Jump to content
Dogomania

Schronisko MYSŁOWICE /pilne DT i ogł/ oraz psy z Jaworzna odłowione przez SM!!


Ulaa

Recommended Posts

Dziękuję bardzo. :) Jeśli tylko wolontariat ruszy to obiecuję, że w miarę możliwości, systematycznie bedę robić psiakom i kociakom fotki oraz szukać odpowiednich domów. Mam nadzieję, że to już niedługo. A i jeśli by ktoś szukał psiaka w [B]typie dobermana[/B] to mignął mi taki jak wychodzilam, ale niestety nie wiem jaka płeć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 979
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę,że źle odczytałaś znajdujące się tu wypowiedzi. Nikt ,,nie wrzuca na kogoś" tylko zwykli wolontariusze chcą zwyczajnie zająć się psiakami:wyjść na spacer,pogłaskać za uchem,wrzucić jego zdjęcia na fejsa(bo to dzisiaj najczęściej odwiedzany portal) i tyle. Ja też mam dwa psiaki ,którym uratowałam życie i kocham je całym sercem.Fajna z Ciebie osóbka ,że zapisałaś się na wolontariat. [quote name='Revenge']Zapisałam się na wolontariat, oprócz mnie zapisało się tylko 5 osób... Trochę mało, ale mam nadzieję, że mimo to ruszy. Z tego co ja wiem ponoć był problem z wyznaczeniem miejsca na spacery dla psiaków. Nie wiem czemu niektórzy są tak cięci na to schronisko. Ilekroć tam jestem, psy mają czystą wodę, jedzenie. Nie są zaniedbane czy chude. Stronka jest rzadko kiedy aktualizowana, niestety, z tym się zgodzę. A że niektóre psiaki są przestraszone, no cóż, kto nie byłby przerażony sytuacją, że jest w klatce? Nowi ludzie, psy, zapachy. To naprawdę musi być szokujące przeżycie. Mam jednego psiaka z Mysłowic, jest to najcudowniejszy psiak, nie zamieniłabym go na żadnego innego. Zamiast wrzucać na kogoś, przecież lepiej im pomóc, prawda? Dlatego pomóżmy im to zmienić, każdemu trzeba dać szansę.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, może faktycznie źle odczytałam, ale ja widzę, że to miejsce bardzo się zmieniło. Widać po ludziach, że chcą dobra tych zwierzaków. Już niedługo (mam nadzieję) będzie taka możliwość wyprowadzania i wspierania zwierzaków. A co do wolontariatu, to chciałam w nim uczestniczyć od dawna, niestety w Mysłowicach nie było tej możliwości, a do Sosnowca zajmował mi dłuższy czas dojazd, więc musiało się to rozwiać. Dla nas to tylko parę godzin przeznaczonych na mile spędzony czas, a dla tych psiaków może to być niesamowite szczęście, że komuś na nich zależy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]
[/COLOR][quote name='ewakrakow']czekając zrobię offa:
przeczytałam na wątku schroniska katowice takie ogłoszenie:

!! PILNIE POTRZEBNA POMOC W OPIECE NAD 3 KOTAMI I PIESKIEM !! Dzwoniła do mnie załamana Pani z osiedla Paderewskiego w Katowicach, która od sierpnia nie może znaleźć pomocy. Pani po 20 lutego będzie miała operację i od kilku do kilkunastu dni spędzi w szpitalu. W tym czasie ktoś musiałby się zająć jej gromadką, która składa się z odratowanych kolejno 3 kotów i pieska. Dwa z kotków są bojaźliwe w związku z tym co przeszły, do tego jeden z nich ma problem zdrowotny i należy obserwować czy normalnie je i czy wszystko z nim w porządku. Szukamy kogoś odpowiedzialnego, kto będzie w stanie poświęcić MINIMUM 2 GODZINY DZIENNIE, by posiedzieć ze zwierzakami, nakarmić je, posprzątać kuwety, itd. Jeżeli piesek nie znajdzie opieki, to w grę również wejdzie jego wyprowadzanie. Równie dobry byłby dom tymczasowy dla tej gromadki. Przed opieką lub podarowaniem domu tymczasowego muszą nastąpić spotkania zapoznawcze ze zwierzakami. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest trudna, ale tej kobiecie musi ktoś pomóc... Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne propozycje - proszę pisać lub dzwonić pod mój nr 600 790 152. Pomoc będzie symbolicznie opłacona. Opieka lub DT - 3 koty i pies Miejsce - osiedle Paderewskiego w Katowicach Kontakt - 600 790 152[/QUOTE]
[COLOR=#000000]Moze tu ktoś znajdzie się chetny?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Cześć po raz kolejny. :)
W Mysłowicach od maja funkcjonuje wolontariat, jako że to dopiero początki potrzebujemy drobnej pomocy, wsparcia.
Mamy np. mało obróżek dla psów (często rozmiarowo nie pasują na psiaki), szczotki, grzebienie są już mocno zużyte, podobnie jak większość smyczy.
Więc jeśli ktoś miałby jakieś psie akcesoria, które są zbędne i tylko zalegają półki, to bylibyśmy wdzięczni za każdą pomoc.
Oczywiście również gorąco zapraszam do zostania u nas wolontariuszem! :) Atmosfera jest bardzo miła, psiaki są zadowolone ze spacerów oraz poświęcanej im uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...