Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Mam Kilka Pytań

niedługo "zaopatrzam"sie prawdopodobnie w Spaniela:D więc chciałbym już kilka rzeczy wiedzieć

1. Jak to jest z kąpielą u Spaniela czy trudno po kąpieli rozczesać sierśc czy polecacie jakies środki na pielęgnację sierści??

2.hm Ostatnio czytałem na jakieś stronie o Spanielach i pisało że są to nicponie (sprytne:>) Czy to prawda czy pod błagalnym spojrzeniem czai sie mały diabełek :>??

3.To prawda że Spaniel moze ganiać za Samochodami itd. itp.?

4.Czy Spaniel jest trudny do wychowania?? Czy trudno uczy się go komend??

5.Czy robi duży bałagan??:>:D

6.Kto śpi ze swoim Spanielem w łożku??:P

Link to comment
Share on other sites

Witam,tu mnie jeszcze nie było..... :D i odpowiadam,przynajmniej na część pytań:

Podstawowa zasada jeśli chodzi o kąpiel to - kąpać jaknajrzadziej.Trzeba tylko często psa czesać i szczotkować szczotką z naturalnego włosia (bardzo dobry jako "dodatek" do tego czesania jest przeparat firmy Jean Pierre Hery o nazwie Demelant ECLAT,niestety dość drogi)

Niestety cockery wystawowe trzeba kąpać przed każdą wystawą,dlatego stosuję kosmetyki bardzo dobrej jakości-wyżej wymienionej firmy szampony+odżywka.Po kąpieli suszę psa suszarką ,delikatnie przeczesując sierść "z włosem"- w przeciwnym razie położy się mokry, a potem wygląda jakby w niego piorun strzelił i cała robota od nowa.Moje pieski już się do tego suszenia przyzwyczaiły i nawet drzemią podczas tych zabiegów :D .

Cóż,co do tego diabełka.... :evil: każdy z moich psów coś narozrabiał jak był mały,wydaje mi się,że wyjątkami są nie niszczące czegokolwiek szczenięta...ale jeśli odpowiednio zabezpieczy się mieszkanie (np.żadnych kabli elektr.w psim zasięgu,książki nie na podłodze,buty do szafki,itp)i zostawi się pieskowi zabawki, to nie powinno być tak strasznie :-?

No i trzeba uważać na rośliny ustawione na podłodze,bo niektóre mogą być trujące....

Generalnie cockery to pojętne psiaki i chętnie się uczą,jeśli pies jest łakomczuchem to nauka "na nagrodę" idzie jeszcze lepiej :D

Myslę,że większość miłośników cockerów śpi ze swoimi piesami,część tylko się do tego nie przyznaje :lol:

U mnie każdy pies ma swoje ulubione miejsce na łóżku,ale w nocy następuje rotacja - łóżko,fotel,legowisko,podłoga....itd...

Ale się rozpisałam.......

Acha, SpanieL - gdzie zamierzasz kupić Twojego pieska ?

Pozdrawiam, :lol:

Link to comment
Share on other sites

SpanieLu nie wiem skąd dokładnie jesteś, ale w tej chwili są szczenięta rodowodowe biało-czarne po 400 zł w Sopocie.Hodowczyni wpadła w jakąś totalną panikę bo maluchy mają 3 miesiące i stąd ta cena....Szczeniaczki są po pięknym psie,którego znam - a matki nie widziałam,więc się nie wypowiadam.

Generalnie kolorowe mają świetny charakter :lol:

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cześć. może ktoś z was mi poradzi gdie mogę kupić cocker spaniela złotego za 150 zł. bez rodowodu.niestety tylko tyle mam kasy i coś mi się wydaje że ciężko będzie.proszę pomórzcie.

mieszkam w warmińsko-mazurskim (olsztyn) :(

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi ..ale za taką cześc kwoty nie zakupisz Cockera poczekaj jeszcze troszke a może okazja sie natrafi i uzbierasz więcej chociaż 250 zł (300 wystarczy) na spaniela bez rodowodu..A CZy napewno będziesz wstanie spełnic dobre warunki dla pieska:>?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie,pomimo tego,że posiadam swoje cockerkowe forum,zawitałam do WAS :-)

Oskar ukończył 16 lutego 1 rok spanielowego życia,jest rodowodowy z przydomkiem ze Sztormowej,ale w domu nazywamy go: Oskuś,Osko,Oskarzynek i Oskariusz :-)

Grzeczniutki,słodziutki,uwielbiający zabawy i dzieci,wytrwale i z cierpliwością znoszący wszystkie moje "tortury" natury kosmetycznej.

Jest to juz mój drugi spaniel,bo zakochaliśmy się z mężem w tej rasie i nie ma mowy o zmianie na inną.

Cockery górą :D

Link to comment
Share on other sites

MAM 5 MIESIECZNEGO COCKER SPANIELKA JEST KOCHANYM PIESKIEM POLECAM GOWSZYSTKIM ! CIESZE SIE ZE CORAZ WIECEJ LUDZI ZAINTERESOWALO SIE TA RASA ? MAM PYTANIE PROSZE PODAJCIE MI KILKA PORAD ABY MOJ SPANIELEK WYRUSL NA SUPER PSA !? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Mam 5 miesiecznego spaniela nazywa się Beni to prawda spaniele sa dosc trudne do ulorzenia ale sa zato bardzo inteligetne ale gdy sie bedzie trzymac dyscypline to spaniela mozna rewelacyjnie wytresowac !!!!!!!!!!!!

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) a teraz mam pytanie z innej beczki jakie suche karmy polecacie dla szczeniaka ??? bo Beniowi dawałam Pedigree ale cos tego niechce jesc !!!

Pomorzcie !!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem naprawdę ile chcesz wydawać na psie jedzenie,bo z dobrych karm polecane są: eukanuba,royal canin,hill's,specjalne dla szczeniąt do 1-roku życia,ale nie są to karmy tanie,ale w dobrym sklepie zoologicznym myślę,że można znaleźć coś pośredniego cenowo,ale jednocześnie dobrego gatunkowo.

Ja od małego daje eukanubę,ale widzę,że Oskusiowi się juz przejadła i muszę chyba zmienić na jakiś czas na coś ińszego :-? .

Link to comment
Share on other sites

Ale dlaczego cocery są trudne do ułożenia????

Ja jakoś nie mam najmniejszego problemu,oprócz ciągnięcia na smyczy - bo ciągnie jak traktor :-?

Wszystkie podstawowe komendy,plus dla mnie bardzo ważna "do mnie" i psisko szybko wraca do pańci :D

Jeżeli od małego psa nauczysz co może a co nie, i przez szkolenie wyrobisz sobie respekt i poważanie psa,powinien być najgrzeczniejszym psem pod słońcem :lol: .

Sam na pewno z siebie nie będzie w naszym pojęciu "grzeczny",bo nie wie co w/g nas jest grzecznym zachowaniem,musimy go po prostu tego wszystkiego nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam pytanko Dziunia Czy Ci sprawiało problemy wychowanie i oduczenie psa gryznienia i sikania (chodzi mi o szczeniaka) Czy Cocker jest trudny jeśli chodzi o gryzienie wszystkiego??(to dla mnie bardzo ważne) hm i śłyszałem i nawet ostatnio widziałem że Cockery biegają za samochodami Czy tak wszystkie robią??

Link to comment
Share on other sites

Każdy szczeniak,tak jak człowiek ma inny charakter.

Jeden będzie miał tendencje do demolowania,drugi nie.

Dlatego też ważne jest w początkach przybycia malucha zwrócenie szczególnej uwagi czym zajmuje się maleństwo i od razu korygować te zapędy i dostarczyć zamienników dla młodych ząbków :D

To Ty będziesz w bardzo dużej mierze miał wpływ na kształtowanie nowego członka rodziny i będziesz musiał mu zaznaczyć granice.

Jeżeli za małego nie pozwolisz do zainteresowania się psa meblami i ścianami,to dorosły pies już tego nie powinien ruszyć.

Ale są różne charaktery psów,jeden może wyć,drugi demolować,a trzeci spokojnie sobie spać po nieobecność domowników :P .

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam o wychowaniu szczeniaka :)

Ja miałam na samym początku problemy z sikaniem,ponieważ mój pies nie widział jeszcze trawy i był nauczony sikać na papier,lub ścierkę !!!!

Więc sporo czasu zajęło mi oduczenie sikania na papier i ściereczkę,a robienie tego na dworze :-?

Nie było łatwo,ale za pomocą pozytywnych reakcji (po każdym załatwieniu się radość co niemiara,sama euforia,"dobry pies",głaskanie,nagródka itp),poszło w miare płynnie,bo był czas,że byłam juz załamana.Chodziłam po godzinie,nawet dwie i nic,a ledwo co wszedł do domu i ....kałuża,wrrrr

Do gryzienia było dużo sztucznych kości,więc zapędów do mebli nie było,zabawek i piłeczek do zabawy co niemiara,poszedł tylko w drobiazg kosz wiklinowy,ale ponoć to psy akurat lubią :P

Duże ma też znaczenie,jeżeli wybierzesz najbardziej żywego,psotnego i wszędobylskiego szczeniaka,musisz byc przygotowany,że z ułożeniem mogą być delikatne problemy.Natomiast ja wybierałam najbardziej spokojnego,uległego (mały test),grzecznego i mam aniołka w domu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich, przeczytałam 13 stron i mam już dosć :lol: tzn. za dużo czytania ;-)

A ja mam pytanie czy jest tu jakiś właściciel spaniela, ale amerykańskiego? ja na codzień moge obserwować te rasy (amerkańskiego spaniela i angielskiego) mieszkają one na moim osiedlu i akurat garażuje samochód tam gdzie jest dużo właścicieli psów m.in. spanieli... angielski to suczka jest starsza od amerykańskiego ma z 5 lat fajna psinka ;) ale jakaś leniwa i to strasznie :o mój pies(12 lat) jest od niej żywszy... a amerykański ma z 15 miesięcy bardzo ładny pies czarny podpalany... ale właściciel angielskiego spaniela mało z nią spaceruje (pies większość czasy spędza pod garażem) a znów amerykański żywioł codziennie bywa na polach gdzie biega dowoli ;) szkoda tylko że nie mogę widzieć tego psa gdy jest "zarośnięty" właściciele go nie wystawiają :cry:

Jaka jest różnica w charakterze tych psów? bo wygląd jest jasny amerykańskie są mniejsze, mają śliczne grubiutki łapki.. a znów angielskie sa wyższe.. a charakter?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...