowanego przydomka który chcemy zgłosić.
Bardzo prosze o pomoc może ktoś wie jaka to stronka, a jeśli istnieje już taki temat na dogo to linka do tematu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Chciałam się dowiedzieć gdzie można sprawdzić przydomki hodowlane które już występuja. Wiadomo mi iż do zaakceptownia przydomka potrzebny jest czas 6 miesięcy i to jak się nie powturzy lub nie będzie podobny do żadnego innego bo w przeciwnym razie zostanie odrzucony i jeszcze raz trza wymyślac i dawać do związku i następne pół roku czekania. Powiedzieli mi w związku że na jakiejś stronie internetowej można sprawdzić przydomki i porównać czy się jakiś nie powtarza- zmniejsza to możliwość odrzucenia proponowanego przydomka który chcemy zgłosić.
Bardzo prosze o pomoc może ktoś wie jaka to stronka, a jeśli istnieje już taki temat na dogo to linka do tematu[/quote]

na stronie fci można sprawdzić

a najlepiej wymyślić od razu kilka co by nie czekać w nieskończoność

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']na stronie fci można sprawdzić[/quote]

Dokładnie tutaj [URL]http://www.fci.be/affixes.asp?lang=en&sel=8[/URL] ;)

Do ZK składasz max 5 propozycji przydomka w kolejności od najlepszego wg Ciebie ...i potem tylko czekasz (u nas od momentu zgłoszenia do pojawienia się na stronie FCI minęło 2,5 miesiąca).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gratka']A czy można założyć przydomek nie mając jeszcze psa?
Mam kilka pomysłów na przydomek hodowlany i chciałabym w ten sposób zarezerwować go sobie na przyszłość ;)[/quote]

Oczywiście,że można.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[I][FONT=Trebuchet MS][B]Liszka jesteś tego pewna ? Byłam w związku i powiedziano mi, że musze dostarczyć metryczki bądź rodowody psów, musze je zarejestrować, opłacić składki członkowskie itd. Wprowadzono mnie w błąd ? :roll:[/B][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][B]Liszka jesteś tego pewna ? Byłam w związku i powiedziano mi, że musze dostarczyć metryczki bądź rodowody psów, musze je zarejestrować, opłacić składki członkowskie itd. Wprowadzono mnie w błąd ? :roll:[/B][/FONT][/I][/quote]
Jestem pewna - można bez tego, ja tak robiłam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][B]Liszka jesteś tego pewna ? Byłam w związku i powiedziano mi, że musze dostarczyć metryczki bądź rodowody psów, musze je zarejestrować, opłacić składki członkowskie itd. Wprowadzono mnie w błąd ? :roll:[/B][/FONT][/I][/quote]

Jestem pewna.
Musisz być członkiem ZK i musisz opłacać składki członkowskie - to owszem,ale nie musisz być właścicielem żadnego psa.
Ja składając propozycje przydomka nie posiadałam jeszcze suki hodowlanej,ale i tak nikt mnie nie poprosił w tym momencie nawet o legitymację,a co dopiero o inne papiery :evil_lol:
Po prostu złożyłam propozycje,zapłaciłam i czekałam ...

Może Pani ze związku powiedziała tak z rozpędu,bo zwyczajowo rozpoczynając prowadzenie hodowli rejestrujesz siebie,swoje psy i od razu przydomek ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][B]Liszka jesteś tego pewna ? Byłam w związku i powiedziano mi, że musze dostarczyć metryczki bądź rodowody psów, musze je zarejestrować, opłacić składki członkowskie itd. Wprowadzono mnie w błąd ? :roll:[/B][/FONT][/I][/quote]
Skladki tak... Powinnas miec oplacone...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...