Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

A możesz podać nam nazwę tych kropli? Bo dużo czytałam na temat takowych, oglądałam najróżniejsze, i tak jak piszą dziewczyny, żadne nie działały na kleszcze dłużej niż miesiąc - na pchły owszem, 3 miesiące, ale nie na kleszcze... Może wet nie doczytał na opakowaniu, niestety dyplom lekarza weterynarii nie świadczy o nieomylności...

A na jaką obróżkę się przerzucasz? Ja osobiście polecam bardzo Preventic, no ale każdy musi sam wypróbować, nie na każdego psa działa to samo.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się pomiędzy Preventiciem a Kiltixem, obróżką

Z tego co wyczytałam Kiltix ma niezbyt przyjemny zapach, a Preventica raczej nie czuć

ale z drugiej strony Kitlix działa na pchły i kleszcze 7 miesięcy, a Preventic tylko na kleszcze (czy na pchły też?) jakieś 3-4 ...

Co byście wybrali :razz: Dodam, że zapuszczałam psu niedawno jakieś badziewne krople z zoologicznego, niby działają całe 2 tygodnie :eviltong: a wczoraj znalazłam gadziny 3 wbite :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakteria']Z tego co wyczytałam Kiltix ma niezbyt przyjemny zapach, a Preventica raczej nie czuć[/quote]

zdecydowanie Preventic czuc, tylko czym innym - nie chemia jak w przypadku Kiltixa a mieta, cos takiego...

[quote name='Bakteria']ale z drugiej strony Kitlix działa na pchły i kleszcze 7 miesięcy[/quote]

RACZEJ na kleszcze nie tak dlugo - ostrzegal mnie o tym wet za kazdym razem, zeby wtak dlugi termin na kleszcze nie wierzyc. Tego sie trzymalam - i obroza byla noszona 5-6 mcy max.

[quote name='Bakteria']a Preventic tylko na kleszcze (czy na pchły też?) jakieś 3-4 ...[/quote]

Preventic na pchly nie dziala, ale jesli pies jest miastowy to o kleszcze nie masz sie co martwic

Co byście wybrali :razz: Dodam, że zapuszczałam psu niedawno jakieś badziewne krople z zoologicznego, niby działają całe 2 tygodnie :eviltong: a wczoraj znalazłam gadziny 3 wbite :angryy:[/quote]

to po co kupujesz badziewne krople?:eviltong:

ja najpierw stosowalam klitix - nie dzialal i potwornie smierdzial. Potem dlugo (kilka lat) Preventic. Bylam zadowolona, ale po latach noszenia obrozy siersc na szyi sie bardzo pogorszyla - mialam dosc, od tej pory z powodzeniem stosuje krople

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wandalka17']Używał ktoś z Was kropli Sabunol i jakie efekty ?? Dla pewności kupie jeszcze jakąś obróżkę .[/quote]

a wiesz ze mozesz laczyc te krople z obroza??
to jest jednak chemia, po co odrazu faszerowac psa tym i tym? Nie lepiej kupic DOBRA obroze albo DOBRE krople? Czemu akurat chcesz Sabunol?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fioletowa']Jak to jest czy mogłaby się podtruc obroża Migoty?Nie wiem już co robic:shake:[/quote]

Ja od niedawna mam dwa psy i właśnie ostatnio byliśmy u weta po środek na kleszcze. Chciałam obrożę, bo do tej pory sobie chwaliłam.
Wet jednak stanowczo odradził przy dwóch psach - przy podgryzaniu i zabawie będą zlizywać ten puder z obroży i może dojść do zatrucia - tak powiedział.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakteria']A kto to wiedział, że badziewne :eviltong:[/quote]

najczesciej te preparaty, ktore sa tylko w zoologiku sa badziewne- nie ma co sie ludzic, trzeba zaplacic, zeby bylo skuteczne

[quote name='Bakteria']Pcheł jakoś u niej nie widać, niedawno była kąpana to i tak zginęły śmiercią marynarza :diabloti: więc zakupię Preventica. Jakoś tak mi ten zapach chlorchinandilu nie podchodzi...[/quote]

sie nie dziwie
co do pchel - jesli to nie jest pies podworkowy to i pchel nie zobaczysz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']to po co kupujesz badziewne krople?:eviltong:[/quote]

A kto to wiedział, że badziewne :eviltong:

Pcheł jakoś u niej nie widać, niedawno była kąpana to i tak zginęły śmiercią marynarza :diabloti: więc zakupię Preventica. Jakoś tak mi ten zapach chlorchinandilu nie podchodzi...

Dzięki za odpowiedź :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jota']Nie przesadzałbym z tym zapachem Kiltix'a - owszem przez pierwsze dwa, trzy dni jest wyczuwalny, ale później już nie. Moim zdaniem jest naprawdę skuteczny i tych kilka dni można się przemęczyć :cool3:.[/quote]

u mnie kiltix lezal kilka dni na balkonie, potem zakladalam na psa, wychodzilam na dluuugi spacer, wracalam i jeszcze kilka dni smrod byl okropny - pewnie, ze jak pies jest w innym pokoju to nic nie czuc, ale ja psa lubie miec kolo siebie a Kiltix mi to uniemozliwial:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie przebrnełam przez wszystkie strony:oops: czy poza obrożami/kroplami szczepicie swoje psiska?
W tym roku po raz pierwszy zaszczepiłam Grilka,wcześniej to nie wiedziałam nawet,że można-jest czym szczepić przeciw boreliozie psiej,następną dawkę mamy 23 kwietnia,a później to już raz do roku. Szczerze mówiąc to nigdy nie znalazłam na niej kleszcza :shake: wydaje mi się niemożliwe,żeby nigdy nie miała-przez 6 lat,musiałam przeoczyć,ale sprawdzam po wypadach leśno-łąkowych i nic...a w wakacje po samych chaszczach,bagnach,łąkach lata-bo każde wakacje na wsi siedzimy...Saper owszem-na nim znajdowałam,a na niej-ani razu:cool1:
aaaa...stosujemy frontline,tylko w wakacje ostatnio jakieś inne krople były-nie pamiętam nazwy...

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam kiedyś frontline, a teraz fiprex. Póki co (odpukać w niemalowane), przez niemal 8 lat moja sznupka nie miała kleszcza. Niby mieszkam w Wawce, w bloku, więc terenów zielonych u mnie akurat jak na lekarstwo, ale sporo trawników jest. Chyba mamy po prostu wybitne szczęście. Za to kilka dni temu gadałam z kobietą w lecznicy; przyszła z pieskiem, który po spacerze złapał ich kilkanaście. Piesek miał obrożę kiltexa, i systematycznie kobitka stosuje u niego frontline. Pojęcia nie mam od czego to zależy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:roll: no i juz zglupialam:placz:
Co wybrac:roll:Zawsze kupowalam Fiprexa ale kleszcze po nim sie zdazaly:cool1:
[/quote]

tzn jak czesto one byly? Widzisz preparat nie da Ci 100% gwarancji, ze tego kleszcza nie bedzie - ani Fiprex, ani Frontline, Kiltix czy Preventic..niestety

Link to comment
Share on other sites

Witam, a czy macie jakies doswiadczenia z Duowinem ? ja podaje moim futrom frontline spot on co 3 tygodnie, kleszcze laza ale to wiadomo, frontline zabija a nie odstrasza. Duowin ponoc odstrasza i zabija, tylko boje sie ze starsza sunia bedzie na niego uczulona, na advantixa jest uczulona. Czy ma ktos jakies spostrzezenia na temat duowina?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...