Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

[quote name='agusiazet']Mój Sony ma obrożę, ale ona śmierdzi i ma wystarczyć na pół roku. Z frontline byłam zadowolona, ale teraz pies siedzi w hoteliku, więc na wszelki wypadek ma tę śmierdząca obroże. Nazwy nie pamiętam:([/quote]

smierdzi i na pol roku jako to Kiltix Bayera - zapach przeokropny, z czasem mniejszy, ale troche to trwalo
ulge poczulam po preventicu ;)
ale cos przestal dzialac i dokupilam spray fiprex
teraz mam zamiar sprobowac tylko kropli fiprex

Link to comment
Share on other sites

My na jesieni stosowaliśmy Exspot i było ok, ale w tym roku wet polecił nam Practic niestety w naszym wypadku się nie sprawdziło za pierwszą aplikacją zdarzył się 1 kleszcz wbity, a za drugą jeden pies miał 2 wbite a drugi 4 wbite i 2 spacerujące. Także teraz zastosujemy Fiprex i albo przy nim zostaniemy albo wrócimy do Exspotu albo może jakąś obroże wybierzemy. A co do łączenia obroży z kroplami to nam weterynarz odradził.

Link to comment
Share on other sites

bo krople nie odstraszają kleszczy!! one mają natychmiast zabijać kleszcze, które już się wbija. pomysl co by było jakby twój piesek przyszedł do ciebie do łóżka z chodzącym kleszczem a krople by tego kleszcza odstraszyły i poszedł by sobie do twojej pościeli. Kleszcz który się wbije usycha i dopada!- tak to działa

Link to comment
Share on other sites

EXspot można kupić u weta.
Narzekałam, że Frontline nie działa dobrze i wetka poleciła mi właśnie EXspot (stosuję go od kilku miesięcy u moich 4 psów).
Tu trochę informacji (więcej w j. niemieckim):
[URL]http://www.babeszjoza.com/preparaty.html[/URL]
1 dawka przeznaczona jest dla psa do 15kg (u mnie w lecznicy kosztuje 12zł).

Link to comment
Share on other sites

Ja u swojej suni stosowałam bardzo długo Frontline w sprayu, dobrze działał w górach trafiło się kilka kleszczy ale od razu suche i w ogóle ok. Po jakimś czasie niestety trafiły się 3 kleszcze, żaden nie padł, opiły się na całego. Wtedy kupiłam obrożę Preventic. Kupuję dwie w ciągu roku ( po 35 zł ). Ładnie pachną ( kiedyś strasznie śmierdziały ), nie odbarwiają. Te zaróżowienia pod obróżką mogły być spowodowane nadwrażliwością na któryś składnik, albo uczuleniem na metal z którego jest zrobiona klamerka itp. Ogólnie te obroże nie powinny zostawiać po sobie śladów na sierści.

Teraz kupiłam 3 obrożę preventic, od tamtego czasu gdy kupiłam pierwszą kleszczy nie stwierdziłam, a w góry jeździłam z Klarą i w miejsca gdzie kleszczy sporo.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

My się zastanawiamy, nad obróżką/kiltix dokładnie, bo Milka jak kiedyś kupiłam preventic, po kilkunastu godzinach od założenia bardzo żle się czuła, była ospała, jakby "nacpana", po dwóch dniach obróżka poszła w kąt bo poprawy nie było a pies wyrażnie żle się czuł/
I teraz ale, moje psiaki lubią się tarmosic, zwłaszcza teraz jak są dwie to Milka potrafi przez pół pokoju, Migotę za obroże przeciągnąc. Jak to jest czy mogłaby się podtruc obroża Migoty?
Nie wiem już co robic:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja od kilku lat stosuje Kiltix + frontline.

Nie wiem jakiej wielkości jest Twój pies, ale ja wczesniej zakładałam na kiltix normalna obroze - skórzana szersza niz zazwyczaj i oczywiscie szersza od kiltixu. Wkładałam jakby jedna na druga - aby sie obroże nie przesuwały tylko pozostały razem - przy zakładaniu kiltixa dopasowywałam go do obrozy - zostawiłam na końcu dłuższy kawałek (nie odcinałam od razu) i ten fragment wkładałam w szlufke odrozy od spodu.

Troche skomplikowany ten opis, moge ewentulanie zrobic zdjęcie i wkleic (jak znajde jakis stary Kiltix ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fioletowa'] jak kiedyś kupiłam preventic, po kilkunastu godzinach od założenia bardzo żle się czuła, była ospała, jakby "nacpana", po dwóch dniach obróżka poszła w kąt bo poprawy nie było a pies wyrażnie żle się czuł/
[/quote]
Hm...dobrze wiedzieć...bo właśnie zamówiłam sobie obroże Preventic do moich psiaków:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sopel mił bebeszjozę, przez kleszcze, był w stanie tylko lezeć. Miał kroplówki, jak wyzdrowiał pani wet posmarowała go maścią od karku do połowy tułowia i na pupie. Nie wiem czy to działą, ale za trzy miesiące będa go mogły kleszcze znowu zaczepiac a więc rozejrzę się za jakąs obrózką..

Link to comment
Share on other sites

[B]Kaja10014[/B] Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale twierdzisz, że twój pies został polany kropelkami działającymi 3 miesiące na kleszcze:-o
Wszystkie nakraplane preparaty działają do miesiąca na kleszcze, niektóre działają dłużej (np. 3 mieś) na pchły, ale na kleszcze tylko miesiąc!
Jeśli minął już miesiąc od zakroplenia to koniecznie zabezpiecz psa, bo możesz mieć powtórkę z babesziozy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...