Jump to content
Dogomania

Toś Super Ktoś & Ginka Turbinka


Illusion

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Illusion']Pochodny różowego :lol:. Na razie nigdzie takiej farby nie znalazłam i jak nie znajdę, to chyba będę próbowała mieszać :hmmmm:. Ew. najpierw pomaluję jakąś farbą, a na nią sprayem, ale nie wiem czy ten spray będzie trwały, a nie chcę malować przeszkód co kilka miesięcy.
Rozumiem :). Ja postanowiłam, że na razie skupimy się na tej kładce, huśtawkę zostawię sobie na przyszły rok. Skok w dal teoretycznie jest gotowy, tylko trzeba pociąć to, co miałoby za ten skok w dal robić, no i pomalować. Tunel miękki chciałam kupić (taki nylonowy, jak nasze sztywne tunele), ale stwierdziłam, że to chyba bezsensu, bo słyszałam, że psy potem i tak mają problemy z normalnymi rękawami na zawodach, więc kombinuję z czego można by go było zrobić taki porządniejszy, z cięższym materiałem.

A jeśli czwartek masz cały wolny, to może udałoby się nawet jakoś wcześniej :cool3:.[/QUOTE]

Jej to zaraz będziecie miec cały torek :cool3: mhhhmmmmm :cool3:
jak najbardziej jestem za!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT'][URL]http://i678.photobucket.com/albums/vv147/RaspberryCookie/greengarden/IMG_7604.jpg[/URL] jakie ona ma świetne uszy :loveu:

a palisada jest mega fajna ;)[/QUOTE]

Dzięki :)

[quote name='Zuzia&Snoopy']Jej to zaraz będziecie miec cały torek :cool3: mhhhmmmmm :cool3:
jak najbardziej jestem za![/QUOTE]

Mam taki plan, żeby był cały lub chociaż w większości, oby wypalił :). Już nawet wymyśliłam, co będę robić, jak będę chciała ustawić sobie wszystkie przeszkody :evil_lol:.

Pierwsza warstwa farby

[IMG]http://i678.photobucket.com/albums/vv147/RaspberryCookie/greengarden/IMG_8933.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Kurde, zazdroszcze miejsca na takie bajery :)[/QUOTE]

Ja już chyba rozwiązałam problem z miejscem. Skoro miejsce nie może "przyjść" do nas, to my przyj(e)dziemy do miejsca :evil_lol:.

[quote name='HexaWHWT']noo, pozazdrościć!
a jakie fajne kolory :D chciałaś żeby właśnie palisada była w tych kolorach czy tak wyszło? ;)[/QUOTE]

Miał być ciemny niebieski/granatowy i [URL="http://www.meble-jolinex.pl/slides/fuksja RAL 4006.jpg"][B]fuksja[/B][/URL], a nie taki jaśniejszy róż no, ale na razie tak zostanie, bo musiałabym dokupić jeszcze ze dwie buteleczki pigmentu, żeby mi taki ciemniejszy kolor wyszedł, a potrzebuję jeszcze jedną farbę na kładkę. Reszta przeszkód będzie raczej w tych planowanych kolorach/odcieniach + biały ;).

Link to comment
Share on other sites

rzadko widzi się takie kolory przeszkód więc będzie oryginalnie ;) ten róż mógłby być ciemniejszy, aczkolwiek nie jest wcale taki męczący dla oczu i fajnie wygląda z tym niebieskim.
A stacjonaty macie z rurek PCV? to nie lepiej obkleić taśmą do rurek niż malować lub spreyować? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']rzadko widzi się takie kolory przeszkód więc będzie oryginalnie ;) ten róż mógłby być ciemniejszy, aczkolwiek nie jest wcale taki męczący dla oczu i fajnie wygląda z tym niebieskim.
A stacjonaty macie z rurek PCV? to nie lepiej obkleić taśmą do rurek niż malować lub spreyować? ;)[/QUOTE]

Między innymi dlatego chciałam różowy, w Polsce nie widziałam nigdzie różowych przeszkód :evil_lol:. Poza tym do niebieskiego nic bardziej oryginalnego niezbyt mi pasowało, a uparłam się na ten kolor, bo mam niebieskie tunele.

Tak, stacjonaty mamy z rurek PCV, mogłabym obkleić je taśmą, ale wydaje mi się, że to nie będzie zbyt trwałe (bałabym się, że będzie się odklejać, np. po deszczu), no i pewnie znów pojawi się problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru (z granatowym/niebieskim pewnie nie byłoby problemu, ale z różowym gorzej).


[quote name='puchu']A nie będą się psy na tym ślizgać? Nasze klubowe były malowane farbą wymieszaną z piaskiem[/QUOTE]

Spoko, spoko, piasek też będzie, to dopiero pierwsza warstwa farby :).


Ostatnio zabrałam suki do lasu, wzięłam aparat, zrobiłam zdjęcia i się z nimi teraz męczę :placz:.

Link to comment
Share on other sites

Taśma izolacyjna z PCV się nie odkleja ;) My też mamy nią obklejone, hopki przez dłuższy czas stały na dworze w deszczu i nie tylko, i nic się nie odkleiło. Ale wg mnie pomalowane wyglądałyby lepiej ;)
Kolory palisady bardzo fajne :loveu: Niebieski ma podobny odcień do naszego :eviltong: (z tym, że u nas jest na strefach)
A Gin przy nodze super, zwłaszcza z tym podwiniętym językiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']Taśma izolacyjna z PCV się nie odkleja ;) My też mamy nią obklejone, hopki przez dłuższy czas stały na dworze w deszczu i nie tylko, i nic się nie odkleiło. Ale wg mnie pomalowane wyglądałyby lepiej ;)
Kolory palisady bardzo fajne :loveu: Niebieski ma podobny odcień do naszego :eviltong: (z tym, że u nas jest na strefach)
A Gin przy nodze super, zwłaszcza z tym podwiniętym językiem :)[/QUOTE]

A to chyba, że tak. Przejrzałam sobie na szybko allegro i z takich bardziej "egzotycznych" kolorów zarejestrowałam tylko fiolet, różowego brak, więc raczej stanie na sprayu. Papier ścierny już mam :razz:.

[img]http://img195.imageshack.us/img195/7720/img8734p.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fides79']palisada bardzo fajna, kolorki super :p

Gin przy nodze też świetna, i ten ozorek :lol:

[URL]http://img195.imageshack.us/img195/7720/img8734p.jpg[/URL] a tu wygląda na to, że Gin skakała, żeby Tośkę rozśmieszyć i chyba się jej udało :loveu:[/QUOTE]

Dzięki :).
One rzadko bawią się na spacerach (za to w domu... :evil_lol:), Tośka zazwyczaj woli wąchać krzaczki, więc nie mam zbyt wiele podobnych ujęć.

[quote name='daguerrotype'][URL]http://img16.imageshack.us/img16/4849/img8926d.jpg[/URL] Twój obiektyw jest genialny, Gina jest cudna, ale wybacz... bokeh :loveu: :diabloti:[/QUOTE]

Haha, no proszę, zazwyczaj ludzie narzekają na to szkło właśnie ze względu na bokeh, ja tam nic do niego nie mam :).

[quote name='Zuzia&Snoopy'][URL]http://img16.imageshack.us/img16/4849/img8926d.jpg[/URL] wow, wiem jak trudne do zrobienia są takie zdjecia, super wyszło :)[/QUOTE]

[quote name='betty_labrador']hej :loveu:

jakie wykwintne kolorki palisadki :) fajne.

A zdjecia urocze :D[/QUOTE]


Dzięki! :)

[quote name='HexaWHWT']Nasza taśma nie schodzi a przeżyła już wiele ulew ;)
powodzenia w dalszych realizacjach toru![/QUOTE]

Ok, może taka specjalna taśma się nie odkleja, co nie zmienia faktu, że znalezienie różowej może stanowić spory problem, a ja szukam raczej łatwiejszych rozwiązań, dość mam kombinowania przy samym budowaniu przeszkód :lol:.

(nie)dziękuje, co by nie zapeszać :razz:.


Dzisiaj zamierzam nałożyć na palisadkę ostatnią warstwę farby :multi:.


[IMG]http://img203.imageshack.us/img203/3914/img8809m.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Co do rękawa, to można go zrobić dosyć prosto, my taki kiedyś mieliśmy i służył dość długo. Na dole było coś w rodzaju drewnianej płyty, daszek był z płyty cienkiej osb zagiętej w półkole, ale wiem że niektórzy też używali ciętych na pół plastikowych beczułek. To było przymocowane do siebie deską w kształcie litery L, która wchodziła pod podłogę z płyty i trzymała w miejscu "daszek", no i na końcu był doczepiony materiał - wcześniej mieliśmy worek taki jak na zboże lniany, ale teraz mamy kodurę - jest ciężka, ale w miarę się sprawdza, nie rwie i nie moczy aż tak bardzo. Przymocowana jest do daszku dwoma rzędami zszywek z takiego pistoletu budowlanego. Nie wypada to nawet przy szybkich psach i dużych, a jest bardzo łatwe do zrobienia. Ten nowszy rękaw mamy jakoś inaczej zrobiony, ale też osoba która go robiła mówiła, że to proste i skleciła go i pomalowała w parę godzin :D .

Mamy też drugi rękaw, on ma "budkę" z metalu, a rękaw jest zrobiony z dziwnego materiału, takiego co bardziej ten tunelowy przypomina :shake: . Ale on już jest kupny nie a nie samorobny.

Hihi, Twoje psy zawsze mają jakieś czaderskie obroże :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']ojejciu jak słodko leżą sobie :loveu: :D[/QUOTE]

Ustawienie ich, a w zasadzie Tosi już takie słodkie nie było... :diabloti:

[quote name='HexaWHWT']oo, jakie ładne, różowe obróżki :loveu:
czyżby takie same wzory? ;)[/QUOTE]

Nie są takie same, ale oba z lupine :).

[quote name='gato']Co do rękawa, to można go zrobić dosyć prosto, my taki kiedyś mieliśmy i służył dość długo. Na dole było coś w rodzaju drewnianej płyty, daszek był z płyty cienkiej osb zagiętej w półkole, ale wiem że niektórzy też używali ciętych na pół plastikowych beczułek. To było przymocowane do siebie deską w kształcie litery L, która wchodziła pod podłogę z płyty i trzymała w miejscu "daszek", no i na końcu był doczepiony materiał - wcześniej mieliśmy worek taki jak na zboże lniany, ale teraz mamy kodurę - jest ciężka, ale w miarę się sprawdza, nie rwie i nie moczy aż tak bardzo. Przymocowana jest do daszku dwoma rzędami zszywek z takiego pistoletu budowlanego. Nie wypada to nawet przy szybkich psach i dużych, a jest bardzo łatwe do zrobienia. Ten nowszy rękaw mamy jakoś inaczej zrobiony, ale też osoba która go robiła mówiła, że to proste i skleciła go i pomalowała w parę godzin :D .

Mamy też drugi rękaw, on ma "budkę" z metalu, a rękaw jest zrobiony z dziwnego materiału, takiego co bardziej ten tunelowy przypomina :shake: . Ale on już jest kupny nie a nie samorobny.

Hihi, Twoje psy zawsze mają jakieś czaderskie obroże :cool3:[/QUOTE]

Dzięki! :) Jeszcze pomyślę, jak ten rękaw zrobić. Wstępnie pojawił się pomysł, żeby kupić taką rurę PCV o średnicy 60cm, do niej dokupić plandekę i jakoś to ze sobą połączyć. Widziałam gdzieś w sieci, jak do takiej rury ktoś dorabiał drewniane "nogi", żeby się nie przemieszczała, jak wbiega do niej pies, ale wydaje mi się, że chyba lepiej będzie wyciąć kawałek i właśnie dorobić drewnianą "podłogę". Nie wiem jeszcze czy taka plandeka się sprawdzi... Chciałabym, żeby to był możliwie trudny do pokonania dla psa tunel miękki, żeby potem na zawodach żaden nie był mu straszny :lol:.

No, a jak muszą mieć! Nawet kolorystycznie staram się dobierać, jak mam im foty robić :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Ustawienie ich, a w zasadzie Tosi już takie słodkie nie było... :diabloti:



Nie są takie same, ale oba z lupine :).



Dzięki! :) Jeszcze pomyślę, jak ten rękaw zrobić. Wstępnie pojawił się pomysł, żeby kupić taką rurę PCV o średnicy 60cm, do niej dokupić plandekę i jakoś to ze sobą połączyć. Widziałam gdzieś w sieci, jak do takiej rury ktoś dorabiał drewniane "nogi", żeby się nie przemieszczała, jak wbiega do niej pies, ale wydaje mi się, że chyba lepiej będzie wyciąć kawałek i właśnie dorobić drewnianą "podłogę". Nie wiem jeszcze czy taka plandeka się sprawdzi... Chciałabym, żeby to był możliwie trudny do pokonania dla psa tunel miękki, żeby potem na zawodach żaden nie był mu straszny :lol:.

No, a jak muszą mieć! Nawet kolorystycznie staram się dobierać, jak mam im foty robić :razz:.[/QUOTE]

ale efekt zdjecia sie liczy :D

fajnie ze robisz przeszkody-w praktyce :) ja tez mam kilka fajnych pomysłow sprzetow dla psow ale brak czasu i takich umiejetnosci jak to sie mówi- manualnych :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz możliwie trudny tunel to zrób czarny materiał. Jak byłam na pierwszych zawodach w Białymstoku to tam taki mieli, psy nieobyte, które np. razem ze mną przyjechały z reguły robił "STOOOP, hola, hola, przecież tam nie ma wyjścia!", Vega na szczęście nie ma takich problemów i zawahała się tylko ułamek sekundy :razz: . Teraz jak mamy ten rękaw z kodurą u siebie na placu to też nie jest on mega-łatwy bo materiał jest dość ciężki i małe pieski muszą się trochę wysilić żeby przez niego przejść . Jakbyś potrzebowała jakiś fotek poglądowych to mogę Ci porobić jak wyzdrowieję i pojadę na placyk.

A ja myślałam, że przypadkiem Ci tak wychodzi, że mają dobrane, głupia ja :splat:. Mi się jakoś tak Lupiny nigdy specjalnie mocno nie podobały, ale na Twoich psach mi się bardzo podobają ;) . A że fotki fajne robisz, to chyba wiesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...