Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

Dziś pojechaliśmy na działkę do rodziców. Nie lubię tam jeździć bo tam jest kleszczowisko. Paskudy właziły mi na buty i skarpetki... dwa ściągnęłam z dziecka.
Na psie - jeden zszedł z Brutusa w autobusie i spindalał po podłodze w kierunku ludzi... więcej nie ma. Jedno wielkie zero...

Link to comment
Share on other sites

Można znaleźć na allegro, ale czasem faktycznie nie ma...Nie wiem, czy jest to spowodowane jakimś "nowym" przepisem o dostępności tylko u weta, czy po prostu chwilowy brak środków w hurtowni.
W minionych latach, zwłaszcza wiosną, na allegro nie było obroży np. kilitex. Zazwyczaj bywało tak, że żadna hurtownia nie miała tych środków na stanie - nie otrzymała od producenta ( znajoma weterynarz potwierdzała braki w hurtowniach )...
Mało tego, Ci sprzedawcy, którzy mieli jakiś zapas windowali ceny w górę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greyland']Można znaleźć na allegro, ale czasem faktycznie nie ma...Nie wiem, czy jest to spowodowane jakimś "nowym" przepisem o dostępności tylko u weta, czy po prostu chwilowy brak środków w hurtowni.
W minionych latach, zwłaszcza wiosną, na allegro nie było obroży np. kilitex. Zazwyczaj bywało tak, że żadna hurtownia nie miała tych środków na stanie - nie otrzymała od producenta ( znajoma weterynarz potwierdzała braki w hurtowniach )...
Mało tego, Ci sprzedawcy, którzy mieli jakiś zapas windowali ceny w górę...[/QUOTE]

Na allegro są dwa advantixy w cenie 98 zł, więc coś jest na rzeczy..:shake: Ale ogólnie nie ma go też w sklepach zoologicznych, na ile widzę, więc obawiam się, że faktycznie weci burzyli się, żeby tylko u nich kupować. Makabra :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może chodzi o przepisy dotyczące przechowywania tego typu środków? U nas w sklepie do tego celu musiała powstać specjalna gablota szklana, z kontrolą temperatury, żeby w ogóle móc sprzedawać spoty, obroże i spraye.
Generalnie odkleszczówki są trzymane pod kluczem po tej aferze z dzieckiem pijącym kreta na sklepie;) Bez tego sypią się kary.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Proszę jeden głupi dzieciak bez nadzoru i cierpią wszyscy psiarze zmuszeni kupować środki u wetów za wygórowaną cenę :roll:. Tak całkiem serio to ciekawe czy tak już zostanie...[/QUOTE]

przepis był wprowadzony w 2011 roku tylko teraz zaczęli tego pilnować, jak dla mnie to po prostu weci się wkurzyli że im kasa ucieka, w sklepach zoologicznych można jeszcze dostać obroże i krople, ale ceny też powalają...
mam nadzieję, że firmy produkujące te preparaty obejdą jakoś te przepisy (np. nie będą rejestrować tego jako środek leczniczy), bo oni też na tym ucierpią, obawiam się również że części osób nie będzie stać na środki od weta dla kilku psów i nie będą ich kupować... skoro często szkoda im (bądź nie mają) 35 zł na szczepienie przeciw wściekliźnie... na przyszły rok zdążyłam zrobić sobie "zapas" ale za 2 lata nie wiem co to będzie i póki co nie chce o tym myśleć...

Link to comment
Share on other sites

Już sobie sklepy internetowe poradziły...
Nie ma to jak Polska nasza kochana...

Umieszczają taki oto napis
"[COLOR=#663300][FONT=Verdana]Produkt ten został objęty zakazem sprzedaży wysyłkowej. Jedyna dopuszczalna przez prawo forma sprzedaży to odbiór osobisty.Oferujemy odbiór osobisty tego produktu w naszym sklepie w ..." (tu podaja adres oraz wszelkie możliwe kanały kontaktowe)

Trzeba do nich zadzwonic i zaoferować taki oto sposób
1. kupujesz i płacisz przelewem - możesz nawet podać dane swojego pracodawcy aby wystawili fakturę - z zastrzeżeniem że faktura ma trafić do paczki a nie do firmy
2. Ty wysyłasz kuriera (mozna to zrobić poprzez serwisy kurierskie internetowe) - wtedy mają odbiór osobisty

I po krzyku

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Już sobie sklepy internetowe poradziły...
Nie ma to jak Polska nasza kochana...

Umieszczają taki oto napis
"[COLOR=#663300][FONT=Verdana]Produkt ten został objęty zakazem sprzedaży wysyłkowej. Jedyna dopuszczalna przez prawo forma sprzedaży to odbiór osobisty.Oferujemy odbiór osobisty tego produktu w naszym sklepie w ..." (tu podaja adres oraz wszelkie możliwe kanały kontaktowe)

Trzeba do nich zadzwonic i zaoferować taki oto sposób
1. kupujesz i płacisz przelewem - możesz nawet podać dane swojego pracodawcy aby wystawili fakturę - z zastrzeżeniem że faktura ma trafić do paczki a nie do firmy
2. Ty wysyłasz kuriera (mozna to zrobić poprzez serwisy kurierskie internetowe) - wtedy mają odbiór osobisty

I po krzyku

[/FONT][/COLOR][/QUOTE]


Dzięki wielkie za informację, bardzo się przyda :D

Zastanawia mnie jeszcze, co jeśli sklep zoologiczny stacjonarny ma przedstawicielstwo np. Bayera? Też odbiorą mu prawo do sprzedaży tych produktów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Można i tak
[URL]http://www.krakvet.pl/krakvet-przysmak-kurza-lapka-biala-1szt-bayer-foresto-obroza-obroza-przeciw-pchlom-kleszczom-kotow-malych-psow-38cm-gratis-p-28038.html[/URL]
heh... :-)[/QUOTE]

podobnie jak sprzedaz szczeniat w typie rasy,sprzedam smycz itd...

Link to comment
Share on other sites

Cerber właśnie zaliczył anaplazmozę. Był regularnie zakrapiany advatixem i sprawdzany. Od 4 miesięcy nie znajdowałam na nim kleszczy. Widać jakiś gnojek musiał go ugryźć, zarazić i odpaść. Można zwariować :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]patsi[/B] jak diagnozowaliście anaplazme?przez test płytkowy?[/QUOTE]

Tak, test Idexxu SNAP 4D. Oprócz tego morfologia, biochemia, badanie moczu - żeby wiedzieć, gdzie bakteria nam psuje w organizmie. Objawami były: gorączka, bóle stawów, potem wymioty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']dzięki za odp.złapał w miejscu zamieszkania czy na wyjezdzie[/QUOTE]
Nie wyjeżdżaliśmy poza Bytom, do zakażenia musiało dojść 1 max.2 tygodnie przed pojawieniem się objawów. Z rozmów z różnymi wetami wynika, że anaplazmoza nie jest wcale tak rzadka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...