Jump to content
Dogomania

LESZNO = "Prestiż???!!!"


Dunia

Recommended Posts

Co myślicie o wystawie, która mianuje się w tytule PRESTIŻ, gdy tymczasem organizatorzy oszczędzają na lokatach w BISach dając tylko pierwsze miejsce? W roku, gdzie jest o 500 psów niż poprzednio? Nie stać ich na zwykłe koloratki czy rozety? Toż to kpina!!!

Na wystawach o niższym stopniu czyli CWC są zawsze trzy miejsca, ba jest nawet klasa BABY. Co to za PRESTIŻ??? Czyj? Chyba organizatorów, którzy zgarnęli kasę.

A tak pewnie za drogo ich kosztowały medale na których był oczywiście wizerunek również tegorocznego zwycięzcy wystawy, bo jakże by inaczej skoro organizator zna się bardzo dobrze z właścicielem psa – SKANDAL!!!

Już w tym roku trochę hodowli nie przyjechało z wiadomego powodu, gdyż wiedzieli oni czym się wystawa skończy, kogo wygraną. Mogli przynajmniej stworzyć pozory i w tym roku darować sobie koneksje.

Jakby ktoś nie wiedział to umieszczenie na medalach wizerunku wiadomego psa znacznie podraża ich koszt... bez komentarza, ale i tak przy takiej ilości wystawców PRESTŻ ten wystawy był mierny.

Proponuję się dołączyć do bojkotu wystawy jak zrobili to w tym roku bardzo znani hodowcy. Może to otrzeźwi organizatorów a Związek Główny się obu co się tam dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Cóż to wg mnie tylko dodanie sobie tytułu - niestety, a mogliby się poszczyć czymś więcej niż tylko ustawieniem wystawy.

a no i przepraszam oczywiście napis jeszcze nie po polsku PRESTIGE bo to już musi być dla zagranicznych gości przecież Język polski to obraza.

Link to comment
Share on other sites

Na meadalach byl wizerunek husky'ego, a wystawe wygral azawakh - wiec o co chodzi?

Miejsca czasami byly 3, czasami 1.

Poza tym kazdy pies z lokata I i II dostawal oprocz wstazeczki medal.

Wiec mozesz napisac dokladnie o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Cóż to wg mnie tylko dodanie sobie tytułu - niestety, a mogliby się poszczyć czymś więcej niż tylko ustawieniem wystawy.

a no i przepraszam oczywiście napis jeszcze nie po polsku PRESTIGE bo to już musi być dla zagranicznych gości przecież Język polski to obraza.

ale to jaki tytuł sie zdobywa jezeli pies np zdobędzie Zw>Mł czy NP/SwR???

Link to comment
Share on other sites

Oj przepraszam - faktycznie na medalach był NIKE - zeszłoroczny zwycięzca wystawy,który pozostał tym razem na wygranej grupy.

Przepraszam przyznaję się do błędu, co nie zmienia faktu, że pies nie iła żadnej konkurencji, gdyz główne hodowle w tym husky nie przujechały na wystawe, gdyż sedzina zna się bardzo dobrze z wystawca o czym wszyscy wiedzieli. Wystawca jakiego psa nie wziął ten wygrał. No może faktycznie pominę szczenieta bo maluch był ładny, a NIKE nie miał konkurecji, więc inaczej być nie mogło, ale w przypadku młodzieży to był ewidentny przekręt, gdzie wygrała suka, która nie powina była wygrać, gdyz ma ewidentne siodło. Natomiast na jej miejscu powinna byc suka która zajęła drugą lokatę. No ale inaczej byc przeciez nie mogło.

Można było wręcz obstawiac wyniki, gdy odpowiednia osoba wchodziła na ring.

Dzieki Bogu przy wyborze psa wystawy nie było polaka bo efekt tez byłby znany szczególnie przy pani sędzinie MUSIAŁ.

Link to comment
Share on other sites

Diunka Tobie raczej chodzi o klasę pośrednią suk, a nie młodzieży :-?

A komentować nie będę...

Bo do nagród to się zgadzam. Np. BIS Junior już nawet w Kielcach był robiony Junior BOG, a dopiero potem BIS Junior, a tam nie dość, że wszystkie rasy, to jeszcze psy i suki razem :-? Tak samo nagrody z MP...

Aczkolwiek mi tam leszczyńskie wystawy się podobają i nie narzekam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nazwa wystawy nie ma nic do tytułów. Organizatorzy chcieli się jedynie wg mnie wywyższyć. Tymczasem wystawa nie różni się rangą niczym od Krakowskiej czy jakiejkolwiek innej międzynarodowej. Ba wg mnie jest nawet gorsza właśnie przez pojedyńcze lokaty na BISach czy braku klasy BABY.

Link to comment
Share on other sites

Leszno potrafi zrobić sobie znakomitą reklamę - właśnie przez dodanie sobie nazwy "Prestige", przez piękne zdjęcia w katalogu. Wystawa sama w sobie nie była źle zorganizowana - ale to, co robili niektórzy sędziowie, jest dla mnie kpiną. I owszem, przemawia przez mnie gorycz i złość, ale całkowicie uzasadniona, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze kalsa baby nie decyduje o prestiżu. To był tylko dodatek. Chodziło mi głównie o to, że organizatorzy oszczędzali na drugich i trzecich lokatach w BISach co było dla wielu zaskoczeniem, a przy takiej ilości zgłoszonych wystawców o 500 więcej niz w zeszłym roku mogli sobie takie ograniczenia darować.

Klasa baby jest i jej nie ma. Bo niby dlaczego nie prawda?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o BIS-y a nie o główne wygrane wystawy. Wszedzie sa wybierane trzy miejsca na BISach. Nie stac ich było na rozety?

Toż na krajówkach wybierają trzy a tu PRESTIŻ - dobre sobie - oszczedności i tyle pytanie na co?

Link to comment
Share on other sites

Bzdura!!! Głównie niestety ta konkurencja jest na krajówkach, bo na międzynarodowej jest za duzo psów i biedacy nie daja sobie rady, a że to nie jest przymus to nie robia a to takie urodze jak sa maluchy. Coroku jeżdżę do Bydgoszczy i tam jest zawsze w tym roku tez były maluchy, ba nawet jest BIS BABY!!!

Wszystko zalezy wyłącznie od organizatorów, jeżeli jest taka klasa to taka konkurencja te ma prawo byc i to wszędzie, ale po co soebie robić dodatkowy kłopot nie?

Link to comment
Share on other sites

Ehh co do nagrod - bywaja/bywaly nawet krajowki, na ktorych za BOG nic nie dawali :roll: Nawet skromnej rozetki, pucharku... Ale dla odmiany sa na szczescie wystawy z "bogatymi sponsorami" :lol:, na ktorych jest masa pucharow, rozet, karm i nagrod rzeczowych :wink:

A jakby wziac pod uwage inne miedzynarodowki, typu Poznan... czy tam tez sa jakies okazale nagrody? :evilbat: Za BOG-i sa skromne puchary i wszystko :wink: A na Junior Handling - Zwyc. Dnia tez sie nic nie dostaje. Jedynie za wygranie finalow... Czyli rzecz biorac za tak wazna konkurencje pamiatke ma tlko ten, ktory wygra.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o nagrody tylko o miejsce.

Nawet jakby nie dawali rozetki niech im, bo nie wspomnę o pucharach na co było ich stać na 100%. Policznie sobie ilośc uczestników razy średnio wydana kasę niech będzie 60,- to mało?!!!

W zeszłym roku było ich stać a teraz nie?

Ja nie mówie o pucharach, który malutki można kupić za 15,-

a ile moze kosztować rozeta?

niech daja nawet sam dyplom, ale niech bedzie trzecie miejsce

albo nic niech nie daja bo to i tak jest wpisywane do archiwum

ale skoro tyle ludzi jedzie i płaci nie małe pieniądze to dajmy im chociaż radość z trzeciego miejsca

niech wiedzą, że sa doceniani za ich pracę z psem

Link to comment
Share on other sites

Bzdura!!! Głównie niestety ta konkurencja jest na krajówkach, bo na międzynarodowej jest za duzo psów i biedacy nie daja sobie rady,

to ja tez powiem BZDUURAA.. co jak co ale z tym to sie na pewno nie zgodze, na większości krakowych liczba akit nie przekracza 10 a czasami nawet 5, a na miedzynarodówkach wszystkich jakie były w tym roku akit było powyżej 25

Link to comment
Share on other sites

Saida - mysmy sie wczoraj drugi raz poznawaly 8)

Bylo milo poznac dogomaniakow i sledzic ich poczynania na ringu honorowym :D

Fajnie jest dostac puchar, medale, nagrody rzeczowe - ale czy o to na wystawie chodzi?

Dla mnie najwazniejsza jest atmosfera i rozsadne sedziowanie, spotykanie sie ze wspanialymi ludzmi i pieknymi psami.

Link to comment
Share on other sites

Tufi - oczywiscie :wink: zgadzam sie z Toba.

Ale rowniez milo jest "cos" dostac. Dobrze, ze przynajmniej na kazdej wystawie sa medale 8) Uwazam, ze dla kazdego jest to mila pamiatka, dzieki ktorej bedziemy pamietac o danym sukcesie, wydarzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...