Jump to content
Dogomania

Weterynarze godni polecenia


agamblu

Recommended Posts

Poniewaz czesto zdarza sie tak ze mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego weta mam propozycje - jesli jest weterynarz, ktorego polecacie napiszcie tu o nim. Proponuje forme

imie i nazwisko

gabinet/klinika, w ktorej przyjmuje (miasto, nazwa, adres ewentualnie telefon)

w czym sie specjalizuje

Wasze doswiadczenia - dlaczego go polecacie?

Mozecie podac kilka roznych nazwisk weterynarzy roznych specjalizacji.

Wydaje mi sie ze moze to ulatwic wybor wtrudnych sytuacjach. Zamiast pojsc do konowala trafimy odrazu do fachowca. Mam nadziej ze spodoba Wam sie ten pomysl. Wiem ze jest to forma reklamy dla wetow ale nie jest to reklama komercyjna. Nie wiedze nic zlego w polecaniu fachowcow, w koncu sami zapracowali sobie na opinje leczac naszych ulubiencow.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze zaczne

Dr Jan Siembida

Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt

Pl. Grunwaldzki 51, Wrocław

tel. 071 3205490

Uprawniony do odczytu zdjec RTG i wpisow do rodowu - dysplazja

dr Jacek Garncarz

ul. Zdrojowa 12,

Warszawa

tel.0601308080

Okulista - uprawinony do wystawiania swiadectwa badan oczu

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, agamblu, z tymi wetami to jest tak, że jeden pochwali, a za chwilę ktoś inny tego samego weta obrzuci inwektywami. Parę takich wątków już zresztą na forum było. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Ja na przykład w pobliżu domu mam 2 lecznice i opinie wśród okolicznych psiarzy są podzielone. Jedna jest całodobowa i lekarze tam się zmieniają jak w kalejdoskopie, ja na przykład czegoś takiego nie lubię. Ale dużo osób tę właśnie lecznicę sobie chwali. W drugiej - tej, do której ja chodzę z Emilem, są na stałe 2 lekarki plus trzecia na dyżury sobotnio-niedzielne. Wszystkie 3 już mojego psa znają, pamiętają jego imię i moje nazwisko, wiedzą, jakie pies ma dolegliwości, jak się na co dzień zachowuje, czym jest karmiony (a raczej był, bo teraz trzeba będzie to zmienić). W drobniejszych sprawach nie mam problemu z uzyskaniem porady przez telefon albo jak wpadnę przy okazji bez psa, a w każdym razie zawsze mogę się dowiedzieć, czy z danym problemem mogę sobie radzić domowymi środkami, czy mam przyjść z psem do lecznicy. Poza tym widzę, że te 3 dziewczyny (wszystkie są z całą pewnością młodsze ode mnie, więc chyba mogę je tak określić) naprawdę lubią swoją pracę i kochają zwierzaki.

Od paru psiarzy w moim parku usłyszałam, żeby lepiej chodzić do tej pierwszej lecznicy, bo w tej drugiej "wyciągają pieniądze", ale jak zaczęłam wypytywać bardziej szczegółowo o ceny, to okazało się, że w "mojej" lecznicy i wizyta tańsza, i większość zabiegów, i nawet karmy, jakby ktoś chciał kupować u weta. :lol: Być może one częściej zlecają jakieś dodatkowe badania, ale ja wolę, żeby lekarz zlecił nawet jakieś niepotrzebne badania, niż stawiał diagnozę "w ciemno". Mnie się zresztą jak dotąd żadne niepotrzebne badania nie trafiły. Więc ogólnie jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy i tych lekarek. Jedyna wada - nie można płacić kartą. Ale mnie się już 2 razy zdarzyło, że przyleciałam z psem "z marszu", bez pieniędzy i nie było żadnego problemu. Pani doktor zrobiła, co miała zrobić, a ja potem doniosłam pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja czasami odnosze wrazenie ze dobry wet to taki, ktory akurat trafnie wytypuje diagnoze. Czasami uda sie to jednemu, czasami drugiemu. Zgadzam sie z Toba ze ten sam wet jest czesto wychwalany przez jednych a krytykowany przez drugich.

Umowmy sie wiec ze bedziemy podawac tych ktorzy naogol dobrze trafiaja z diagnoza :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale nie czuję się kompetentna do oceny tego, czy wet dobrze trafił z diagnozą. Zresztą mnie bardziej interesuje co innego - żeby psa wyleczył i powiedział mi, jak mam postępować, zanim do tego wyleczenia dojdzie (żeby przypadkiem stanu nie pogorszyć przez własną niewiedzę). A czy mi powie, że jest to zapalenie trzustki czy zapalenie wątroby, to mnie już naprawdę nie obchodzi. Bo to nie jest tak, że wet wystawia diagnozę i ta diagnoza jest "wiążąca" - np. gdy z jakiegoś powodu musisz iść do innego weta. A jeśli chodzi o leczenie - te same leki leczą czasem kilka różnych chorób, więc często nie ma pewności czy diagnoza była trafna. Jeśli chodzi o diagnozy "w ciemno" - ja w jasnowidzów nie wierzę. A objawy u psa są często takie same przy różnych chorobach. Bardziej uwierzę lekarzowi, który mi powie, że to może być to, to lub to, niż takiemu, który bez żadnych badań się uprze, że to jest na pewno określona choroba.

Poza tym - jak napisałam wyżej - wet ma wyleczyć PSA, a nie chorobę.

Link to comment
Share on other sites

ja uwazam ze to swietny pomysl.

cytat Beaty G "....żeby psa wyleczył i powiedział mi, jak mam postępować, zanim do tego wyleczenia dojdzie (żeby przypadkiem stanu nie pogorszyć przez własną niewiedzę)."

Ja znalazlam takiego lekarza, ktory daje rady i porady i to bezplatnie. dzieki pani doktor nie musze szukac opini innych lekarzy. co wiecej jak pies byl w ciezkim stanie nie mialam dobrego lekarza, i nie wiele osob bylo w stanie mi pomoc. Zreszta nie trzeba zieniac swojego obecnego lekarza na rzecz innego najwazniejsze zaufanie,ale jezeli bedzie potrzebny mi ortopede sprawdzony to bede mogla tu zajzec i znalezc.

lek. wet. homeopata Urszula Soszka

ul.Perkuna 52/43

04-180 Warszawa

tel.(22) 66-33-480

Jezeli komus sie przyda to na zdrowie

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze dodam do opisu "mojej" lecznicy, bo chyba nie napisałam tego dość jasno w pierwszym poście, że te wszystkie porady - obojętne, czy przez telefon, czy osobiście, z pieskiem czy bez - też są za darmo. Płacę tylko wtedy, gdy coś przy piesku jest "robione" (np. szycie) albo gdy dostaję dla niego jakieś leki.

Lecznica mieści się w Warszawie przy ul. Dobrej 20, jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 12.00. A gdyby wydarzyło się coś poza godzinami pracy lecznicy, to mam telefon do całodobowej kliniki na Ursynowie, której moja lecznica jest jakby "filią".

Link to comment
Share on other sites

Więc ja też kogoś polecę. :D

Państwo Kraszewscy

ul. Piastowska (Gdańska ? ) 33a. GDAŃSK

tel. 558 38 73

Dlaczego polecam? Weci, którzy mają duże doświadczenie (wiem, że p. Kraszewska pracuje już jako wet ok. 25 lat, jej mąż napewno podobnie) wspaniałe podejście do zwierząt. Polecam :P

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

BeataG,

Czy mozesz podac dokladne namiary na ta calodobowa klinike na Ursynowie? Tak sie sklada, ze mieszkam na Kabatach i zazwyczaj chodze na SGGW, ale lepiej miec kontakt do innej sprawdzonej lecznicy, gdyby akurat w mojej nie bylo okreslonego specjalisty :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

WOJCIECH SIERAKOWSKI

UL. ŚRENIAWITÓW 9

WARSZAWA TARCHOMIN

LECZNICA CAŁODOBOWA, DOKTOR SIERAKOWSKI PRZYJMUJE WIECZOREM WE WTORKI, CZWARTKI I NIEDZIELE.

SPECJALNOŚĆ - ORTOPEDIA, ALE I DIAGNOSTYK SUPER.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

To ja też polecam

Katarzyna Żółkowska

ul. Bogusławskiego 6a

01-923 WARSZAWA

tel 835-38-98

Bielańska Przychodnia Weterynaryjna

czynna pon-pt 10-19

sob-nd 10-14

Dzięki p. Żółkowskiej Szanta jest zdrowa i rozrabia jak młody szczeniak ( a ma już 2,5 roku) a o problemie z nerką dawno już zapomniałam.

Na miejscu jest sklep gdzie można kupić karmy weterynaryjne.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podpinam sie pod ten temat, bo uwazam że jest on ścisle związany z moim pytaniem do Was - a raczej prośba.

Podjeliśmy decyzję o kastracji naszego psiaka i dlatego potrzebujemy dobrego weta w/w temacie - z Łodzi lub bliskich okolic.

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam :hand:

Link to comment
Share on other sites

To ja w takim razie z drugiej strony. Mam pytanie - czy ktoś zetknął się w Warszawie (ostatnio) z wetem Mikołajem Dymkiem?

Pracował w zeszłym roku w Elwecie, później wyjechał z Warszawy. Podobno wrócił, ale nie wiem, gdzie przyjmuje. Bardzo mi zależy na tym, aby go odnaleźć.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje, to będę wdzięczna. :D

Link to comment
Share on other sites

Misię leczę w lecznicy Elwet przy Al. Niepodległości na Mokotowie:

Elwet

Al. Niepodległości 24/30

843-23-46

To duża lecznica, przyjmuje tam wielu wetów, jedni odpowiadają mi bardziej, inni mniej.

ALE...

Ja osobiście nie widzę specjalnie zalet małego gabinetu prowadzonego przez jednego weta. W Elwecie każdy wet tam pracujący ma swoje ustalone godziny i ja umawiam się zawsze z tym samym (i tak samo polecałabym robić innym), więc w tym sensie fakt, że pracują tam również inni, ani mnie ziębi, ani grzeje. Natomiast zalet dużej lecznicy jest masa.

Po pierwsze, co dwie głowy, to nie jedna. Weci w Elwecie współpracują ze sobą i konsultują się na wzajem. Dodatkowo, mają na miejscu specjalistów, z którymi również albo konsultują bezpośrednio (gdy chodzi o coś prostego), albo "odsyłają" pacjenta do danego specjalisty (ale ten jest na miejscu, więc daleko odsyłać nie muszą :D ). Tak więc pomimo, że Misia leczy się u jednego weta, to ma za sobą cały zespół.

Po drugie, Elwet jest lecznicą całodobową. W przypadku nagłej potrzeby w środku nocy, nie trafię pewnie akurat na mojego weta, ale kogoś tam zawsze znajdę, a wszystkie dane i historia mojego psa jest u nich w komputerze (przebieg każdej wizyty jest wstukiwany do kompa).

Elwet to również bardzo dobrze wyposażona klinika (USG, EKG, RTG, narkoza wziewna, itp.), choć brak im na miejscu laboratorium. Mają również dwie filie (na Grzybowskiej i gdzieś na Woli), o których raczej nic nie wiem.

To tyle ogólnie o Elwecie. Teraz konkretniej o dwóch przyjmujących tam wetach.

Pierwszy to doktor Sylwester Ciupa. Specjalność dra Ciupy to położnictwo i ostatnio po mistrzowsku przyjął drugiego szczeniaka Misi. Wind, która to miała okazję obserwować, podsumowała to najlepiej - Jak rodzić, to tylko u doktora Ciupy! Dr Ciupa przyjmuje również (nawet głównie) pacjentów w zakresie normalnych usług weterynaryjneych (interny) i Mokka może potwierdzić jego doskonałe podejście do zwierząt.

Natomiast Misię leczy doktor Grzegorz Kurski. Muszę zaznaczyć, że znam go nie tylko poprzez klinikę, więc być może opieka, jaką sprawuje nad Misią jest z tego powodu troskliwsza, ale trudno mi wyobrazić sobie bardziej oddanego weta. Ostatnio, gdy jedno z moich szczeniąt miało biegunkę, dzwonił niemal co godzinę (nawet w środku nocy!), żeby sprawdzić, co u małej. To samo podczas trudnego porodu Misi. To on właśnie zadzwonił po dra Ciupę (który przyjechał poza swoimi godzinami pracy, by przejąć poród Misi - mamy tu przykład tej współpracy, o której pisałam wyżej), a potem sam wyłuskał pierwszego szczeniaka, który zaklinował się w zbyt wąskim kanale porodowym anim dr Ciupa zdąrzył dojechać.

Elwet ma opinię lecznicy drogiej, ale moje doświadczenia, jak również doświadczenia znajomych, tego nie potwierdzają. Ich ceny wydają się być podobne do innych dobrze wyposażonych warszawskich lecznic. Z tego co wiem, jedynie lecznica SGGW jest wyjątkowo tania.

Gdy przyjechałam z Misią do Polski, chciałam znaleźć dla niej lecznicę oferującą usługi zbliżone poziomem do tych, do których byłam przyzwyczajona w USA. W Elwecie znalazłam taką lecznicę.

Link to comment
Share on other sites

Flaire, całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja wprawdzie chodzę do małej lecznicy, 200 m od domu, ale też mam "zaplecze", bo ta lecznica jest filią całodobowej kliniki na Ursynowie. I mój Emil jest w komputerze w obu - gdyby coś się wydarzyło poza godzinami pracy mojej lecznicy i musiałabym z nim pojechać do kliniki, pies nie będzie anonimowy.

Natomiast pisząc o lekarzach zmieniających się jak w kalejdoskopie w tej drugiej lecznicy na moim osiedlu, miałam na myśli co innnego. Ta lecznica to jest jednocześnie pogotowiem weterynaryjnym i ciężko tam trafić 2 razy na tego samego lekarza. I zresztą Ci wszyscy, którzy mi tę lecznicę zachwalali, trafiali tam z reguły w nagłych wypadkach. Odnoszę wrażenie, że ja na moim osiedlu należę do wyjątków, jeśli chodzi o stałą opiekę weterynaryjną dla psa. Inni właściciele raczej chodzą z psami do weterynarza tylko wtedy, gdy trzeba psa zaszczepić albo gdy wydarzy się coś bardzo poważnego. Może to kwestia kasy, bo na Powiślu mieszkają przeważnie emeryci. W każdym razie większość z nich patrzyła na mnie trochę dziwnie, jak mówiłam, że rejestrowałam Emila w lecznicy, jeszcze zanim go przywiozłam ze schroniska.

Ja należę do tych "czułostkowych bałwanów", którzy lecą po poradę do weta z każdym drobiazgiem. Ale - jak napisała w swojej książce Anna Redlicka (która zresztą była moją nauczycielką biologii w liceum i jest dla mnie dużym autorytetem) - "tak się jednak dziwnie składa, że psy czułostkowych bałwanów żyją dłużej". 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Swietny pomysl, a ja mam swietnego lekarza do polecenia.

okolice Warszawy - Komorów

dr Janusz Lawin

tel. 759 10 04

dokladny adres pandoktor zawsze podaje przed pierwsza wizyta bo nieco trudno trafic znajac tylko adres.

Dr Lewin (znany w Warszawie ze swej niesamowitej milosci do gadow i plazow, jest zreszta doktorem biologii) jest specjalista chorob psow i kotow, jest chirurgiem i ma niesamowite serce do zwierzakow. Uratowal naszego psa od objawow klinicznych dysplazji stawu biodrowego i nie dal pociac nikomu stawow lokciowych - moj pies biega i skacze jakby nic mu nie bylo. Przedklada dobro psa nad wszystko, smieje sie czesto ze nawet ponad atlas anatomii psa :D Prowadzi praktyke w swoim domu. Pomaga mu zona, weterynarz z praktyki oraz syn, rowniez lek.wet.

Uratowal wiele zwierzat w swoim zyciu, nie znam nikogo kto mialby do niego zastrzezenia. jego dom to nie palac kapiacy zlotem i marmurem, nie bogaci sie wiec na nieszczesciu zwierzat. Ceny baaardzo przyjemne!!!

Polecam, jesli ktos zna dr Lewina to chetnie wymienie sie z nim opinia, a jesli ktos go pozna to zapewniam, ze nie bedzie chodzil po zadnych pieknych klinikach...

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

ja co prawda psiaka juz nie mam, ale u wetow bylam ostatnio naprawde duzo - przez pol roku Bete leczylam u pani doktor Biel na SGGW - starsza pani, ale moim zdaniem dzieki temu ma duze doswiadczenie - szybko zapamietala mnie, Bete, nasze problemy. Szybko tez sobie z nimi w miare mozliwosci radzila. Minus jest taki, ze chodzi do niej duzo pacjentow i czasem trzeba bylo spedzic sporo godzin w klinice...

w naglych przypadkach jezdzilam do calodobowej na ul. Kulczynskiego - mam najblizej, a jak cos sie zlego dzialo nie bylo czasu jezdzic dalej. Tutaj staralam sie leczyc u Bety padaczke i moim zdaniem naprawde wiedza co robic z takiem zwierzakiem. Niestety odradzam robienie u nich badan lab. - lepiej na SGGW. Co do Kulczynskiego jeszcze - jest dosc sporo wetow, ale ja staralam sie chodzic do konkretnych, jak przychodzilam bez psa porozmawiac nie placilam, jak mialam problem na poczatku z padaczka to po kazdym ataku dzwonilam do nich i tez radzili, pocieszali...mimo wszystko dobrze ich wspominam:) Niestety konkretnych nazwisk nie podam, bo mam kiepska pamiec do takich rzeczy:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...