Jump to content
Dogomania

Czy rozmnażanie zwierząt bez rodowodu jest karalne?


Danai

Recommended Posts

NIe umiałam doszukać się podobnego tematu, a mam pytanie do hodowców.
Czy rozmnażanie zwierząt bez rodowodu jest karalne?

Jeżeli nie - czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby takie kary wprowadzić?

Pozdrawiam,

D.

Link to comment
Share on other sites

Rozmnażanie psów bez rodowodu czyli tzw. papierka nie jest w Polsce karalne:mad:
Są hodowla, które sprzedając psy tzw. pety zobowiązują ich właścicieli do sterylizacji lub kastracji. Ewentualnie sprzedają takiego psiaka juz po zabiegu. Ale to jeszcze wyjątki;)

A czy istnieje możliwośc wprowadzenia takiej kary?Pewnie kiedyś tak,ale jak narazie to tylko takie nierealne życzenie.

Ja osobiście bylabym za wprowadzeniem obowiązku sterylizacji i kastracji zwierząt niehodowlanych. To w dużej mierze rozwiązałoby problemy niechcianych i porzucanych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Danai']A jakieś pomysły, jak komu przemówić do rozsądku? Sąsiadka rozmnaża swoje psiaki z argumentacją "bo znajomi chcą"... NIE WIEM jak ją przekonać, że źle robi.[/QUOTE]
Jeśli sprzedaje te psy, to tutaj jest pomysł [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108355[/url]
Jeśli je rozdaje, to tylko perswazja. A rozwiązanie jest takie, żeby wprowadzić zezwolenia na rozmnażanie (hodowle) psów, z obowiązkową rejestracją hodowli itd. To będzie część większego pakietu zmian w przepisach ustawy o ochronie zwierząt, nad czym pracujemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Albo może do TOZu zgłosić? Nie powinna tego robić... Bez względu jakie ma zamiary. Mieszanie ras czy mieszańców już jest karalne o ile się nie mylę. Mieszańce powinno się kastrować i sterylizować. A rodowodowych nie mieszać z inną rasą....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolesna']Albo może do TOZu zgłosić? Nie powinna tego robić... Bez względu jakie ma zamiary. Mieszanie ras czy mieszańców już jest karalne o ile się nie mylę. Mieszańce powinno się kastrować i sterylizować. A rodowodowych nie mieszać z inną rasą....[/quote]

Mylisz się, nie jest karalne. I do TOZu też nie ma co tego zgłaszać - dopóki ktoś się nad psami nie znęca, nie głodzi ich, nie trzyma w zlych warunkach, to TOZ nie ma nic do gadania. Niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Mylisz się, nie jest karalne. I do TOZu też nie ma co tego zgłaszać - dopóki ktoś się nad psami nie znęca, nie głodzi ich, nie trzyma w zlych warunkach, to TOZ nie ma nic do gadania. Niestety.[/QUOTE]
Dokładnie tak, nie ma zakazu rozmnażania, ani sprzedawania zwierząt nie rasowych. Do TOZu można zgłaszać sytuacje gdy zwierzęta są źle traktowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Danai']A jakieś pomysły, jak komu przemówić do rozsądku? Sąsiadka rozmnaża swoje psiaki z argumentacją "bo znajomi chcą"... NIE WIEM jak ją przekonać, że źle robi.[/QUOTE]

A co w tym jest złego jeśli będzie miała komu oddać szczeniaki?
U mnie w okolicy większość ludzi ma psy od ludzi którzy nie mieli co zrobić z małymi i nie mają z nimi żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']A co w tym jest złego jeśli będzie miała komu oddać szczeniaki?
U mnie w okolicy większość ludzi ma psy od ludzi którzy nie mieli co zrobić z małymi i nie mają z nimi żadnych problemów.[/QUOTE]

U mnie na wsi jest podobnie. Jak przybłąkała się do nas ciężarna Myszka, to parę dni później miała już urodziła. Psiaki uśpiliśmy. Po ok. tygodniu sąsiadka zapytała się nas, "dlaczego?", bo ona chciała mieć pieska od Myszki, bo to taki ładny pies. Ale ja nie żałuje, bo mam jedną zasadę "JEŻELI CZŁOWIEK NIE ZAPŁACI ZA COŚ TO TEGO NIE SZANUJE!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']A co w tym jest złego jeśli będzie miała komu oddać szczeniaki? U mnie w okolicy większość ludzi ma psy od ludzi którzy nie mieli co zrobić z małymi i nie mają z nimi żadnych problemów.[/QUOTE]

No rzeczywiście, bo jaki problem można miec z psem nigdy nie spuszczanym z łańcucha.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']A co w tym jest złego jeśli będzie miała komu oddać szczeniaki?
U mnie w okolicy większość ludzi ma psy od ludzi którzy nie mieli co zrobić z małymi i nie mają z nimi żadnych problemów.[/QUOTE]
Wdlug mnie jest to zle i swaidczy o ignorancji problemu bezdomnosci i patrzeniu tylko na swoj garnuszek. Bo jakby ktos spojrzal szerzej to juz "naprodukowanych" psow jest o wiele za duzo i mozna wykorzystac te co juz sa a nie mnozyc kolejne. Dla mnie to zwykla ignorancja i ograniczenie...Trzeba patrzec na problem globalnie a nie tylko co ja zrobie ze szczeniakami...

Pozwole sobie wykorzystac plakat Stowarzyszenia Obrona Zwierzat z Jedrzejowa. On pokazuje dlaczego wlasnie musimy myslec globalnie, troszke dlaej niz czubek wlasnego nosa.
[CENTER][IMG]http://www.obrona-zwierzat.pl/sterylizacje/nasza-akcja-sterylizacyjna.html#[/IMG][IMG]http://obrona-zwierzat.pl/plugins/content/fboxbot/thumbs/plakat-sterylizacyjny_240x341_fe7d2c79c7290ae9d7f78d9049020864.jpg[/IMG]

Kazdy miot da kolejny miot i kolejny i tak bedziemy sie zabijac a ludzie sobie beda rozmnazac. Nik nie jest w stanie sprawdzic co potem sie dzieje z psami wlasnie od tej jednej suki...Takie moje przemyslenia...
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Projekt NOWEJ ustawy o ochronie zwierząt:
[URL="http://www.psiawachta.pl/artykuly/razem-mo%C5%BCemy-zmieni%C4%87-prawo"]http://www.psiawachta.pl/artykuly/razem-mo%C5%BCemy-zmieni%C4%87-prawo[/URL]
[URL]http://www.facebook.com/KoalicjaDlaZwierzat[/URL]
...i pomysły odnoszące się do tematu hodowli psów rasowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...