Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juz mam co napisac i sie z tego powodu nie ciesze.... moj piesio jkest chory.... :cry:

Tydzien temu, zobaczylam, ze strasznie zaczely jej dokuczac uszka, wiec uparlam sie, zeby ja zabrac do weta, gdy pojechalismy, myslalam, ze nie wytrzymam, pojechalam do kliniki na Glebokiej (w Lublinie ejst klinika na ul. Glebokiej), poszlam do gabinetu, skierowali mnie do dermatologa. Stalismy w kolejce przed rodzina z goldenem.No dobra, najpierw czekalismy 10 min, az raczy do nas przyjsc pani dermatolog. Wreszcie przyszla, golden wszedl do gabinetu, no dovra, czekamy, przeciez ilez mozna jednego psa badac. Czekamy 30 min... zaczynbamy sie denerwowac... no dobra, poczekamy jeszcez, minelo 45 min, a oni truja o jakims szamponie! No dobra, jeszcez kilka minut i powinni wyjsc, minelo 50 min od naszego przyjazdu, a oni nadalk tam siedza... Nie wytrzymalismy, jedziemy do prywatnego weta... czekalismy na niego 15 ~min! Wreszcie przyjechal, sama wizyta trwala niedluzej niz 10 min. Okazalo sie, ze ma chree uszy i oczy. Wzielismy co trzeba, kupilismy leki i wreszcie jedziemy do domu. Jestem poprostu taka wsciekla na te klinike! czekam godzine, zeby zbadali twopejgo psa! jak wychodzilismy, oni nadakl truli o szamponach!

Prosze mi tu tylko nie gadac, ze trzeba dokladnie pieska zbadac i wszystko powiedziec, bo ja jesten takiego samego zdana, ale ilez mozna!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Jestem poprostu taka wsciekla!!!!! Wrrrrr!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mój pierwszy psiak to był właśnie cockier spaniel angielski - złoty. W związku się nim zachwycali ,był tak piękny i prawidłowy,ale ..to była znajda :) Ktoś go musiał wyrzucić z samochodu za miastem.Tam przybłąkał się do ciotki i jakoś tak wyszło,że udało mi się namówić rodziców - po ok.pół godzinie uśmiechów ,obietnic i słodkich oczu trafił pod nasz dach :) Był cudownym,wspaniał i najukochańszym , tym pierwszym psiakiem.Nie zgadzam się z tym,ze spaniele są głupie .Nie ma głupich psów.Zależy tylko co ludzie lubią - bardzo karne psy np.owczarki niemieckie,czy lubią indywidualistów.Ja wolę tych drugich :)

Przeżył 16 lat,w tym 11 u nas .Mam nadzieję,że teraz jest szczęśliwy,bo ostatnie 3 miesiące jego życia były prawdziwą katorgą (dla niego) :(((

A co do ludzi,którzy mówią,że takie a nie inne rasy są głupie - łatwo jest krytykowac coś czego się nie rozumie i o czym nie ma się zielonego pojęcia :>

Link to comment
Share on other sites

Ewelina...Nazir to chart polski, a cocker spanielek to był Cockie

Cockie napewno był piękny, jak każdy cocker spaniel :)

Dożyca...Super że masz charta polskiego. Bardzo lubię charty ;) Nazir pewnie też jest piękny...Już nie mogę sie doczekać forek. Wklej je, gdy już będzisz je mieć :D

Link to comment
Share on other sites

:oops: ups, przepraszam...

Wlasnie wrocilam od weta, powiedzial, ze pies ma zdrowe oczka, ale jeszcze jakis 3 dni dawania masci do uszu i bedzie dobrze. Dal jeszcze tabletki na odrobaczenia, dla calej trojki, a dla Wilmy (bernardyna) dal zastrzyki na uszka, bo ona tez ma chore, wczesniej dal masci. Przez caly tydzien smarowalam i czyscilam i to daje skutki, ale niestety, do konca jej zyvia, bede musiala czyscic usszka Wilmie... teraz poczyszcze, bedzie miala na jakis czas spokoj, ale za jakis czas, trzeba bedzie spowrotem czyscic i tak do konca mjej dni :cry:

Link to comment
Share on other sites

A to jest wystawowa suczka ? Bo jak nie ,to chyba warto jej skrócić dosyć mocno sierść - szczególnie w okolicach małżowiny.Ja swojego tak ciachałam i nigdy nie miał problemów z uszami - pomijając jeden kłos 2 dni po przyjściu do nas.Dodatkowo od czasu do czasu wietrzyłam mu uszka - wywijając je lekko małżowiną do góry i opasałam na szyi jakąś szeroką chustką - tak jak robi sie to chatom afgańskim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uh;-) Nastepnym razem zaczne przegladac forum od konca;-) Nareszcie trafilam na cos o spanielkach:-). Co prawda widze, ze dawno nikt tu nic nie pisal ale i tak warto sie przywitac. Mam na imie Anka i od 6 lat moje oczy cieszy spanielka Sally. Moge o niej napisac troszke, tylko nie wiem czy tu ktos zyje;-)

Ciekawa jestem czy zagladaja tu jacys spanielkowi opiekunowie z okolic Gliwic;-)

pozdrawiam serdecznie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...