Jump to content
Dogomania

Wycieńczony DOBERMAN - MA DOM !!! NIEAKTUALNE


NightQueen

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nic się w sprawie Spotiego nie ruszyło, żaden hotel nie przyjmie psa na tak długo :shake:
Psiak doszedł do siebie, został zaszczepiony i teraz wygląda tak :loveu:

[IMG]http://www.otoz-oswiecim.pl/pliki/image/dob1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.otoz-oswiecim.pl/pliki/image/dob2.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.otoz-oswiecim.pl/pliki/image/dob3.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.otoz-oswiecim.pl/pliki/image/dob4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.otoz-oswiecim.pl/pliki/image/dob5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie dzisiaj Kasia z nadzieii dobermana podesłała mi linka do waszego wątku o Spotim.Miałam już w tym roku dwa dobermany i owczarka na domu tymczasowym,wszystkie ze schronisk.Mają już dobre,bezpieczne i kochające domki.Wątek pierwszego z nich,Safara,był na dogo.Teraz nie mam u siebie żadnego psiaka ze schroniska i mogę zaoferować domek tymczasowy dla Spotiego.Przyjadę po niego jeśli będzie trzeba.Jeden warunek:mam 6 własnych psów,w tym też jednego dobcia i trzy koty.Moje zwierzaki są łagodne i przyjacielskie,kochają wszystkich i wszystko,zero agresji.Nie chciałabym żeby Spoti zrobił im krzywdę,a nie chce i nie mogę go odizolować.Jeśli możecie to napiszcie czy jest bardzo agresywny w stosunku do innych psów.Poprzednie psiaki,które miałam na tymczasie szybko znalazły domki dzięki allegro i ogłoszeniom w prasie.Odzew był ogromny i mnustwo chętnych.Selekcja ostra,bo psa nie dam pierwszej chętnej osobie,tylko takiej do której on pasuje i która wie jak o niego zadbać.Wszystkie odwiedziny kontrolne wypadły wzorowo i wiem że jest u nich ok.Stały kontakt telefoniczny też jest.Wierze że Spoti szybko znalazłby dobry dom,a puki co mógłby mieszkać u mnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiemy jaki Spoti do końca jest :roll: Prawdopodobnie kotów nie akceptuje ale nie jesteśmy pewni bo nie sprawdzono tego.
Spoti był raz adoptowany, trwało to jeden dzień bo pan stwierdził że pies skacze po meblach i sie nie słucha, biedny się pewnie cieszył że ma dom a oni źle to odebrali, ten pan twierdzi że psiak rzuca się na spacerze na starszych ludzi, ale nie jest to osoba której warto ufać więc tego też nie jesteśmy pewni.
Na spacerze zachowywał się bardzo ładnie, skakał, biegał, ciągną nawet to budy z innymi psami, podszedł do kundelka i na początku było miło,Spoti był miły i przyjazny, ale mały kundelek się chyba przestraszył i zawarczał, Spoti odpowiedział tym samym, spięłyby się ale pani która trzymała sycz dość szybko zareagowała i odciągnęła Spotiego od drugiego psiaka, później psiak znów biegał na smyczy i był radosny.
Wydaje mi się że on nie jest psem agresywnym, ale nie odpuści zaczepką innego psa, nie daje sobie w kaszę dmuchać, prawdziwy doberman ;)
[B]
bunny80 [/B]musiałabyś się zastanowić, nam trudno sprawdzić jak psiak się zachowuje normalnie, bo nie możemy ryzykować zdrowiem czy życiem innych psiaków przy ewentualnym kontakcie z Spotim, zwłaszcza ze obecnie w schronisku on jedyny jest dużym psem a reszta to małe lub średnie kundelki.
Ostatnio jedna pani ze schroniska o mało co nie wydała Spotiego jakimś dresiarzom, ale w porę dojechała inna pani zajmująca się schroniskiem i psa nie wydali, tamci mężczyźni się wściekli że nie dostaną dobermana :roll: powiedzieli że i tak kogoś wyślą od nich i psa będą mieć :angryy::angryy:

Spoti potrzebuje domu, schronisko jest teraz przepełnione i za niedługo będzie trzeba łączyć psy razem w boksach a wtedy mogą zacząć się jadki :-(

Sama nie wiem już, nie wiem jakby się zachowywał z twoimi psiakami i kotami, trudno mi ocenić. Niby można by było go wydać na próbę, ale jak coś pójdzie nie tak i będzie musiał wrócić znów do schroniska to biedak znów przeżyje tragedie.
Już sama nie wiem co o tym myśleć :roll: Fajnie jakby znalazł dom.

Link to comment
Share on other sites

Schroniska są przepełnione wszędzie,jeżdzę po nich często i wiem jak to wygląda.Umówmy się tak:do środy pracuję,więc i tak nie mogę podjechać,najbardziej pasowałaby mi sobota.Nie przeszkadza mi ewentualna agresja Spotiego wobec ludzi,mieszkam sama i nie lubię gości.Safar po wyleczeniu też się okazał bandytą i w niczym to nie przeszkodziło żeby znalazł nowy domek.A jak będzie niegrzeczny w stosunku do moich psiaków to niestety kaganiec,szczególnie pod moją nieobecność,aż się zsocjalizuje ze stadem.Damy rade.Psa wydaje tylko pracownik schroniska,czy ktoś z was opiekunów chce przy tym być?To sie umówimy na konkretną godzine.

Link to comment
Share on other sites

bardzo się ciesze :multi::multi:
Ja wyjeżdżam do Danii więc nie mogę być przy odbiorze Spotiego :loveu: ale umowie Cie z inną panią która się nim zajmuje i wie o całej sprawie. Napisałam już do niej wiadomość, mail i telefon do pani Kasi jest też na 1 stronie wątku, możecie się bezpośrednio dogadać.
Jestem dozgonnie wdzięczna :loveu::loveu::loveu: bardzo się ciesz ze psiak trafi wreszcie w odpowiedzialne ręce :multi: żałuje tylko że nie będzie mnie przy tym :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bunny80']Jestem umówiona po odbiór Spotiego na sobotę.Oby sie dogadał z moimi zwierzakami jak go przywiozę.No i przede wszystkim oby szybko znalazł nowy,bezpieczny i kochający domek oraz odpowiedzialnego opiekuna.[/quote]

bardzo fajnie, mam nadzieje że się dogada i nie będzie z nim większego problemu.
Życzę mu tego z całego serca :loveu:
Powodzenia Spoti :multi:

Link to comment
Share on other sites

Spoti pozdrawia wszystkich którzy śledzili jego historię i z postawionym uchem informuje że dzisiaj przyjechał do domku tymczasowego w Katowicach.Niesamowicie przyjacielski i wesoły pies!Idealnie wtopił się w stado moich psów i bez przerwy się z nimi bawi.Obległy go wszystkie i nie daja chwili wytchnienia.Bardzo grzeczny w samochodzie,podczas kąpieli stał jak posąg.Z miski z wodą zrobił basen i musze ciągle z mopem biegać.Piesek już nie młody,ok 5 lat ma napewno,ale pełen sił i energii.Mocno zbudowany.Koty go nie interesują.Olał je totalnie.Będzie konieczne prześwietlenie,bo ciągnie trochę łapki za sobą i ma problemy ze wskakiwaniem np do samochodu,może to być dysplazja.Sprawdzimy.Wielki pocziękowania dla Kasi,która wydawała mi Spotiego ze schroniska i jej koleżanek za doprowadzenie tego zagłodzonego biedaka z pierwszych zdjęc do takiego stanu jak jest teraz.Milo poznać naprawdę bezinteresownie i z pasją pomagającą zwierzakom osobę.To ogromne poświęcenie i bierzmy przykład.będziemy na bieżąco informować o dalszych losach Spotiego.Oczywiście szukamy stałego,bezpiecznego domku i kochającego pana!

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Gdy Karolina i Spoti odwiedzili mnie w szpitalu w niedzielę (niestety wylądowałam w nim w środę i nie mogłam z Karo się po psiaka zabrać) bardzo mnie zaniepokoiły właśnie te tylne łapki.
Może to być, wyżej wspomniana właśnie, dysplazja stawów biodrowych.
Pewnie większość wie, że to choroba u dobermanów która jest częściowo wrodzona a częściowo rozwojowa.
Polega ona na zniekształceniu stawu biodrowego który powoduje niedorozwój panewki miednicy, jej wiązadła i głowy kości udowej, co daje nam obraz nadwichnięcia.
[/SIZE][FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Swiss][SIZE=2]
[COLOR=Red]Cyber wisienka. [/COLOR]

[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym wam pokazała zdjęcia Spotiego z pierwszego spaceru po polach,ale jak mnie znacie z poprzednich wątków,to wiecie że nie umiem ich wklejać.Jeśli dotrą do Wisieńki meilem,to je wrzuci do wątku.Spoti ma się doskonale,rozgościł się w domu na dobre.W piątek mieliśmy jechać na rentgena,ale się nie wyrobiłam,Praca,niestety.A co do spaceru to chętnie się umówimy,czemu nie.Jakiś dzień po 18:00 w tygodniu.Jeśli pasuje.No i pamiętajcie,że ciągle szukamy dobrego domku dla Spocia.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Spoti ma już nowy domek.Zawiozłam go w niedziele do Poznania.Mieszka z nowym panem w dużym mieszkaniu,chodzi na długie spacerki ze swoim kumplem Boratem,pólrocznym dobermanem.Warunki super,nowy pan przesympatyczny.Czekam na zdjęcia od nich.Życzę im obojgu wszystkiego dobrego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bunny80']Spoti ma już nowy domek.Zawiozłam go w niedziele do Poznania.Mieszka z nowym panem w dużym mieszkaniu,chodzi na długie spacerki ze swoim kumplem Boratem,pólrocznym dobermanem.Warunki super,nowy pan przesympatyczny.Czekam na zdjęcia od nich.Życzę im obojgu wszystkiego dobrego.[/quote]
brawo:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...