Jump to content
Dogomania

Toś Super Ktoś & Ginka Turbinka


Illusion

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Unbelievable']łooooł, nieźle! ja od dwóch lat brumy nie potrafię nauczyć stania na piszczelach.... jednak co pies to inny zestaw sztuczek ;)[/QUOTE]

O tak! Mając Gi myślałam, że mogę ją nauczyć wszystkiego, ale ostatnio poległyśmy na otrzepywaniu się na komendę i coś czuję, że już jej tego nie nauczę :lol:.

[quote name='Zuzia&Szanti']Super! ;)
Szkoda tylko, że ciemno tam u Ciebie było.[/QUOTE]

Najważniejsze widać :).

[quote name='Zuzia&Szanti']Widzę, że ktoś tu się zapisał na treningowe zawody agility :cool3:.[/QUOTE]

Do trzech razy sztuka ;). Byłam na pierwszych treningowych w Powsinie i meeega mi się podobało (debiutowałam wtedy z Gi), na drugie też byłyśmy zgłoszone, ale niestety życie pokrzyżowało nam plany, teraz musi się udać, bo to ma być debiut TOSI! Będzie śmiesznie :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gi kombinuje jak może, slalom to dla niej tak skomplikowana i monotonna przeszkoda jednocześnie, że wcale nie zdziwi mnie, jeśli na stelażowym popatrzy na mnie i zapyta "co to jest?" :lol:. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądać.

[video=youtube_share;idTWgq5c6-g]http://youtu.be/idTWgq5c6-g[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Gi kombinuje jak może, slalom to dla niej tak skomplikowana i monotonna przeszkoda jednocześnie, że wcale nie zdziwi mnie, jeśli na stelażowym popatrzy na mnie i zapyta "co to jest?" :lol:. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądać.
[/QUOTE]
ja robiłam psom bardzo dużo, na prawdę BARDZO dużo rozproszeń, generalizacji, zadań na myślenie, i nie zdziwiły ich slalomy inne niż paliki ;) robiły tak samo jak nasz domowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja robiłam psom bardzo dużo, na prawdę BARDZO dużo rozproszeń, generalizacji, zadań na myślenie, i nie zdziwiły ich slalomy inne niż paliki ;) robiły tak samo jak nasz domowy[/QUOTE]

Gi akurat dobrze generalizuje (np. zarzuca zadek na wszystko, a Tosia tylko na pionowe powierzchnie, które przypominają jej ścianę), ale lubi czasami wydziwiać. Np. ładnie robiła 12 palików na lewą i prawą rękę na pierwszym treningu, ale już na drugim treningu w drugą stronę czekała na piłkę przy 10 paliku. Rozwiązałam to dostawiając hopkę na drugim końcu slalomu i nagradzając po hopce. Stąd moje obawy, co jeszcze mój piesek wymyśli, slalom daje jej duże pole do popisu :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']Ale z niej fajna energiczna sprężynka,ogonek cały czas jej chodzi :loveu:[/QUOTE]

No, jak walnie tym ogonem to boli, oj boli... :lol:

[quote name='Aleksandra95']genialna jest :)[/QUOTE]

:)

[quote name='Victoria']fajnie, chyba dosc szybko zrobilyscie ten slalom :)

jak w koncu? bo cos kombinowałas pamietam :P to na czym stanelo, tunelowo czy coś z 2x2 też zrobiłas??[/QUOTE]

Tak, dosyć szybko się z tym zeszło, ale to dlatego, że robiłam częste i regularne sesje. W "normalnym" trybie robiłabym to pewnie kilka miesięcy :lol:. Zawzięłam się bardziej, staram się prowadzić zeszyt treningowy i bardzo mnie to motywuje do działania.

Robiłam tunelowo na 6 palików i kolejne 6 dostawiłam jak w metodzie 2x2. Pierwsze 6 palików zajęło nam ok. 14 sesji , a dostawienie kolejnych 6 to ok. 2 sesje z tego co pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']
Tak, dosyć szybko się z tym zeszło, ale to dlatego, że robiłam częste i regularne sesje. W "normalnym" trybie robiłabym to pewnie kilka miesięcy :lol:. Zawzięłam się bardziej, staram się prowadzić zeszyt treningowy i bardzo mnie to motywuje do działania.

Robiłam tunelowo na 6 palików i kolejne 6 dostawiłam jak w metodzie 2x2. Pierwsze 6 palików zajęło nam ok. 14 sesji , a dostawienie kolejnych 6 to ok. 2 sesje z tego co pamiętam.[/QUOTE]


Ty do slalomu masz te kijki od pastucha? Jak to by się sprawdzało z większymi psami?
No i czy sądzisz, że tunelowo można od razu zaczynać od 12 czy lepiej tak jak Ty najpierw połowę a potem dokładać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']wow to szacun :crazyeye:
nie spodziewalam sie ze tunelowo da sie tak szybko ;-)
z Lusia męczyłam slalom ponad rok z przerwami :diabloti:[/QUOTE]


Wszystko zależy od psa, Ginie bardzo długie przerwy w uczeniu jej czegoś nowego niezbyt dobrze służą, dlatego robiłam slalom często. Dla kogoś innego może to byłoby zbyt często, z resztą pisałam Ci na fb ile sesji w ciągu dnia z nią robię i sama mówiłaś, że Ty byś tyle nie robiła. Ja z Tosią też bym tyle nie mogła robić, bo by się wypaliła i na widok palików uciekała przez kilka najbliższych dni co najmniej , ale dla Gi to nie był problem.

Ostatnio ładnie robi 12 palików w obie strony, na każdą rękę, aż tu nagle stwierdziła, że ominie sobie drugi palik, potem w środku wyleci i dobiegnie sobie do 8 i sobie o tak skończy... (wcześniej tak nie robiła) Potem to już w ogóle jakoś dziwnie wyszło, bo na prawą robiła szybko, a na lewą wręcz sobie szła między palikami, zamiast biec (pierwszy raz takie coś zrobiła). Mam nadzieję, że to kwestia treningów i wbicia jej do czachy, że tu serio nie ma co kombinować tylko trzeba zrobić tak, a nie inaczej i już.


[quote name='Luzia']Ty do slalomu masz te kijki od pastucha? Jak to by się sprawdzało z większymi psami?
No i czy sądzisz, że tunelowo można od razu zaczynać od 12 czy lepiej tak jak Ty najpierw połowę a potem dokładać?[/QUOTE]

Tak, mam kijki od pastucha. Nie wiem, jak to by się sprawdziło przy większym psie z doświadczenia, ale ludzie mówią, że większy pies może wyginać te paliki i potem może mieć kłopot z przestawieniem się na stelażowy, bo tam kijki siedzą sztywniej niż te wbite w ziemię ;).

Normalnie tunelowo od razu uczy się na 12 palikach, ale ja mam trochę mało miejsca i tak wykombinowałam. Poza tym byłam ciekawa co wyjdzie z takiej mieszanki metod.

Link to comment
Share on other sites

Mi się marzy własny stelażowy, mam już pomysł na materiały i takie tam, tylko niestety na razie musimy zadowolić się palikami i plastikową taśmą.


W ogóle jestem strasznie zła :shake:. W piątek zamówiłam dyski, zapłaciłam w pon wieczorem, podobno kasa doszła dopiero w środę, w piątek dostaję dyski i co? Zamiast 3 są 2. Szybko wyjaśniłam tę sprawę, myślałam, że wczoraj albo jutro trzeci dysk będę mieć u siebie, a tu co? Dopiero dzisiaj został wysłany i to chyba jeszcze po przeczytaniu mojego maila, którego wysłałam po południu :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a czemu ma się nie dać tunelową szybko zrobić? da się, tylko trzeba wiedzieć jak ;) ja Brumę w tydzień od zera nauczyłam, do prostych wejść na 8 tyczkach[/QUOTE]
nie widze zbyt duzego pola manewru przy nauce tunelowo, ew ograniczniki i może właśnie kombinowanie z ilością tyczek, więc zdradź tą magiczną technikę, bo ciekawa jestem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...