Jump to content
Dogomania

stary, ratlerkowaty BEZ LECZENIA I SPECJALNEJ KARMY UMRZE. ZA TM


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zabsko1980']witam!!! bez przesady. jak go bralam byl gluchy, slepy,krztusil sie. to mu zostalo do teraz. [B]wetka powiedziala ze z sercem lepiej, a wode w plucach ma z tym sie juz raczej nieda nic zrobic. [/B]sorka ale ja jestem za leczeniem. juz tyle przetrwal to nie zaszkodzi sprubowac dalej. pozdro.[/QUOTE]


On jak do Ciebie przyszedł nie miał wody w płucach, jak pojawia się woda, to znaczy, że nie działa Enarenal i serduszko jest słabsze...

Link to comment
Share on other sites

A tk z optymistycznych wieści - Misiu jest baaardzo grzeczny, myslałyśmy, ze bedzie szczekał, ale nie, zadomowił sie i nawet nie zwraca uwagi na innych tymczasowiczów, w dzien sygnalizuje gdy chcę siku, w nocy siusia na pokłady :)

Link to comment
Share on other sites

No to spada na mnie.... wiec par stron wcześniej juz pisalam, misiu w chwili obecnej jest ślepy jak kret i głuchy jak but...
Doszla woda w płucach, czyli stan serca nie jest dobry - jutro wizyta uweterynarza...
Mam próbki Royal Canin Cardiac, jak bedzie jeśc to będzie trzeba zainwestować w ta karmę.
Narazie dzisiaj rozmawiałam z wetką bez Misia - bedziemy próbowac zwiekszac dawkę Enarenalu, dodamy Furosemidum, jeśli zeczywiscie jest woda w płucach (co wyjdzie dokładnie jutro przy osłuchaniu), to trzeba ją zbić - potem RTG klatki piersiowej (w celu sprawdzenia czy nie ma nowotworu na płucach - sa 2 guzy na skórze, stąd tez podejrzenia, ze moga sie przrzucac), jutro EKG, badanie krwi szczegółowe: ASPAT, ALAT, rozma i wszytskie inne - głównie, zeby sprawdzić stan nerek i wątroby - wątroby po to, zeby ocenić jakie ma rokowania na dalsze trucie tabletkami i lekami, a nerek, zeby zobaczyć dlaczego Misio sika z podniesioną łapką i nie przestaje sikac gdy ja opuszcza, mozliwe, ze cos jest nie tak....

Szacowany koszt badan i leków?
EKG - 45 zł.
RTG - 50 zł. (gdy nie ma wody w płucach)
badanie krwii - 40 zł.
leki - 15 zł.
karma na serducho jesli bedzie jadł (taka lub w puszeczkach):
-sucha 2 kg: 67 zł.
- puszeczki (jeśli nie bedzie jadł suchej): 10 puszka (czyli 1 na 2 dni)


Myślę, ze jesli chcemy go pryzprowadzić do porządku i żeby pozył jeszcze miesiac, dwa, moze trzy, to dieta cardiac to podstawa.

Po podliczeniu szacowane koszty na JUŻ to 100 zł. + ew. RTG (które musi być robione gdy nie bdzie wody w płucach) oraz KARMA...

Optymistycznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']czyli bardzo nieciekawie :shake:[/QUOTE]

Ano własnie, zobaczymy po badaniach co dalej zrobimy z Misiem... Bo jesli badania wyjdą bardzo xłe, to wybaczcie, ale moim zdaniem nie ma co sie łudzić, i wtedy dla niego będzie najlepsza decyzją eutanazja - jesli zas bedzie rokował dobrze, to co innego...

Link to comment
Share on other sites

Niestety, dzisiaj rozmawiałam przez telefon z Anią.. Telefon wyrwał jej z ręki jej mąż i powiedzia tak:

"Ten Misiu jest w fatalnym stanie - wyje po nocach, co wypije wodę to ją wymiotuje, a to przeciez podstaowowy składnik - jesli po wodzie wymiotuje to co mu pomoze? Od wczoraj nic nie je, pije zamiast wody to to co wyżyga do miski, co on chce miec coca-cole? Zdaje się, że on się meczy..."


Dodam, że zdziwiło mnie to bo Tomek ani trochę nie jest psiarzem i zwykle psy mu zwisają i powiewają 'sa bo ani i tak sie nie przegada'. Dyskusje zakończył:

"To co chciałem powiedziec powiedziałem, teraz wy myślcie..."

Dzisiaj zobaczymy co dalej z Misiem...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj było EKG - wyniki zadziwiające - ni8ewiele wod w płucach, serde - powiększona lewa komora, ale ogłnie jest w stanie dobrym, lepszym niż przy ostatnim EKG, zesłży bloki, niestety podejrzenie padło na mocznice (???) - jest to problem nerkowy, zrobione zostało badanie krwii - jutro będa wyniki...

Cała relacja i nowe wiesci o misiu na naszym wątku

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10606103&posted=1#post10606103[/url]


Jutro napewno napisze wiecej, dzisiaj miałam i mam tyle latania, ze nie mam czasu i siły...

Link to comment
Share on other sites

To bede kopiowac z tamtego watku...


"...Także EKG Miśka wyszło bardzo pomyślne, poprzednie EKG wykazalo powazne bloki w działaniu serduszka - jest to powazny problem. Teraz okazało się, ze po podawaniu Enarenalu bloki zniknęły! Jest tylko powiększona lewa komora serca, ale to spory sukces. Także wody w płuckach jest niewiele, niestety to jest problemem - dośc dobre wyniki badać, a tak wizualne pogorszenie, opiałyśmy objawy no i niestety padło nam moocznice - wszystko jutro po dostaniu wyników badań krwii sie okaże... Niestety jesli to mocznica to jest to schorzenie nerkowe i pani wet juz nam dzisiaj powiedziała, żee jeśli o bedzie to to mamy się grubo zastanowić czy chcemy leczyć, bo nie dosc, że znikome szanse podleczenia to psiak cierpie, a cierpieć bedzie jeszcze bardziej w miare postępu choroby, tak samo gdyby okazało się, że wątroba jest w złym stanie - bo przy zepsutej wątrobie nimożliwe byłoby podawanie kolejnych leków... Czyli ogólne rokowania na chwile teraźniejsza niezbyt obiecujące...


Jutro dla potwierdzenia zamieszcze wyniki badań krwii, a EKG ma pani doktor..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...