Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uważnie czytam wątek, bo sezon kleszczowy już się zaczął na dobre.
Przymierzam się do kupienia kropelek Fiprex'u, zobaczymy jak się sprawdzą u dwóch wiecznie biegających po lesie psów. . .
... do tej pory byliśmy na dużo tańszych środkach przeciwkleszczowych, trochę zmniejszały inwazję kleszczy, nie były to rewelacyjne efekty, ale zawsze jakoś tam pomagało.
Mam nadzieję, że Fiprex się sprawdzi, bo tych paskudztw zawsze jest multum, 5-10 kleszczy na psie po spacerze to dla mnie żadna nowość niestety...
Choć nadal zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby sprawić im jakąś obrożę porządną?
Na Preventic, Kiltix itp. mnie póki co nie stać, a do domu jadę już w piątek i psom trzeba coś zaaplikować, żeby chociaż przez miesiąc miały spokój od kleszczy.

I dołączę się do pytania o Contra-Tix - stosował ktoś? Jak ze skutecznością?
Cena jest kusząca :P

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.equiversum.pl/absorbine-absorbine-ultrashield-brand-srodek-owadobojczy-repelent-p-658.html[/URL] tutaj widzę,że jest w tej chwili najtaniej.Szczerze polecam.Preparat dość drogi,ale 100% skuteczny.Dla dwóch seterów powinno wystarczyć na 1,5 roku.Od czasu jak go stosuję zapomniałam co to jest kleszcz.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie.. Pisze tak naprawde w imieniu mojej cioci. Mieszka na przedmieściach, taka mała wioska. Ma psa- 5 kg. Ogółem mieszkają nad rzeką, pies cały dzień na podwórku ( w sensie, że ma dostęp). Już złapał 2 kleszcze. I pyta sie mnie co lepiej, krople czy obroża, czy to i to.. I mam dylemat. Narazie kupie jej beaphara sos, tak jak mojej, bo kiltix troche kosztuje.. Ale czy to wystarczy?;d

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Sluchajcie.. Pisze tak naprawde w imieniu mojej cioci. Mieszka na przedmieściach, taka mała wioska. Ma psa- 5 kg. Ogółem mieszkają nad rzeką, pies cały dzień na podwórku ( w sensie, że ma dostęp). Już złapał 2 kleszcze. I pyta sie mnie co lepiej, krople czy obroża, czy to i to.. I mam dylemat. Narazie kupie jej beaphara sos, tak jak mojej, bo kiltix troche kosztuje.. Ale czy to wystarczy?;d[/QUOTE]

jak krople to trzeba stale pilnować daty, bo np. fiprex (frontline) tylko miesiąc działa na kleszcze, ( przez 3 na pchły), także wypadałoby kropić co miesiąc a krople to koszt jakiś 15 zł (nie wiem ile kosztuje berphara), czyli w sezonie wyjdzie drożej niż jedna obroża kiltixa za 55 zł (tyle kosztowała mnie obroża dla psów do 10 kg).
Nie używałam nigdy berphara ale nie wydaje mi się że to jest jakiś super środek na kleszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']z beaphara to chodzi mi o obrozke ;d I tez jest na 8 msc. Narazie wlasnie kupie to, bo ciocia jakos sie nie przekonuje do obrozy na kleszcze za 50 zl. I jeszcze jakis zaciemniony wet powiedzial jej, ze zabezpieczyc psa wystarczy tylko maj-czerwiec-lipiec-sierpien oO[/QUOTE]

aa myślałam że o krople ci chodzi :p
Nie wiem jak działa beaphar bo nie miałam, musi sie sama przekonać, może jest dobry i się sprawdzi, jak nie to poszuka czegoś innego. Dla bezpieczeństwa może dodać do obroży krople jeszcze.

taaa w zeszłym roku M. złapała pchły w listopadzie :diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lindas']Zgadzam się dobra profilaktyka jest jednym z najlepszych rozwiązań. Szukają sposobów na pozbycie się tych pasożytów znalazłam dzisiaj na e-karma.pl takie kleszczołapki. Czy są one skuteczne? Bo w sumie nie kosztują dużo i zastanawiam się czy powinnam się takie narzędzia zaopatrzyć:
[IMG]http://www.e-karma.pl/data/gfx/pictures/large/3/6/663_1.jpg[/IMG][/QUOTE]

...i kolejny User reklamujący w ``zawoalowany`` sposób e-karmę...

Link to comment
Share on other sites

My od zeszłego roku stosujemy preparat o nazwie EKTOPAR i bardzo dobrze się sprawdza, mój pies wogóle nie łapie kleszczy. Poleciła mi go osoba mająca wilczaki, która często chodzi na spacery do lasu, przedtem stosowaliśmy FIPREX i FRONTLINE ale niestety kleszcze się zdarzały co prawda po jakimś czasie usychały niestety były. Na rynku obecnie jest sporo różnych środków i nie na każdego psa działa to co na innego, dlatego trzeba wypróbować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A czy ten preparat dla koni nie będzie szkodliwy dla ludzi/dzieci? Nanosi się go na sierść, jest toksyczny, działa 14 dni. Koń, jak to koń - zostaje w stajni - nie mizia się go, po brzuchu nie drapie, na kanapy ani na kolana się nie pcha ;) Z psem trochę inaczej.[/QUOTE]
Nikt,nikogo nie zmusza do zakupu....ale proszę się przyjrzeć:
[URL=http://img59.imageshack.us/i/img3039ct.jpg/][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/8962/img3039ct.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]....widać,że tak naprawdę to jest preparat do psów/również skuteczny dla koni/....Hm...może nie ma przebicia na polskim rynku/USA/.Nie wnikam.u moich seterów 100% skuteczny więc go stosuję.Nie wskazany dla kotów...myślę,że preparat nie może być zlizywany.Jeśli masz małe dzieci to może lepiej nie kupować...a koniki się mizia...mizia..to też kochane istoty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolawigor']My od zeszłego roku stosujemy preparat o nazwie EKTOPAR i bardzo dobrze się sprawdza, mój pies wogóle nie łapie kleszczy. Poleciła mi go osoba mająca wilczaki, która często chodzi na spacery do lasu, przedtem stosowaliśmy FIPREX i FRONTLINE ale niestety kleszcze się zdarzały co prawda po jakimś czasie usychały niestety były. Na rynku obecnie jest sporo różnych środków i nie na każdego psa działa to co na innego, dlatego trzeba wypróbować.[/QUOTE]

Ektopar i u nas sprawdził się w poprzednim, sezonie. W tym - zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520'].Nie wskazany dla kotów...myślę,że preparat nie może być zlizywany.Jeśli masz małe dzieci to może lepiej nie kupować...a koniki się mizia...mizia..to też kochane istoty...[/QUOTE]
Wiem, że się mizia, ale w stajni/na padoku, potem wraca się do domu i myje ręce, a pies włazi mi do łóżka ;) Skoro nie powinien być zlizywany, to trochę ryzykowne z mojego punktu widzenia - bo mam kanapowca, przytulaka, ktory na dodatek sam siebie też bywa, że poliże - zwłaszcza jak coś obco pachnie. Ale propozycja warta rozważenia przy wyjeździe na urlop. Czy mogłabyś sprawdzić, jak długi termin ważności ma ten preparat?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16596024]Wydaje mi się, czy to jest tańsze of Fiprexu? :icon_roc:[/QUOTE]

Bardzo podrożało w tym roku. W zeszłym kosztował ok 7 zł, w tym w granicach 10. Mówię o dawce dla psów ponad 15 kg. Ektopar bowiem ma dwie dawki: do 15 kg i powyżej. Ale to w dalszym ciągu taniej niż Fiprex.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies chyba jakoś wyjątkowo przyciąga kleszcze.. Mieliśmy Kiltix przez dwa sezony, potem Preventic, gdzieś po drodze krople Fiprexu (albo Frontline ? nie pamiętam..). W każdym razie po każdym z tych specyfików przynosił z każdego spaceru jakieś kleszcze. A nie moczyliśmy obroży, ani nic innego z nimi nie robiliśmy..

Ten Ektopra to obroża czy krople ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...