Jump to content
Dogomania

czy GOLDENA sie strzyze?


redrii

Recommended Posts

Czy goldena się strzyże? Moim zdaniem jest to sprawa indywidualna. Jeśli chodzi o psy niewystawowe, nie trzeba ich strzyc, ale można. Wtedy można to zrobić obojętnie jak. Jeśli chodzi natomiast o psy wystawowe, trzeba je regularnie i wzorcowo strzyc. Ja polecam udanie się do hodowcy lub miłośnika rasy, bo z własnego doświadczenia wiem, że fryzjer nie zrobi tego tak, jak trzeba. Osobiście tnę psa samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Tak mi jest wygodniej, a i przy okazji mam okazję czegoś się nauczyć.
Jeśli chodzi o sprzęt do strzyżenia, używam zwykłych nożyczek i degażówek. Nożyczkami tnę ogon i uszy, natomiast degażówkami degażuję szyję. Nic więcej nie ruszam.
Jaki jest suktek złego obcięcia? Myślę, że dziwnie wyglądający pies - raczej innych skutków nie ma ;)
Koszt obcięcia u fryzjera? My zapłaciliśmy równe 150 złotych (strzyżenie + kąpiel).

Link to comment
Share on other sites

psów wystawowych tez wcale nie trzeba strzyc - to zalezy od wlasciciela.
ja oddaje psa w rece fryzjera, ktory nie jest ani hodowca, a z tego co wiem milosnikiem rasy rowniez, 100 zł przyjemnosc kosztuje, a obcieta bardzo ładnie.
co do skutków, to można by już wymyślać, ale zakładając ze przez złe obciecie masz na myśli krzywe uciecie lub tym podobne nic nie powinno się stac.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='redrii']Obcięłam sierść Lakiemu. Chciałam tylko wyrównać, ale przesadziłam. Jego ogon wygląda źle. Łapy też. Ile mniej-więcej odrasta psu sierść? Pomocy. :shake:[/QUOTE]

To jest sprawa bardzo indywidualna. Jednemu psu sierść odrasta miesiąc, innemu pół roku (lub jeszcze inaczej). Można to stwierdzić mniej więcej dopiero po pierwszym strzyżeniu.

A może wstawisz fotki Lucky'ego po metamorfozie? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...