Jump to content
Dogomania

pies do wynajecia na weekend...


GameBoy

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88']Ja przede wszystkim uważam, że nie można porównywać DZIECKA i PSA...dziecko to dziecko, a pies to pies...

[B]Figa Bez Maku[/B] mam dziecko i właśnie idę do pracy. Dobrze, że mnie uświadomiłaś, że teraz będę weekendową matką....[/quote]
Bonsai...TY:loveu: przecież wcale nie musisz byc weekendową mamą.:lol:..tylko ...często tak się zdarza.....:cool1:

Link to comment
Share on other sites

W weekendy w domu pracuję
niech tu mi Gameboy nie żartuje:cool1:
to domowa jest klawiatura,:mad:
monitor i cała struktura:mad:
a jeśli o temat wątku chodzi
dla kasy starzy i młodzi
zrobią wiele, ....choć ktoś link tutaj dodał
i takie informacje zapodał:
"biorą psiaki ze schronów i jeśli
ktoś zechce takiego zwierzaka umieścić
w domu własnym ..to go na stałe dostanie
tak napisałi ....mili panowie i panie;)"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']W tym poście zasugerowałaś, że jeśli wymyślono "psa na weekend" to powstaną też "dzieci na weekend". Jak dla mnie to jest myślenie kompletnie absurdalne, ponieważ do dzieci podchodzi się zupełnie inaczej niż do psa :roll:[/quote]

nie napisałam ze powstaną. napisałam, że pozostaje nam czekać- więc możemy tego nie doczekać i obyśmy się nie doczekali.
oczywiście, że do dzieci podchodzi się zupełnie inaczej niż do psa- wiesz to i ty i ja. ale niektórzy podchodzą do dzieci jeszcze gorzej niż do psa... i nie pisz mi znowu, że porównuję dziecko do psa :-)
porozglądaj się, co dzieje się na świecie, a później mi napisz o tym absurdalnym myśleniu...

Link to comment
Share on other sites

w artykule na wp jest napisane, że większośc to dawne psy wystawowe.
na stronie flexpetz.com jest takie coś:

[FONT=Tahoma]Where do the dogs come from?[/FONT]
[FONT=Tahoma]All of our dogs are either rescued or rehomed. We carefully screen each dog for social skills, temperament, interest in befriending people, and ability to easily adapt to different people. We provide a happy, healthy life in our extended family structure. If a dog demonstrates he/she is owner dependent, skittish, or demonstrates a history of abuse/mistrust in humans we will help the rescue group or owner to adopt the dog out to one permanent home sensitive to the dog's unique needs.[/FONT]

[FONT=Tahoma][URL]http://www.medialine.pl/artykul.php?getpage_id=9&getsubpage_id=2&artykul_id=740[/URL][/FONT]

[FONT=Tahoma][B]Jeśli marzysz o zakupie czworonożnego przyjaciela, ale nie masz za dużo czasu, aby się nim opiekować pomyśl o wypożyczaln[/B]i. Firma, która na początku zajmowała się kompleksową obsługą pupilów w dziedzinie dostaw żywności oraz usług fryzjerskich, włączyła do swoich usług wypożyczanie psa.

Marlena Cervantes, założyła FlexPetz pięć miesięcy temu. [B]Firma zajmuje się wypożyczaniem psów, chociaż jej pomysłodawczyni nie lubi tej nazwy. Nie uważa ona, aby wypożyczanie żywych stworzeń było czymś złym. Dzięki niej każdy może podzielić się „swoim” zwierzakiem z innymi. Można wybrać sobie rasę, wiek, umaszczenie psa i nie trzeba się martwić, że zostanie z nami ponad 10 lat. [/B]

Pani Cervantes twierdzi, że osoby chętne wypożyczyć psa są odpowiedzialne i nie robią zwierzętom żadnego krzywdy. Czuwają nad nimi psycholodzy, którzy to badają zachowanie potencjalnych klientów firmy FlexPetz.

Firma działa na terenie Los Angeles i San Diego. Roczny abonament kosztuje 99.95 dolarów, podczas gdy za miesięczną możliwość wypożyczania psa zapłacić należy 49,95 dolarów. Pieniądze te przeznaczane są na szkolenia psów, utrzymanie odpowiedniej diety oraz opłaty administracyjne. Wybierać można spośród chartów afgańskich, terrierów oraz labradorów.

Przeciwnicy pomysłu wypożyczania żywych istot twierdzą, że takie rozwiązanie może źle wpływać na psychikę zwierzęcia. Człowiek pozbywa się w ten sposób odpowiedzialności i szacunku dla istot żywych. Pies staje się zabawką, którą można zwrócić, jeśli się nie spodoba.
[/FONT]
[FONT=Tahoma]no..gdy znudzą mi się moje psy oddam je tej pani..pewnie będą zadowolone. podzielę się nimi z innymi
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Phoenix']Nie uważa ona, aby wypożyczanie żywych stworzeń było czymś złym. Dzięki niej każdy może podzielić się „swoim” zwierzakiem z innymi. Można wybrać sobie rasę, wiek, umaszczenie psa i nie trzeba się martwić, że zostanie z nami ponad 10 lat. [/quote]
Kurczę, ale zmartwienie... taki kłopot, aż 10 lat, nie wiem, jak w ogóle można z psem tyle wytrzymać :roll:

[quote]no..gdy znudzą mi się moje psy oddam je tej pani..pewnie będą zadowolone. podzielę się nimi z innymi
[/QUOTE]
Po co brać psa jeśli ma się znudzić? pies to nie zabawka! trochę odpowiedzialności... :roll: Niektórzy ludzie to debile :angryy:

I naprawdę psu będzie tam dobrze. Będzie BAARDZO szczęśliwy że codziennie będzie z kimś innym...
I mam ochotę wspomnieć coś o dzieciach (ciekawe, czy niektórzy ludzie oddadzą swoje dzieci do wypożyczalni, jak im się znudzą... :roll: bo ja swojego psa traktuję jak dziecko), co nie oznacza, że chcę je porównywać do psów!

Pisałam to już parę razy, ale naprawdę nie rozumiem tych ludzi :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Phoenix'][FONT=Tahoma]no..gdy znudzą mi się moje psy oddam je tej pani..pewnie będą zadowolone. podzielę się nimi z innymi[/FONT]
[/quote]

kamilka91 jeżeli zdenerwowało cię to, co napisałam- to była tylko ironia z mojej strony :-) ja swoich psów nie oddam :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[I]Idiotyczny pomysł... Jak można wogóle o czymś podobnym pomyśleć... Chociaż ludzie dla kasy to wszystko wymyślą... Ale Ci,którzy chcą "wypożyczać" to też całkiem normalni nie są... "Wypożyczenie czworonożnego przyjaciela"... Nieporozumienie... :roll:[/I]

Link to comment
Share on other sites

Mówicie o dzieciach a przecież można sobie wynająć panią czy też pana na godzinkę bądź przyjęcie jeśli nie mamy osoby do towarzystwa

A wracając do sprawy psów to moim zdaniem gdyby troszkę zmienić tą koncepcję to uważam, że byłaby to bomba. Mam na myśli wypożyczanie psów ze schroniska, oczywiście należałoby je odpowiednio wytresować, schroniska miałyby pieniądze na karmy i rozbudowę a część z tych psów zdobyłaby serca swoich weekendowych opiekunów i zyskałaby stały dom a nawet jeśli nie byłoby aż tak różowo to w w weekend byłyby wyprowadzone i otoczone miłością.

Zaraz część z Was powie,że to narobi im nadziei i ciągle zmienianie domu zrobi im wodę z mózgu. Mimo wszystko wydaje mi się , że choć kilku psom mogłoby to polepszyć los

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Juszes']a w tygodniu co, będzie siedzieć w klatce?[/QUOTE]
No! a czemu nie? :evil_lol:
niedługo ja sama zacznę wypożyczać psa na weekend :evil_lol: Mojej się pozbędę, komuś pożyczę, a w zamian za to wezmę innego psiaka :evil_lol:
Oba psiaki na pewno byłyby bardzo szczęśliwe... :roll::roll:

Co ja bym zrobiła z takim człowiekiem, który to wymyślił, gdybym go na ulicy spotkała... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Zawsze uważałam, że cała przyjemność z przebywania z psem, z opieki nad nim wypływa z więzi emocjonalnej, ( której chyba nie da się wytworzyć okazjonalnie na weekend ) a okazuje się, że do szczęścia wystarczy namiastka, poprowadzanie na smyczy, wrzucenie czegoś do miski.Wg. mnie to taka gra, zabawa, symulacja "bez ryzyka", bez zbędnej długoterminowej odpowiedzialności. Beznadziejny pomysł, jeśli chodzi o dobro psów. Jakiś czas temu natknęłam się na ogłoszenia osób, które nie mając czasu i możliwości, by posiadać własnego psa, oferowały, że mogą się od czasu do czasu pozajmować cudzym, oczywiście w grę wchodziły te milsze obowiązki związane z opieką nad psem i tylko wtedy, gdy im to będzie na rękę. Tak więc w ludziach chyba często rodzą się takie pomysły, a niektórzy widzą w tym biznes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...