Jump to content
Dogomania

Szybki porost włosa po lnieniu -co zrobić?


Agappe

Recommended Posts

Co zrobić zeby pies szybko odzyskał swój podszerstek po lnieniu??

Dajecie swoim psom jakieś preparaty??

Ja daje mojej gammolen od wkilku miesięcy, ale to praktycznie nic nie pomaga

słyszałam ze dobre są Roboran H, Vetzyme B plus E i hmm Etom? qrcze nazwa miała 4 literki i zaczynała sie na E i kończyła na M, nie ma to jak papmięc... podobno jakieś różowe opakowanie tego E...costam :p

A wy jakie preparaty polecacie?? Zaznacczam, że zalezy mi o jak najszybszym poroście... tzn zeby choć troche włosa odzyskała do Krakowa..

Link to comment
Share on other sites

a moze tak naturalne witaminy i mineraly? warzywa i owoce teraz jest dobra pora roku na swieze i tanie a zaraz bedzie jeszcze lepsza :-) po co dawac sztuczne zwlaszcza , ze o syntetycznych mowiono , kilka lat temu, ze szkodza a przynajmniej nie sa rowne z naturalnymi.

marchewki jest w polsce pod dostatkiem a i innych co pies lubi tez :-) np rzodkiewki (ja nie lubie a moj pies zjada jak szalony) a zaraz beda jagody i truskawki

Link to comment
Share on other sites

dobra na razie Anata dostaje gamollen tak jak dostawała, algi tak jak dostawała + Roboran H wymieszany z olejem

samego Roboranu nie weźmie, jak wsypie do karmy, to jej też nie ruszy, a olej jej bardzo smkuje a na sierść też dobrze działa.. mam nadzieje ze nie za dużo tego?? i mała ma 3,5 tyg do odzyskania włosa...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Witam!
Ze swojego doświadczenia napisze że do tego nadaje sie:biotyna(np mikita aminobiotyn)omegan(NNKT omega 3 i 6),tran,olej(słonecznikowy,kukurydziany,oliwa z oliwek i pestek winogron)siemie lniane(nieodtłuszczone),kerabol.
Z większości produktów mozna nabyć w sklepie zoolg.,siemie i tran w aptece,a olej wiadomo w sklepie :wink: Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bambu był 2 m-c temu wykastrowany i po narkazie (tak mysle) bardzo nasiliło sie linienie.
Powiązałam to z linieniem letnim ale trwa to juz prawie 2 m-c.
I co dziwne, nie wychodzi podszerstek, tylko włosy własciwe.
Jak chwyce palcami kępkę wlosów bez wiekszego problemu (ciągnięcia) zostaje mi w palcach.
Od weta dostalam Biotiderm (biotyna) i daje mu 1 łyzke dziennie, teraz poczytałam i bede dawała mu oliwe z oliwek.
Może mieliście taki problem?
Co mogę jeszcze zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Używaliśmy Omeganu, i byłam z niego dość zadowolona. Nasz retriver, ma najdłuższy włos z całej grupy, i bardzo dużo podszerstka. Nie muszę mówić chyba, co sie dzieje przy linieniu... :(
Niestety, letnie gubienie włosa właśnie wypadło nam na "najgorętszą" wystawę. Na nią nie zdążyliśmy odbudować szaty, ale już na następną, 2 tyg później, tak. Omegan ma jeszcze jedną zaletę (a może wadę? :D ), że bardzo intensywnie pachnie. :-? Dodany do kramy, rewelacyjnie wonieje tranem, od czego mój pies rzuca sie na żer, a ja padam od smrodu. No, ale czego sie nie robi dla ładnego wyglądu... :D

Link to comment
Share on other sites

Omegan dziala w dosc dlugim okresie, na poprzedniej stronie pisalam co mozna zrobic w ciagu 3-4 tygodni.
Moja suka z lysego psa zamienila sie w kudlatego psa,a po dzieciach wygladala strasznie, Teraz na wszelki wypadek robilam badania krwi, z watroba (podawanie biotyny!) i wszystko w normie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...