Jump to content
Dogomania

Marek Roszkiewicz


Judit

Recommended Posts

[B]Marek Roszkiewicz,[/B] zna ktoś?
Na internecie znalazłam tylko tyle, że jest to myśliwy i wiceprzewodniczący Klubu Wyżła w Polsce.


[IMG]http://www.janmalcz.republika.pl/grafika/fot10.jpg[/IMG]

[B]Ktoś wie na co zwraca szczególną uwagę, jakie ma typy itp ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ahm, ten sędzia potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Mimo wszystkiego złego co się o nim mówi, zna się dobrze na wyżłach, ocenia je powoli, cierpliwie. W ruchu cenia psa zarówno w stepie jak i kłusie. Obserwowałam jego ocenę klubowej wyżłów, przysłuchiwałam się także jego opisom- zwracał uwagę na wiele rzeczy, których inni sedziowie nie zaznaczyli. Lubi psy pracujące.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

to teraz ja powiem jakie odniosłam wrażenie po sędziowaniu tego sędziego jesli chodzi o labki . Sędzia moze miał akurat zły humor , ale był bardzo niemiły czepiał sie szczegółów bardzo wystraszył moja sunie ( klasa baby ) . Dużo osob mialo pretensje co do ocen , lokat i opisow . Psy ktore na innych wystawach zdobywały medale otrzymywały oceny bardzo dobre i słabe opisy . Wydaje mi sie , że ten Pan zwracał uwage na to kti wystawia , a nie jaki jest pies . Moze odniosłam złe wrazenie , ale raczej nie pojade drugi raz do tego sedziego .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

odkopię temat: wczorajsza wystawa w Gdańsku....
sędzia-porażka i nie chodzi o to, że moje suki były dopiero 2 ;-), żeby nie było niejasności. Pierwszy raz doznałam takiego szoku na ringu, ale to co zaprezentował sędzia Roszkiewicz - Marek ( nie mylić z Tadeuszem ) dobiło mnie kompletnie. Pomijam nieznajomość wzorca bo moja suka przegrała za brak pigmentu na nosie- większość wie, że bicolory mają jasny nos.
Po sędziowanie psów(samych samców) zaprosił na ring psa mł, pośr, otwarta+champ do porównania o rasę. Gdyby nie jedna wystawczyni nie upomniała się, że przecież jeszcze są suki do posędziowania wybrałby BOBa z samych psów. Na szczęście dowiedział się , że najpierw musi wybrać Zwycięzcę i w związku z tym podziękował młodzieżowcowi, po czym na tytuł Zwycięzca przyznał lokaty!!! 1 pośr, 2 otwarta, 3 champion. Następnie poprosił suczki, wyniki wyżej, po czym przyznał tytuł Zwycięzca z 1 lokatą suce z pośredniej, a drugą z otwartej. Dalej wybór o rasę , który tez ustawił z lokatami 1, 2, 3, 4
w jednej rasie była 1 suka i 1 pies . Po porównaniu o rasę stwierdził, że pani z suką, która przegrała, może sobie wybrać tytuły, które chce dostać W czasie sędziowania i biegania 3 psów po ringu (nie beagle) otwierał katalog i sprawdzał sobie nr i przydomki, po czym wybrał zwycięzcę. Rozmawiał w czasie biegania psów po ringu przez telefon(kilkukrotnie), zapraszał gości nie zwracając w ogóle uwagi na biegające psy-rozmawiając z nimi. Witał się wylewnie z osobami za taśmą ringu-podczas sędziowania i biegania psów na ringu. No i w gr VII w cale nie patrzył na psy (tak jak tu i uwdzie piszą, że się tak świetnie zna) ale na wystawców. Jednak dla niego 2 koniec ringówki jest najważniejszy . Z pewnością sędzia (kalosz ) mnie więcej na swoim ringu nie zobaczy. Myślę, że większość szanujących się wystawców się u niego nie pojawi, a ja mogę bić głową w mur, że za moje (wcale nie takie małe pieniądze) nawet nie mogę się doczekać rzetelnej opinii (zgodnej z wzorcem) tylko szopki odstawionej przez pana i władcę ringu, który nie wie co robić ech... a dawał same dosk(w moje rasie) więc, żeby nie było , ze ostry :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam sędziowana u tego Pana dwa razy! I muszę przyznać, że zarówno za pierwszym jak i drugim sędziowaniem mnie zaskoczył. Za pierwszym razem był miły i uprzejmy, a za drugim było wręcz odwrotnie. Odniosłam wrażenie, że nie skupiał się na psach oraz ich cechach, lecz patrzył na twarze i po nich sędziował. Przypuszczam, że gdyby wystawcy zamienili się psami, to wybrałby innego psa :-). Nie polecam go grupie VI!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Banshee.']Haha, no to chyba zrezygnuję z żakietu i wybiorę sukienkę. :P A tak na serio to jakoś odechciało mi się po takich komentarzach do niego jechać, ale już na wystawę się zgłosiłam. ;/[/QUOTE]
mam nadzieje, że się mile rozczarujesz i wrócisz zadowolona :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bardzo miły, ale dość wymagający. Patrzy uważnie na to jak pies stoi w postawie, mój pies za to, że cały czas odstawiał łapy do przodu dostał bdb... Żaden pies w rasie nie dostał BOB mimo najwyższych ocen. Ocenia w ruchu bardzo często zarówno w kłusie jak i stępie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...