Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja_aisza, to pytaj :lol: na pewno jakiś spanielomaniak chętnie odpowie.

Nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz natrafiłam na spanielowy temat na dogo :lol: W każdym razie witamy wszystkich spanielomaniaków: biało-pomarańczowa Sunday (starsza siostrzyczka obecnego w tym wątku od dawna Oskara) i ja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich Spanielomaniaków :) Od kilkunastu dni też do nich należę, chociaż trafiłam na tę rasę zupełnym przypadkiem. Po prostu mi się spodobały te pieski. Miesiąc wcześniej mój poprzedni pies, kundelek, wpadł pod samochód i chciałam zapełnić pustkę, kupując następnego. no i padło na spanielka. przeszukałam internet i znalazłam całkiem niedrogą psinkę i jeszcze tego samego wieczoru była u mnie.
Była w opłakanym stanie: brudna, wychudzona i zarobaczywiona. Właścicielka twierdziła, że ją zaniedbała, bo ma małe dziecko, a piesek wylądował na podwórku. Nie umiała załatwiać się na dworze i wszystkiego się bała. Ale okazałam jej więlką miłość i dużo cierpliwości i teraz cieszą mnie już duzo weselsze spanielkowe oczka :lol:.
NApiszcie mi proszę, jaki chrakter mają Wasze pieski i skąd wziął się stereotyp, że spaniele są głupie? Że są uparte, to sę zgodzę, ale dlaczego głupie?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie są głupie,są właśnie za bardzo inteligentne i może to właśnie przeraża właścicieli z brakami inteligencji ? :razz: naprawdę nie wiem jak to wytłumaczyć............... To nie jest pies do budy tylko pies spragniony wrażeń,ciekawski,wszędobylski,potrzebujący bliskiego kontaktu z człowiekiem,niezmordowany z tonami niespożytej energiii - to pies dla ludzi a nie telewizyjnych weteranów :eviltong: .
A mój:
- jest pieszczochem,mizgusiem,kocha wszystkie dzieci,najlepiej to by się wściekał całymi dniami,pilnuje domu tylko jak ktoś jest w domu :cool3: , grzeje pańci plecki w nocy,domaga się swojego poprzez szczeknięcie lub szturchnięcie łapką,no i wszędzie musi być go pełno !

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich jestem posiadaczka spanielka Mopsika tak ma naimie we pozdzierniku bedzie mial 2 latka dostalam go w prezencie od chlopaka ( to znaczy ja sobie sama wybralam go oczywiscie ) na samym poczatku miala byc suczka ale gdy go zobaczylam odrazu zakochalam sie w tej kuleczce . jak byl maly to byl barrrdzo jasny i byl najwiekszy w miocie . teraz chce mu kupic kolezanke ale rasy buldog francuski.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co za idiota powiedział że spaniele są głupie? Jak większość stereotypów to straszne brednie...
Mam spanielka, charakterek co prawda ma, często ma odmienne zdanie na pewne tematy, ale jest BARDZO inteligentny...
Wiecie co? Myśle że ten stereotyp to stąd, że spaniele nie są bezwzględnie posłuszne, tzn mają swój własny rozum ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam do Was wszystkich jedno pytanko odnośnie pielęgnacji spanieli... Mój pies ostatnio często wygryza sobie sierść spomędzy poduszek łap... Czy powinno mu się ją wycinać? Na jednej stronce czytałamże tak, weterynarz mówił że nie... Wie ktoś może coś na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Włos od spodu łapy należy bezwzględnie wyciąć,bo zbijająca się między poduszkami sierść po pierwsze może przeszkadzać psu w chodzeniu,po drugie w skrajnych przypadkach może powodować nieprawidłowe ułożenie łapy,po trzecie skóra pod takimi kołtunami ma większe tendencje do stanów zapalnych - a po czwarte - pies nie przynosi tyle piachu i brudu do domu...
Natomiast "papucie" należy skrócić tak,żeby nadać łapie ładny,koci kształt.
Szczegóły strzyżenia ze zdjęciami znajdziesz [url=http://www.spaniele.pl] [B]TUTAJ[/B] [/url].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...